Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
14 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Grecja: koncertowe dojenie UE
     
glasgower
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 72.452

tajemnica panstwowa
Stopień akademicki: tajemnica urzedowa
Zawód: tajemnica zawodowa
 
 
post 24/06/2011, 8:53 Quote Post

@ Sagittarius_Rex
No teraz to już się całkiem pogubiłem. To kto właściwie w tej Grecji dymi? Budynki władz państwowych podpalają urzędnicy, bezrobotna młodzież broni swych przywilejów pracowniczych, a Pakistańczycy żyją ponad stan. Tak, dobrze zrozumiałem? Aha, no i wynika z tego, że w Atenach Grecy są w zdecydowanej mniejszości, tak? A tym wszystkim kręcą (manipulują) anarchiści za pośrednictwem swych mediów?

Ten post był edytowany przez glasgower: 24/06/2011, 8:55
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 24/06/2011, 9:40 Quote Post

glasgower


QUOTE
Budynki władz państwowych podpalają urzędnicy, bezrobotna młodzież broni swych przywilejów pracowniczych, a Pakistańczycy żyją ponad stan. Tak, dobrze zrozumiałem?


Wyciągasz bardzo dziwne konkluzje z tego co napisałem...

Czy pisałem o urzędnikach co podpalają budynki?
Czy pisałem o broniącej swoich przywilejów pracowniczych młodzieży?
Czy napisałem o Pakistańczykach żyjących ponad stan?

Wyjaśniać nie będę, ale za to bardzo chciałbym poznać odpowiedzi na wyżej postawione pytania. Z tekstów, które napisałem, można wyraźnie przeczytać o tym, co się dzieje w Grecji( bez zbędnej konfabulacji).

QUOTE
Aha, no i wynika z tego, że w Atenach Grecy są w zdecydowanej mniejszości, tak?


To zależy od dzielnic...

QUOTE
A tym wszystkim kręcą (manipulują) anarchiści za pośrednictwem swych mediów?


Kolejna konfabulacja, powiedziałbym nawet, że stosujesz elenktykę...


Edit: Był
Sagittarius_Rex

Ten post był edytowany przez Sagittarius_Rex: 24/06/2011, 9:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 24/06/2011, 9:54 Quote Post

Sagittarius Rex napisz nam proszę, jak w tej Grecji jest, relacja naocznego świadka, jest więcej warta niż to co mówią w TV. smile.gif

Ten post był edytowany przez Hieronim Lubomirski: 24/06/2011, 9:57
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 24/06/2011, 20:01 Quote Post

Witam.

Co do imigrantów:

Podaje się ogólnie ok. 1mln imigrantów mieszkających na terenie aglomeracji ateńskiej tzw. Wielkich Aten. Są do dane szacunkowe ponieważ imigranci nie są zameldowani, często po 15 osób mieszka w jednym mieszkaniu. Tak, większość z nich jest tu nielegalnie.
Co do protestów i strajków :
Strajki i protesty trwają już od 2008 roku. W grudniu 2008 doszło do zamieszek w całej Grecji, po tym jak policjant zastrzelił nastoletniego chłopca.

Na początku tego roku w styczniu, oraz pod koniec Grudnia ubiegłego roku w Atenach doszło do strajku komunikacji miejskiej, która nie działała przez prawie 2 miesiące ( głownie od pon. do pt. ).

Strajkujących i protestujących możemy podzielić na kilka grup:

1. Młodzież( nie tylko grecka) nie mająca, co robić, wybiega na ulice z koktajlami Mołotowa, dochodzi do spalenia banku w centrum miasta, w którym spaliły się bodajże 3 osoby. Doszło do zniszczenia i dewastacji mienia prywatnego( prywatnych sklepików, samochodów itp.).

2. Urzędnicy,nauczyciele i inni pracownicy państwowi, którym zmniejszono dodatkowe pensje, a niektórym( powyżej 3tys. euro dochodu) odebrano całkowicie.

Parę linków ze zdjęciami z takich marszów, czy jak, kto woli wieców:

http://www.youtube.com/watch?v=hNcx5fk0Lsg&feature=share

http://www.youtube.com/watch?v=zGOpaf_u1qY&feature=related

Krótko o czym piszą i co krzyczą:
Pierwszy transparent traktuje o "Społecznej Rewolucji" , " Dla świata(ludu) wolności i równości" itp.

Niestety nie mogłem znaleźć filmu traktującego o tym jak już trochę starsi obywatele wychodzą naprzeciw policji( w pewnej miejscowości niedaleko Aten).

O czym ludzie głośno mówią :
Grecy zaczynają wspominać jak to dawniej było lepiej, pojawiają się nawet głosy, że za junty kraj był lepiej zorganizowany. Niektórzy mówią o powrocie do drachm.
O tym jak rząd ich okrada i jak władza przechodzi z rąk do rąk w tej samej rodzinie.
Swego czasu popularny był zwrot : "Bastardia"- na określenie obecnych rządów i ustroju w Grecji.

Jak wiecie, Grecji przyznano kredyt. Bodajże co 3 miesiące UE sprawdza czy pieniądze idą na poprawne inwestycje, aby powstrzymać kraj przed bankructwem.
Ostatnio było nawet głosowanie o przyznanie dla rządu wotum zaufania i tu posłużę się artykułem, aby się nie rozpisywać : http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydar...aufania,16354,1




O pseudo-anarchistach, którzy to właśnie propagują wspólnotę, komunizm itp. rozpisywać się nie chcę, bo większość mojej wypowiedzi może zostać uznana za zbyt subiektywną. Co z resztą byłoby słuszne, gdyż jestem wszystkiemu, co czerwone przeciwny.


Sagittarius_Rex




 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Anton92
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.175
Nr użytkownika: 57.966

 
 
post 25/06/2011, 0:03 Quote Post

Sagittarius_Rexja się dziwie , że w tym kraju da się jeszcze żyć.

Tak z ciekawości, to czy ci wszyscy protestujący mają jakąkolwiek wizję Grecji (powrót do junty wojskowej, komunizm, "trzecia droga")czy to po prostu wk.....ni ludzie, których łączy niechec ponoszenia konsekwencji bankructwa kraju.

QUOTE
pojawiają się nawet głosy, że za junty kraj był lepiej zorganizowany


Barossso nie dawno alarmował, że w niektórych krajach Europy mogą wrócić dyktatury wojskowe. Abstrahując od mojego stosunku do tego jegomościa, twoja wypowiedz przypomniała mi o jego poglądzie. Czy jest rzeczywiście jakaś możliwość , że znajdą się w armii jacyś, którym zachce się zaprowadzić porządek po swojemu?

Ten post był edytowany przez Anton92: 25/06/2011, 0:09
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 25/06/2011, 0:34 Quote Post

Tusk obiecał, że wywali 260 mln Euro bodajże dla Grecji. Razem z pieniędzmi zmarnowanymi przy okazji budowy stadionów, to już będzie co najmniej ponad pół miliarda Euro wywalone w błoto. Anglicy nie są tacy głupi:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/390...-ratowac-Grecji

Nas tam stać...

Ten post był edytowany przez emigrant: 25/06/2011, 0:35
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 25/06/2011, 7:34 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 25/06/2011, 1:34)
Tusk obiecał, że wywali 260 mln Euro bodajże dla Grecji.


Po pierwsze - to nie miała być gotówka, tylko gwarancje bankowe (których przemiana w gotówkę była... umiarkowanie prawdopodobna). Po drugie - gdy pisałeś posta sprawa od wielu godzin była nieaktualna.
Raz więc napisałeś w najlepszym przypadku półprawdę, raz coś bez sensu. A tematem wątku nic wspólnego to nie maiło. Więc - po co? confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 25/06/2011, 9:04 Quote Post

QUOTE
Więc - po co?

Jak to po co? Przeciez trza tłuc w Tuska.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Woj
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.891
Nr użytkownika: 25.745

Stopień akademicki: posiadam
Zawód: historyk
 
 
post 25/06/2011, 9:18 Quote Post

QUOTE(balum @ 25/06/2011, 10:04)
Jak to po co? Przeciez trza tłuc w Tuska.


To niech się oflaguje, albo portret w mieszkaniu na ścianie do góry nogami powiesi - a nie po forum śmieci. sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 25/06/2011, 12:50 Quote Post

Zabiorę głos bo miałem okazję spędzić nieco czasu w Grecji niekontynentalnej ( oczywiście moje zdanie jest bardzo subiektywne więc chętnie wysłucham sprostowań).
Sądząc po tym co zaobserwowałem problem dotyczy zbytnich ulg w pracy a byc może wydajności niektórych branż zawodowych. Szczególnie Grecy krytykowali tzw zawody budżetowe tj budżetówkę która ich zdaniem pracuje mało ( ponoć koło 30 h na tydzień) i mało wydajnie przy bardzo rozbudowanych socjalach. Mogę też subiektywnie stwierdzić iż w np Rhetymno ( Kreta) banki pracują również bardzo mało. Gdy pójdziesz do nich o 8 czy 9.00 większość jest jeszcze zamknięta zaś jak udasz się o 15.00 ... już jest zamknięta. Gdy porównać to z Polską to można powiedzieć iż jest olbrzymia różnica.
Dobre wrażenie robią zakłady gastronomiczne które w większości są rodzinnymi firmami i pracują często ponad 8h na dzień. Dobre wrażenie wogóle robią też usługi powiązane z branżą turystyczną. Rybołóstwo jest ponoć mocno dotowane więc praca rybaków w Grecji ponoć też nie jest zbyt wydajna. Sklepy pracują krócej niż w Polsce ale... nie jest zbytnio uciążliwe gdyż można znaleźć takie otwarte do późna jak i 24h.
Wydaje się więc iż rację ma premier Grcki mówiąc iż obecna sytruacja w Grecji jest wynikiem życia ponad stan skoro nawet wieloletni mieszkańcy powtarzają jako motto życia Greka taką dykteryjkę:
" Grek rodzi się zmęczony i żyje po to by ... odpocząć" wink.gif .
Chyba będą musieli się w końcu wziąść do roboty.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 25/06/2011, 12:55 Quote Post

Witam

Anton92


QUOTE
Czy jest rzeczywiście jakaś możliwość , że znajdą się w armii jacyś, którym zachce się zaprowadzić porządek po swojemu?


Bardzo się postarano, aby w Grecji policja i armia miały ograniczoną władzę. Np. podczas zamieszek w Grudniu 2008 roku policja nie miała prawa wstępu na uniwersytet bez zgody bodajże profesorów(tutaj nie jestem pewien), a tam właśnie ukrywała się większość "manifestujących".

Ogólnie armia- prawdopodobnie, przez doświadczenia z juntą- jest trzymana z daleka od polityki i ogólnie państwa.
Wojskowych w telewizji widziałem, może raz czy dwa podczas parad w dzień niepodległości. Nie mówiąc o honorowej warcie na placu Syntagmy i pojazdów koło greckiego MON-u.

Więc praktycznie nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, po prostu nie chcę gdybać. smile.gif

Sagittarius_Rex
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 25/06/2011, 12:56 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 25/06/2011, 12:50)
Wydaje się więc iż rację ma premier Grcki mówiąc iż obecna sytruacja w Grecji jest wynikiem życia ponad stan

A jakie były inne teorie dotyczące przyczyn kryzysu w Grecji?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 25/06/2011, 13:08 Quote Post



emigrant

QUOTE
A jakie były inne teorie dotyczące przyczyn kryzysu w Grecji?


Na początku mówiono jeszcze, że to wina koniunktury międzynarodowej...

Kamaz73

W Atenach identycznie. Zdarza się często tak, że banki zamknięte są już od 13.
Ogólnie w Grecji istnieje ta tzw. sjesta. Od 14 do 17 albo 17,30. Tak samo działają apteki.
Za to w niedziele wszystkie większe sklepy zamknięte.

Sagittarius_Rex
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 25/06/2011, 13:29 Quote Post

Sagittarius Rex
Więc praktycznie nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, po prostu nie chcę gdybać. Hmm ... miałem kontakt z kilkoma Greckimi żołnierzami i oficerami i z tego co pamiętam panowała wśród nich opinia że armia ma stać na straży demokratycznego porządku opartego na konstytucji. Niesądzę więc iż jakikolwiek wojskowy myśli o tym by armia miałaby cokolwiek w kwestiach politycznych czynić. No ale to zdanie z dołu,... co myśli góra też nie wiem.
Na początku mówiono jeszcze, że to wina koniunktury międzynarodowej... Ja zaś słyszałem iż to wszystko przez bankierów i krwiożerczy kapitalizm. wink.gif
Pozdro


 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 25/06/2011, 14:45 Quote Post

QUOTE(Sagittarius_Rex @ 25/06/2011, 13:08)
emigrant

QUOTE
A jakie były inne teorie dotyczące przyczyn kryzysu w Grecji?


Na początku mówiono jeszcze, że to wina koniunktury międzynarodowej...


Przecież to to samo. Jak przychodzi zła koniunktura m.narodowa, trzeba zacząć płacić za złą politykę ekonomiczną rządu...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

14 Strony < 1 2 3 4 > »  
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej