Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony « < 7 8 9 10 11 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna XLIII
     
KrzysztofMazowszanin
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 101.094

Krzysztof Kotowski
Zawód: uczen
 
 
post 24/01/2017, 21:20 Quote Post

QUOTE(neville @ 24/01/2017, 17:38)
QUOTE(KrzysztofMazowszanin @ 24/01/2017, 18:24)
Ze swojego jestem zadowolony smile.gif
*



Coś więcej na temat etapu ustnego można prosić? wink.gif
*


Już mówię jak to u mnie wyglądało. Na wstępie zaznaczę, że miałem więcej szczęścia niż rozumu wink.gif
Jako że moją specjalizacją jest średniowiecze, losowałem kartkę z tej właśnie epoki.
Wylosowałem pytania:
1) Polityka zagraniczna Władysława Łokietka
2) Przyczyny Wielkiej Rewolucji Francuskiej
3) Kształtowanie się mapy politycznej Afryki w XIX i XX wieku. (Po zobaczeniu tego padł na mnie blady strach)

Na szczęście u nas była możliwość (Jestem z Warszawy II) odrzucenia jednego wylosowanego pytania. U mnie wybór był jasny wink.gif
Początek był ze specjalizacji.Pytanie banalne, bo temat nawiązujący zarówno do pracy na szkolnym, jak i mojego eseju na okręgowym pisemnym. Wystarczyło wspomnieć o złych stosunkach z Marchią, Krzyżakami i Czechami oraz sojuszach z Litwą i Węgrami (+ uzasadnić dlaczego tak). Komisja sama przerwała gdy spostrzegła, że umiem.
Drugie z powszechnej. Rozpocząłem od różnic stanowych, zapytali ile procentowo było stanu trzeciego, a potem kazali szybko przejść do przyczyn gospodarczych i wpływie idei oświeceniowych. Temat wręcz podstawówkowy, więc znowu nic trudnego. Popytali jeszcze z samego przebiegu rewolucji (ale o dziwo nie chcieli dokładnych dat)
I trzecie pytanie, z lektur. Znowu szczęście, bo skupili się na tej zaproponowanej przeze mnie. ("Polskie Imperium. Wszystkie kraje podbite przez Rzeczpospolitą") Kazali zinterpretować tytuł i porównać go do treści, a potem jeszcze dopytali, jakie kraje były rządzone przez Jagiellonów.
Wyszedłem z piątką, zadziwiony jak łatwo poszło (a stresowałem się bardzo). Dało mi to (razem z 5+ z pisemnego) awans i drugie miejsce.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #121

     
neville
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 98.086

Zawód: uczen
 
 
post 24/01/2017, 21:32 Quote Post

QUOTE(KrzysztofMazowszanin @ 24/01/2017, 22:20)
QUOTE(neville @ 24/01/2017, 17:38)
QUOTE(KrzysztofMazowszanin @ 24/01/2017, 18:24)
Ze swojego jestem zadowolony smile.gif
*



Coś więcej na temat etapu ustnego można prosić? wink.gif
*


Już mówię jak to u mnie wyglądało. Na wstępie zaznaczę, że miałem więcej szczęścia niż rozumu wink.gif
Jako że moją specjalizacją jest średniowiecze, losowałem kartkę z tej właśnie epoki.
Wylosowałem pytania:
1) Polityka zagraniczna Władysława Łokietka
2) Przyczyny Wielkiej Rewolucji Francuskiej
3) Kształtowanie się mapy politycznej Afryki w XIX i XX wieku. (Po zobaczeniu tego padł na mnie blady strach)

Na szczęście u nas była możliwość (Jestem z Warszawy II) odrzucenia jednego wylosowanego pytania. U mnie wybór był jasny wink.gif
Początek był ze specjalizacji.Pytanie banalne, bo temat nawiązujący zarówno do pracy na szkolnym, jak i mojego eseju na okręgowym pisemnym. Wystarczyło wspomnieć o złych stosunkach z Marchią, Krzyżakami i Czechami oraz sojuszach z Litwą i Węgrami (+ uzasadnić dlaczego tak). Komisja sama przerwała gdy spostrzegła, że umiem.
Drugie z powszechnej. Rozpocząłem od różnic stanowych, zapytali ile procentowo było stanu trzeciego, a potem kazali szybko przejść do przyczyn gospodarczych i wpływie idei oświeceniowych. Temat wręcz podstawówkowy, więc znowu nic trudnego. Popytali jeszcze z samego przebiegu rewolucji (ale o dziwo nie chcieli dokładnych dat)
I trzecie pytanie, z lektur. Znowu szczęście, bo skupili się na tej zaproponowanej przeze mnie. ("Polskie Imperium. Wszystkie kraje podbite przez Rzeczpospolitą") Kazali zinterpretować tytuł i porównać go do treści, a potem jeszcze dopytali, jakie kraje były rządzone przez Jagiellonów.
Wyszedłem z piątką, zadziwiony jak łatwo poszło (a stresowałem się bardzo). Dało mi to (razem z 5+ z pisemnego) awans i drugie miejsce.
*



Hmmm, dziękuję bardzo za odpowiedź. Ciekawi mnie tylko ta 5 za plusem za pisemny. U was jest taka ocena, bo w regulaminie jej nie widzę. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #122

     
KrzysztofMazowszanin
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 101.094

Krzysztof Kotowski
Zawód: uczen
 
 
post 24/01/2017, 21:36 Quote Post

Szczerze powiedziawszy, też mnie to dziwi. Ale tak usłyszałem po telefonie do Warszawy smile.gif
EDIT: Pardon, to jednak zwykła piątka. Z tym plusem to pomyłka mojej pani nauczycielki.

Ten post był edytowany przez KrzysztofMazowszanin: 24/01/2017, 21:40
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #123

     
redifredi
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 96.169

Zawód: uczeñ
 
 
post 24/01/2017, 21:44 Quote Post

Mam takie pytanie. Dużo było w Warszawie osób ze specjalizacja ze średniowiecza? 😉
 
User is offline  PMMini Profile Post #124

     
neville
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 98.086

Zawód: uczen
 
 
post 24/01/2017, 21:50 Quote Post

QUOTE(KrzysztofMazowszanin @ 24/01/2017, 22:36)
Szczerze powiedziawszy, też mnie to dziwi. Ale tak usłyszałem po telefonie do Warszawy smile.gif
EDIT: Pardon, to jednak zwykła piątka. Z tym plusem to pomyłka mojej pani nauczycielki.
*



W takim razie dziękuję za rozwianie moich wątpliwości, ale przede wszystkim serdecznie gratuluję bezpośredniego awansu do finału. Mnie czeka ustny dopiero 30 stycznia i nie nastawiam się zbyt optymistycznie. cool.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #125

     
KrzysztofMazowszanin
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 101.094

Krzysztof Kotowski
Zawód: uczen
 
 
post 24/01/2017, 21:55 Quote Post

QUOTE(neville @ 24/01/2017, 21:50)
QUOTE(KrzysztofMazowszanin @ 24/01/2017, 22:36)
Szczerze powiedziawszy, też mnie to dziwi. Ale tak usłyszałem po telefonie do Warszawy smile.gif
EDIT: Pardon, to jednak zwykła piątka. Z tym plusem to pomyłka mojej pani nauczycielki.
*



W takim razie dziękuję za rozwianie moich wątpliwości, ale przede wszystkim serdecznie gratuluję bezpośredniego awansu do finału. Mnie czeka ustny dopiero 30 stycznia i nie nastawiam się zbyt optymistycznie. cool.gif
*



Nie ma sprawy wink.gif
Dziękuję pięknie, życzę pasujących pytań i dobrej oceny!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #126

     
KrzysztofMazowszanin
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 101.094

Krzysztof Kotowski
Zawód: uczen
 
 
post 24/01/2017, 21:57 Quote Post

QUOTE(redifredi @ 24/01/2017, 21:44)
Mam takie pytanie. Dużo było w Warszawie osób ze specjalizacja ze średniowiecza? 😉
*


Z tego co zauważyłem to nie aż tyle... Na moje oko znaczna przewaga XX wieku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #127

     
redifredi
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 96.169

Zawód: uczeñ
 
 
post 24/01/2017, 22:09 Quote Post

Rozumiem, że dostałeś 90 punktów łącznie. Byłeś w tej trójce wytypowanej od razu do centralnego? 😊

Tak w ogóle to gratuluję. No i życzę powodzenia dalej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #128

     
KrzysztofMazowszanin
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 101.094

Krzysztof Kotowski
Zawód: uczen
 
 
post 24/01/2017, 22:11 Quote Post

QUOTE(redifredi @ 24/01/2017, 22:09)
Rozumiem, że dostałeś 90 punktów łącznie. Byłeś w tej trójce wytypowanej od razu do centralnego? 😊

Tak w ogóle to gratuluję. No i życzę powodzenia dalej.
*


Dokładnie tak.
Dziękuję i również życzę powodzenia smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #129

     
neville
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 98.086

Zawód: uczen
 
 
post 24/01/2017, 22:21 Quote Post

Dziękuję za dobre słowa; postaram się nie zmarnować tej szansy. laugh.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #130

     
redifredi
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 96.169

Zawód: uczeñ
 
 
post 24/01/2017, 22:36 Quote Post

QUOTE(neville @ 24/01/2017, 22:21)
Dziękuję za dobre słowa; postaram się nie zmarnować tej szansy. laugh.gif
*



Trochę więcej pozytywnego myślenia. Będzie na pewno dobrze. Ustny jest moim zdaniem łatwiejszy od pisemnego. Możesz ich jakoś zagadać. Spróbować naprowadzic odpowiedź na to co umiesz najlepiej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #131

     
transparentsoul
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 101.118

Zawód: uczen
 
 
post 28/01/2017, 20:17 Quote Post

Hej wszystkim,
Mam pytanie do startujących w tym roku - ile osób w waszych okręgach przekroczyło próg kwalifikujący do wysłania rekomendacji na etap centralny?

Bo mam bdb z pisemnego oraz bdb z ustnego i zastanawiam się czy przejdę, bo łącznie 13 osób w kujawsko-pomoskim ma wynik wyższy równy 90 pkt. 😜
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #132

     
redifredi
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 96.169

Zawód: uczeñ
 
 
post 28/01/2017, 22:50 Quote Post

QUOTE(transparentsoul @ 28/01/2017, 20:17)
Hej wszystkim,
Mam pytanie do startujących w tym roku - ile osób w waszych okręgach  przekroczyło próg kwalifikujący do wysłania rekomendacji na etap centralny?

Bo mam bdb z pisemnego oraz bdb z ustnego i zastanawiam się czy przejdę, bo łącznie 13 osób w kujawsko-pomoskim ma wynik wyższy równy 90 pkt. 😜
Pozdrawiam!
*



W Lublinie dwie osoby miały 100 punktów. 3 miały 95 ( w tym ja), a 4 po 90. Wszyscy zostali zgłoszeni do centralnego, ale powiedzieli nam, że raczej przejdą ci, którzy mają 100 i 95.
 
User is offline  PMMini Profile Post #133

     
neville
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 98.086

Zawód: uczen
 
 
post 28/01/2017, 23:46 Quote Post

QUOTE(redifredi @ 28/01/2017, 23:50)
W Lublinie dwie osoby miały 100 punktów. 3 miały 95 ( w tym ja), a 4 po 90. Wszyscy zostali zgłoszeni do centralnego, ale powiedzieli nam, że raczej przejdą ci, którzy mają 100 i 95.
*



Właśnie w tym momencie odechciało mi się żyć... Czyli muszę dostać 6 w poniedziałek z ustnego, żeby 'może' po ponownej weryfikacji prac z całej Polski zakwalifikowali mnie na zawody centralne. Ciekawe, jak rozwiążą kwestię progu punktowego, skoro kolega wyżej zajął 2-gie miejsce w okręgu z dwiema ocenami bardzo dobrymi...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #134

     
transparentsoul
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 101.118

Zawód: uczen
 
 
post 29/01/2017, 23:23 Quote Post

QUOTE(neville @ 28/01/2017, 23:46)
QUOTE(redifredi @ 28/01/2017, 23:50)
W Lublinie dwie osoby miały 100 punktów. 3 miały 95 ( w tym ja), a 4 po 90. Wszyscy zostali zgłoszeni do centralnego, ale powiedzieli nam, że raczej przejdą ci, którzy mają 100 i 95.
*



Właśnie w tym momencie odechciało mi się żyć... Czyli muszę dostać 6 w poniedziałek z ustnego, żeby 'może' po ponownej weryfikacji prac z całej Polski zakwalifikowali mnie na zawody centralne. Ciekawe, jak rozwiążą kwestię progu punktowego, skoro kolega wyżej zajął 2-gie miejsce w okręgu z dwiema ocenami bardzo dobrymi...
*



Właśnie też się nad tym zastanawiam. confused1.gif Nie można winić kogoś za to, że należy do supermocnego okręgu. Poziom w tym roku u nas był nieziemski, nawet organizatorzy to przyznali. A i tak w ostatnich latach zazwyczaj przechodziło 7-9 osób. Liczę na to, że poratują nas małe okręgi (np. Warmińsko-mazurskie, gdzie w pisemnym brało udział ok. 30 osób, kiedy w moim 110) oraz sprawiedliwość. smile.gif
95-tkom gratuluję, bo wejście macie praktycznie zapewnione, a 90-tkom życzę wiary i szczęścia. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #135

11 Strony « < 7 8 9 10 11 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej