Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
35 Strony « < 31 32 33 34 35 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> LECH KACZYNSKI, 1949 - 2010
     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 22/02/2015, 7:33 Quote Post

Nie. Oficjalnie powodem był brak mapki. Tylko nigdy wcześniej brak takowej powodem nie był i LK powiedział wyraźnie, że to pretekst, bo nie chce gejów na ulicach. Urząd miał decydować wg jego fobii

Facet w PRLu zaczał od grania w sytemie - studia prawa, praca na uczelni (jak sam pisał, załatwiła mu ja mama i nie widział nic niestosownego w nepotyzmie). Od 76 działanośc opozycyjna. Trzeci szereg. pod koniec 87 r. dostrzezony przez Wałęsę, który czyni go jednym z najbliższych pracowników. Aprobata Okragłego Stołu i Madgalenki (jako jedyny był na wszystich spotkaniach także). Aprobata dla koalicji z PSL, SD. I zawód, że bracia nie zostali ministrami. Tu rodzi się niechęć do tych bardziej zasłuzonych. Jako red. nacz Tysola doprowadza pismo do atrofii. Gromi spółki nomenklaturowe i tworzy takowe - Telegraf. Gromi uwłaszczanie nomenklatury i sam w owym uwłaszczaniu uczestniczy - Ekspres Wieczorny.
By pójśc wyżej namawiaja Wałesę do wojny na górze. Zostają ministrami w jego kancelarii. Jak Wałesa sie ich pozbywa. Zwrot o 180%. Nagle to agent Bolek.
Stopniowy zanik (jeszce epizod w NIKu - niczym się nie wykazał.) I po latach trafia się mu szczęście. Kuczyński namawia Buzka by wziąc gościa ze strychu na ministra sprawiedliości. Te pozuje na szeryfa, ręcznie steruje prokraturą, nakazuje obligatoryjnie wystepowac o areszt. I niestety prokuratura gładko wchodzi w te buty. Nawet jak władza sie zmienia dyspozycyjnośc i pogarda dla elementarnych praw w prokuraturze zostaje.
Buduje po upadku AWS oparty na przemysle pogardy (oprócz nas są tylko zdrajcy, złodzieje, a my to jedyni sprawiedliwi w Sodomie) PiS. Oczywiscie to reszcie swiata zarzucając przemysł pogardy. Zostaje prezydentem stolicy. Tu, by nie mieć afery mostowej, nie buduje mostów ani nic, oprócz jednego muzeum. No i na oslep pieniaczy, składając 246 zawiadomień do prokratury. Jedno z nich skończyło sie wyrokiem. W magistracie panuje bałagan i radosna improwizacja.
Ucieka stąd w urząd prezydenta RP. I tu bałagan i radosna improwizacja. Co kończy sie katastrofą.
Jest bezwolnym narzędziem w reku brata. Potulnie mu wszytko podpisuje, mając świadmość niekostytucyjności np. ustawy lustracyjnej. Nie mógł byc też aż tak głupi, by nie widzieć, ze raport o WSI nie zawiera tego co miał i nie nadaje sie do publikacji. Dopiero przy drugiej części sie opamiętał.
W polityce zagranicznej samoklęski. Montuje koalicje za pierwiastkiem co kończy sie obrażaniem premierów Czech, Węgier i Słowacji. Na szczycie unijnym zostaje z pierwiastkiem sam i gładko aporbuje pakiet klimatyczny.
Wyjazd do Gruzji. Dobry pomysł, tylko komletnie skopany. Wzywa do walki z Rosją. I nocna eskapada.
Wspiera Ukrainę na oślep, nie reagując na de facto zamach stanu Janukowycza.

Nie ma szans na relelekcję. Ale tu przechodzi w strefe mitu i staje sie sztandarem dla brata.

Ten post był edytowany przez balum: 22/02/2015, 13:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #481

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.054
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 22/02/2015, 17:17 Quote Post

Po mojemu LK to był umiarkowany centrysta kompletnie zdominowany przez brata. Gdyby nie to zdominowanie, pewnie byłby gdzieś w trzecim szeregu UD i partii pochodnych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #482

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 23/02/2015, 7:50 Quote Post

Sam powiedział, ze przed wojną byłby w PPS.

On poza bratem, miał jeszcze skazy w charakterze.
Osłupiałem jak w wywiadzie w 2003 r. opowiadał, jak to kiedys na zebraniu w KORze Kuroń go podsiadł. Przez tyle lat chodował w sobie urazę i nawet nie wsydził sie do niej przyznać. Często wychodziała z niego taka małość. Albo nie rozumiał, nie chciał zrozumień, żę nie wypada prezydentowi mścić krzywd (nie ważne urojonych czy prawdziwych) doznanych, gdy był tylko obywatelem. Zaden prezydent USA nie wypowiada sie źle o poprzednikach. A Kaczyński jak juz został prezydentem, dalej ujadał na Wałęsę i Kwaśniewskiego. Nie spotkał sie z tym ostatnim ne przejęciu urzędu. Potraktował z buta Tuska przy powierzeniu mu misji tworzenia rządu. Niestety nie dorósł do urzędu, który objął.

Ten post był edytowany przez balum: 23/02/2015, 7:58
 
User is offline  PMMini Profile Post #483

     
munitalp10
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.117
Nr użytkownika: 45.305

Zawód: BANITA
 
 
post 23/02/2015, 18:28 Quote Post


Lech Kaczyński był świetnym prezydentem, tyle mogę napisać w temacie.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/02/2015, 19:03
 
User is offline  PMMini Profile Post #484

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 24/02/2015, 11:03 Quote Post

Rafadan

QUOTE
Jedna z bardziej znienawidzonych postaci polskiego życia publicznego. Mimo jego śmierci, utrzymuje się ona nadal. Widać pewne analogie z Narutowiczem, zwłaszcza kiedy prześledzi się jego obraz kreowany w niektórych mediach. Niektórzy są gotowi protestować, by tylko nie powstały miejsca go upamiętniające. Jego pomnik w Dębicy jest notorycznie atakowany.


Są ludzie, i nie jest ich mało, którzy bardziej nienawidzą Tuska lub Millera, więc nie robiłbym z igły widły. Jak pomyślimy z perspektywy historycznej nie jest to nic nadzwyczajnego, pomyśleć jakie emocji były po śmierci np. Piłsudskiego.

pyra90

QUOTE
- Podpisał Traktat Lizboński


No i co z tego?

QUOTE
- Podpisał akt wstrzymujący ekshumacje w Jedwabnym


No i co z tego?

QUOTE
- Lekceważył pamięc o ofiarach Wołynia i Galicji


http://niezalezna.pl/43558-lech-kaczynski-...olsko-ukrainska


rasterus


QUOTE
To jest też odpowiedź na tworzenie hagiografii wokół niego. Namolnie tworzy się legendę, więc oczywistą reakcją jest, że część osób będzie przeciwko.


Rozumiem że Ty też łapiesz się w ten podział że z jednej strony ubóstwiający, z drugiej nienawidzący, czy jednak wysilasz się na jakiś dystans?

CODE
Swoją drogą, kto pamięta, że Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy nagiął prawo do swoich poglądów? Zabronił parady równości, bo mu się nie podobała. Ot tak, mimo wolności zgromadzeń. Argumentował to bezpieczeństwem publicznym.


Spór o to, sprowadza się do sporu o sprawy związane z homoseksualistami wobec czego jest ideologiczny i nie ma sensu go rozważać. Jak ktoś chcę to na stanowisku prezydenta Warszawy czy innymi zakażę danego marszu-zawsze się znajdzie papier, gorzej z odbiorem społecznym wink.gif .

CODE
dziadek w Wehrmachcie, spoty atakujące PO mimo umowy


To zwykła polityczna gra. Naprawdę chcesz oceniać tak znaczącą postać historyczną przez pryzmat kampanii wyborczej confused1.gif .
A czy ktoś dziś rozważa kampanie wyborcze z czasów II RP?

Po za tym:
Lech Kaczyński przeprosił Tuska za "dziadka z Wehrmachtu" w debacie telewizyjnej i odciął się od działań Kurskiego

http://wiadomosci.wp.pl/gid,13818633,gpage...l?ticaid=114663

CODE
Potem złamanie wszystkiego co było ustalone, wejście w koalicję z Lepperem i LPR


To się nazywa kolego polityka. Jeśli myślisz że jest taka czysta że nie łamie się "wszystkiego co było ustalone" i nie wchodzi w ryzykowne koalicje tzn. że mówisz o jakimś innym świecie niż ludzkim.

CODE
Patrząc z dzisiejszej perspektywy widać też, że słynna wojna na górze Wałęsy to była rozpoczęta przez Kaczyńskich, oni tym sterowali, ale dali się wymanewrować Falandyszowi i Wachowskiemu.
(...)
Złamanie umowy POPiS


Możesz rozwinąć te myśli?

balum

CODE
jak sam pisał, załatwiła mu ja mama i nie widział nic niestosownego w nepotyzmie


Nie mam przed sobą biografii, ale mógłbyś na wszelki wypadek to potwierdzić?

CODE
I zawód, że bracia nie zostali ministrami. Tu rodzi się niechęć do tych bardziej zasłuzonych


Możesz to jakoś udowodnić że to właśnie to jest przyczyną tego konfliktu?

CODE
Zostają ministrami w jego kancelarii. Jak Wałesa sie ich pozbywa. Zwrot o 180%. Nagle to agent Bolek.


J.w.

CODE
Stopniowy zanik (jeszce epizod w NIKu - niczym się nie wykazał.


Polecam skonfrontować tę opinię z rozdziałem o jego działalności w NIK w książcę Cenckiewicza.

CODE
Nawet jak władza sie zmienia dyspozycyjnośc i pogarda dla elementarnych praw w prokuraturze zostaje.


Dla jakich praw?

CODE
Buduje po upadku AWS oparty na przemysle pogardy (oprócz nas są tylko zdrajcy, złodzieje, a my to jedyni sprawiedliwi w Sodomie) PiS


Mam nadzieję że nie przeżyjesz szoku ale...każda partia atakuje oponentów i uważa się za tą wybraną.

CODE
Zostaje prezydentem stolicy. Tu, by nie mieć afery mostowej, nie buduje mostów ani nic, oprócz jednego muzeum. No i na oslep pieniaczy, składając 246 zawiadomień do prokratury. Jedno z nich skończyło sie wyrokiem. W magistracie panuje bałagan i radosna improwizacja.


Jako prezydent Warszawy jego główną zasługi to ukrócenie korupcji, bo bądźmy szczerzy, Muzeum PW, ok, ale nie jest to najważniejsze dla Warszawiaków.

CODE
Ucieka stąd w urząd prezydenta RP.


"Ucieka" rolleyes.gif .
Tusk "uciekł" na stanowisko króla Europy?

CODE
Jest bezwolnym narzędziem w reku brata.


Udowodnij.

kmat

CODE
Po mojemu LK to był umiarkowany centrysta kompletnie zdominowany przez brata.


A jak to uzasadnisz?

Ten post był edytowany przez Rommel 100: 24/02/2015, 11:03
 
User is offline  PMMini Profile Post #485

     
Morpheuss
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 704
Nr użytkownika: 88.133

Asmodeusz
Stopień akademicki: III krag piekla
Zawód: Operator smolarki
 
 
post 24/02/2015, 11:38 Quote Post

QUOTE(munitalp10 @ 23/02/2015, 18:28)
Lech Kaczyński był świetnym prezydentem, tyle mogę napisać w temacie.
*



Nie przesadzasz z ilością argumentów? W czym LK był "lepszy" od swoich poprzedników i następcy?
 
User is offline  PMMini Profile Post #486

     
Duroc
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.096
Nr użytkownika: 41.528

 
 
post 24/02/2015, 11:40 Quote Post

QUOTE
Swoją drogą, kto pamięta, że Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy nagiął prawo do swoich poglądów? Zabronił parady równości, bo mu się nie podobała. Ot tak, mimo wolności zgromadzeń. Argumentował to bezpieczeństwem publicznym.
To samo zrobił Kropiwnicki w Łodzi z Paradą Wolności.
Zawsze postrzegałem Lecha Kaczyńskiego jako lepszą twarz braterskiego duetu, lepszą twarz PIS-u. Był bardziej umiarkowany, bardziej koncyliacyjny, mniej skłonny do odruchów autorytarnych.
Nie jestem pewien czy prawdziwa jest teza o podporządkowaniu bratu (choć jak przypomnę sobie "Panie Komendancie! Melduję wykonanie zadania! wink.gif), niemniej faktem jest, że to Jarosław był silniejszą osobowością. Ale z drugiej strony oni po prostu mieli wspólne poglądy i wizję świata i państwa.

Ten post był edytowany przez memex: 24/02/2015, 14:10
 
User is offline  PMMini Profile Post #487

     
ku 030321
 

Unregistered

 
 
post 24/02/2015, 12:11 Quote Post

QUOTE(balum @ 23/02/2015, 17:34)
Pokazał swą małość niestety.


W przeciwieństwie do innych prezydentów, którzy pokazywali swą wielkość.
 
Post #488

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 25/02/2015, 7:32 Quote Post

[QUOTE][QUOTE]jak sam pisał, załatwiła mu ja mama i nie widział nic niestosownego w nepotyzmie[/QUOTE]
Nie mam przed sobą biografii, ale mógłbyś na wszelki wypadek to potwierdzić?[/QUOTE]
Opowiedział o tym wywiadzie dla Wprost. Ze mu mama załatwiła pracę na cuczelni. Skoro o tym opowiedział, widocznie sie tego nie wstydził.
Facet potrafił wparwić mie w osłupienie, co potrafił sam o sobie powiedzieć. Jak przy wywiadzie Olejnik, tym, gdzie nazwał ja kobieta negocjowalnego afektu. Tam sam opowiedział, że ma zeszycik przykrosci, gdzie wpisuje ludzi, do których ma uraz.

[QUOTE] [QUOTE]I zawód, że bracia nie zostali ministrami. Tu rodzi się niechęć do tych bardziej zasłuzonych[/QUOTE]
Możesz to jakoś udowodnić że to właśnie to jest przyczyną tego konfliktu?[/QUOTE]
Akurat do tego sie nigdy nie przyznał. Oczywiście mozna wierzyć, że to przypadkowa zbiezność w czasie.

[QUOTE][QUOTE]Zostają ministrami w jego kancelarii. Jak Wałesa sie ich pozbywa. Zwrot o 180%. Nagle to agent Bolek. [/QUOTE]
J.w.[/QUOTE]
Kpisz sobie? Bracie głoszą, że Wałesa to mąż opatrzności. Wałesa sie ich pozbywa. Bracia pala kukłe prezydenta pod Belwederem i skandują: Bolek-Ubolek. I nie ma tu związku przyczynowo skutkowego?

[QUOTE][QUOTE]Nawet jak władza sie zmienia dyspozycyjnośc i pogarda dla elementarnych praw w prokuraturze zostaje.[/QUOTE]
Dla jakich praw?[/QUOTE]
Słyszałeś np. o sprawie kardiochirurga G? Kaczyński przestawił prokurature na te tory. nastepcy nimi pojechali a prokuratura juz była ustawiona na takowe działania.

[QUOTE][QUOTE]Buduje po upadku AWS oparty na przemysle pogardy (oprócz nas są tylko zdrajcy, złodzieje, a my to jedyni sprawiedliwi w Sodomie) PiS[/QUOTE]
Mam nadzieję że nie przeżyjesz szoku ale...każda partia atakuje oponentów i uważa się za tą wybraną.[/QUOTE]
Nie nie przeżyłem szoku. Jest jednak istotna róźnica między standardowym: jesteśmy najlepsi, a pisowskim: jesteśmy jedynymi sprawiedliwymi w Sodomie, cała reezta to zdrajcy, złodzieje itd. Plus hipokrytyczna histeria: jestesmy obiektem przemysłu pogardy.

[QUOTE]Jako prezydent Warszawy jego główną zasługi to ukrócenie korupcji,[/QUOTE]
Potrafisz udowodnić, że cos tu ukrócił? Bo, jak pisałem, trudno pieniactwo uznac za skuteczna metode na ukrócanie czegokolwiek.
Natomiast bałagan za jego prezydentury był faktem. Sam go doświadczyłem. Pracowałem przy organizacji spotkania Dzieci Syberyjskich z przydentem. Staruszki po osiemdziesiatce stawiły sie na spotkanie o ustalonej z magistratem godzinie 12. O 14.30 przyszedł jakis urzędnik i powiedział, ze prezydent jest zajety i nie przyjdzie.

[QUOTE][QUOTE]Ucieka stąd w urząd prezydenta RP.[/QUOTE]

"Ucieka" rolleyes.gif .
Tusk "uciekł" na stanowisko króla Europy?[/QUOTE]
Kaczyński obiecał mi i reszcie waszawiaków, jak kandydował, ze będzie prezydentował Warszawie pełna kadencję. Nie mówił przy kampoani, ze traktuje te stanowisko tylko jako trampoline i urząd porzuci. Tusk nic takiego mi nie obiecał.

[QUOTE][QUOTE]Jest bezwolnym narzędziem w ręku brata. [/QUOTE]
Udowodnij.[/QUOTE]
Sam udowodniał.Nieustannie. Np. sam powiedział, ze podpisał nowelizaję ustawy o IPN (lustracyjną) mając świadomośc jej niekonstytucyjności, ale brat. Wola brata była dla niego wazniejsza niż prawo i obowiązki prezydenta.

[QUOTE]Znał ortografię i nie chwiał się nawalony nad grobami pomordowanych oficerów[/QUOTE]
Patryku. Ja wiem, że chcesz faceta pochwalić. Ale tak, to go jeszcze bardziej pogrążasz.

[QUOTE]Umiał też się postawić niemcom (sprawa ze Steinbach).[/QUOTE]
Tak. Wypromowanie tej pani w niemczech na pewno było zgodne z polska racją stanu. Zanim w Polsce nie wybuchła histeria wokół niej, mało kto ja tam znał. A tak jej pozycja w CDU z marginalnej zrobiła sie znacząca. Sukces jak cholera.

[QUOTE]Dzięki niemu między innymi mamy Muzeum Powstania Warszawskiego.[/QUOTE]
A zainteresowało kogos, jakie były koszty? Wszystkie zamówienia były z wolnej ręki.
Skoro miedzy innymi, to co jeszcze?

Ten post był edytowany przez balum: 25/02/2015, 9:48
 
User is offline  PMMini Profile Post #489

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 25/02/2015, 8:42 Quote Post

Mit L.Kaczyńskiego jest konsekwentnie budowany przez PiS od lat. Mitologizuje się jego dokonania i jego wpływ na losy kraju. Powstaje szereg publikacji politycznych w tym biografie o jawnie stronniczym i nieobiektywnym charakterze ( gniot: Cenckiewicza trudno nawet traktować poważnie bo jest to panegiryk bez mała porównywalny z biografiami pisanymi na zlecenie konkretnych postaci historycznych).
Tymczasem bilans jego rządów zarówno na stanowiskach MS, Prezydenta Warszawy czy Prezydenta RP nadal czeka na ocenę i spokojne podsumowanie. Obecnie burza polityczna uniemożliwia taką pracę zaś łatwo formułować skrajne oceny.
Dla mnie prezydentura śp LK była szkodliwa dla Polski a śmierć jego w wypadku lotniczym smutnym memento na to jak traktowano kwestie bezpieczeństwa lotów i samą obronność w Polsce w tamtych czasach. Przez wiele lat olewano kwestie bezpieczeństwa, szkolenie załóg itd. Pech chciał iż to wszystko skumulowało się w tragedii lotniczej i cenę za tą niefrasobliwośc poniesło tylu ludzi. W Polsce zaś , pod wpływem spisku PiSu zmierzającego do zakłamania historii prezydentury LK i wpływu tego środowiska na samą katastrofę wtłacza się ludziom zakłamany, i z gruntu fałszywy obraz LK jako niewinnej i zasłużonej dla kraju osoby które śmierć jakoby była na rękę opozycji oraz niektórym sąsiadom kraju. I jedno i drugie to czyste i bezpodstawne polityczne kłamstwo.
LK nie był silną postacią ani sprawnym urzednikiem, nie był nawet dobrym politykiem był w nalepszym razie przeciętnym "wytworem" PRLowskiego systemu doboru kadr uczelnianych i bezwolnym narzędziem w rękach swojego sfrustrowanego brata. Niewątpliwie w jego postaci może się odnajdować wielu Polaków pamiętających PRL bo jego postawa była wręcz nacechowana ówczesnymi naleciałościami. Zadufanie, lenistwo tak umysłowe jak i fizyczne, słaba kondycja fizyczna, zarozumiałość oraz wiara w rolę państawa jako gwaranta "dobrostanu" obywatela to ewidentna spuścizna dawnego systemu w Polsce.
Cóż... trudno go oto winić iz takim był człowiekiem ale za jego sprawki i zachowania na urzędzie konsekwencje ponoszą ego wyborcy a Ci wolą wierzyć w kłamliwy mit niż bolesną prawdę iż wybrali kiepskiego człowieka na urząd Prezydenta RP. Jest wyjątkowym dowcipem historii i efektem pisowskiego zakłamania fakt iż niektórzy powołują się na spuściznę LK. Bo jego spuścizną jest też wrak rozwalonego Tu-154M na lotnisku w Smoleńsku i smierć blisko setki niewinnych ofiar jak też cierpienie ich bliskich. Winę za tą katastrofę w sensie moralnym ponoszą też Kaczyńscy i tej odpowiedzialności z nich nie zdejmie żadne polityczne miazmaty i parteigeity ze skandowaniem kłamstw jako prawd objawionych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #490

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.204
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 25/02/2015, 11:22 Quote Post

Kamaz-gdybym był złośliwy, napisałbym, że wybrańcy bogów umierają młodo tongue.gif Innymi słowy, legendę dało się zbudować, bo:
-na pewno by wygrał najbliższe wybory, gdyby nie zgi... pardon, nie poległ męczeńsko
-był największym prezydentem, bo nim był
-osiągnął wszystko, co chciał
-jeżeli czegoś nie osiągnął, to wina Tuska (a wymagasz logiki w wypadku wiary? Ja nie, więc sprzeczności z powyższym nie ma)
-wpadek nigdy nie zaliczył
-wpadki to wina złych mediów i Tuska
-i tak dalej
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #491

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 25/02/2015, 13:02 Quote Post

QUOTE
wpadek nigdy nie zaliczył
-wpadki to wina złych mediów i Tuska
W porównaniu do wpadek pozostałych prezydentów, istotnie wpadki LK to drobiazg. Chcesz się licytować? smile.gif

QUOTE
jego spuścizną jest też wrak rozwalonego Tu-154M na lotnisku w Smoleńsku i smierć blisko setki niewinnych ofiar jak też cierpienie ich bliskich. Winę za tą katastrofę w sensie moralnym ponoszą też Kaczyńscy
Niech zgadnę: w wątku o LK wolno pisać o tej katastrofie jako o wypadku, lecz jak zaraz ktoś powie, że on nie jest moralnie za to odpowiedzialny, bo niekoniecznie był to wypadek, to od razu się okaże, że jest to niedopuszczalny offtop? smile.gif

Kamaz w innym miejscu narzekał, że Rosjanie mają swoich ludzi na polskim necie, a jak sam się zachowuje?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #492

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.204
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 25/02/2015, 13:55 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 25/02/2015, 14:02)
W porównaniu do wpadek pozostałych prezydentów, istotnie wpadki LK to drobiazg. Chcesz się licytować?  smile.gif
*


Nie mam zamiaru, bo i nie o to chodzi. Po prostu bawi mnie robienie z niego świętego męża opatrznościowego. I tak zresztą jako prezydenta wolałem Kwaśniewskiego, gdyby tylko potem nie okazał się taką k... gnidą... dry.gif
CODE

Niech zgadnę: w wątku o LK wolno pisać o tej katastrofie jako o wypadku, lecz jak zaraz ktoś powie, że on nie jest moralnie za to odpowiedzialny, bo niekoniecznie był to wypadek, to od razu się okaże, że jest to niedopuszczalny offtop?  :)

No ale LK nie był za katastrofę moralnie odpowiedzialny. Jego odpowiedzialność, zupełnie realna, jest tylko jedną z hipotez, której do tej pory nie dowiedziono. Podobnie, jak w sumie wielu innych...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #493

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 25/02/2015, 14:15 Quote Post

O Lechu zawsze będę myślał jako o tym lepszym bliźniaku i pewnie się to nie zmieni, zwłaszcza widząc kilka działań Jarosława wykonanych po śmierci brata.
Nie uważam go ani za męża stanu, męczennika i bohatera, co wciska jedna opcja polityczna, ani za zło wcielone, co usiłuje pokazać druga opcja i bawi mnie wrzucanie go do jednej bądź drugiej kategorii.
Swoją drogą, sprawdziłem ostatnio z ciekawości ile było tych ustaw zawetowanych przez LK, co uważano swego czasu za jego ulubione zajęcie i okazało się, że Kwaśniewski podczas drugiej kadencji wetował częściej (było to chyba 18 do 25, dokładnie już nie pamiętam).
A co do porównania do innych prezydentów, najchętniej napisałbym, używając wulgarnych słów, że to jedna banda, ale warnem oberwać nie chcę. tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #494

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 25/02/2015, 14:30 Quote Post

QUOTE(Szklarz @ 25/02/2015, 14:15)
A co do porównania do innych prezydentów, najchętniej napisałbym, używając wulgarnych słów, że to jedna banda, ale warnem oberwać nie chcę. tongue.gif
*

A co się dziwisz, skoro na pięciu prezydentów trzech było zarejestrowanych jako TW?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #495

35 Strony « < 31 32 33 34 35 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej