Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bolesław Bierut zginął w 1947 roku ..., ... a potem był już tylko jego sobowtór
     
Premagape
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 12.316

Stopień akademicki: magister
 
 
post 11/08/2007, 11:04 Quote Post

W bardzo interesującym wywiadzie o początkach komunizmu w Polsce znanego profesora Pawła Wieczorkiewicza znalazł się bardzo interesujący i intrygujący ustęp, który cytuję poniżej:
QUOTE
Skąd w partii brali się tacy ludzie jak Bierut?
Jak już mówiłem, on akurat został wykreowany. Do ruchu komunistycznego wprowadzali go starzy towarzysze i były plotki, że robili to przez łóżko pewnego zasłużonego spółdzielcy. Nie twierdzę oczywiście, że był homoseksualistą, bo miał kilka partyjnych żon, czyli towarzyszek, z którymi się wiązał. Skoro już przy nim jesteśmy, to są silne poszlaki, by twierdzić, że zrzucony w 1943 roku do Polski Bierut nie był przedwojennym Bolesławem Bierutem, ale agentem sowieckim, dublerem Bieruta. Prawdziwy Bierut został zrzucony później i przez jakiś czas działali wspólnie, bo dubler był świetnie wyuczonym, idealnym sobowtórem oryginału.

To jakieś fantasmagorie.
Jest przedśmiertna relacja Piotra Jaroszewicza, opublikowana przez  Bohdana Rolińskiego. Inna relacja głosi, że prawdziwy Bierut został zamordowany w 1947 roku w Krakowie.

A może żyje razem z Elvisem Presleyem?
Tak to brzmi, ale oficer ochrony prezydenta opisuje zamach na Bieruta w Hotelu Francuskim w Krakowie. Zabójca miał mundur pułkownika NKWD i został zastrzelony przez ochroniarzy. Stwierdzono śmierć prezydenta, a po pół godzinie przybywa Bierut i mówi, że nic się nie stało. Do tego dochodzą opowieści otoczenia Bieruta mówiące, że bardzo się zmienił, inaczej się zachowuje, prawie nie poznaje ludzi.

Była jeszcze rodzina, dzieci, oni musieliby go poznać.
Miał z nimi bardzo luźny, rzadki kontakt. A Wanda Górska, powojenna kochanka? No cóż, mogła mieć dwóch partnerów... Ale zgadzam się, że wszystko to brzmi nieprawdopodobnie, choć nie takie rzeczy się zdarzały, bo praktyka matrioszek, czyli podstawiania ludzi przez wywiad sowiecki, była często stosowana. Jaroszewicz, agent sowiecki, wiedział, o czym mówi.


Całość wywiadu, który zresztą szczerze polecam znajdziecie tutaj: Mimo wszystko Stalin nas szanował.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 11/08/2007, 15:51 Quote Post

ale jakie to ma znaczenie? Czy jedna kukła nazywała sie od nowości "Bierut" a inna dopiero po tuningu?

To jest rewelacja typu:

"Naukowcy odkryli, że Iliade nie napisał Homer tylko inny twórca o tym samym imieniu"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 11/08/2007, 16:34 Quote Post

Ojej, czepiasz się Anakinie wink.gif Jest to jedna z tego typu historyjek, które "tygrysy lubią najbardziej". Zresztą, czysta hipoteza, same poszlaki, zero pewności - jak to zazwyczaj z takimi historyjkami bywa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
szczotek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 34.467

Sebastian Szczotka
Zawód: student
 
 
post 7/09/2007, 13:40 Quote Post

może i nic na temat naprawdę nie wiemy, może to tylko hipoteza, historyjka dla "tygrysów"... ale... prawda pewnie siedzi gdzies w tajnych archiwach byłego ZSRR... a różnica byłyby taka że pokazywałoby to w sposób jednoznaczny i niepodwazalny kto rządział w Polsce! bo choć młody jestem to już różne głosy słyszałem...
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Władysław IV Waza
 

Vladislaus Quartus Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuania
*******
Grupa: Banita
Postów: 1.775
Nr użytkownika: 5.849

Dominik
Zawód: król oczywiscie :)
 
 
post 7/09/2007, 13:56 Quote Post

W dzienniku ostatnio są jakieś co najmniej dziwne wywiady z historykami, przed wywiadem o którym wspomniał Premapage był wywiad z innym historykiem, który dowodził że w kampanii roku 1920 zdarzał się cud za cudem. Wybaczcie ale ja oczekuję, bardziej naukowych przyczyn niż stwierdzenie to był cud i tyle kropka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Paweł1039
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 44.251

Pawel Olewinski
Zawód: uczen
 
 
post 11/04/2008, 15:20 Quote Post


Mam wątpliwość! W moim podręczniku do historii autorstwa Roberta Sniegockiego występuje takie stwierdzenie:,,Bolesław Bierut(1892-1956).Jego prawdziwe nazwisko nie jest znane."Jak mam to rozumieć?Czy jest pewne,że to nazwisko nadał mu wywiad radziecki? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Baldwin89
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 219
Nr użytkownika: 22.434

Jarek
Zawód: Student IHUW
 
 
post 11/04/2008, 16:36 Quote Post

Co do tego nazwiska też słyszałem takie głosy. Podobno miał typowo "żydowskie" nazwisko.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
JYZIO
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 20.026

 
 
post 12/04/2008, 8:34 Quote Post

w e wspomnieniach "M .Moczara " ,............ w roku '40 siedział w Białymstoku i t ę s k n i ł za krajem............co miał na myśli ?.wszyscy z tych typków podlegali kominternowi i w zależności od przydziału wymyślali nowe życiorysy i nazwiska. a co do B.B. to zgłosił sie na prezydenta Polski jako bezpartyjny , a póżniej ( po co ? ) ujawnił swoja "przynależność " partyjna . nic godnego uwagi !!!
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
(*-*)
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 39.280

 
 
post 12/04/2008, 11:54 Quote Post

W internecie wyczytałem, że te drugie naziwsko to ponoć Rotenschwanz smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Agrawen
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 636
Nr użytkownika: 31.137

Micha³ Pluta
Stopień akademicki: magister historii
Zawód: belfer
 
 
post 12/04/2008, 22:58 Quote Post

QUOTE(Paweł1039 @ 11/04/2008, 15:20)
Mam wątpliwość! W moim podręczniku do historii autorstwa Roberta Sniegockiego występuje takie stwierdzenie:,,Bolesław Bierut(1892-1956).Jego prawdziwe nazwisko nie jest znane."Jak mam to rozumieć?Czy jest pewne,że to nazwisko nadał mu wywiad radziecki? confused1.gif
*



Bierut to pseudonim partyjny - prawdziwe nazwisko brzmiało Bolesław Biernacki - taka przynajmniej wersja jest przyjmowana. życiorys bieruta jest tak niejasny, że tak naprawdę o niektórych okresach jego życia niewiele wiadomo. Znając metody sowieckiej bezpieki naprawdę niczego nie można wykluczyć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
jasio-jasiowaty
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 660
Nr użytkownika: 34.557

tajne i utajnione
Stopień akademicki: mgr
Zawód: informa
 
 
post 13/04/2008, 19:26 Quote Post

Profesor Wieczorkiewicz rzeczywiście uważa, że prawdziwy Bierut zginął już w 1945 roku w Krakowie. Pytanie brzmi: jeśli zginął to dlaczego?
Czyżby zaczął stawać Stalinowi okoniem?
W każdym razie ten sobowtór miał się nazywać Aleksiej Iwanow.
Jeśli da się ten problem rozwikłać to będzie nie lada sensacyjka.
Wyjdzie na to, że do 1956 rządził w Polsce klon Bieruta sterowany z Kremla.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
jacobmk
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 41.843

Jakub
Zawód: Przodownik pracy
 
 
post 3/05/2008, 15:04 Quote Post

Wg. mnie Bierut stał się niewygodny dopiero w 1956 roku. Wcześniej dla KPZR był idealnym człowiekiem, wręcz "Polskim Stalinem", na stanowisko prezydenta i (przez pewien czas) I Sekretarza.

I Jasiu masz rację w tym, iż Bierut był (choć niekoniecznie klonem) "sterowany" z Kremla.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Dagome Sędzia
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 269
Nr użytkownika: 62.652

Dagome Sêdzia
Zawód: ksiaze
 
 
post 24/08/2011, 21:00 Quote Post

W poniższych linkach serial dokumentalny TVP "Desperaci", odc. pt. "Cel: Bierut" o zamachach na Bieruta (są tam wypowiedzi prof. Pawła Wieczorkiewicza o ewentualności zabójstwa Bieruta i podstawienia sobowtóra):
1) http://www.youtube.com/watch?v=S_QnQ1EQ7Qo
2) http://www.youtube.com/watch?v=dPGKsESj8qw&feature=related
3) http://www.youtube.com/watch?v=h-JPbFYiVeU&feature=related
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Samuel Łaszcz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.202
Nr użytkownika: 57.477

 
 
post 24/08/2011, 21:19 Quote Post

QUOTE(Paweł1039 @ 11/04/2008, 16:20)
Mam wątpliwość! W moim podręczniku do historii autorstwa Roberta Sniegockiego występuje takie stwierdzenie:,,Bolesław Bierut(1892-1956).Jego prawdziwe nazwisko nie jest znane."Jak mam to rozumieć?Czy jest pewne,że to nazwisko nadał mu wywiad radziecki? confused1.gif
*


Nazwisko Prezydenta jest jak najbardziej znane. Od urodzin aż do śmierci brzmiało "Bierut" i jest to jak najbardziej polskie nazwisko. Nie wiem więc, skąd autor wysuwa swoje wnioski.

Pan Paweł Wieczorkiewicz za życia słynął z ekstrawaganckich poglądów i "tez". To jest jedna z nich, równie absurdalna, co nierealistyczna. Według mnie, Bierut od roku 1892 do 1956 był jeden i ten sam, niezmienny, a opowieści o sobowtórach można między bajki włożyć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 25/08/2011, 0:10 Quote Post

CODE
jest to jak najbardziej polskie nazwisko.


Wstyd Samuleu, wstyd! Polskością nazwiska się kierujesz? Wstyd! Zdrada ideałów internacjonalistycznych! Antysemityzm! Nietolerancja! Rasizm! Ty faszystowski reakcjonisto!

A, serio: co za różnica? Czerwona szuja to czerwona szuja - niezależnie czy się nazywa Bierut, Rotszyld czy Czartoryski (ofc: nie sugeruję, że ks. Czartoryski czy Rotszyld są/byli komunistami wink.gif)

 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej