Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
10 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> DARIUSZ RATAJCZAK, 1962 - 2010
     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 18/06/2010, 17:29 Quote Post

QUOTE(der_reisende @ 18/06/2010, 16:11)
QUOTE(yarovit @ 18/06/2010, 13:26)
Jak zwykle środowiska, które najwięcej krzyczą o manipulacji same uprawiają ją w najlepsze.
*



@ yarovit i podobni

Podałem link do Naszego Dziennika, bo akurat taki miałem pod ręką. O tym zdarzeniu i w takich samym tonie mówią także inne serwisy. Przejrzyj sobie Sieć.
*



W którym serwisie artykuł zatytułowany jest "samobójstwo ofiary nagonki GW"?
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 18/06/2010, 18:03 Quote Post

QUOTE
zniszczono Człowieka za to, że miał odwagę głosić przekonania inne niż chcą tego rządzący. W takich układzie Ratajaczak staje w jednym rzędzie z np. ks. Jerzym Popiełuszko.

Może od razu ze świętym Pawłem z Tarsu?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Eamr
 

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.636
Nr użytkownika: 39.134

 
 
post 18/06/2010, 18:39 Quote Post

Abstrahując od wymiaru czysto ludzkiego, czyli śmierci dra Ratajczaka – chciałam tylko zaznaczyć, że do wyrywania się z teoriami, delikatnie mówiąc, kontrowersyjnymi nikt tego człowieka nie zmuszał. I gdzie byli miłosierni z Naszego Dziennika oraz innych mediów wiecznie mających coś za złe GW, kiedy Ratajczak miał taaaaakie kłopoty? Trzeba było zewrzeć szeregi, prawników opłacić, pomóc bliźniemu…

I gdyby publikował jakieś… kontrowersje na temat np. Wojtyły lub Popiełuszki i go „zaszczuto”, to nie wiem czy ND by tak lamentował. Coś mi się zdaje, że nie…
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 18/06/2010, 19:03 Quote Post

Nie chodzi jakie media czy sily i w jakiej sprawie.Chodzi o niebezpieczny precedens zaszczucia czlowieka za poglady,a raczej o ile sie orientuje za przedstawianie pogladow innych.Dlatego mnie to brzydzi.Nie badzmy tacy pewni kto w przyszlosci bedzie u wladzy.Rownie dobrze moga nas po trybunalach ciagac i kazamatami straszyc za gloszenie teori ewolucji czy globalnego ocieplenia.Po prostu zastosowano wobec czlowieka trybunal inkwizycyjny pod przykrywka demokracji. wacko.gif
I calkowicie zgadzam sie z pytaniem:gdzie byli obroncy tego pana jak mial klopoty?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
der_reisende
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 236
Nr użytkownika: 49.855

Zawód: BANITA
 
 
post 18/06/2010, 19:39 Quote Post

QUOTE(mariusz 70 @ 18/06/2010, 19:03)
Nie chodzi jakie media czy sily i w jakiej sprawie.Chodzi o niebezpieczny precedens zaszczucia czlowieka za poglady,a raczej o ile sie orientuje za przedstawianie pogladow innych.Dlatego mnie to brzydzi.Nie badzmy tacy pewni kto w przyszlosci bedzie u wladzy.Rownie dobrze moga nas po trybunalach ciagac i kazamatami straszyc za gloszenie teori ewolucji czy globalnego ocieplenia.Po prostu zastosowano wobec czlowieka trybunal inkwizycyjny pod przykrywka demokracji. wacko.gif
*



Dokładnie tak, właśnie o to chodzi. Ale jak widać niektórzy nie są w stanie tego pojąć (albo liczą na "okruchy z pańskiego stołu").
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/06/2010, 19:47 Quote Post

QUOTE(der_reisende @ 18/06/2010, 19:39)
Dokładnie tak, właśnie o to chodzi. Ale jak widać niektórzy nie są w stanie tego pojąć (albo liczą na "okruchy z pańskiego stołu").


Są w stanie, nie bój nic. Zresztą to jest znana i stosowana często przez GW i jej akolitów z powodzeniem metoda. Zamiast o meritum sprawy ściągnąć dyskusję na tych, którzy o sprawie napisali. Tak, by oni znaleźli się pod ostrzałem. Potem masz "dyskusję" czy dziennikarze ND to świnie (przepraszam: hieny) czy nie. Zaraz będzie, że ci dziennikarze są chorzy z nienawiści a spece od GW się zaczną zastanawiać kiedy tajna policja do nich zapuka. Stare numery.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 18/06/2010, 19:59 Quote Post

Znany profesor , nie magister ,autorytet od wszystkiego. Nie wydaje mi się aby to było asumptem do samobójczej śmierci.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
der_reisende
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 236
Nr użytkownika: 49.855

Zawód: BANITA
 
 
post 18/06/2010, 20:04 Quote Post

Mało mnie interesuje i ND, i GazWyb, i jakakolwiek inna gazeta. Tym mniej - rozważania na ich naturą. Prawda jest taka, że w Polsce jest coraz mniej WOLNOŚCI. Każdej Wolności: poglądów, słowa, gospodarczej. Jak tak dalej będzie szło, "zabronią" nam nawet tych dyskusji on line. Mam jednak wrażenie, że niektórym taki stan odpowiada. Tylko nie plećcie tu głupot w rodzaju: wolność nie oznacza tego, nie oznacza tamtego, nie oznacza owego, bo przypominają się najlepsze lata propagandy Urbana.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 18/06/2010, 20:08 Quote Post

QUOTE(Eamr @ 18/06/2010, 18:39)
Abstrahując od wymiaru czysto ludzkiego, czyli śmierci dra Ratajczaka – chciałam tylko zaznaczyć, że do wyrywania się z teoriami, delikatnie mówiąc, kontrowersyjnymi nikt tego człowieka nie zmuszał. I gdzie byli miłosierni z Naszego Dziennika oraz innych mediów wiecznie mających coś za złe GW, kiedy Ratajczak miał taaaaakie kłopoty? Trzeba było zewrzeć szeregi, prawników opłacić, pomóc bliźniemu…

I gdyby publikował jakieś… kontrowersje na temat np. Wojtyły lub Popiełuszki i go „zaszczuto”, to nie wiem czy ND by tak lamentował. Coś mi się zdaje, że nie…
*



Bardzo dobre pytanie, otóż dr Ratajczak, po wywaleniu z UOp smile.gif, był prelegentem wraz z bodajże z prof. Ryszardem Benderem i chyba J.R. Nowakiem w jednej z audycji sławetnego, a zarazem uwielbianego przeze mnie cyklu "Rozmowy niedokończone", na jednym razie się skończyło, chyba dr Ratajczak się nie załapał, cóż RM ma kilku dyżurnych historyków i wystarczy. Na koniec próbował się ratować nawet wywiadem "skrószonego kłamcy oświęcimskiego" w wybiórczej, ktorej artykuł jest też "pokazowy" dla stylu propagandówek tej gazety.
http://wyborcza.pl/1,76842,4788038.html?as=7&startsz=x
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 18/06/2010, 20:14 Quote Post

QUOTE(Eamr @ 18/06/2010, 18:39)
Abstrahując od wymiaru czysto ludzkiego, czyli śmierci dra Ratajczaka – chciałam tylko zaznaczyć, że do wyrywania się z teoriami, delikatnie mówiąc, kontrowersyjnymi nikt tego człowieka nie zmuszał.


Co to znaczy: nikt nie zmuszał? A od kiedy to nie wolno wychylać się z kontrowersyjnymi teoriami? Aaaa, no tak: od czasów wprowadzenia kłamstwa oś.

Komuniści jak chcieli zgnoić człowieka za kontrowersyjne w/g nich teorie, też mówili, że nikt gościa nie zmuszał, by z nimi wyskakiwał i "trza było mordę w kubeł". Coraz lepiej...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Gerhard
 

podkułacznik
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.344
Nr użytkownika: 20.448

Zawód: Deweloper baz danych
 
 
post 18/06/2010, 20:17 Quote Post

QUOTE(mariusz 70 @ 18/06/2010, 19:03)
Nie chodzi jakie media czy sily i w jakiej sprawie.

Właśnie, że osią konfliktu jest to "jakie media" i w "jakiej sprawie".

Przedstawmy problem inaczej: naukowiec pisze książkę, w której zgadza się z poglądami uważanymi za "niesłuszne". Lokalny dodatek ogólnokrajowej gazety nagłasnia sprawę. Rektor zwalnia naukowca.

Pies z kulawą nogą by się nie zainteresował.

Ale gdy GW nagłaśnia sprawę historyka, który twierdzi, że cyklon B był używany w obozach koncentracyjnych do odwszawiania. Od razu znajdują się obrońcy. Z przeciwnej strony rynku prasowego.


QUOTE(mariusz 70 @ 18/06/2010, 19:03)
Chodzi o niebezpieczny precedens zaszczucia czlowieka za poglady,a raczej o ile sie orientuje za przedstawianie pogladow innych.Dlatego mnie to brzydzi

Naukowiec, historyk z tytułem doktorskim w swojej książce publicznie twierdzi, że w Oświęcimiu nie było komór gazowych, a cyklon B stosowano do zwalczania wszy. A krematoria były po to aby zapobiec epidemi.

Gazeta Wyborcza opisuje książkę i jej autora.

Rektor zwalnia historyka z etatu.

Dr. Ratajczak nie może znaleźć pracy w zawodzie. Nikt nie chce zatrudnić go jako historyka.

10 lat później dr. Ratajczak popełnia samobójstwo..

QUOTE(mariusz 70 @ 18/06/2010, 19:03)
Nie badzmy tacy pewni kto w przyszlosci bedzie u wladzy.Rownie dobrze moga nas po trybunalach ciagac i kazamatami straszyc za gloszenie teori ewolucji czy globalnego ocieplenia.Po prostu zastosowano wobec czlowieka trybunal inkwizycyjny pod przykrywka demokracji.


Tak zwane "Kłamstwo oświęcimskie" jest traktowane w polskim prawie jako przestępstwo ścigane z urzędu. Pomimo tego dr. Ratajczaka nie sądzono przed "trybunałem inkwizycji" ani nawet przed innym sądem.

Dr. Ratajczaka zwolniono z pracy i nie mógł znaleźć pracy w zawodzie (jako historyk).

Tutaj bardzo istotna jest postawa pracodawcy - rektora.
Rektor przeczytał artykuł w GW i miał do wyboru:
- zignorować artykuł
- zwolnić dr. Ratajczaka na podstawie artykułu
- zapoznać się z książką i "uniewinnić" dr. R.
- zapoznać się z książką i zwolnić dr. R.
- ukarać go w inny sposób.
Rektor zwolnił dr. Ratajczaka. Ciekawe, czy wcześniej przeczytał kwestionowany fragment?

Ja osobiście na podstawie tego co napisał DR. RATAJCZAK nie zatrudnił bym go na żadnym stanowisku związanym z nauczaniem historii. Zwracam uwagę: na podstawie tego co napisał DR. RATAJCZAK - nie na podstawie tego co napisała GW

QUOTE(mariusz 70 @ 18/06/2010, 19:03)
I calkowicie zgadzam sie z pytaniem:gdzie byli obroncy tego pana jak mial klopoty?


Obrońcy tego Pana postąpili bardzo nieładnie.

Mogli zaproponować mu wydanie jego kontrowersyjnej książki (prawa autorskie - które mogły by zapewnić mu jakiś dochód) i rozreklamować ją szeroko. Wtedy miałby z czego żyć - a jak wskazuje przykład H. Pająka nikt by go nie ścigał.

Zamiast tego skopiowali jego ksiązkę w dziesiątki miejsc w internecie. W postaci tekstowej,HTML, pdf, z polskimi literami i bez. W ten sposób pozbawili go dochodów może nawet bardziej bezwzględnie niż GW.

Po ludzku szkoda faceta. Ale porównanie z Popiełuszką jest niestosowne..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 18/06/2010, 20:47 Quote Post

No jezeli dla Ciebie prawo o "Klamstwie oswiecimskim" nie jest prawem inkwizycyjnym to gratuluje poczucia sprawiedliwosci.Zakaz badan w bodajze jedynym temacie z zakresu histori tylko dlatego,ze ktos tak postanowil?
Do niedawna wisial na pomniku napis o 4 mln.dzisiaj jest chyba jakis milion,a przewodniki mowia o 1,5 mln.A pozniej sie dziwic,ze ludzie buduja teorie spiskowe.Tak sie konczy wlasnie kontrolowanie nauki paragrafami.Ale badac nie wolno bo grozba utraty wolnosci i anatemy publicznej grozi.Czy my mowimy o dogmatach religijnych czy o pewnych tragicznych wydarzeniach w histori.Wlasnie zamordyzm ideologiczny doprowadzony do absurdu jest powodem do powstawania sensacyjnych publikacji,nic wiecej.
I gdzie ja porownywalem Ratajczaka do Popieluszki confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
der_reisende
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 236
Nr użytkownika: 49.855

Zawód: BANITA
 
 
post 18/06/2010, 20:50 Quote Post

QUOTE(Gerhard @ 18/06/2010, 20:17)
Ale porównanie z Popiełuszką jest niestosowne..
*




A to niby dlaczego? Popiełuszko zginął właśnie "za" wychylanie się. No, bo chyba nie wierzysz, że np. za tzw. wolne wybory, przywrócenie senatu albo gospodarkę pseudowolnorynkową?
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 18/06/2010, 21:21 Quote Post

Człowieka rzeczywiście szkoda, bo mógł jeszcze napisać wiele ciekawych rzeczy. Ale nie mogę sie oprzeć wrazeniu, że on sam zgotował sobie taki los. I nie mogę pojąć jak ktoś z jego pozycją naukową mógł wypisywać takie rzeczy o zastosowaniu Cyklonu B? Przecież te brednie- bo tezę, że Cyklon B był używany jedynie do celów dezynfekcyjnych nie da się inaczej nazwać- obala sam komendant Auschwitz- Rudolf Hoess w swojej "Autobiografii". On tam szczegółowo opisał jak wykorzystywano Cyklon B i dlaczego akurat ten środek. Naprawdę nie dziwiłoby mnie, gdyby z czymś takim wyskoczył jakiś łysy łepek uważający sie za neonazistę, ale doktor historii?
A najsmutniejsza w tej całej sprawie jest dla mnie postawa wobec Ratajczaka "swoich". Bo akurat mogę zrozumieć postawę Wybiórczej. Skoro ja mogę pogardzać Michnikiem, to również Michnik ma prawo pogardzać mną. Ale niepojęte jest dla mnie dlaczego nie pomógł mu nikt z jego środowiska? Firmy, prywatne uczelnie, partie, gazety, RM, a facet robił za ciecia.
Czyli nie dziwi mnie postawa środowiska GW. Bo odwracając sytuację ktoś głoszący, że w Katyniu nie mordowano żadnych Polaków byłby zapewne [i całkiem słusznie!] bezpardonowo zwalczany przez ND czy RM.
Za to szokuje mnie bierność ludzi ideowo bliskich Ratajczakowi. Przecież to nawet na złość Michnikowi powinni mu zrekompensować straty związane ze zwolnieniem z uczelni.
Żony chyba też mu nie wybierał Michnik? Jeśli to coś wogóle można nazwać żoną. A przecież jesli to było samobójstwo, to duży wpływ na nie musiała mieć także jego sytuacja rodzinna.
Wreszcie na koniec- piszecie o samobójstwie w sposób tak autorytatywny, jak gdyby to było przesądzone. Czy rzeczywiście tak jest? Pytam, bo w pierwszych informacjach o jego śmierci nie wykluczano wcale udziału osób trzecich. Wyjasniło się to?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 18/06/2010, 21:32 Quote Post

QUOTE(adamos2006 @ 18/06/2010, 21:21)
Człowieka rzeczywiście szkoda, bo mógł jeszcze napisać wiele ciekawych rzeczy. Ale nie mogę sie oprzeć wrazeniu, że on sam zgotował sobie taki los. I nie mogę pojąć jak ktoś z jego pozycją naukową mógł wypisywać takie rzeczy o zastosowaniu Cyklonu B? Przecież te brednie- bo tezę, że Cyklon B był używany jedynie do celów dezynfekcyjnych nie da się inaczej nazwać- obala sam komendant Auschwitz- Rudolf Hoess w swojej "Autobiografii". On tam szczegółowo opisał jak wykorzystywano Cyklon B i dlaczego akurat ten środek. Naprawdę nie dziwiłoby mnie, gdyby z czymś takim wyskoczył jakiś łysy łepek uważający sie za neonazistę, ale doktor historii?
A najsmutniejsza w tej całej sprawie jest dla mnie postawa wobec Ratajczaka "swoich". Bo akurat mogę zrozumieć postawę Wybiórczej. Skoro ja mogę pogardzać Michnikiem, to również Michnik ma prawo pogardzać mną. Ale niepojęte jest dla mnie dlaczego nie pomógł mu nikt z jego środowiska? Firmy, prywatne uczelnie, partie, gazety, RM, a facet robił za ciecia.
Czyli nie dziwi mnie postawa środowiska GW. Bo odwracając sytuację ktoś głoszący, że w Katyniu nie mordowano żadnych Polaków byłby zapewne [i całkiem słusznie!] bezpardonowo zwalczany przez ND czy RM.
Za to szokuje mnie bierność ludzi ideowo bliskich Ratajczakowi. Przecież to nawet na złość Michnikowi powinni mu zrekompensować straty związane ze zwolnieniem z uczelni.
Żony chyba też mu nie wybierał Michnik? Jeśli to coś wogóle można nazwać żoną. A przecież jesli to było samobójstwo, to duży wpływ na nie musiała mieć także jego sytuacja rodzinna.
Wreszcie na koniec- piszecie o samobójstwie w sposób tak autorytatywny, jak gdyby to było przesądzone. Czy rzeczywiście tak jest? Pytam, bo w pierwszych informacjach o jego śmierci nie wykluczano wcale udziału osób trzecich. Wyjasniło się to?
*



Dlaczeg mogl bzdury wypisywac?Ano spytac sie nalezy ludzi,ktorzy robia pieniadz i cyrk z ludzkiej tragedi.Byly komory w Niemczech,teraz ich nie ma.Bylo mydlo i abazury,teraz ich nie ma(wypowiedz Instytutu Holokaustu w Jerozolimie),byla komora w Sztutchofie,jest,ale w niej nie gazowano.A mi na wycieczkach szkolych wmawiano,ze i owszem.Stoi nadal nawet kwiaty w niej leza,ale oficjalnie nie gazowano. confused1.gif Metne interesy polityczne i finansowe robione na zagladzie milionow.Pozniej efekty sa takie ,ze banda idiotow kradnie napis projektu jakiegos kapo,a nastepny kretyn wypisuje bez zastanowienia,ze skradziono "najwiekszy symbol XX wieku".To jest wlasnie pojmowanie wydarzen historycznych w kategoriach polityczno-religijnych.
Gdyby sprawy przedstawiano normalnie,ksiazke Ratajczaka spotkala by naukowa krytyka bez medialnej hucpy i pewnie nikt by nawet jej nie zauwazyl,a autor by sie osmieszyl.A tak ponownie zacznie sie przedstawienie bazujace na ludzkiej tragedi.
W Hiszpani przewodniczacy zwiazku bylych wiezniow okazal sie oszustem.Wojne w Niemczech spedzil i owszem,ale jako ochotniczy pracownik w zakladach zbrojeniowych.Przez 60 lat jezdzil po swiecie,patronowal fundacjom i zbijal pieniadze.Trzy lata temu sprawa sie wysypala i bezczelnie powiedzial,ze klamal w ramach walki z faszyzmem.Jaszcze media meczennika z niego zrobily.Co wreszcie z absurdalna liczba 4 mln zamordowanych.Liczba,ktorej nikt nie traktowal powaznie,ale ktora ze zgroza i powaga wszyscy wymawiali.Zbiorowa paranoja czy strach?
A pozniej sie dziwimy,ze ktos wypisuje sensacyjne teorie.I ci sami,ktorzy klamcom w klamstwach pomagaja, urzadzaja na faceta nagonke strugajac swietych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

10 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej