Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Niemcy: Schultz kandydatem SPD na kanclerza, Niebezpieczeństwo dla Europy
     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 21/03/2017, 20:35 Quote Post

Niestety, spełniły się moje obawy, Schultz został jednogłośnie wybrany na kandydata SPD, przy jego poglądach i próbie siłowego narzucenia go innym, obawiam się, ze w przypadku objęcia przez niego funkcji kanclerza, będzie to koniec UE jaką znamy. Powiem wprost, jest to prawie takie samo nieszczęście dla Europy i świata, jak wybór Adolfa Hitlera w 1933 sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Arkan997
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.318
Nr użytkownika: 93.492

 
 
post 21/03/2017, 21:37 Quote Post

Interesujące porównanie.
Ciekawe jakie to zmiany przeprowadziłby Schultz w Mittleeuropie czy tam jak kto woli UE?
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 21/03/2017, 22:10 Quote Post

QUOTE(Arkan997 @ 21/03/2017, 21:37)
Interesujące porównanie.
Ciekawe jakie to zmiany przeprowadziłby Schultz w Mittleeuropie czy tam jak kto woli UE?
*


Wystarczy, że będzie siłowo próbował narzucić uchodźców, czy to szantażem czy karami finansowymi, spowoduje to wzrost tendencji antyunijnych w Grupie Wyszehradzkiej, i być może ich wyjścia, Trumpa też nienawidzi
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 21/03/2017, 22:12 Quote Post

Lepszy sort powinien się cieszyć, Tusk patronkę straci.
 
User is online!  PMMini Profile Post #4

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 22/03/2017, 21:20 Quote Post

QUOTE(1234 @ 21/03/2017, 22:12)
Lepszy sort powinien się cieszyć, Tusk patronkę straci.
*


Z tym, że w tym wypadku będzie to klasyczne "zamienił stryjek siekierkę na kijek".
Faktem jest, że wybór tego populisty grozi naprawdę nieobliczalnymi konsekwencjami.
Jedynie Tusk może na tym zyskać. Wyzwoli sie z pod kurateli Angeli i może zbierać punkty "stawiając się" zideologizowanemu lewakowi (który go z fotela i tak już nie wyrzuci a trzeciej kadencji i tak nie będzie więc zero jakiegokolwiek większego ryzyka a można punkty zbierać)
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
matigeo
 

Wielki książę Halicko-Włodzimierski
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.736
Nr użytkownika: 66.052

Mateusz Slawinski
Stopień akademicki: inzynier
 
 
post 27/03/2017, 17:49 Quote Post

Czy naprawdę w całej Europie wszyscy muszą wybierać świrów... Najwyraźniej tak, skoro establiszment dał ciała.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 27/03/2017, 19:54 Quote Post

QUOTE(matigeo @ 27/03/2017, 17:49)
Czy naprawdę w całej Europie wszyscy muszą wybierać świrów... Najwyraźniej tak, skoro establiszment dał ciała.
*


To niestety wina samego estabilishmentu, tak się zasiedzieli na stołkach że niektórzy całkiem odpłynęli, i część osób ma tego dość, tak się zaczynały rewolucje sad.gif

Ten post był edytowany przez metalcoola: 27/03/2017, 20:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 27/03/2017, 21:44 Quote Post

QUOTE(matigeo @ 27/03/2017, 17:49)
Czy naprawdę w całej Europie wszyscy muszą wybierać świrów... Najwyraźniej tak, skoro establiszment dał ciała.
*


A potem te odjechane od rzeczywistości głupki się dziwią i ze zgrozą komentują, że ludzie szukają alternatyw i popierają AfD czy LePen zamiast tych jaśnie oświeconych Europejczyków.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 28/03/2017, 4:40 Quote Post

Przecież polska spiskowo-narodowa prawica powinna się cieszyć. Koniec ery Merkel i podłej zależności od Niemiec, Schulz rozwali Unię i da nam upragnioną wolność za wielkim murem, który wybuduje, aby trzymać brudasów ze wschodu od niemieckiej demokracji i porządku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 28/03/2017, 11:42 Quote Post

@Piegziu
Skąd te wnioski? Poza tym - skąd przekonanie że prawica chce koniecznie rozbić Unię? Ja na przykład chętnie bym w niej został. Pod warunkiem że UE wróci do swoich korzeni czyli swobodny przepływ towarów i usług bez tej ideologiczno - biurokratycznej otoczki. Takie EWG bis.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 28/03/2017, 12:08 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 28/03/2017, 4:40)
Przecież polska spiskowo-narodowa prawica powinna się cieszyć.

Nie wiem, ale się wypowiem...
Lewaki są różne - są kolorowe, tęczowe, są też odmiany zielone, czerwone, są wegetarianie, rowerzyści, no jest tego sporo. Ale to prawica ma być jedna koniecznie spiskowo-narodowa - rozumiem że lewaki walczą o różnorodność i różne byty się u nich mnożą, ale na litość boską - na prawicy też jest kilka odłamów, mimo że panuje odwrotny trend co do różnorodności wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 28/03/2017, 12:37 Quote Post

QUOTE(Artimax @ 28/03/2017, 11:42)
@Piegziu
Skąd te wnioski? Poza tym - skąd przekonanie że prawica chce koniecznie rozbić Unię? Ja na przykład chętnie bym w  niej został. Pod warunkiem że UE wróci do swoich korzeni czyli swobodny przepływ towarów i usług bez tej ideologiczno - biurokratycznej otoczki. Takie EWG bis.
*


Dokładnie!
Mało jest chyba ludzi którzy chcą kompletnego rozbicia Unii. Unia świetna rzecz tylko trza ja z powrotem na nogi postawić bo teraz stoi na głowie.
Dorwały się do władzy świry którzy na przykład w ramach walki z "efektem ciepłowniczym" (jak mawiała Młoda Lekarka) zabijają konkurencyjność Europy i wypychają z niej produkcję.
Dlatego posta tego piszę z Korei. (To chyba gdzieś niedaleko Ciebie Piegziu?)Tu moja firma buduje statki. Szkoda, że nie w Europie.
Nie dali sie otumanić zielonej ideologi mimo, że higieniczne są. Facet który nas co dzień busem wozi z hotelu do stoczni (i z powrotem) zawsze przed chwyceniem kierownicy białe rękawiczki zakłada.
A kible! Zautomatyzowane!
Piegziu, też masz takie? Ja za pierwszym razem zły przycisk nacisnąłem i wybrałem wersję dla kobitek. Podmyło nie to co trzeba. No ale teraz już wszystko obczaiłem. Najpierw mycie myjką ciśnieniową a potem wentylator ciepłym nawiewem suszy tyłek. Jak by była opcja woskowania to mój tyłek byłby potraktowany jak w porządnej myjni samochodowej.
Pewnie sie zastanawiacie dlaczego w tym temacie zszedłem na koreańskie kible.
A bo taki koreański kibel jest znacznie ciekawszy od tego populistycznego lewaka

Ten post był edytowany przez gregski: 28/03/2017, 13:02
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 28/03/2017, 14:43 Quote Post

Nie wiem skąd takie oburzenie na moje określenie. Skoro Koledzy nie poczuwają się do kategorii narodowo-spiskowej, ale bardzo mocno identyfikują się z prawicą (pytanie tylko jaką - polską, czy taka uniwersalną, bo w Polsce prawica to w większości to socjaliści z wybiórczo katolicko-patriotyczną otoczką), to raczej nikt nie powinien poczuć się skrzywdzony, czy pomówiony. Tym bardziej, że każdy z was jednak tę Unię popiera w przeciwieństwie do indywiduów piszących o sarmackiej konstytucji w XXI wieku.

A i moje obserwacje nie są jakieś oderwane od rzeczywistości - wystarczy popatrzeć z jakimi grupami w Niemczech bratają się polskie bezmózgie koksy w koszulkach z husarią. Skoro cel uświęca środki, to dlaczego Martin Shultz, który, jak twierdzi sporo domowych ekspertów, rozwali tę nieszczęsną Unię, będzie dla Polski zły?

Schultza nigdy nie popierałem i popierać nie będę, ale jedno mnie cieszy. Że wreszcie w Polsce kalkuluje się chłodno, popierając w większości Merkel, a nie kieruje się szlacheckimi sympatiami.

Edit:
Tak Gregski, w Japonii powszechne są kibelki z panelami sterowania. Każdy ma z tym na początku problemy, aczkolwiek teraz nie wyobrażam sobie za bardzo życia bez tego. Dużo osób z Polski wyśmiewa takie wynalazki, ale widocznie oni uwielbiają jak im pupa śmierdzi kupą, bo papierem nigdy się dokładnie nie wypoleruje. smile.gif
No i jak naciskasz bidet zamiast shower to wystarczy lekko się przesunąć, a efekt będzie taki sam. Ot to mi się podoba - prawdziwe problemy, a nie jakiś Schultz. wink.gif



Ten post był edytowany przez Piegziu: 28/03/2017, 14:49
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 28/03/2017, 14:51 Quote Post

CODE
Schultza nigdy nie popierałem i popierać nie będę, ale jedno mnie cieszy. Że wreszcie w Polsce kalkuluje się chłodno, popierając w większości Merkel, a nie kieruje się szlacheckimi sympatiami.

Chłodno kalkulując można mieć pretensje do działań Merkel w momencie jak piastuje urząd kanclerza, jednocześnie można jej bronić w momencie jak ten urząd jest zagrożony.
Zdaje się że jest to dość racjonalna postawa...

Ten post był edytowany przez misza88: 28/03/2017, 14:54
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 28/03/2017, 15:02 Quote Post

Racjonalność w polskiej polityce zagranicznej, szczególnie w ostatnim czasie, to fikcja. Dlatego chociażby poparcie dla Merkel, w sumie kluczowe, to bardzo radosna nowina.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej