Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jeżeli potrzebujesz jakiejś książki..., Mogę ją skserować
     
piotpal
 

W Służbie Ich Królewskich Mości: Qltury i Nauki
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 7.889

Piotr P.
Zawód: student
 
 
post 12/02/2006, 12:02 Quote Post

Witam! Ostatnio jako moderator zastanawiałem się w jaki sposób mogę pomóc innym użytkownikom Naszego Forum. Otóż kończą mi się ferie i czeka mnie półroczny staż w bibliotece uniwersyteckiej. Pomyślałem sobie, że na Forum bardzo dużo ludzi poszukuje bezskutecznie książek w celu pisania prac z historii. W tej bibliotece nie mam wiele do roboty (wiadomo jak to na praktykach), a nie lubię nie nudzić, w końcu ile godzin można czytać. Mam natomiast dostęp do ksera (cena: 0,20 zł za stronę), więc jeśli ktoś potrzebowałby jakiś skserowanych książek to proszę napisać w tym temacie, albo do mnie na PM, jakie to pozycje. Możecie być spokojni, nie jestem oszustem. Pozdrawiam wszystkich piszących.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 8/03/2006, 16:58 Quote Post

hmm jezeli mialbys jakas ksiazke z poczetem hetmanow koronnych i litewskich i moglbys skserowac zdjecia hetmanow mniej nzanych czyli tych ktorych zdjec nie mozna znalesc w necie z lat 1531-1683 to bym na to poszedl smile.gif ale jak cos napisz na gg 8599916
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
piotpal
 

W Służbie Ich Królewskich Mości: Qltury i Nauki
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 7.889

Piotr P.
Zawód: student
 
 
post 10/03/2006, 22:15 Quote Post

Znalazłem pozycje:
1. Żygulski, Zdzisław, Hetmani Rzeczypospolitej, Kraków 1994.
1. Łukasz Kądziela i inni, Hetmani Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Warszawa 1995.
Nie przeglądałem ich, jeżeli bardzo by Ci na nich zależało napisz do mnie na PM.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 10/03/2006, 22:43 Quote Post

hmm zygulskiego widzialem i tam sa raczej hetmani z pierwszego szeregu a mi chodzi o tych mniej znanych a jacy sa opisani w tej ksiazce kadzieli? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Quendi
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 108
Nr użytkownika: 13.410

 
 
post 11/03/2006, 10:12 Quote Post

Wielkie dzieki za skany. wielki pozytyw smile.gif smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Quendi
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 108
Nr użytkownika: 13.410

 
 
post 13/03/2006, 9:25 Quote Post

Jak byś mógł poszukać u siebie w bibliotece informacji o Marcinie Wolskim zgodnie z Twoim postem w moim temacie w dziale pomoc.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
piotpal
 

W Służbie Ich Królewskich Mości: Qltury i Nauki
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 7.889

Piotr P.
Zawód: student
 
 
post 13/03/2006, 21:29 Quote Post

Ad. grocal:
Oto cały opis bibliograficzny tej pozycji:
Hetmani Rzeczypospolitej Obojga Narodów / [aut.: Łukasz Kądziela et al.], Warszawa: Bellona, 1995, 590 s. : il. ; 25 cm.
Tyle stron, więc powinno być w miarę dokładnie. Niestety ta pozycja znajduje się tylko w czytelni, więc nie mogę jej przynieść do domu, alr mogę Ci ją skserować gdybyś chciał.

Ad. Quendi
Te spisy są wielotomowe. Musisz podać mi region, który mam wypożyczyć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Quendi
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 108
Nr użytkownika: 13.410

 
 
post 14/03/2006, 13:57 Quote Post

Mazowsze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 14/03/2006, 14:12 Quote Post

a cos takiego jak Bataliony Chłopskie w gminie Wilków? Pewno nie ma, ale zapytam
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 14/03/2006, 16:53 Quote Post

piotpal nie wiem moglbys mi podac spis hetmanow jacy tam sa?smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 14/03/2006, 17:51 Quote Post

Coś by się znalazło...
Koroluk W.D. Wojna Inflancka Wasrszawa 1956
dzieła Lelewela, obojętnie jakie wydanie
Do starszych rzeczy też masz dostęp ?
Dziekoński T. Historya Hiszpanii podług najlepszych źródeł ułożona , t.I-II Warszawa 1852,1853
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
piotpal
 

W Służbie Ich Królewskich Mości: Qltury i Nauki
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 7.889

Piotr P.
Zawód: student
 
 
post 23/03/2006, 22:52 Quote Post

Przepraszam za nieodzywanie się w tym temacie, ale zupełnie o tym zapomniałem. Teraz będę pamiętał. A więc:

Ad grocal:
Jutro wypożyczę Kądzielę i zobaczę co tam jest.

Ad Quendi:
Dzisiaj zamówiłem sobie tą pozycję, jutro dam znać, co znalazłem w niej o Marcinie Wolskim.

Ad 1234:
O batalionach chłopskich znalazłem takie pozycje:
Bataliony Chłopskie - Janusz Gmitruk, Piotr Matusak, Witold Wojdyło ; Wojskowy Instytut Historyczny im. Wandy Wasilewskiej.
Bataliony Chłopskie, 1940-1945 - Janusz Gmitruk.
Bataliony Chłopskie na Lubelszczyźnie: (1940-1944): źródła - wstęp i oprac. Zygmunt Mańkowski, Jerzy Markiewicz, Jan Naumiuk.
Bataliony Chłopskie na Rzeszowszczyźnie: dokumenty, relacje, wspomnienia - Weronika Wilbik-Jagusztynowa.
Bataliony Chłopskie. T. 1, Geneza i rozwój struktury organizacyjnej - Kazimierz Przybysz, Andrzej Wojtas.
Bataliony Chłopskie. T. 2, W walce z okupantem - Kazimierz Przybysz, Andrzej Wojtas.
Bataliony Chłopskie. T. 3, O kształt społeczno-polityczny Polski - Kazimierz Przybysz, Andrzej Wojtas.
Bataliony Chłopskie w Małopolsce 1939-1945: działalność organizacyjna, polityczna i zbrojna - Alina Fitowa.
Bataliony Chłopskie w Małopolsce i na Śląsku: kalendarium - Wojciech Jekiełek "Żmija".
Bataliony Chłopskie w obronie Zamojszczyzny: bitwy pod Wojdą, Zaborecznem i Różą 30 XII 1942 - 1-2 II 1943: relacje uczestników i dokumenty - zebr. i wstępem poprzedził Jerzy Markiewicz.
Bataliony Chłopskie w ocenie współczesnej historiografii - pod red. Marty Pawliny-Meduckiej ; Kieleckie Towarzystwo Naukowe.
Bataliony Chłopskie w walce o Polskę Ludową / Eugeniusz Fąfara.

Ad. Filip II:
QUOTE(Filip II)
Koroluk W.D. Wojna Inflancka Wasrszawa 1956

Nie ma, ale jeszcze zobaczę w starym katalogu mojej biblioteki. O takim samym tytule jest książka:
Wojna inflancka 1600-1602 - Stanisław Herbst.
QUOTE(Filip II)
dzieła Lelewela, obojętnie jakie wydanie

Łącznie w mojej bibiotece jest 28 pozycji Lelewela, więc możesz sprecyzować żądanie. Chyba, że chodzi Ci o jakieś zbiorcze wydania, jak na przykład:
1. Wybór pism historycznych - Joachim Lelewel ; oprac. Helena Więckowska.
2. Wybór pism politycznych - Joachim Lelewel ; [wyboru dokonali i przyp. opatrzyli Wł. Bortnowski i J. Danielewicz ; pod red. i ze wstępem M. H. Serejskiego].
Z Dziekońskiego to mają tylko:
Dziekoński Tomasz, Życie marszałków francuzkich z czasów Napoleona - [Tomasz Dziekoński] ; z ryc. podług oryg. obrazów z galeryi wersalskiej.

Aha, mam możliwość wypożyczania niektórych książek do domu. Mam skaner więc mogę to także przesyłać w formie elektonicznej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 24/03/2006, 7:59 Quote Post

piotpal dzis konkurs wiec mi sie nie przyda no chyba ze przejde jak cos dam znac smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
piotpal
 

W Służbie Ich Królewskich Mości: Qltury i Nauki
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 7.889

Piotr P.
Zawód: student
 
 
post 24/03/2006, 18:48 Quote Post

Na początek uwaga do moderatora tego działu. Umieszczę swoje wypowiedzi bezpośrednio pod sobą ponieważ nie chcę, aby zrobił się bałagan w załącznikach.

Ad grocal:
QUOTE(grocal)
piotpal dzis konkurs wiec mi sie nie przyda no chyba ze przejde jak cos dam znac

Już za późno, bo skserowałem rano spis treści z żądanej przez Ciebie pozycji. Zamieszczam go poniżej w załączniku, może kiedyś jeszcze ktoś będzie tej pozycji poszukiwał. Przejrzałem książkę, oprócz biogramów hetmanów, na końcu każdej biografii znajduje się bibliografia dotycząca danej osoby.

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
piotpal
 

W Służbie Ich Królewskich Mości: Qltury i Nauki
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 7.889

Piotr P.
Zawód: student
 
 
post 24/03/2006, 19:33 Quote Post

Ad Quendi:
1. Marcin Wolski.
Wypożyczyłem spis urzędników z Małopolski (okładka - pierwszy załącznik), ale niestety w spisie osób (drugi załącznik) nie znalazłem tej osoby. Czy napewno pełniła jakiś urząd w Małopolsce do końca XV wieku? Jeśli tak, to gdzie? Dołączyłem także spis treści tej książki (trzeci i czwarty załącznik).
2. Twierdza Modlin.
Wypożyczyłem dzisiaj na miejscu:
Ryszard Bochenek, Zarys historii twierdzy Modlin, Warszawa 2001, s. 260.
(załącznik piąty i szósty)
oraz:
Ryszard Bochenek, Twierdza Modlin, Warszawa 2002, s. 515. (załącznik siódmy, ósmy, dziewiąty i dziesiąty)
Oba pozycje są ładnie wydane i zawierają mnóstwo informacji o twierdzy jak i różne plany i mapy fortecy. Jest tylko jeden problem: mogę je wypożyczyć tylko na miejscu w bibliotece, gdzie za ksero biorą 0, 30 zł więc nie wiem czy zdecydujesz się na takie ksero.

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej