Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

522 Strony « < 520 521 522 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Polska armia współcześnie.

Fuser

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 15.418

post 14/08/2017, 17:14 Quote Post

cyt. "Jego zdaniem Polska przeżywa sukces gospodarczy.
- Cud? Nie, to polityka narodowa, oparta na patriotyzmie i interesie narodowym. Ale nie zda się to na nic, jeżeli nie będzie dobrze przygotowanej kadry oficerów i podoficerów zdolnych i gotowych ten program realizować - mówił szef MON.
"
(cyt. za: Macierewicz zapowiada budowę pomników. Tym razem nie smoleńskich. "Musi stanąć kolumna chwały")
Sukcesy gospodarcze zależą od "dobrze przygotowanej kadry oficerów i podoficerów zdolnych i gotowych ten program realizować"?

User is offline  PMMini Profile Post #7816

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Zawód: Audytor

post 15/08/2017, 9:45 Quote Post

Nie wiem jak na Was ale na mnie największe wrażenie na zeszłorocznej paradzie zrobiły GRH reprezentujące odtwórstwo jednostek epoki napoleońskiej (minuty 35-39) https://www.youtube.com/watch?v=qnbUafabU3E I mam nadzieję że za 2 godziny będzie jeszcze okazalej! smile.gif Niestety, oczekuję także rozrostu drużyny Macierewicza (42) dry.gif

User is offline  PMMini Profile Post #7817

Darth Stalin

X ranga
Nr użytkownika: 3.971

Zawód: radca prawny

post 15/08/2017, 13:38 Quote Post

Tym razem GRH nie było, za to Amerykanie pokazali, że zupełnie nie potrafią maszerować tongue.gif zdecydowanie lepiej wypadli Rumuni, Kanadyjczycy i Brytyjczycy... wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #7818

Kamaz73

Pancerny Inseminator
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy

post 15/08/2017, 15:17 Quote Post

Głos rozsądku w morzu absurdów: http://www.rp.pl/RZECZoPOLITYCE/170819621-...armie.html#ap-1
A tymczasem MON bredzi:
Ministerstwo Obrony‏ @MON_GOV_PL · 2 min.2 minuty temu 

 Więcej

.@prezydentpl podczas #ŚwiętoWP: jest już zaplanowany cykl wzrostów do 2030 roku. Wierzę w to, że uda nam się osiągnąć poziom 2,5 proc. PKB

o "skuteczności" zaś państwa niech świadczy to że 3 dni po tragedii uruchomiono dopiero wsparcie wojska! Dobrze że na koniec to się stało. Za poprzedniej ekipy byłoby to nie do pomyślenia! Przypominam sobie np. sytuację z Bemowa (Warszawa) gdzie wykryto butle z gazem bojowym i wojsko zareagowało od razu po wniosku a tutaj?
.@michaldworczyk: ponad 20 jednostek amfibii, dźwigów i transporterów pomaga w okolicach miejscowości #Rytel
#MON @MON_GOV_PL .@michaldworczyk: ponad 20 jednostek amfibii, dźwigów i transporterów pomaga w okolicach miejscowości #Rytel
#MON @MON_GOV_PL

Ten post był edytowany przez Kamaz73: 15/08/2017, 15:28

User is offline  PMMini Profile Post #7819

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 15/08/2017, 15:44 Quote Post

Dobrze wiesz (bo sam widziałem, jak chłopaki tłumaczyli w dyskusji, w której brałeś udział), że te 3 dni nieobecności w rejonie klęski to nie wina MON...

BTW pierwszy rzut fotek z defilady. Będzie jeszcze ode mnie rzut gąsienicowy (jak bogowie internetu PKP będą łaskawi), a od kolegi piechota, lataje i stacjonarka.

Mój Heavy metal już jest smile.gif

Ten post był edytowany przez Tromp: 15/08/2017, 17:17

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7820

Kamaz73

Pancerny Inseminator

Robert

post 15/08/2017, 17:22 Quote Post

Trompie..... miałem info w niedzielę że Antonio zabronił i odmówił ( poszło pewnikiem o kwity) a doskonale wiem że można takie sprawy załatwiać na gębę aby przyśpieszyć proces a kwity się dorobi już w trakcie. Skala zniszczeń była znana a rząd wygląda tak jakby się obudził w poniedziałek że w piątek ludziom chałupy wywiało!!!!
Byłem w jednostce która wspierała sprawę na Bemowie.... cynk przyszedł błyskawicznie i w 12 h zmontowano ekipę. To nie są sprawy niemożliwe. Trzeba tylko mieć sprawne służby i kompetentnych ludzi. Tutaj kaszana wyszła wszędzie.... i powiadomienia z IMGW dały ciała, i cała siatka lokalnych i ponadlokalnych służb dały ciała i nawet koordynacja zawiodła! Na początku pozostawiono tych ludzi samym sobie a całą kwestię sprowadzono do .... kontroli obozów harcerskich! Potem wyszło że skala zniszczeń jest tak wielka że trzeba wesprzeć te służby które są za to odpowiedzialne ( straż, energetyka itp.) na koniec się okazało że jednak WP jest tez potrzebna. Hmmm.... ktoś panuje nad tym bezhołowiem bo znam takie myki z 1997 roku kiedy to nikt nie wiedział o co kaman.
Sorry.... nie po to przerabialiśmy to przy wielkich powodziach by teraz to powtarzać! I to jest miara "stylu" zarządzania państwem przez obecną ekipę i MONem przez Antoniego. Wszystko wymaga jego zgody a wystarczyło dać kompetencje odpowiednim służbom. Wygląda tak jakby służba operacyjna w DORSzu padła lub została pozbawiona możliwości działania.

I kolejny kamyczek do ogródka: https://wiadomo.co/gen-waldemar-skrzypczak-...rosja-pod-reke/

Szczególnie ciekawe jest to: Mówi się przecież o tym, że minister Tomasz Szadkowski czy jego NCSS, czyli Narodowe Centrum Studiów Strategicznych, albo minister Bartosz Kownacki kontaktowali się w Rosji z różnego rodzaju nacjonalistami rosyjskimi, zapraszali ich nawet na konferencje. Zresztą była konferencja organizowana przez MON, na którą zaproszono m.in. ekspertów z Rosji, i podobno BBN to zablokował, a dokładniej generał Kraszewski. Ciekawe, prawda?

Smutna rozmowa w przeddzień Święta Wojska Polskiego.
Przykro mi. Niemniej żołnierzom życzę radosnego święta, bo im to się należy. Żołnierzom, nie politykom. Politycy powinni jutro worki pokutne założyć i głowę popiołem posypywać i tłumaczyć, dlaczego nie zrobili jeszcze modernizacji armii.

Tymczasem dla równowagi viceMON "Widelec" Kownacki w natarciu: https://wpolityce.pl/polityka/353279-tylko-...arodowego-wideo

Tekst marzenia: W przeciągu 8 lat rządów PO nie tylko zmniejszono liczebność polskiej armii, mówiąc, że będzie bardziej techniczna i zmodernizowana, ale ja nie mogę przypomnieć sobie żadnego zakupu nowoczesnego sprzętu. Wiemy jednak o wielu miliardach złotych, które nie wydano na dozbrojenie polskiej armii. biggrin.gif laugh.gif tongue.gif elefant.gif elefant.gif

Tja: to pokrótce: Mastery dla Lotnictwa, Leo2A5 dla 34 BKPanc, NSM dla MW, JASSM dla F-16, podwozie pod Kraby itd.
ale można rąbnąć kłamstewko? A można.... no jak nie jak Tak.

Ten post był edytowany przez Kamaz73: 15/08/2017, 18:50

User is offline  PMMini Profile Post #7821

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post 15/08/2017, 21:33 Quote Post

Cóż, niestety. GRH w czasie kiedy tak wiele się mówi o wartości propagowania tradycji WP pewnie czymś się naraziły Antoniemu. Bo raczej wstydu w zeszłym roku nie przyniosły (a różnie bywało na przykład z trzymaniem kroku na poprzednich okazjach przy Grobie Nieznanego Żołnierza) Amerykanie? DS, oni zawsze jakoś łażą 15 sierpnia jak fajtłapy, już się przyzwyczaiłem. No nic, bywało że widzieliśmy pojazdy i repliki pojazdów armii IIRP, bywały działa na lawetach, maszerujące GRH zazwyczaj w mundurach z okresu walk 1918-1921. Coś gdzieś się i w tym kontekście rozjeżdża oficjalna nowomowa szefostwa MON z praktyką. Z drugiej strony gdybym znowu widział drużynę Macierewicza z transparentem poznański czerwiec 1956 to kto wie, może i lepiej. Dodatkowo, zastanawiam się czemu Antoni nie pochwalił się G550?

user posted image

User is offline  PMMini Profile Post #7822

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post 15/08/2017, 22:07 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 15/08/2017, 18:22)
Trompie..... miałem info w niedzielę że Antonio zabronił i odmówił ( poszło pewnikiem o kwity) a doskonale wiem że można takie sprawy załatwiać na gębę aby przyśpieszyć proces a kwity się dorobi już w trakcie. Skala zniszczeń była znana a rząd wygląda tak jakby się obudził w poniedziałek że w piątek ludziom chałupy wywiało!!!!
*

Dworczyk dał papiery w net, że oficjalna droga była po tych ok. 70 h. Wcześniej podobno ktoś zadzwonił do MON. A to oficjalna droga nie jest i oni w zasadzie sami w takiej sytuacji nic nie mogą.

Moje foto z defilady.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7823

Kamaz73

Pancerny Inseminator

Robert

post 15/08/2017, 22:46 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 15/08/2017, 22:33)
Cóż, niestety. GRH w czasie kiedy tak wiele się mówi o wartości propagowania tradycji WP pewnie czymś się naraziły Antoniemu. Bo raczej wstydu w zeszłym roku nie przyniosły (a różnie bywało na przykład z trzymaniem kroku na poprzednich okazjach przy Grobie Nieznanego Żołnierza) Amerykanie? DS, oni zawsze jakoś łażą 15 sierpnia jak fajtłapy, już się przyzwyczaiłem. No nic, bywało że widzieliśmy pojazdy i repliki pojazdów armii IIRP, bywały działa na lawetach, maszerujące GRH zazwyczaj w mundurach z okresu walk 1918-1921. Coś gdzieś się i w tym kontekście rozjeżdża oficjalna nowomowa szefostwa MON z praktyką. Z drugiej strony gdybym znowu widział drużynę Macierewicza z transparentem poznański czerwiec 1956 to kto wie, może i lepiej. Dodatkowo, zastanawiam się czemu Antoni nie pochwalił się G550?

user posted image
*

Hmmm .... że się tak wyrażę. Nie ma przeszkolonego personelu jeszcze? Masterów też nie było.

Tromp
W sensie jak Putin kwitów nie wypełni to armia będzie podczas inwazji siedzieć w garnizonie? Bądźmy poważnie.

Ten post był edytowany przez Kamaz73: 15/08/2017, 22:48

User is offline  PMMini Profile Post #7824

Tromp

Bart³omiej Kucharski

post Wczoraj, 06:49 Quote Post

Mhm. Czyli porównujesz państwo autorytarne z licho bo licho, ale jednak demokratycznym? rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7825

Kamaz73

Pancerny Inseminator

Robert

post Wczoraj, 08:38 Quote Post

Nie nie porównuję. Wskazuję że służby państwa nie mogą się chować za biurokracją a działać. Jeżeli nie ma szybkich procedur to należy je omijać lub stworzyć. Jeżeli są to należy stosować. Nie można obywateli pozostawiać bez pomocy w sytuacjach tragicznych. W tamtym regionie jest niedaleko kilka jednostek dysponujących WZT które by łatwo zrobiły przejścia w drogach, jednostki saperów które wybuchowo lub w inny sposób utorowały drogę itd. Nie można zakładać że ludzie się sami ogarną zawsze. Muszą mieć pomoc i wojsko może to zrobić wystarczy zamiast centralizmu dać możliwość działania dowódcom garnizonów. Jak w 2008 roku zapaliła się duża część Przejęsławia koło Świętoszowa to z ŚOW dzwoniono do 10 BKPanc ( miałem wtedy służbę i to organizowałem a wypadek miał miejsce w sobotę)) o pomoc WP. Decyzją dowódcy brygady zmontowaliśmy ekipę w 6 h i wysłaliśmy na pomoc strażakom wraz z ciężkim sprzętem. To nie było nic wyjątkowego. Wiem co piszę Tromp. Poszły WZT i spychokoparki, poszły BATy do torowania dróg i kilkuset żołnierzy którzy 24/h wymieniali się co 12 h i tak aż do rozwiązania problemu. Można? Mooożna. Tylko trzeba chcieć. Jak obecne kierownictwo wpadło na "genialny" pomysł by wszystko było w rękach MONa to się nie dziwmy że czekamy kilka dni z pomocą. Kwity to tylko formalności w takich sytuacjach. Nie zdołali złożyć właściwego to pojechałby oficer z wypełnionym drukiem i by towarzysz sołtys się podpisał jedynie pod nim bo ma inne sprawy na głowie. Co za problem?
Smutne to dla mnie. Wojsko to nie jest stado kosmitów oderwanych od społeczeństwa.

User is offline  PMMini Profile Post #7826

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post Wczoraj, 11:17 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 15/08/2017, 23:46)
Hmmm .... że się tak wyrażę. Nie ma przeszkolonego personelu jeszcze? Masterów też nie było.

Wydaje mi się że personel był szkolony równolegle od podpisania umowy, a nie po dostawie. Tak byłoby logicznie, lecz teraz kto wie. Defilada - kwestia zachowania interwału czasowego, co myślę że jest w zasięgu pilotów nim latających mimo (przyznaję siłą rzeczy) relatywnie niewielu godzin na nim wylatanych. Mastery to dobry przykład, ale tylko w przypadku gdyby Poniatowski nie był jeszcze oficjalnie przyjęty na stan SP.

QUOTE(starscream @ 16/08/2017, 12:09)

Jak widać, Honker. Coś w kościach czuję szybki zwrot sytuacji w programie Mustang...

User is offline  PMMini Profile Post #7827

Delwin

VII ranga
Nr użytkownika: 30.421

post Wczoraj, 12:57 Quote Post

Dworczyk dał papiery w net, że oficjalna droga była po tych ok. 70 h. Wcześniej podobno ktoś zadzwonił do MON. A to oficjalna droga nie jest i oni w zasadzie sami w takiej sytuacji nic nie mogą.

[ ] w bambus. "Zrobienie" papierów to są minuty jak się chce, ponadto istnieje pojęcie "stanu wyższej konieczności"- można papiery w takiej sytuacji pominąć i robić co trzeba. Ponadto co to oznacza oficjalna droga? Telefon też może być oficjalny - vide KPA i inne ustrojstwa.

User is offline  PMMini Profile Post #7828

Kamaz73

Pancerny Inseminator

Robert

post Dzisiaj, 09:08 Quote Post

Proszę zapamiętać tego "dżentelmena" po wsze czasy.... i jak zobaczycie go na jakiejś liście wyborczej wywalcie w niebyt całą listę.... bo jak tego "mistrza" znowu wybierzecie to potem się nie dziwicie że jak przyjdzie co do czego pozostaniecie sami z problemem: https://wiadomosci.wp.pl/do-zamiatania-lisc...55920524818561a

User is offline  PMMini Profile Post #7829

522 Strony « < 520 521 522 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej