Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
17 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> TADEUSZ MAZOWIECKI, 1927 - 2013
     
Husarz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 791
Nr użytkownika: 1.222

 
 
post 25/02/2010, 19:46 Quote Post

Nigdy w swej dotychczasowej "karierze" zawodowej nie spotkałem się z segregowaniem na członków PZPR i nie członków PZPR. Ty gdzieś coś zobaczyłeś i to jest dowodem na istnienie tego procederu.

Politycy nie będący członkami PZPR i UB/SB ? Zapewne większość posłów na sejm.

Ale nic to "czerwona pajęczyna" rządzi i prowadzi nas ku przepaści. Kraj się stacza, a my ciągle żyjemy w PRL. Nic się nie zmieniło.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 25/02/2010, 19:51 Quote Post

QUOTE(Husarz @ 25/02/2010, 20:46)
Politycy nie będący członkami PZPR i UB/SB ? Zapewne większość posłów na sejm.
*


A konkretnie? Zaryzykujesz jakieś nazwiska czołowych polityków (mogą być ci posłowie) nie umoczonych we współpracę?
A może szybciej będzie wymienić tych umoczonych i może ktoś zostanie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 25/02/2010, 19:53 Quote Post

Nasze forum jest agenturą KGB. Oczywiście, że część forumowiczów zapisała się tu nieświadomie i ściga agentów. W internecie i w rzeczywistości. Dzięki WAM Polska w końcu będzie Wolna i Niepodległa. I będzie miała może kilka tysięcy mieszkańców. Reszta wyjedzie. Oczywiście moje "ośmieszanie" tezy Kolegi może świadczyć o pobieraniu pieniędzy od KGB, a nie zdrowemu rozsądkowi...

Gorąco proszę wobec tego o odniesienie się do mojego postu o sianiu nienawiści przez tropicieli "złodziei"26-39, "wrogów ludu" 45-89, "SB-ków" 2005-2007. Jak łatwo zwalić niepowodzenia na wrogów, szkodników społecznych...
Zapewniam, że wielu uczciwych ludzi po wojnie, pamiętając przedwojenne czasy, naprawde wierzyło w opowieści o "zaplutych karłach reakcji", "działaniach wywiadów inperialistycznych" i tego typu bajanie. Nawet rządzący pewnie w to wierzyli. Wiemy, że było to objawem uczciwej głupoty, albo zwykłą wyrachowaną grą na załatwienie wrogów politycznych i przejęcie władzy.
Wierzę, że i teraz, wśród przekonanych o działaniu KGB na tym forum - więcej jest uczciwości zaprawionej głupotą, niż zimnego wyrachowania siejącego nienawiść.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 25/02/2010, 19:55 Quote Post

QUOTE
A konkretnie? Zaryzykujesz jakieś nazwiska czołowych polityków (mogą być ci posłowie) nie umoczonych we współpracę?

Ja zaryzykuję: BRACIA KACZYŃSCY!
Nie są umoczeni, są po prostu chorzy, ale uczciwi!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 25/02/2010, 19:56 Quote Post

QUOTE(Miro @ 25/02/2010, 20:53)
Nasze forum jest agenturą KGB. Oczywiście, że część forumowiczów zapisała się tu nieświadomie i ściga agentów. W internecie i w rzeczywistości. Dzięki WAM Polska w końcu będzie Wolna i Niepodległa. I będzie miała może kilka tysięcy mieszkańców. Reszta wyjedzie. Oczywiście moje "ośmieszanie" tezy Kolegi może świadczyć o pobieraniu pieniędzy od KGB, a nie zdrowemu rozsądkowi...
*


Przepraszam, masz jakieś kłopoty emocjonalne?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 25/02/2010, 20:01 Quote Post

QUOTE(Miro @ 25/02/2010, 20:55)
QUOTE
A konkretnie? Zaryzykujesz jakieś nazwiska czołowych polityków (mogą być ci posłowie) nie umoczonych we współpracę?

Ja zaryzykuję: BRACIA KACZYŃSCY!
Nie są umoczeni, są po prostu chorzy, ale uczciwi!
*


Co do prezydenta miłościwie nam panującego to miałbym pewne zastrzeżenia, ale dobrze to dwóch, jeszcze ośmiu.
(A swoją drogą: jeśli uważasz ich za uczciwych, to czy na nich głosowałeś?)
A czy wiesz kim jest kandydat którego Ty poparłeś? Czy jesteś z niego zadowolony? Wiesz co zdziałał? Czy Twój głos się nie zmarnował?
A może nie pamiętasz na kogo głosowałeś?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 25/02/2010, 20:02 Quote Post

QUOTE
Przepraszam, masz jakieś kłopoty emocjonalne?

Miewam od czasu jak czytam, że są ludzie wierzący, że wśród kolegów jest agentura KGB.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 25/02/2010, 20:08 Quote Post

1. Cimoszewicz
2. Marek Jurek
3. Dorn
4-5. Kaczyńscy
6. Paweł Kowal (PIS)
7. Komorowski
8. Tusk

Zbaczamy z tematu, miało być o Mazowieckim wink.gif

Nigdy nie głosowałem na Kaczyńskich, jeszcze od czasu kiedy byli w kancelarii Wałęsy, uważałem ich za awanturników. Uczciwych awanturników. Za majstersztyk powołania rządu Mazowieckiego i "wykołowanie" PZPR należy im się NOBEL!
Przepraszam, podaję ludzi uczciwych, a nie niebędących w PZPR.(edycja)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 25/02/2010, 20:34 Quote Post

QUOTE(Miro @ 25/02/2010, 21:08)
1. Cimoszewicz

Z Wikipedii:
Karierę polityczną rozpoczął jako działacz organizacji młodzieżowych w Polsce Ludowej. Był m.in. członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej w latach 1968–1973 oraz Zrzeszenia Studentów Polskich, w którym w 1972 wybrany został na stanowisko przewodniczącego tej organizacji na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1971 aż do rozwiązania w styczniu 1990 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Podczas swojej pracy na uczelni był sekretarzem komisji uczelnianej partii. W 1985 wycofał się z aktywności politycznej, przenosząc się do Kalinówki Kościelnej na Podlasiu, gdzie objął gospodarstwo rolne swoich teściów.
Do polityki wrócił po zmianach zapoczątkowanych obradami Okrągłego Stołu. W 1989 wystartował po raz pierwszy w wyborach parlamentarnych i został wybrany posłem na Sejm kontraktowy z ramienia PZPR.
QUOTE(Miro @ 25/02/2010, 21:08)
3. Dorn

z Wikipedii:
Ojcem Ludwika Dorna był Henryk Dornbaum (w latach 60. rodzina zmieniła nazwisko na Dorn)[1], który pochodził z asymilującej się rodziny żydowskiej z Tarnopola[2]. Dziadek Ludwika Dorna prowadził w Tarnopolu zakład optyczny. Jego syn, Henryk, uczył się na optyka i zegarmistrza w Jenie. Przed II wojną światową należał do Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy oraz KPP. Za działalność polityczną odbywał w okresie międzywojennym karę pozbawienia wolności. Kiedy wojska niemieckie w 1941 zbliżyły się do zajmowanego od 1939 Tarnopola, Henryk Dorn uciekł do Kazachstanu[3]. Cała pozostała w Generalnym Gubernatorstwie rodzina Henryka Dorna została wymordowana podczas holokaustu[4]. Z ZSRR wrócił wraz z armią Berlinga. Po wojnie działał w PPR i PZPR, wykładał marksizm-leninizm na Politechnice Warszawskiej
QUOTE(Miro @ 25/02/2010, 21:08)
8. Tusk

Tak...
Trochę brakuje do 10
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 25/02/2010, 20:43 Quote Post

[QUOTE]Jacek Z
Możesz mi wyjaśnić czemu służy wypominanie ojca , Ludwika Dorna w temacie poświęconym Tadeuszowi Mazowieckiemu , grzechy ojca na syna przechodzą czy jak ?
Rodziny sie nie wybiera , a posiadanie żydowskich przodków moralnie i politycznie nie dyskwalifikuje . confused1.gif
 
Post #40

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 25/02/2010, 20:44 Quote Post

Przepraszam, jak wpisałem w edycji poprzedniego postu, zacząłem przywoływać nie tą listę. Piszę o ludziach sensownych. Za komuny należałem krótko do KPN, potem juz nigdzie i nie byłem za to szykanowany. Jeżeli trzeba, mogę też zapewnić, że nie biorę pieniędzy od KGB, czy innych tego rodzaju służb. Pracę jakoś znajdowałem.
Właśnie brak tego podziału u Mazowieckiego (swoi-obcy) a jedynie (mądrzy-głupi) imponował mi u Mazowieckiego. Obecnie też by się przydał. Powyższa lista miała obejmować ludzi uczciwych i zaangarzowanych w swoją "wizję" Polski.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 25/02/2010, 20:53 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 25/02/2010, 21:43)
Możesz mi wyjaśnić czemu służy wypominanie ojca , Ludwika Dorna w temacie poświęconym Tadeuszowi Mazowieckiemu , grzechy ojca na syna przechodzą czy jak ?
Rodziny sie nie wybiera , a posiadanie żydowskich przodków moralnie i politycznie nie dyskwalifikuje . confused1.gif

Nie śledziłeś toku dyskusji. Poszukujemy 10 sprawiedliwych polityków, którzy nie byli umoczeni we współpracę z komunistami lub nie wywodzą się z domów prominentnych działaczy komunistycznych (bez oceniania). Ktoś próbował negować fakt, że tacy właśnie ludzie rządzą w Polsce.
Na razie jest trafionych 6 typów ze wszystkich opcji politycznych. W tym Tusk i dwóch Kaczyńskich. Zapraszam do współtworzenia listy!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 25/02/2010, 22:13 Quote Post

Wiemy wszyscy, że jeszcze dwóch znajdziemy, tylko co w ten sposób udowodnimy? Martwi mnie fakt, że ludzi sensownych będzie niewielu. Ich przeszła przynależność partyjna jest sprawą wtórną, a już na pewno nie jest winą Mazowieckiego. W sejmie kontraktowym pewnie połowę opozycji tworzyli byli PZPR-owcy, nie wspominając o listach partyjnych, a jednak to wówczas zmiany miały niebywałe potem tempo, ludzi sensownych było więcej (jedynie na oko, listy robił nie będę). Poza tym poczucie wspólnoty celów, wreszcie wolności od ZSRR itd. Może czasem naiwne, ale piękne. Wreszcie bez tego zaduchu PRL, szczucia, oskarżeń, podejrzeń. W gruncie rzeczy okazało się, że partyjniak to niekoniecznie moskiewski sługus i karierowicz, a opozycjonista to niekoniecznie malkontent, degenerat i agent CIA. Oglądałem film z kuluarów okrągłego stołu, dyskutował partyjniak z solidarnościowcem jak urządzić rady pracownicze, czy coś w tym rodzaju. Tylko o konkretach, czuć było, jak im zależy na wymyśleniu jakiegoś naprawdę dobrego rozwiązania. A może tak, ale wtedy to pan wie, to nie wyjdzie, może tak... Bez wzajemnego oskarżania się, obrażania. Wręcz przeciwnie, współpraca przy załatwianiu różnych problemów, które po prostu trzeba rozwiązać i tyle.
Chciałbym, żeby tak było teraz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 26/02/2010, 10:29 Quote Post

QUOTE
Ja zaryzykuję: BRACIA KACZYŃSCY!
Nie są umoczeni, są po prostu chorzy, ale uczciwi!


Ba! A nawet gdyby byli zdrowi to pamietajmy, że Robespierre miał "ksywkę" "nieprzekupny" - co mu nie przeszkadzało wysłać na szafot kilkadziesiąt tysięcy niewinnych ludzi... Generalnie o idee, o "prawo i sprawiedliwość" walczyć można tak, że kamień na kamieniu nie zostanie - a problem w tym, że zyc trzeba! Mazowieckiemu, Geremkowi, Kuroniowi i innym chwała za to, że o tym pamiętali! I nie dali upustu swej nienawiści - czym pokazali swą wielkość (szczególnie Kuroń, który sporo wycierpiał i za co się mścić miał).

Najciekwasza jest jednak odpowiedź na powyższy cytat Jacka Z.:
QUOTE
A swoją drogą: jeśli uważasz ich za uczciwych, to czy na nich głosowałeś?)

Czyli fakt, że są "chorzy" ich nie dyskwalifikuje?!
A co do ich uczciwości... Bezpieka się nimi specjalnie nie interesowała bo w sumie mało znaczyli - uczciwość zachować w ten sposób było stosunkowo łatwo (co oczywiście zarzutem nie jest!). Ntomiast czy uczciwie sprawowali władzę... tu mozna by długo dyskutować. Jedna sprawa Blidy rzuca na nich cień. A nie jest to jedyny problem zwiazany z okresem kiedy rządził PiS...

Lancaster napisał
QUOTE
Możesz mi wyjaśnić czemu służy wypominanie ojca , Ludwika Dorna w temacie poświęconym Tadeuszowi Mazowieckiemu , grzechy ojca na syna przechodzą czy jak ?

Jak to?! Nie wiesz! Kto to na tym forum napisał, że "prawda cię wyzwoli"? wink.gif

I jeszcze jedna uwaga. Jeżeli kwestionujemy nasz sukces gospodarczy powołując się na obecne zadłużenie (rzeczywiście spore - nie tragiczne ale alarmujące), to pamiętajmy, iż na początku kryzysu PiS (z Kaczyńskim na czele) uważali iż należy sie bardziej zadłużać - w gospodarkę należy wpompować pieniądze, które miały ją "ozywić". Czyli to Kaczyńscy proponowali jeszcze bardziej owe zadłużenie zwiekszyć. w tej sytuacji chwalenie kogoś kto tak myślał (i myśli) zarzucając jednoczesnie komuś innemu, że "doprowadził" do zadłużenia jest lekkim nieporozumieniem (jeżeli nie paranoją - bo tak się chyba nazywa rozdwojenie jaźni?).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 26/02/2010, 11:02 Quote Post

QUOTE("Napoleon7")
(jeżeli nie paranoją - bo tak się chyba nazywa rozdwojenie jaźni?).

Nie. "Rozdwojenie jaźni" to schizofrenia; "paranoja" to bardziej "mania prześladowcza" - coś w tym stylu.
 
Post #45

17 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej