Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
32 Strony « < 25 26 27 28 29 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czy jest to jeszcze forum historyczne ?, Lamenty nad stanem Forum
     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 31/05/2018, 7:06 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 10/02/2018, 3:33)
QUOTE(Danielp @ 7/02/2018, 8:40)
Na ostatnich - 2-3 stronach napisano kwitnesencję tej dyskusji

"Stara gwardia" bywa czasem zmęczona, brakuje czasu jak i chęci a po za forum istniej też życie: rodzina, praca, "codzienność".
*


Nie wiem czy z moim stażem obecności na forum (czy ilości postów) mogę być uznany za członka starej gwardii, ale istotnie przez dwa ostatnie lata mieszały się we mnie zmęczenie i życie. Ponadto od ponad dwóch lat nie mam za bardzo z kim dyskutować na tematy, które mnie bezpośrednio interesują, a nie mam ochoty robić tego na siłę w tematach, którymi nie jestem zainteresowany. Często zdarzało mi się zaglądać na forum i wychodzić zeń po kilku minutach. Bywało, że w ciągu miesiąca zajrzałem 2-3 razy, lub zaglądając, nie napisałem nawet jednego postu. Teraz jest to jakieś kilka postów miesięcznie.
*


Na forum jestem od końca grudnia 2005 roku. Było to fajne forum, na którym można było prowadzić ciekawe dyskusje, poznawać nowe fakty czy wydarzenia (mnie interesował Wrzesień 1939r.). Niestety - ostatnimi czasy stało się coś niedobrego - otóż pojawiła się grupa userów, (politycznych trolli), którzy wszczynają sztuczne, polityczne (lub światopoglądowe) spory na forum, na siłę "grillując" pozakładane polityczne tematy, gdzie obecna polityka bierze górę nad historią. Mało tego - na userów którzy zazwyczaj stronili od politycznych tematów została wywarta presja (albo jesteś za "demokracją a'la PO, albo za Kaczorem, Januszami i Sebami"). Postawieni pod ścianą userzy porzucili więc precz historyczne dysputy, by ochoczo taplając się w politycznym błocie skoczyć sobie do gardeł, w imię walki o pietruszkę pt "Moja racja jest mojsza!" Zrobiono z forum oborę i chlew - polityka wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem, przysłoniła dawne relacje miedzy piszącymi, podzieliła ich na dwa wrogie obozy. Dlatego podjąłem decyzję - po 13 latach pobytu na forum postanowiłem je opuścić - szkoda mojego czasu na politykę i jałowe kłótnie.

P.S. Proponuję zmianę nazwy forum z Historycy.org na Politycy.org.
 
Post #391

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 31/05/2018, 7:45 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 31/05/2018, 8:06)
QUOTE(mobydick1z @ 10/02/2018, 3:33)
QUOTE(Danielp @ 7/02/2018, 8:40)
Na ostatnich - 2-3 stronach napisano kwitnesencję tej dyskusji

"Stara gwardia" bywa czasem zmęczona, brakuje czasu jak i chęci a po za forum istniej też życie: rodzina, praca, "codzienność".
*


Nie wiem czy z moim stażem obecności na forum (czy ilości postów) mogę być uznany za członka starej gwardii, ale istotnie przez dwa ostatnie lata mieszały się we mnie zmęczenie i życie. Ponadto od ponad dwóch lat nie mam za bardzo z kim dyskutować na tematy, które mnie bezpośrednio interesują, a nie mam ochoty robić tego na siłę w tematach, którymi nie jestem zainteresowany. Często zdarzało mi się zaglądać na forum i wychodzić zeń po kilku minutach. Bywało, że w ciągu miesiąca zajrzałem 2-3 razy, lub zaglądając, nie napisałem nawet jednego postu. Teraz jest to jakieś kilka postów miesięcznie.
*


Na forum jestem od końca grudnia 2005 roku. Było to fajne forum, na którym można było prowadzić ciekawe dyskusje, poznawać nowe fakty czy wydarzenia (mnie interesował Wrzesień 1939r.). Niestety - ostatnimi czasy stało się coś niedobrego - otóż pojawiła się grupa userów, (politycznych trolli), którzy wszczynają sztuczne, polityczne (lub światopoglądowe) spory na forum, na siłę "grillując" pozakładane polityczne tematy, gdzie obecna polityka bierze górę nad historią. Mało tego - na userów którzy zazwyczaj stronili od politycznych tematów została wywarta presja (albo jesteś za "demokracją a'la PO, albo za Kaczorem, Januszami i Sebami"). Postawieni pod ścianą userzy porzucili więc precz historyczne dysputy, by ochoczo taplając się w politycznym błocie skoczyć sobie do gardeł, w imię walki o pietruszkę pt "Moja racja jest mojsza!" Zrobiono z forum oborę i chlew - polityka wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem, przysłoniła dawne relacje miedzy piszącymi, podzieliła ich na dwa wrogie obozy. Dlatego podjąłem decyzję - po 13 latach pobytu na forum postanowiłem je opuścić - szkoda mojego czasu na politykę i jałowe kłótnie.

P.S. Proponuję zmianę nazwy forum z Historycy.org na Politycy.org.
*


Szanowny Ciekawy smile.gif
Gdy jeszcze był na tym Forum user Lancaster, to podobnie jak Ty, świętym gniewem niczym krzak gorejący zapłoną, i sześć miesięcy prosił , groził, molestował Administracje, by go wyrejestrowała, w ramach protestu .
A wystarczy inaczej, niczym niejaki user force, nie pisać w takich tematach (lub czynić to sporadycznie( dla śmiechu)), gdzie zwolennicy PO-PiS, radośnie, wzajem, z masochistycznym zachwytem, oddają się koprofilii, wylewaniu na się zawartości nocników, waleniu się grubo obitymi metalem pałami.
Od razu rośnie własna samoocena, wszak się czymś, od takiego stada małp różnisz, i poczucie elitarności .
Tak wiec nim podejmiesz, jakieś wiążące decyzje, spróbuj tego sposobu, skutek Cie zaskoczy wink.gif

Ten post był edytowany przez force: 31/05/2018, 7:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #392

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.268
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 31/05/2018, 8:47 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 31/05/2018, 8:06)
Mało tego - na userów którzy zazwyczaj stronili od politycznych tematów została wywarta presja (albo jesteś za "demokracją a'la PO, albo za Kaczorem, Januszami i Sebami"). Postawieni pod ścianą userzy porzucili więc precz historyczne dysputy, by ochoczo taplając się w politycznym błocie skoczyć sobie do gardeł, w imię walki o pietruszkę pt "Moja racja jest mojsza!"

Biedni "postawieni pod ścianą" i "poddani presji" userzy. Przecież by ich zbanowano albo przynajmniej dano ostrzeżenie, gdyby nie angażowali się w dyskusje polityczne na forum. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #393

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 31/05/2018, 9:25 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 31/05/2018, 13:06)
Postawieni pod ścianą userzy porzucili więc precz historyczne dysputy, by ochoczo taplając się w politycznym błocie skoczyć sobie do gardeł, w imię walki o pietruszkę pt "Moja racja jest mojsza!" Zrobiono z forum oborę i chlew - polityka wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem, przysłoniła dawne relacje miedzy piszącymi, podzieliła ich na dwa wrogie obozy.

Wystarczy nie czytac I nie pisac w wymienianych tematach I problem sam sie rozwiaze. biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #394

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 31/05/2018, 9:47 Quote Post



Chcącemu nie dzieje się krzywda ;-) Jak komuś sprawia ból to nakazu wchodzenia na dane tematy, o ile wiem, nie ma. Ale widzę, że to już jakaś świecka tradycja forum by raz na jakiś czas plakać nad jego upolitycznieniem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #395

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 31/05/2018, 9:49 Quote Post

ciekawy:
QUOTE
Dlatego podjąłem decyzję - po 13 latach pobytu na forum postanowiłem je opuścić - szkoda mojego czasu na politykę i jałowe kłótnie.

szczypiorek:
QUOTE
Ale widzę, że to już jakaś świecka tradycja forum by raz na jakiś czas plakać nad jego upolitycznieniem.

Sghjwo:
QUOTE
Wystarczy nie czytac i nie pisac w wymienianych tematach i problem sam sie rozwiaze. biggrin.gif


ohmy.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #396

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 31/05/2018, 11:48 Quote Post

QUOTE
Mało tego - na userów którzy zazwyczaj stronili od politycznych tematów została wywarta presja (albo jesteś za "demokracją a'la PO, albo za Kaczorem, Januszami i Sebami"). Postawieni pod ścianą userzy porzucili więc precz historyczne dysputy, by ochoczo taplając się w politycznym błocie skoczyć sobie do gardeł, w imię walki o pietruszkę pt "Moja racja jest mojsza!" Zrobiono z forum oborę i chlew - polityka wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem, przysłoniła dawne relacje miedzy piszącymi, podzieliła ich na dwa wrogie obozy. Dlatego podjąłem decyzję - po 13 latach pobytu na forum postanowiłem je opuścić - szkoda mojego czasu na politykę i jałowe kłótnie.

A tak w skrócie to jak ta presja wyglądała/wygląda?

Np. Ciekawy jak Ciebie złamano i zmuszono do dyskusji politycznych, choć nigdy nie chciałeś tego robić?

Myślałeś o tym aby to zgłosić, czy "oni" tak potrafią zastraszyć, że nie ma o tym mowy, bo nawet policja Cię nie ochroni przed "ich" zemstą?
 
User is offline  PMMini Profile Post #397

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 2/06/2018, 13:23 Quote Post

Żarty żartami, płacze płaczami, ale tak przy okazji "protest-songu" Ciekawego pomyślałem nad jedną sprawą, która zresztą chodziła mi po głowie od jakiegoś czasu.

Były tu w wątku (i nie tylko) różne propozycje jak rozwiązać istniejący problem, że forum z historycznego stało się politycznym.

1. Zamknięcie tematów politycznych - nie, bo userzy chcą pogadać o polityce.

2. Jak ktoś niezainteresowany, a mu przeszkadza - może nie zaglądać i nie pisać.
Teoretycznie OK, ale nie załatwia to sprawy, że polityki coraz więcej, raczej przypomina to strusie chowanie głowy w pasek na polskiej zasadzie - czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

3. Mównica otwarta tylko dla osób, które mają 10/20/50 (różne padały propozycje) postów "liczonych".
Rozwiązuje problem "prostych" trolli, ale z powodu: przeniesienia sporej części tematów politycznych do działów "liczonych", tego, że nie każdy troll jest "prosty", nie załatwiania podstawowego problemu - pomysł do niczego.


A może coś pochodnego?

W polityce mogą pisać tylko osoby, które mają w stosunku do całości "dorobku" większość postów "liczonych" (oczywiście z założeniem pewnej tolerancji spowodowanej choćby pisaniem w działach "nieliczonych", a niezwiązanych z polityką)?


I przykładowo taki Forumowicz Ciekawy, który ma tu bogaty dorobek postów merytorycznych, czyli jest dla forum cennym nabytkiem, którego wiedzę i chęć dyskusji szkoda tracić z błahego powodu jakichś durnych sporów politycznych, jak chce to sobie pisze i w polityce, a grupa Forumowiczów, których raczej historia jak widać z tematów, którym poświęcają gros uwagi historia nie interesuje ma do wyboru - albo zaczynają się interesować główną tematyką forum, albo przerzucają się na bardziej polityczne fora.


I wyglądało by to w "praniu" przykładowo tak.
W polityce powstaje temat bądź post. Mod sobie patrzy - stworzył go ktoś, kto ma tylko 20-30% (na razie przyjmijmy mało drastyczną wersję wymagań) postów "liczonych". Nie jest to Forumowicz, którzy życie spędza np. w dziale Zabaw czy temacie wędkarstwa (tematów niepolitycznych a "nieliczonych" jest sporo), więc temat/post leci.

Nie trzeba odgórnych ograniczeń, liczba dyskusji politycznych spada, wiele w ogóle nie wybucha, chyba że zażyczą tego sobie "merytoryczni" Forumowicze, którym odpadnie wtedy argument, że ich "ktoś" wciąga do polityki.


I na początek można taki sposób przetestować na jakiś czas, przykładowo miesiąc.


Jak opinie i wrażenia?





 
User is offline  PMMini Profile Post #398

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 2/06/2018, 14:10 Quote Post

Historia i polityka są ze sobą powiązane.
Ja problemu nie widzę.

Bardziej martwi mnie to, że tworzone są nowe wątki o zagadnieniach, które już poruszano.
Przyznaję że mam dość pisania ponownie o tym samym.

Lepiej podzielić się wiedzą odnośnie np. spawania pod wodą.
 
User is offline  PMMini Profile Post #399

     
erde
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 263
Nr użytkownika: 53.933

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 2/06/2018, 18:07 Quote Post

QUOTE
Żarty żartami, płacze płaczami, ale tak przy okazji "protest-songu" Ciekawego pomyślałem nad jedną sprawą, która zresztą chodziła mi po głowie od jakiegoś czasu.

Były tu w wątku (i nie tylko) różne propozycje jak rozwiązać istniejący problem, że forum z historycznego stało się politycznym.

Problem jest taki że wczorajszy dzień to już historia ,więc nie rozumiem tego dzielenia na politykę i historię.
Czyli np o Żydach można pisać tylko dobrze nawet w odniesieniu do czasów starożytności bo zaraz antysemityzm confused1.gif
Jeżeli ktoś ma problem to powinien najpierw rozwiązać go sam a nie dostosowywać większość do swoich wyimaginowanych wyobrażeń.Wolność słowa,myśli,poglądów to według mnie wartości nadrzędne i nie należy ich blokować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #400

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 2/06/2018, 18:21 Quote Post

wysoki

Można się w takie coś pobawić przez miesiąc.
Rozumiem, że jako moderator możesz sobie zobaczyć ile kto konkretnie pisał w jakich działach?

Podstawowe pytanie brzmi: czy będzie się Wam (modom) chciało na bieżąco sprawdzać ile kto ma nabitych postów?
 
User is offline  PMMini Profile Post #401

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 2/06/2018, 19:37 Quote Post

QUOTE(erde @ 2/06/2018, 19:07)
QUOTE
Żarty żartami, płacze płaczami, ale tak przy okazji "protest-songu" Ciekawego pomyślałem nad jedną sprawą, która zresztą chodziła mi po głowie od jakiegoś czasu.

Były tu w wątku (i nie tylko) różne propozycje jak rozwiązać istniejący problem, że forum z historycznego stało się politycznym.

Problem jest taki że wczorajszy dzień to już historia ,więc nie rozumiem tego dzielenia na politykę i historię.
(...)
Jeżeli ktoś ma problem to powinien najpierw rozwiązać go sam a nie dostosowywać większość do swoich wyimaginowanych wyobrażeń.
*


Zanim to forum, w założeniu historyczne, opanowali ludzie zainteresowani tylko polityką, obowiązywały (bo już nie obowiązują, dzięki przenosinom wielu tematów) na nim przykładowo takie zasady:

1. Są działy merytoryczne, cel istnienia tego forum

2. Jest dział "Mównica", z opisem:
QUOTE
Mównica
Tu możemy zamieszczać tematy niezwiązane z tematyka forum, jaką jest historia
. Można tutaj prowadzić dyskusje na dowolne tematy. Fim, muzyka, szkoła praca studia, wielka polityka, dyskusje o pogodzie... smile.gif


Dlatego w "Mównicy" powstał taki dział jak:

Polityka i bieżące wydarzenia


@Prawy Książę Sarmacji
QUOTE
Można się w takie coś pobawić przez miesiąc.
Rozumiem, że jako moderator możesz sobie zobaczyć ile kto konkretnie pisał w jakich działach?

Podstawowe pytanie brzmi: czy będzie się Wam (modom) chciało na bieżąco sprawdzać ile kto ma nabitych postów?


Konkretnie nie, dlatego wyżej piszę o pewnej tolerancji ocen.

Mod ma mniej więcej taki sam ogląd kto gdzie pisze jak każdy, ale można to sobie w przybliżeniu zobaczyć u każdego w profilu.


Przykładowo, biorąc pod uwagę wszystkich, którzy wypowiadali się na tej stronie:

1. Ptr1 - wszystkich postów 34, liczonych 9, ale jest najbardziej aktywny w Zabawach (w sumie 24), gdzie się postów nie liczy i stąd taki stosunek.

2. Sapiens - wszystkich postów prawie 1400, liczonych 890 - 64%.

3. Ciekawy - wszystkich postów 8700, liczonych 6400 - 74%, najbardziej aktywny w Wojna Obronna Polski w 1939.

4. Force - wszystkich postów 800, liczonych 421 - 52%, najbardziej aktywny w Polityka...

5. Fuser - wszystkich postów 4000, liczonych 2392 - 60%, najbardziej aktywny w Polityka...

6. Sghjwo - wszystkich postów 2000, liczonych 628 - 31%, najbardziej aktywny w Polityka...

7. Szczypiorek - wszystkich postów 6700, liczonych 3335 - 50%, najbardziej aktywny w Polityka...

8. Net Skater - wszystkich postów 5900, liczonych 3482 - 59%, najbardziej aktywny na Moderatornii (wewnętrzne forum dla modów).

9. Wysoki - wszystkich postów 18 200, liczonych 15 162 - 83%, najbardziej aktywny w Wydawnictwo Bellona.

10. Poldas372 - wszystkich postów 13 200, liczonych 10 740 - 82%.

11. Erde - wszystkich postów 990, liczonych 212 - 21%, najbardziej aktywny w Polityka...

12. Prawy Książę Sarmacji - wszystkich postów 4000, liczonych 2258 - 56%, najbardziej aktywny w Polityka...



Widać w uproszczeniu o co chodzi?
 
User is offline  PMMini Profile Post #402

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.493
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 2/06/2018, 20:00 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 2/06/2018, 14:23)
Jak opinie i wrażenia?
*



Tak. Takie rozwiązanie może przynieść też niechciany skutek w postaci postów w działach merytorycznych nie będących postami merytorycznymi, czyli nic nie wznoszącymi do dyskusji. Z jednej strony zwiększy się częstotliwość wpisów, z drugiej zaś obniży się ich wartość.

Skoro forum tworzą ludzie i to oni nadają mu charakterystykę to nie je trzeba zmieniać, ale jego użytkownicy muszą sami siebie zmienić.
Sam już nie pamiętam, kiedy ostatni post napisałem wymienionym wcześniej dziale (temat o proteście rodziców niepełnosprawnych się nie liczy, bo post założycielski został wyłączony z tematu o rządzie po zmianie), ale przestałem pisać, gdy doszedłem do wniosku, że utarczki tam zabierają mi zbyt wiele czasu. Teraz jedynie, co to przeglądam, co ciekawego się pojawia. wink.gif
Skoro nikt nie jest zmuszany przez drugą osobą, a presją jaką odczuwa to wynik tego, że za wszelką cenę musi przekonać kogoś do swojej (partyjnej, niepartyjnej) wizji świata to znaczy, że ma problem sam ze sobą. Mównica znajduje się na samym końcu strony, po drodze jest cała masa działów, multum ciekawych tematów, więc problem tkwi z użytkownikiem, a nie z forum.
Proponuję niczego nie zmieniać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #403

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 2/06/2018, 20:45 Quote Post

Nic się tu nie zmieni jeśli będzie się debatować, potrzebny byłby dyktator z dyktatorską wolą zmiany. Ja tam akceptuje i popieram każdą potencjalną reforme Wysokiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #404

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 2/06/2018, 21:51 Quote Post

Co tu biedny Rafał może zrobić?
Guzik zrobi.
Pasuje się pogodzić z tym że Jadwiga urodziła dzieci.
Ale to też nie wystarczy.
Widzę takie rozwiązanie aby sobie można było tu luźniej pogadać.
Jeszcze problem techniczny widzę;
Brakuje selektywnego cytowania.
 
User is offline  PMMini Profile Post #405

32 Strony « < 25 26 27 28 29 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej