Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
39 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Małopolski Konkurs Historyczny 2011/2012
     
stokrotka19
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 68.905

J.W
Zawód: uczennica
 
 
post 28/06/2011, 12:20 Quote Post

Ktoś bierze udział w tegorocznym konkursie? Od czego zaczynacie? Podzielcie sie swoimi spostrzeżeniami na tym forum;d
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Walma
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 69.896

 
 
post 7/07/2011, 9:41 Quote Post

Witaj ;]
Ja narazie głównie... odpoczywam. Od wszystkiego, z historią włącznie. Tematy olimpiad powinny ukazać się w tym tygodniu, więc czekam; dopóki nie będę znać konkretnych zasad, zmobilizować się do nauki raczej nie będę w stanie rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
stokrotka19
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 68.905

J.W
Zawód: uczennica
 
 
post 9/07/2011, 0:01 Quote Post

Mam podobnie;d Ale cos długo zwlekaja z opublikowaniem tematów.W zeszłym roku juz 1 lipca a dzis 9 i dalej nic nie ma;/

A ty brałas udział w zeszłym roku? I też sie udzielałas na forum bo kojarze twój nick;d
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Walma
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 69.896

 
 
post 9/07/2011, 8:19 Quote Post

Tak, tak, udało mi się szczęśliwie dobrnąć do finału, ale poległam sromotnie. O tak.
W tym roku... cóż, nadzieje wielkie, gorzej z siłami wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
chills
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 73.627

paulina swiech
 
 
post 10/07/2011, 13:20 Quote Post

witam ; )
właśnie w tym roku też chciałam uczestniczyć w konkursie , ale niestety nie podali jeszcze określonego tematu , a w końcu wcześniej lepiej się zabrać za naukę póki się za bardzo nie rozleniwie ; d . także mam nadzieje , że nie będą tak zwlekać długo ...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
stokrotka19
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 68.905

J.W
Zawód: uczennica
 
 
post 10/07/2011, 14:15 Quote Post

oby nie zwlekali. w ogóle to bardzo dziwne ze nie podali jeszcze tematu bo zawsze odbywało sie to 1 lipca;/ w sumie mozemy sie juz teraz uczyc podstawy ale jakos wieksze checi mam jak zobacze temat;d


Mnie w zesżłym roku zabrakło 4 pkt do finału i to za błedy ortograficzne ,w tym roku musze sie bardziej posatarac;d
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Walma
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 69.896

 
 
post 10/07/2011, 15:30 Quote Post

Coś mi się wydaje, że przygotowują dla nas jakąś olimpijską niespodziankę, bo inaczej tematy już by były wink.gif A że jesteśmy pierwszym rocznikiem nowej podstawy programowej, to wiecie, różnie może być...
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Szalikowiec
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 73.635

Stopień akademicki: TROLL SPAMER BANITA
 
 
post 10/07/2011, 19:10 Quote Post

Kujony! Lepiej byście się za ustawki wzienli niż za ksionrzki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Dobcio
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 69.103

Damian
Zawód: Uczen
 
 
post 12/07/2011, 10:11 Quote Post

Poznaję niektóre nicki z tamtego roku, w którym brakło mi 3 pkt do laureata.
Z tego co słyszałem to w tym roku w ogóle mają znieść uprawnienia laureata(tzn wolny wstęp do szkoły) nie wiadomo co stanie się kuratoriami itd... Dlatego nie ma podanych tematów konkursów, bo nikt nic nie wie... nie zdziwiłbym się gdyby w tym roku w ogóle nie odbyły się konkursy przedmiotowe a tylko tematyczne organizowane przez prywatne podmioty. Jeżeli się nie pojawily tematy 1 lipca tak jak to powinno się stać a zakładka na stronie kuratorium o konkursach została zdjęta z obiegu to, to samo mówi za siebie...
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Model Alfred
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 73.667

Stopień akademicki: TROLL SPAMER BANITA
 
 
post 12/07/2011, 17:52 Quote Post

Dobciu możliwe, że po części masz rację, aczkolwiek:

Reforma szkolnictwa (usunięcie kuratoriów) nie należy do kompetencji sejmików wojewódzkich. Taka inicjatywa musiałaby wyjść z ministerstwa oświaty, co nie przeszłoby bez szumu medialnego. Na ten rok nie przewiduję wejścia w życie takiej reformy.

Pozdrawiam wróg wszelkiego lewactwa i tolerancji znienawidzony Tomasz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Walma
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 69.896

 
 
post 13/07/2011, 15:32 Quote Post

Witaj Dobciu, Witaj Tomaszku (inteligencjo Ty moja ;*)

Drodzy Państwo, moja Mama dzwoniła dziś do Kuratorium i informacje o konkursach mają być ogłoszone w piątek po południu. Nie panikujmy.

Ten post był edytowany przez Walma: 13/07/2011, 15:32
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Dobcio
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 69.103

Damian
Zawód: Uczen
 
 
post 13/07/2011, 15:52 Quote Post

Witaj Tomku słyszałem, że będziesz z Agatą w jeden klasie ? ;]

Co do konkursów to wiem, że na 80% będą zniesione prawa laureatów może też i dlatego tak długo nie pojawiły się informacje na temat konkursów, gdyż debatowali na ten temat. Pozostaje mieć tylko nadzieje, iż niektóre organy nie doszły do porozumienia w tej sprawie i uprawnienia laureatów nie zostaną ruszone...

Masz racje Tomaszu PO straciłoby ok 8% wyborców przez to więc nie będą ryzykować...

Ten post był edytowany przez Dobcio: 13/07/2011, 15:53
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Walma
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 69.896

 
 
post 13/07/2011, 15:58 Quote Post

Pisałam do Agaty PW niedawno, ale widocznie tutaj już nie zagląda, więc kontakt się urwał...
Tomaszku, porzuciłeś plany XXV LO?
*
Sztandarowy Offtop <3
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Dobcio
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 69.103

Damian
Zawód: Uczen
 
 
post 13/07/2011, 16:00 Quote Post

Tomasz jest w jednej klasie z Agatą z tego co mi mówiła. Oczywiście w V LO w Krakowie.
Ja też zacznę pewnie tu zaglądać dopiero we wrześniu, teraz wakacje i ciekawsze zajęcia...

Ten post był edytowany przez Dobcio: 13/07/2011, 16:01
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Jestem z miasta
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 73.680

 
 
post 13/07/2011, 17:23 Quote Post

Cóż akurat to ministerstwo (oświaty) wydaję mi się, że nie ma takiego wpływu na wyborców, których jedynym żądaniem jest zapewnienie im chleba i igrzysk. Nie obchodzi ich nic póki mają TERAZ dobrze. Aktualnie znajdujemy się pod rządami chyba najgorszej partii w historii (przepraszam była jeszcze masowa partia PZPR i pośrednio NSDAP), która metodami swojego działania zaprzepaściła korzystną koniunkturę międzynarodową i wewnątrzkrajową i nie podjęła koniecznych reform, a wręcz przeciwnie (mam tu na myśli redukcję armii do 80 tys, zlikwidowanie (przynajmniej częściowe) przeszkolenia wojskowego ludności cywilnej oraz opieranie się na rezerwach (która podejrzewam uciekną przy pierwszym wystrzale wroga)). Pewnie mój głos niczego nie zmieni - po pierwsze dlatego, iż nie jest to zbyt popularne subforum (i forum), po drugie bo nie mam wystarczającego autorytetu w kraju (sfrustrowany, pryszczaty i wymądrzający się nastolatek), a po trzecie, gdyż w Polsce zgodnie z art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z roku 1997 wraz z późniejszymi zmianami Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Ciekawostką jest istnienie KPP i jej młodzieżówki (Komunistycznej Partii Polski). Także na tym forum są dyskryminowane prawa narodowców. Przykładem tego jest niedawna banicja użytkownika Gronostaj przez administratora Cobeck'a lub moja (Aborygenik) przez silent_huntera za posiadanie w avatarze min. spraw zagranicznych Włoch Gearlazo Ciano. A taki Samuel Laszcz lub glasglower nadal mogą swoje komunistyczne poglądy wyrażać... Ot taka "ludowa" sprawiedliwość.

Dla śmiechu daję artykuł o Feliksie Dzierżyńskim z ulubionej strony Samuela Laszcza:

http://1917.net.pl/?q=node/2991

PS. Za ewentualne rozstroje żołądkowe nie biorę odpowiedzialności.

PPS. Przepraszam za off - top, lecz zmusił mnie do tego Dobcio wink.gif

Wróg publiczny nr. 1 Tomasz wink.gif

Ten post był edytowany przez Jestem z miasta: 13/07/2011, 17:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

39 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej