Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
35 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> LECH KACZYNSKI, 1949 - 2010
     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 23/10/2005, 19:26 Quote Post

Wpisujcie komentarze
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Eumenes
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 400
Nr użytkownika: 4.431

Zawód: student
 
 
post 23/10/2005, 19:26 Quote Post

Wpisujcie komentarze
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 23/10/2005, 19:29 Quote Post

Ja się bardzo ciesze, że wygrał Kaczyński człowiek inteligentny z wykształceniem, mówiący to co myśli a nie to co każe mu sztab wyborczy. Człowiek niebiorący udziału w "nocnej zmianie" i nie bojący się ujawnienia, listy tajnych współpracowników SB smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Inny Tomek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 312
Nr użytkownika: 4.534

 
 
post 23/10/2005, 19:57 Quote Post

Przecież de facto Kaczor jest blizszy Tuska, niz to przedstawiano. To normalne, ze w kampanii wyborczej akcentuje sie róznice i jezeli kandytat A powie np,. "lubie róże" to kandydat B MUSI powiedzieć coś odmiennego. A co? To już zalezy od od audytorium; co innego się powie wobec hodowców frezji, a co innego przed sadownikami. Penwe, ze bedzie trochę wymachowania szabelką, ale sądzę, ze dość szybko sie okaże, że tak naprawdę możliwości manewrów w polityce zagranicznej są niewielkie, a w polityce wewnętrznej prezydent przecież nie będzie się kłócił z premierem. No, tyle ze dość szybko się okaże, że Leppera jednak się nie da ucywilizować i PiS się na tym sparzy.
Sadzę, że efekty/oczekiwania/emocje związane z tymi wyborami są cokolwiek wyolbrzymione. To przy wyborach samorządowych trzeba się przejmować!! No, ale tam, to frekwencja nie przekracza chyba 20%...
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 23/10/2005, 20:05 Quote Post

Słowa Kaczora dla TVN "Pan Lepper to zdolny polityk nie pozbawiony talentu, mam nadzieje że się zmieni i będzie mógł zrobić coś dobrego dla Polski"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Bahr
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Nr użytkownika: 8.566

Przemek
Zawód: student
 
 
post 23/10/2005, 20:48 Quote Post

Będę równie skromny jak treśc wstępniaka:

Żle się stało. Nie mogę w to uwierzyc. Jestem szczerze rozczarowany - tym bardziej, że to było moje pierwsze głosowanie w wyborach prezydenckich

Pozdro, Bahr
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
WracisławCzarny
 

Jednoosobowa Inwazja Barbarzyńców
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 733
Nr użytkownika: 5.644

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Technik obróbki wody
 
 
post 23/10/2005, 20:53 Quote Post

PiSowiec prezydentem i Pis u władzy. Masakra.
Przyznam się, że głosowałem na PiS. bo bardzo nie podobały mi się pewne założenia programowe PO (choćby likwidacja senatu "dla oszczędności"). Zresztą wtedy jeszcze te dwa ugrupowania wyddawały mi się bardzo bliskie. Teraz żałuję i mea culpa w piersi. Teraz, czyli po kampanii prezydenckiej. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Kaczyński tak ordynarnie atakował Tuska, który starał się pomimo ostrej kampanii pozostać człowiekiem. Atakował i przyjmował pozę niewiniątka, które samo jest atakowane przez "tych wszystkich złych". Po prostu puściły mu wszelkie chamulce. To było prawie 100% kampanii negatywnej.

Najgorsze jest to, że jeśli takie wyciąganie (właściwie wymyślanie) brudów konkurenta okazało się skuteczne, to w następnych kampaniach to właśnie będzie motyw przewodni. Naprawdę nie spodziewałem się takiej hipokryzji po Kaczyńskim. I szkoda mi Tuska, który nie odpowiedział gównem na obrzucanie gównem i przez to przegrał.

Amen
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
paulus
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.256
Nr użytkownika: 8.564

 
 
post 23/10/2005, 20:58 Quote Post

Polacy wcale nie wyciagneli zadnych wnioskow po klopotach z Walesa! Tak mamy nowego prezydenta, ale to bedzie wciaz tamta Polska a nie jaka nalezaloby stworzyc! Kolejne piec lat do tylu!
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Tanatos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 2.073

Zawód: milosny :(
 
 
post 23/10/2005, 23:11 Quote Post

Z jednej strony sie ciesze, bo przynajmniej prezydentem mojego miasta zostanie ktos inny i moze dla odmiany wprowadzi jakies zmiany. Ostatecznie prezydent RP nie jest funkcja dominujaca w polityce ... Nie wiem czy nie probuje sie tymi slowami przed placzem powstrzymac, bo troche sie obawiam ze kaczor lada moment zrazi cala Unie, Niemcow i Rosjan do nas i wyjdziemy z tej prezydentury gorzej niz z Jaruzelskiego ... no nic, czas pokaze. Staram sie byc dobrej mysli, bo teraz to juz nie ma co psioczyc, skoro nie mamy wyjscia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 23/10/2005, 23:20 Quote Post

Patrząc na własne dochody powinienem się cieszyc- dolar juz idzie w górę- ale jakoś trudno mi być optymistą jeśli chodzi o przyszłość państwa. Pożyjemy- zobaczymy- nie ma co skreślać adwokata z góry tylko za to że wykorzystał swoje umiejętności w kampanii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 24/10/2005, 7:54 Quote Post

Większość przedmówców Rado wylewa rosiste łzy nad czarną przyszłością Polski. Przyczynę porażki Tuska upatrujecie w tzw. "ciemnogrodzie" i potępiacie Kaczyńskiego za to, że skorzystał z ich poparcia. Ale przecież gdyby wygrał Tusk (a na to się cały czas zanosiło), oznaczałoby to, że ten tak pogardzany "ciemnogród" poparł właśnie jego. I co wtedy byście mówili? Z pewnością mówilibyście, że Tusk ich oświecił i już przestali być "ciemnogrodem" wink.gif

QUOTE(Rado @ 24/10/2005, 0:20)
Pożyjemy- zobaczymy- nie ma co skreślać adwokata z góry tylko za to że wykorzystał swoje umiejętności w kampanii.

No właśnie. Ja sam głosowałem na Kaczyńskiego, aczkolwiek bez wielkiego entuzjazmu. Dałem mu pewien kredyt zaufania. Zobaczymy co zwojuje. Nie ukrywam, że drażnią mnie te wszystkie Kasandry wieszczące wojny z sąsiadami i dodatkowo paskudzące swoje własne gniazdo. Jeszcze się nic strasznego nie stało (i miejmy nadzieję, że się nic nie stanie) a wy już rozpaczacie i chcecie pakować walizki. Widać z tego, że kampania Tuska i jego otoczenia była bardzo skuteczna w straszeniu Polaków. Zabrakło jej jednak równie wystarczjącej energii i umiejętności do wygrania wyborów wink.gif
Przeczytałem gdzieś fajny komentarz. Było to coś w tym stylu: "Najlepszym dowodem na to, że Kaczyński to niezgorszy wybór, jest niechęć niemieckich mediów do niego - trochę silniejsza i bardziej stanowcza Polska zawsze była dla nich problemem."
Dlatego proszę, nie "podłączajcie się" do niemeickich i francuskich lamentów nad przyszłością Polski. Znowu popadliście w jakieś "tuskowe uzależnienie" na zasadzie "albo on, albo koniec świata". Podobnie było z "nieodżałowanym" zbawicielem Polski - Cimoszewiczem. Odszedł w niepamięć, a mimo to świat i Polska nadal istnieją wink.gif Tak samo będzie tym razem. W końcu koalicja POPiS i tak musi powstać a trzy kaczory oczu sobie nie wydziobią wink.gif

Pozdrawiam słowami otuchy do zrozpaczonych niektórych uczestników szacownego Forum:
"Nie lękajcie się"
wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 24/10/2005, 8:02 Quote Post

Przyłączam się do poprzednika, źle to wróży na przyszłość
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Megabyzos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 433
Nr użytkownika: 9.029

Stopień akademicki: Oświecony Satrapa
 
 
post 24/10/2005, 9:55 Quote Post

Załamka. Marzy mi się secesja Polski A i B. Taki aksamitny rozwód jak w Czechosłowacji. Podzielilibyśmy się długiem narodowym po połowie i wtedy by się okzało która część szybciej by z dołka ekonomicznego wyszła - Kaczystan czy Polska A. sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 24/10/2005, 10:13 Quote Post

A ja sie ciesze (tak umiarkowanie)...

I nie chodzi mi o brak zapowiadanych zmian w gospodarce - bo to nie moj kaliber...
Cieszy mnie zapowiadane wyczyszczenie starych ukladow (m.in. w WSI).
Ponadto jesli Niemcy a za nimi zachodnia Europa oraz Rosja mowia z obawa o prezydenturze L. Kaczynskiego - to znaczy ze wybor byl trafny.


Liczymy sie tylko z tymi ktorych sie w jakichs sposob obawiamy... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Rawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 805
Nr użytkownika: 492

 
 
post 24/10/2005, 10:16 Quote Post

To tylko przegrana bitwa. Kaczyński podpisał cyrograf aby zdobyć władzę za wszelką cenę i to go wykończy. Szkoda mi uciekającego czasu i kilku lat życia w smutnej Polsce.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

35 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej