Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wojny starożytnego świata. Techniki walki., Brian Todd Carey
 
Oceń książkę
1. (strata czasu) [ 2 ]  [9.52%]
2. (taka sobie) [ 2 ]  [9.52%]
3. (średnia) [ 7 ]  [33.33%]
4. (dobra) [ 7 ]  [33.33%]
5. (bardzo dobra) [ 3 ]  [14.29%]
6. (wyśmienita) [ 0 ]  [0.00%]
Suma głosów: 21
Goście nie mogą głosować 
     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 10/04/2008, 14:57 Quote Post

Czy ktoś z szanownych forumowiczów, mógłby się wypowiedzieć na temat książki Briana T. Careya Wojny starożytnego świata. Techniki walki.?

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=3068&page=0

Która stanowi jedną, z zapowiedzi wydawnictwa Bellona na ten rok. I która moim zdaniem stanowi, dość ciekawą zapowiedź dotyczącą starożytnej wojskowości.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 10/04/2008, 17:34 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 10/04/2008, 15:57)
Czy ktoś z szanownych forumowiczów, mógłby się wypowiedzieć na temat książki Briana T. Careya Wojny starożytnego świata. Techniki walki.?

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=3068&page=0

Która stanowi jedną, z zapowiedzi wydawnictwa Bellona na ten rok. I która moim zdaniem stanowi, dość ciekawą zapowiedź dotyczącą starożytnej wojskowości.

Pozdrawiam!
*



Książki wprawdzie jeszcze nie mam ( pewnie zresztą jak prawiew wszyscy kolekcjonerzy więc raczej nie licz na szybkie odpowiedzi), ale na 100% ją kupię ponieważ bardzo ciekawi mnie tematyka sposobów wojowania w Starożytności. Tym bardziej, że cena nie wydaje mi się wygórowana.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 11/04/2008, 8:27 Quote Post

QUOTE(Gronostaj @ 10/04/2008, 18:34)
QUOTE(Damian W. @ 10/04/2008, 15:57)
Czy ktoś z szanownych forumowiczów, mógłby się wypowiedzieć na temat książki Briana T. Careya Wojny starożytnego świata. Techniki walki.?

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=3068&page=0

Która stanowi jedną, z zapowiedzi wydawnictwa Bellona na ten rok. I która moim zdaniem stanowi, dość ciekawą zapowiedź dotyczącą starożytnej wojskowości.

Pozdrawiam!
*



Książki wprawdzie jeszcze nie mam ( pewnie zresztą jak prawiew wszyscy kolekcjonerzy więc raczej nie licz na szybkie odpowiedzi), ale na 100% ją kupię ponieważ bardzo ciekawi mnie tematyka sposobów wojowania w Starożytności. Tym bardziej, że cena nie wydaje mi się wygórowana.

Pozdrawiam!
*



Książki nie ma pewnie jeszcze nikt, w każdym razie wczoraj byłem w warszawskiej Bellonie i jeszcze jej nie było (choć miała się ukazać 3 kwietnia). Też na nią czekam i kupię jak tylko wyjdzie, zapowiada się bardzo dobrze tym bardziej, że poczytałem trochę o jej angielskojęzycznym wydaniu w internecie i autor zebrał dużo pochwał. Zapowiada się jedna z najlepszych książek wydanych przez Bellonę w 2008 roku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 11/04/2008, 17:30 Quote Post

Hm. Mam pewne wątpliwości - 240 stron i cała wojskowość starożytna? Toż Goldsworthy opisał samą rzymską na 200 (nie licząc dodatków, bibliografii itp.). Ciekaw jestem też jakie bitwy autor wybrał jako reprezentatywne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 11/04/2008, 17:46 Quote Post

QUOTE(Anders @ 11/04/2008, 18:30)
Hm. Mam pewne wątpliwości - 240 stron i cała wojskowość starożytna?
*



Pozycja jest potencjalnie ciekawa dlatego, że w takiej pracy autor będzie musiał chcąc, nie chcąc, opisać też tematykę inną niż powszechnie znana wojskowość rzymska, grecka, czy egipska. Czyli będzie też zapewne coś o Chińczykach i Indusach. A to właśnie armie Wschodu fascynują mnie najbardziej.

Tak przy okazji: czy wiadomo coś na temat dalszych losów serii Bellony pt "Armie Świata antycznego"? Czy Daniel Gazda postanowił zmienić nieco kierunek swoich prac i zająć się wyłącznie wojskami z okresu rzymskiego? A może po prostu oficyna z Grzybowskiej z tej seriizrezygnowała?


Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 11/04/2008, 17:52 Quote Post

QUOTE
Książki nie ma pewnie jeszcze nikt, w każdym razie wczoraj byłem w warszawskiej Bellonie i jeszcze jej nie było (choć miała się ukazać 3 kwietnia). Też na nią czekam i kupię jak tylko wyjdzie, zapowiada się bardzo dobrze tym bardziej, że poczytałem trochę o jej angielskojęzycznym wydaniu w internecie i autor zebrał dużo pochwał. Zapowiada się jedna z najlepszych książek wydanych przez Bellonę w 2008 roku.


To dobra wiadomość Albercie. Tylko, żeby Bellona postarała się, o jakiegoś dobrego tłumacza i dołożyła wszelakich innych starań. Aby nie zniszczyć, tej potencjalnie dobrej książki. Która jak myślę, niedługo się ukaże.

QUOTE
Ciekaw jestem też jakie bitwy autor wybrał jako reprezentatywne.


Częściową odpowiedź na swoje pytanie Andersie znajdziesz tutaj:

http://ksiegarnia.bellona.pl/pliki/42.pdf - spis treści tej książki.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 12/04/2008, 8:46 Quote Post

No przepraszam bardzo - Grecka sztuka wojenna na 74 stronach? Rzymska na 82? I to z opisami bitew? Oj, coraz gorzej mi się to widzi. W spisie treści nie ma słowa o flocie ani o oblężeniach (choć te może uwzględniono pod ogólnym pojęciem "sztuka wojenna").
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 12/04/2008, 11:02 Quote Post

QUOTE
No przepraszam bardzo - Grecka sztuka wojenna na 74 stronach? Rzymska na 82? I to z opisami bitew?


Zgadza się Andersie, liczba stron "nie powala" ale, to jeszcze o niczym nie świadczy, bo książka może być jednak dobrej jakości.

QUOTE
W spisie treści nie ma słowa o flocie ani o oblężeniach (choć te może uwzględniono pod ogólnym pojęciem "sztuka wojenna").


Być może, tego nie ma Andersie ponieważ, autor skupił się głównie na jeździe i piechocie. Przynajmniej tak wynika, z opisu jaki podała Bellona:

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=3068&page=0

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 12/04/2008, 13:33 Quote Post

Nie no, ja nie wątpię, że książka MOŻE być dobra. Ale nie wydam na nią 35 złotych w ciemno.

Nie ma co gdybać - podyskutujemy jak zobaczymy.

P.S. Lubię interpunkcję w postach, ale ja bym przecinki, szczególnie w drugim zdaniu, inaczej postawił - wiem, czepiam się...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 12/04/2008, 15:51 Quote Post

QUOTE
Nie ma co gdybać - podyskutujemy jak zobaczymy.


Popieram szanowny Andersie. Jednakże przydałoby się, wiedzieć kiedy, ma się ukazać. Bo ten termin co, jest na razie wiadomy to, jest już trochę zdezaktualizowany!

QUOTE
P.S. Lubię interpunkcję w postach, ale ja bym przecinki, szczególnie w drugim zdaniu, inaczej postawił - wiem, czepiam się...


Masz rację Andersie. To drugie faktycznie zdanie wymaga drobnej korekty. Dziękuję za trafne spostrzeżenie, które osobiście za czepianie nie uważam wink.gif.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 14/04/2008, 9:56 Quote Post

Podaję link do księgarni Merlin, gdzie podano aktualną datę wydania książki wraz, z ukazaniem jej nowej okładki:

http://merlin.pl/Wojny-starozytnego-swiata...t/1,590954.html

Pozdrawiam!

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 14/04/2008, 10:25 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 14/04/2008, 10:56)
Podaję link do księgarni Merlin, gdzie podano aktualną datę wydania książki wraz, z ukazaniem jej nowej okładki:

http://merlin.pl/Wojny-starozytnego-swiata...t/1,590954.html

Pozdrawiam!
*



No to ładną "obsuwę" zrobili. Miała być wydana 3 kwietnia, a będzie wydana 28 kwietnia (tylko czy tak się stanie?). Co najmniej 25 dni opóźnienia - "gratuluję". Wkurza mnie to, bo czekam na tę książkę. Najgorsze, że Bellona nie raczyła zamieścić tej nowej daty wydania i nowej okładki na swojej stronie internetowej, podczas gdy na Merlinie te informacje są - wstyd sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 14/04/2008, 15:22 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 14/04/2008, 10:56)
nowej okładki:
*




Ta nowa okładka jest znacznie gorsza niż stary projekt - uwielbiam ten sztandar z Ur, a tymczasem mamy figurkę jakiegoś Greka! Skandal. wink.gif Jeżeli chodzi o termin ukazania się książki to też uważam, że to żałosne.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 14/04/2008, 18:35 Quote Post

QUOTE(Gronostaj @ 14/04/2008, 16:22)
QUOTE(Damian W. @ 14/04/2008, 10:56)
nowej okładki:
*




Ta nowa okładka jest znacznie gorsza niż stary projekt - uwielbiam ten sztandar z Ur, a tymczasem mamy figurkę jakiegoś Greka! Skandal. wink.gif Jeżeli chodzi o termin ukazania się książki to też uważam, że to żałosne.

Pozdrawiam!
*



Do tego dodam, że przez długi czas nie było podanego autora tej książki, wpisującemu najwyraźniej "zapomniało się" podać tak mało istotny detal wink.gif A akurat było mi to potrzebne, bo szukałem jakichś informacji o tej książce na stronach angielskojęzycznych. Ale nic to, i tak sobie poradziłem wink.gif
Żeby nie było, że tylko ganię - miłą niespodzianką jest zamieszczenie spisu treści tej książki. Już myślałem, że to nowy trend i jest tak również z innymi zapowiedziami ale, póki co, ta książka to wyjątek lub zapowiedź zamieszczania spisów treści w niedalekiej przyszłości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 14/04/2008, 20:33 Quote Post

QUOTE
Ta nowa okładka jest znacznie gorsza niż stary projekt - uwielbiam ten sztandar z Ur, a tymczasem mamy figurkę jakiegoś Greka! Skandal.


Szanowny Gronostaju miałem okazję przeglądać dzisiaj Warry'ego i tam tytułowa figurka nie jest, przedstawieniem Greka... a Etruska wink.gif.

QUOTE
Do tego dodam, że przez długi czas nie było podanego autora


Chyba autorów, bo pod głównym nazwiskiem zauważyłem, że znajduje się coś jeszcze. Zastanawia fakt, czemu Bellona nie stara się, usprawnić grupy ludzi odpowiedzialnej za dział zapowiedzi, która powinna takie błędy poprawiać! Czyżby cieńcie kosztów confused1.gif sad.gif!

QUOTE
A akurat było mi to potrzebne, bo szukałem jakichś informacji o tej książce na stronach angielskojęzycznych. Ale nic to, i tak sobie poradziłem


I jak Albercie? Udało Ci się znaleźć coś interesującego? Za odpowiedź, z góry dziękuję!

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

5 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej