Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
55 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JANUSZ KORWIN-MIKKE, Lider, korwinoidzi, opinie, obserwacje
     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 28/05/2010, 12:25 Quote Post

QUOTE
Ostatnio w PR III pan Korwin wymyślił ciekawą analizę demokracji (naśmiewają się z niej)(mówił to do pani redaktor)- " jeśli jesteśmy w trzy osoby na bezludnej wyspie [ dwóch mężczyzn i kobieta] to poprzez głosowanie [podstawa demokracji] uzyskując większość możemy zalegalizować gwałt)
Takie teorie proponuje kandydat na prezydenta sad.gif


...który uważa, ze system, który na to pozwala jest zły, dodajmy.
Bez tego dodatku to erystyka.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 28/05/2010, 12:29 Quote Post

QUOTE(Anders @ 28/05/2010, 12:25)
...który uważa, ze system, który na to pozwala jest zły, dodajmy.
Bez tego dodatku to erystyka.


Oczywiście współczesna demokracja na to nie pozwala (podział władzy), ale co tam, JKM woli publicystykę i żarty o gwałtach lub szambonurkach.

Lubię gościa, ale to szołmen, a nie polityk.
 
User is online!  PMMini Profile Post #17

     
Zwingli
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 66.046

Zawód: Licealista
 
 
post 25/08/2010, 14:51 Quote Post

Marginalny polityk i felietonista z dość radykalnymi poglądami. Nie stanowi więc żadnej alternatywy dla obecnie rządzących (z powodu małej popularności i poparcia). I choć taki dziki kapitalizm to ciekawa wizja... No właśnie "ciekawa", nie wiem jak sprawdziłaby się w rzeczywistości.
Podobnie jak w Prawie Godwina, prawdopodobieństwo porównania do Hitlera w dyskusji z JKM zazwyczaj dąży do 1. No dobra, może nie do 1, ale sposób argumentacji zdecydowanie mi nie odpowiada biggrin.gif
Z tego co wiem ma rzesze zwolenników w Internecie, zazwyczaj są 15-letni erudyci albo jacyś licealiści wolnomyśliciele.
Dobrze gra w brydża i szachy, studiował na kilku kierunkach.

Ten post był edytowany przez Zwingli: 25/08/2010, 14:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 25/08/2010, 14:54 Quote Post

Jedyny polityk, który mówi, to co myśli. Ma radykalne pomysły i nie obiecuje gruszek na wierzbie dlatego jest niepopularny. Społeczeństwo w Polsce jest głupie-lubi łudzić się obiecankami, głosuje na imbecyli i jak zwykle się zawodzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Anton92
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.175
Nr użytkownika: 57.966

 
 
post 25/08/2010, 15:11 Quote Post

QUOTE
Jedyny polityk, który mówi, to co myśli. Ma radykalne pomysły i nie obiecuje gruszek na wierzbie dlatego jest niepopularny. Społeczeństwo w Polsce jest głupie-lubi łudzić się obiecankami, głosuje na imbecyli i jak zwykle się zawodzi.


Kiedyś w jakimś z tygodników ,którego nazwy w tej chwili nie pomnę ale w każdym bądz razie
należącym do mainstreamu czytałem wywiad z Korwinem.Prowadzący rozmowę dziennikarz na wstępie
zaznaczył,że czego by o nim(Korwinie) nie powiedziec to jedyny polityk w polityk,który przez
ostatnie 20 lat nie zmienił poglądów....

Co do poglądów JKM to z częścią się zgadzam,z częścią nie jego metody argumentacji mi czasami nie odpowiadają(szczególnie porównywanie oponentów do Hitlera)ale uważam ,że przydałoby się
w naszej polityce więcej takich polityków bo jako jeden z nielicznych zauważa wady "społecznej
gospodarki rynkowej" i "uniopostępu", których wydają się(lub nie) chcą zauwazac jego oponenci.

Jakkolwiek by go nie oceniac to wolę już słuchac jego niż polityków, którzy kiedy im przytoczy
się ich wypowiedzi z przed kilku lat w której krytykują swoją obecną partię,kolegę z partii
lub i aktualny pomysł bez mrugnięcia okiem mądrzą się dalej , nie znając rzeczy takich jak
wstyd czy zwykła przyzwoitośc.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 25/08/2010, 15:18 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 25/08/2010, 15:54)
Jedyny polityk, który mówi, to co myśli.
*


Co niekoniecznie jest zaletą.
I nie jedyny. Np. Belka też jest z tego znany. Choć on raczej myśli, to co mówi. Znacznie mądrzej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 25/08/2010, 15:36 Quote Post

W JKM odrzuca mnie XIX wieczny konserwatyzm, stosunek do kobiet oraz inne wypowiedzi świadczące o pogardzie dla grup społecznych, "które mu nie pasują".

Śmiem twierdzić, że mówienie wszystkiego co się myśli i przyniesie ślina na język nie jest wyrazem dojrzałości politycznej oraz stałości lecz w nauce popularnie nazywa się to Zespołem Aspergera.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Norol
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 67.103

 
 
post 25/08/2010, 15:50 Quote Post

Moim zdaniem JKM ma podstawowe cechy jakie powinien mieć każdy człowiek a przede wszystkim polityk-osoba publiczna czyli zasady i przekonania którym jest wierny. Choć nie zawsze się z nim zgadzam to jego pomysł na gospodarkę jest mi jednak najbliższy z obecnie prezentowanych.
Myśle że główna różnica między nim a resztą polityków jest taka że głównym celem JKM jest realizacja wizji jaką ma dla Polski przy pomocy władzy (zasięg której chce ograniczyc do minimum) w przeciwieństwie do pozostałych dla których celem głównym jest sama władza - jej zdobycie i utrzymanie (władza o jak największym zasięgu oczywiście) a wizja zmienia się dowolnie tak aby osiągnąć cel główny.

Jeśli mówi to co myśli to ja widzę w nim osobę szczerą która tak jak pisałem niczego nie udaje aby osiągnąć cel a szczerość jest jak najbardziej zaletą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Filip 4 piekny
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 67.298

Adam Drawski
Zawód: licealista
 
 
post 25/08/2010, 15:51 Quote Post

a mi sie w nim podoba barwna prawicowa osobowośc w odrożnieniu od kaczynskiego któ jest zbyt staroświecki inteligencja oraz konkretne pomysły na wolnorynkową gospodarkę a wady to wymowa
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
p.bohonos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Nr użytkownika: 66.659

Przemyslaw Bohonos
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 25/08/2010, 16:22 Quote Post

Nosi muchę ! wink.gif

Co do poparcia to faktycznie ma spore w necie. Np. na fb szczególnie młodzi ludzie na niego głosowali w ankietach. Postać na uboczu POLSKIEJ polityki choć chce być w centrum. Z tym obiecywaniem to faktycznie jest "inny" od plejady gwiazd polityki wink.gif
W jego wypowiedziach raczej krytykuje aniżeli sam proponuje jakieś rozwiązania. Pamiętacie jak nawoływał aby przegnać polityków z wałów przeciwpowodziowych kijami? wink.gif
Mnie brakuje konkretów w jego polityce- za dużo ogólników .

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 25/08/2010, 16:36 Quote Post

Może mówienie wszystkiego co ślina na język przyniesie nie jest dobre, ale ma przynajmniej bronić swoich poglądów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
p.bohonos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Nr użytkownika: 66.659

Przemyslaw Bohonos
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 25/08/2010, 16:45 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 25/08/2010, 17:36)
Może mówienie wszystkiego co ślina na język przyniesie nie jest dobre, ale ma przynajmniej bronić swoich poglądów.
*



Zawsze jest potrzebny ktoś kto powie wszystko bez ogródek.
Byle nie popaść w syndrom Palikota i jego polityczną niemoralność.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 25/08/2010, 17:00 Quote Post

QUOTE(p.bohonos @ 25/08/2010, 16:45)
Zawsze jest potrzebny ktoś kto powie wszystko bez ogródek.
Byle nie popaść w syndrom Palikota i jego polityczną niemoralność.
*



Co się tyczy Palikota, to jest to śmiało przemyślana taktyka PO. Zachowanie Palikota ma odwrócić uwagę od rządu, Krzyża, pomnika itd. Jeśli byłaby to niesubordynacja Palikota, to po 2-3 takich numerach poseł wylatuje z partii. Nie wiem czy ktoś już liczył ile Palikot zrobił już takich szopek? Drugą opcją jest fakt, że Palikot może wiedzieć dużo za dużo o pewnych sprawach, co hamuje Tuska przed wyrzuceniem posła z partii. Palikot kreuje się na totalnego "debila", a uwierz mi, że żaden głupek nie zdobyłby takich pieniędzy jak on.

Z kolei Korwin jest na naszej scenie politycznej ekscentrykiem, ale w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Ma małe szanse powrotu do władzy, bo każdy lider partii będzie go widział jako potencjalnego rywala do przejęcia władzy w partii lub rządzie (albo na początku w partii a potem w rządzie). Ludzie mają Korwina za głupka, bo nie mówi tego czego się spodziewają.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
p.bohonos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 392
Nr użytkownika: 66.659

Przemyslaw Bohonos
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 25/08/2010, 17:25 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 25/08/2010, 18:00)
QUOTE(p.bohonos @ 25/08/2010, 16:45)
Zawsze jest potrzebny ktoś kto powie wszystko bez ogródek.
Byle nie popaść w syndrom Palikota i jego polityczną niemoralność.
*



Co się tyczy Palikota, to jest to śmiało przemyślana taktyka PO. Zachowanie Palikota ma odwrócić uwagę od rządu, Krzyża, pomnika itd. Jeśli byłaby to niesubordynacja Palikota, to po 2-3 takich numerach poseł wylatuje z partii. Nie wiem czy ktoś już liczył ile Palikot zrobił już takich szopek? Drugą opcją jest fakt, że Palikot może wiedzieć dużo za dużo o pewnych sprawach, co hamuje Tuska przed wyrzuceniem posła z partii. Palikot kreuje się na totalnego "debila", a uwierz mi, że żaden głupek nie zdobyłby takich pieniędzy jak on.

Z kolei Korwin jest na naszej scenie politycznej ekscentrykiem, ale w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Ma małe szanse powrotu do władzy, bo każdy lider partii będzie go widział jako potencjalnego rywala do przejęcia władzy w partii lub rządzie (albo na początku w partii a potem w rządzie). Ludzie mają Korwina za głupka, bo nie mówi tego czego się spodziewają.
*



tak ja to wszystko wiem. Podałem przykład Palikota jako trochę innego ekscentryka. Wiadomo, że działa z ramienia PO i mówi to wszystko co nikt w partii nie powie. O tym dużo pisaliśmy na tym forum wink.gif

Co do Korwina, masz zupełną rację. Nie obiecuje, więc nie ma.
Społeczeństwo choć świadome to lubi być zachęcane obietnicami.
W końcu jak Napieralski wypalił, że fundnie notebooki to od razu cała młodzież by za nim poszła wink.gif

Ten post był edytowany przez p.bohonos: 25/08/2010, 17:26
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 25/08/2010, 19:34 Quote Post

Lubię go, ponieważ jest ostry.

JKM zawsze zdumiewał mnie swoimi analogiami i wstawkami historycznymi. Myślę, że spokojnie skroiłby większość niniejszego Forum. W ogóle jest zupełnym przeciwieństwem tego stada baranów z Wiejskiej - mądry, ma dużą wiedzę i się nie patyczkuje. Mimo, że osobiście go nie popieram, to jest jednym z nielicznych polityków, których szanuję.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

55 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej