Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
17 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> TADEUSZ MAZOWIECKI, 1927 - 2013
     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 23/02/2010, 18:50 Quote Post

Czytam sobie Jacka Z. tudzież Ambioryksa (ten fragment, że gościowi trudno powiedzieć co Mazowiecki miał zrobić ale właśnie dlatego jest "be", jest rozbrajający, naprawdę, nie wiem jak go skomentować) i zastanawiam się, skąd się tacy ludzie biorą (o takich poglądach)? Bo przecież to co piszą to czyste szaleństwo pomieszane z paranoją. W zasadzie nawet dyskutować się nie da, na bo jak? Jak można racjonalne odnieść się do absurdu?!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 23/02/2010, 19:03 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 23/02/2010, 19:50)
Czytam sobie Jacka Z. (...) W zasadzie nawet dyskutować się nie da, na bo jak? Jak można racjonalne odnieść się do absurdu?!
*



Gdzie w mojej wypowiedzi jest absurd?
1. Mazowiecki wysługiwał się komunistom i to bardzo za wynagrodzenie (np. za kłamliwy tekst o bp.Kaczmarku został redaktorem naczelnym jednej z gazet, itd. itd) - fakt
2. Na filmie z nocy odwołania Olszewskiego duża grupa spiskowców już teraz oficjalnie jest uznana (udowodniono im) za współpracowników UB (Moczulski, Wachowski, Wałęsa itd.) - fakt
3. Działania rządu Mazowieckiego i następnych wynikających z Magdalenki skutecznie zablokowały lustrację i dekomunizację. Polska jest jedynym lub jednym z 2 lub 3 państw post-komunistycznych gdzie nie przeprowadzono lustracji i dekomunizacji (NRD-tak, Czesi-tak, Węgrzy-tak itd) - fakt

Z jednym się mogę zgodzić w Twoim rozumowaniu- z faktami się nie dyskutuje
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Husarz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 791
Nr użytkownika: 1.222

 
 
post 23/02/2010, 22:52 Quote Post

QUOTE(Jacek Z @ 23/02/2010, 19:03)
(...)Polska jest jedynym lub jednym z 2 lub 3 państw post-komunistycznych gdzie nie przeprowadzono lustracji i dekomunizacji (NRD-tak, Czesi-tak, Węgrzy-tak itd) - fakt

Z jednym się mogę zgodzić w Twoim rozumowaniu- z faktami się nie dyskutuje
*


Dziwnym trafem na Węgrzech, w Czechach i w Niemczech też wszyscy jęczą o braku lustracji.
Ostatnio była afera w Niemczech bo iluś posłów było byłymi agentami Stasi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 23/02/2010, 23:09 Quote Post

QUOTE(Husarz @ 23/02/2010, 23:52)
Dziwnym trafem na Węgrzech, w  Czechach i w Niemczech też wszyscy jęczą o braku lustracji.

Oj chyba jednak zrobili tam DUŻO więcej niż w Polsce. Radziłbym sprawdzić jeszcze raz.
A Mazowiecki krył swoich kolesiów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 24/02/2010, 7:30 Quote Post

A czego się spodziewać po pośle na sejm PRL, jeśli nie silnych więzów z bolszewikami? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 24/02/2010, 11:00 Quote Post

QUOTE
Gdzie w mojej wypowiedzi jest absurd?
1. Mazowiecki wysługiwał się komunistom i to bardzo za wynagrodzenie (np. za kłamliwy tekst o bp.Kaczmarku został redaktorem naczelnym jednej z gazet, itd. itd) - fakt
2. Na filmie z nocy odwołania Olszewskiego duża grupa spiskowców już teraz oficjalnie jest uznana (udowodniono im) za współpracowników UB (Moczulski, Wachowski, Wałęsa itd.) - fakt
3. Działania rządu Mazowieckiego i następnych wynikających z Magdalenki skutecznie zablokowały lustrację i dekomunizację. Polska jest jedynym lub jednym z 2 lub 3 państw post-komunistycznych gdzie nie przeprowadzono lustracji i dekomunizacji (NRD-tak, Czesi-tak, Węgrzy-tak itd) - fakt

Przecież to wszystko są absurdsalne opinie/oskarżenia!
Gdzie np. Wałęsie udowodniono, że współpracował z SB?! Sąd go uniewinnił. W jaki niby sposób Magdalenka zablokowała lustrację?! To czysta paranoja!!!
Zgodzę się z jednym stwierdzeniem:
QUOTE
...i następnych wynikających z Magdalenki skutecznie zablokowały lustrację...

Najskuteczniej lustrację zablokował rząd olszewskiego rękoma Macierewicza. To niewątpliwy fakt. Natomiast pierwsze co zrobiono po wyborach w 1997 to uchwalono ustawę lustracyjną (o też fakt - chyba, że coś jest nie tak?).
A co do lustracji w Czechach czy NRD (NRD to zresztą nieco inna bajka - tam doszło do inkorporacji byłej NRD do RFN) - to ciągle mają jakieś afery lustracyjne, więc niby co lepszego zrobili?! To, że tam lustracja była a u nas nie to czysty mit.
Zresztą offtopujemy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 24/02/2010, 11:15 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 24/02/2010, 12:00)
Zresztą offtopujemy.
*


Pisz, proszę za siebie. Ja cały czas piszę o Mazowieckim.
...
Jeśli chodzi o możliwość dyskusji między nami, to rzeczywiście trudno jest dyskutować mając różne obrazy rzeczywistości.
Delikatnie mówiąc: conajmniej jeden z nas opiera się nie na prawdzie, tylko na mitologii-zakłamanym obrazie rzeczywistości.
Szukajmy prawdy - prawda nas wyzwoli.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 25/02/2010, 9:58 Quote Post

QUOTE
Delikatnie mówiąc: conajmniej jeden z nas opiera się nie na prawdzie, tylko na mitologii-zakłamanym obrazie rzeczywistości.

Święte słowa! Zgadzam się w pełni.
Natomiast co do tematu Mazowieckiego - problem polega na Twojej wizji historii, tudziez rzeczywistości. Wizji ewidentnie zakłamanej/zafałszowanej (bez obrazy - może i w to szczerze wierzysz, co nie znaczy jednak, że masz rację). Osobiście cały czas nie jestem w stanie zrozumieć jak można mysleć tak jak Ty, skoro rzeczywistość ewidentnie przeczy temu co twierdzisz?! W III RP żyje się coraz lepiej, odnosimy sukcesy, zrobiono kolosalny postep od roku 1989... Wszystko wskazuje na to, że poszliśmy optymalną drogą. Wprowadził nas na nią Mazowiecki i jemu podobni, więc jak tu doszukiwać się jakiegoś spisku itp. szaleństw? Oczywiście zawsze można było zrobić wiecej, zawsze można było popełnić mniej błędów, ale trudno mi jest sobie wyobrazić aby Twoja recepta mogła być lepsza. No bo jaka by ona była? Czy jakaś drastyczna lustracja cokolwiek by rozwiązywała? Czy pomysły gospodarcze "socjalprawicy" zapewniłyby nam wyższy poziom zycia? Ja wiem jedno - nigdy nie byliśmy (jako Polacy) tak zamożni, nigdy nie byliśmy tak bezpieczni, nigdy nie mielismy tak dobrych perspektyw na przyszłość! Na ta drogę wprowadził nas Mazowiecki i jego ekipa. Nic więcej dodać, nic ująć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Ambioryks
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury
 
 
post 25/02/2010, 10:13 Quote Post

CODE
W III RP żyje się coraz lepiej, odnosimy sukcesy, zrobiono kolosalny postep od roku 1989...

Nie widzę tu zasługi Mazowieckiego. Poza tym, postęp mógł być jeszcze więcej, gdyby reformy gospodarcze przeprowadzano w takim tempie, w jakim to zrobiono w Estonii - z prywatyzacją i reprywatyzacją włącznie. A to, że to tempo było i jest w Polsce zbyt wolne, to wina nie tylko Mazowieckiego i jego współpracowników, ale praktycznie każdego kolejnego rządu od 1989. Może z wyjątkiem rządu Olszewskiego, który jednak szybko upadł.
Mazowiecki i jemu podobni działali zbyt opieszale, zbyt ostrożnie, zbyt mało decydowanie. Skubiszewski też prowadził tchórzliwą politykę wobec ZSRS.
CODE
Wprowadził nas na nią Mazowiecki i jemu podobni

Wojciech Ziembiński, Stefan Kurowski i im podobni wprowadziliby nas na jeszcze lepszą drogę.
CODE
nigdy nie byliśmy (jako Polacy) tak zamożni, nigdy nie byliśmy tak bezpieczni, nigdy nie mielismy tak dobrych perspektyw na przyszłość!

W XVI wieku mieliśmy. W "złotym wieku".
A teraz jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, żeby polska gospodarka stała się wolnorynkową. Cały czas znajdujemy się w fazie przejściowej. Estończycy szybko sobie z tym poradzili. Szkoda, że i Polakom się nie udało.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 25/02/2010, 10:24 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 25/02/2010, 10:58)
wiem jedno - nigdy nie byliśmy (jako Polacy) tak zamożni, nigdy nie byliśmy tak bezpieczni, nigdy nie mielismy tak dobrych perspektyw na przyszłość! Na ta drogę wprowadził nas Mazowiecki i jego ekipa. Nic więcej dodać, nic ująć.
*


A ja spróbuję dodać.
Obecne zadłużenie Polski na poziomie 700 mld zł powoduje, że 4 osobowa rodzina ma długu ok. 80000 zł. Zamożni?
Armia polska praktycznie nie istnieje kierowana przez ministra-psychiatrę. Nie istnieje praktycznie polski przemysł. Bezpieczni?
Struktury państwowe w Polsce przestają istnieć. Wszystkie atrybuty niepodległego państwa są przez rządy pomagdalenkowe planowo rozkładane. Polska gospodarka jest blokowana i niszczona przez kolejne ekipy znajdujące się przy władzy. W szkołach planowo produkuje się półgłówków. Rozpada się system emerytalny, rozpada się służba zdrowia. Dobre perspektywy na przyszłość?
Na ta drogę wprowadził nas Mazowiecki i jego ekipa. Nic więcej dodać, nic ująć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 25/02/2010, 11:38 Quote Post

QUOTE(Ambioryks @ 23/02/2010, 19:24)
Kamaz, to co napisałeś to czysta demagogia - nazywanie dekomunizacji "zemstą ku radości gawiedzi". Tylko że jakoś w Niemczech wyroków na Honeckera i jego współpracowników ani w Bułgarii wyroków na Żiwkowa i jego współpracowników tak nie nazywał. Napisałem, że Polska powinna była się na nich wzorować. A przecież Niemcy i Bułgaria nie powołały w 1990 roku żadnych sądów rewolucyjnych, jak je nazywasz. Niemcy jakoś są na świecie traktowane poważnie. Bułgaria o ile wiem też. Więc skąd stwierdzenie, że Polski nikt by w związku z tym nie traktował poważnie?
CODE
Zamiast patrzeć w przód i budowac pomyślnośc przyszłych pokoleń, kopalibyśmy się w meandrach naszej historii

To dopiero jest demagogia. Jakbyś nie wiedział, że bez dekomunizacji nie da się stworzyć normalnie funkcjonującego aparatu wymiaru sprawiedliwości ani zdrowej gospodarki - bo sędziami nadal będą komuniści, a właścicielami firm dawni aparatczycy partyjni dorabiający się na oszustwach, przekrętach i mafijnych układach. Bez pozbawienia eks-komunistów wpływów w społeczeństwie nie jest możliwe budowanie przyszłości. Nie jest to możliwe bez rozliczeń.

Jasne jest, że ludzie potrafią zmieniać poglądy. Ale chodziło mi o ocenę Mazowieckiego jako całości - jako człowieka, a nie tylko jako premiera.
CODE
zaowocowało iz SLD stało się siłą nie tylko prodemokratyczną ale nawet proliberalną w niektórych aspektach.

W jakich chociażby? Bo chyba nie w gospodarczych.
*


Demagogia? Przecież to się wydarzyło! Przeciez nikt nie pakował się w Polsce w lustracje i dekomunizacje! Zadałeś sobie pytanie czemu? Zadałeś sobie pytanie dlaczego poza paroma oszołomami w stylu Macierewicza nikt nie ulegał potrzebie jej przeprowadzenia? Zadałeś sobie pytanie dlaczego zaufano owym "komuchom bis" wspieranym przez PZPR by dokonywać przełomowych zmian?
Ja wiem .... odpowiedź znalazłeś u np Ziemkiewicza czy Sakiewicza bo był spisek komuchów z byłymi komuchami , bo ludzi ogłupiono i rządzili do 2005 roku agenci, bo Polacy to debile wybierający komuchów zamiast niezłomnych zaś ludzie na zachodzie to kretyni którzy tym "komuchom" pomagali ( oczywiście takie firmy jak CIA, MI5, Mossad czy BdV to imbecyle którzy wierzyli w demokratyzację w kraju... a tymczasem prtzecież niezłomni wiedzą iż nadal żyjemy w PRL bis!).
Jakie to proste nie?
To nie demagogia iż porównujesz sytuację RFN wchłaniającej NRD , dysponującej swoim aparatem urzędniczym z PRLem który się przekształcała jedynie swymi siłami?
I naprawdę aż tak wierzysz że owe igrzyska dla plebsu organizowane w RFN czy w Bułgarii to lepsza droga do budowy wolnego, opartego o demokratyczne wartości państwa które chce traktować ludzi równo a nie podług jakowyś widzimisię polityków.
RFN miało juz doświadczenie jak formalnie przeprowadzic dekomunizację by jej de facto nie przeprowadzić...przerabiali to za czasów denazifikacji. efekty obu igrzysk były podobne... i wtedy i później formalnie zrobiono coś co było jedynie picem na wodę i fotomontarzem co obecnie powoli wyłazi na wierzch. I będzie wyłazic dalej.
Polacy zastosowali mechanizm o wiele skuteczniejszy bo traktujący byłych "władców" w sposób taki sam jak innych obywateli. Dla mnie była to zagrywka genialna i pod względem moralnym jak i praktycznym. Zamiast tworzyć kastę poszkodowanych... wszystkich zaporzęgnięto do procesu demokratyzacji państwa. I dlatego nikt przy zdrowych zmysłach nie chciał bronić poprzednich czasów bo III RP stała sie domem dla wszystkich a nie jedynie dla niezłomnych.
I co osiagnęliśmy?
Okazuje się że osiągnęliśmy podobne efekty. Nie stosując poza sądowych metod odsunięto skutecznie komunistów od władzy. Ba nawet partia postkomunistyczna u nas nie istnieje w odróżnieniu postlustracyjnych Czech np. SLD stało się partią promującą wzorce demokratyczne w odróżnieniu od licznych przedstawicieli byłej Stasi czy partii komunistycznej w Niemczech.
Nie mamy osób pokrzywdzonych sądami III RP a kraj sam wypracowywuje stopniowo standardy które niektóre kraje dotąd nie mają ( E Bułgarii nie lustruje się polityków np podobnie jak w Rumunii) bez zbędnego naruszania praworządności.
Jedynie czego brakuje to wyroków na czołówkę władz PRL ale... nie wynika to z tego iż ktos kogos blokuje a z tego iż po prostu brak dowodów popełnienia zbrodni. Niestety ... przejście z systemu autorytarnego do systemu nieautorytarnego ma swą cenę. My zapłaciliśmy tym iż stosując normalne zasady sądzenia oskarżonych musimy pogodzić się z tym iż ... bez dowodów nie da się wsadzic do pudła osóbktóre uznaje się za winnych zbrodni w poprzedniej epoce. Chociaż wielu konkretnych sprawców do pudła powsadzano ale nie wierchuszkę.
Pytanie czy to wynika jedynie z tego iż Ci ludzie zafałszowali/ zniszczyli dokumentację czy może też dlatego że ... może byli niewinni pewnych zdarzeń!
Ja wiem ... wina komuchów jest dla Ciebie oczywistą oczywistością. Ale napewno nie chciałbyś się znaleźć w sądzie który uzna za oczywistą oczywistośc skazanie Ciebie za jakieś powszechne domniemanie.
Myślę że w tej konkretenej kwestii tj dekomunizacji i lustracji to Niemcy, Bułgarzy czy Czesi winni się wzorować na Nas a nie my na nich. My nie robiliśmy "polowań na czarownice" i nie naginaliśmy standardów demokracji do potrzeb vendetty... nawet po części uzasadnionej. Szcegolnie gdy się pomyśli iż w PRL komuniści w całości i bez zbędnych oporów oddali władzę w sposób pokojowy.

Prosiłbym też bys nie zasłaniał się jakimis pokojowymi sposobami rozliczenia komunistów, bo to właśnie zrobiliśmy i proces ciagle trwa, wiemy doskonale że dla ludzi pokroju Macierewicza jedyną formą zadośćuczynienia byłoby nie więzienie a po prostu czapa.
Na szczęście papież JPII przekonał Nas Polaków do nie chodzenia tą drogą i ludzie go posłuchali a nie piewców nienawiści którzy w ostatnich czasach się namnorzyli często nie pamiętając wogóle owych czasów.

Na koniec Ambioryksie ... nie wiem kto Ci tych bzdur nawkładał odnośnie tego iż bez dekomunizacji i lustracji nie da się stworzyć normalnie funkcjonujacego aparatu ... zapewne jesteś więc jakimś polonusem mieszkającym z dala od kraju o którym sie wypowiadasz bo tak sądy jak i gospodarka działa własciwie. Można mieć pretensję iż niektóre przepisy są za łagodne lub iż nie wszystko nam wychodzi w gospodarce ale... sądy pracują poprawnie, stosują się też do umów międzynarodowych zaś Nasza Polska gospodarka jest obecnie najlepiej funkcjonujacą gospodarką w UE... tak więc stan obecny Polski jes dowodem na to iż androny Pan pleciesz.
System wolnorynkowy promuje sprawnych businesmenów a nie miernoty... te drugie poupadały w latach 90-tych, zas popojawiało sie sporo nowych twarzy które czerpią zyski z własnych osiągnięć i wystarczy popatrzyć na ulicę w byle jakiej pipiduwie tudzież mieści w kraju by zaonbserwować miliony dzielnych Polek i Polakow którzy uczciwą ciężką pracą budują swą przyszłośc. Buduja też przyszłośc Polski.
No ale dla Ciebie... Ci wszyscy to oczywiście agenci SB oraz postkomuniści. Cóż ... z wiarą nie mam zamiaru dyskutować... jedni wierzą UFO a inni w gospodarkę sterowaną przez komunistów. Obydwie wiary są sobie warte.
Chociaż nie... te pierwsze wierzenie znajduje w nauce pewne uzasadnienie.
Polska obecna jest dowodem przeczącym jakiejkolwiek potrzeby rozpętywania hucp w stylu "polowanie na czarownice, żydów, komuchów, agentów etc.".
Ta niezdekomunizowana Polska ( twym zdaniem ... bo ja widzę żęśmy się zdekomunizowali samodzielnie, jeko społeczeństwo, dokumentnie!):
- stworzyła demokratyczny, praworządny kraj
- wolnorynkową gospodarkę
- coraz lepiej funkcjonującą administrację
- weszła do NATO ( debile amerykanie nas tam przyjęli a przeciez wiadomo że spawamy do Putina zaś Jaruzelski nadal dowodzi WP... ehem LWP)
- stała się członkiem UE ( kolejni imbecyle na czele z Niemcami nas tam przyjęli)
Ale ja wiem... se mogę pisać ... bo jak zespół bliżniaków prawi iż jest do niczego to napewno tak jest... co tam rzeczywistośc liczy się wiara w dogmaty.
Dlatego Ambioryksie ... zapraszam do Polski... pochodź sobie po ulicach pogadaj z ludźmi, zapytaj sie w kwiaciarni kto jest włascicielem i skąd pochodzi itp.
Przeżyjesz szok... bo to będą normalni ludzie.
Haa... jak przyjedziesz do Polski do kopnij się do jakiejs wyższej szkoly i zapuśc tekst iż jesteś komuchem i chciałbyś znaleźć kumpli... myślę że szybko zauważysz jak bardzo popularna jest ta opcja polityczna w naszym niezdekomunizowanym kraju ( jak wolno biegasz to lepiej nie poddawaj się temu eksperymentowi!). wink.gif
Powodzenia
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Miro
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 339
Nr użytkownika: 8.085

Zawód: geodeta
 
 
post 25/02/2010, 17:07 Quote Post

Mazowiecki i społeczeństwo '89 budowało DEMOKRACJĘ. Wolność, równość, braterstwo. Nikt nigdy nie "odpuścił" win zbrodniarzom, można ich było sądzić i wtedy i teraz. Tylko że nie w telewizji, a w sądzie. Nie rozumieli tego komunistyczni "działacze" powojenni i stworzyli podział na Polaków lepszych-nowoczesnych, komunistów i gorszych - zacofanych, sanacyjne zaplute karły reakcji. W demokracji tego podziału NIE MA. Kto taki podział wprowadza, jest prymitywnym demagogiem, wyczuwającym "wiatr historii". To właśnie tacy ludzie współpracowali z zaborcami, potem wspierali sanację, wprowadzali po wojnie komunizm, a teraz domagają się lustracji. Górale mówią, że pod prąd płynie tylko ślachetna ryba...
Jakże łatwo idzie się z tłumem, a jak trudno iść i myśleć po swojemu. Łatwo byłoby Mazowieckiemu rozpętać antykomunistyczne polowanie na czarownice, winne, że "krowy mleka nie dają", bezrobocie, padające fabryki. Łatwo. Bierut tak robił, Ziobro tak by robił, ale tu właśnie widać różnice klas między nimi, a Mazowieckim. KLAS! Szacunek dla ludzi, dla sądów, dla państwa prawa - powoduje, że nigdy nie wolno urządzać "polowania na czarownice". Robią tak tylko miernoty szukające łatwego poklasku na kilkanaście miesięcy. Jestem mile zaskoczony, że Polacy już po dwóch latach "wylali" znachorów na pysk w 2007! Niech wybierają kogokolwiek, tylko nie PiS, czy Samoobronę - szamanów XXI wieku. Prostackich odkrywców "żródła zła", "prawda nas wyzwoli". Lekaż Was wyzwoli!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 25/02/2010, 18:50 Quote Post

QUOTE(Kamaz73 @ 25/02/2010, 12:38)
(...)jedni wierzą UFO a inni w gospodarkę sterowaną przez komunistów. Obydwie wiary są sobie warte.
*


Chłopie! Gdzie Ty żyjesz? Sprawdź powiązania jakiegokolwiek większego posiadacza w Polsce. Jak nie ojciec lub wujek w UB to sam był donosicielem do UB lub w PZPR czy zwłaszcza w WSI. Teraz przy pisaniu CV ludzie z dumą prdkreślają, że byli w PZPR. Sam widziałem w kadrach znaczącej instytucji tak posegregowane CV. Na kupce przyjętych byli ci z "Rodziny"!
Znajdż choć jednego znaczącego polityka który nie miał powiązań z komunistami albo nie jest dzieckiem kogoś takiego. Wymień choć 10 sprawiedliwych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Husarz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 791
Nr użytkownika: 1.222

 
 
post 25/02/2010, 18:55 Quote Post

QUOTE(Jacek Z @ 25/02/2010, 18:50)
QUOTE(Kamaz73 @ 25/02/2010, 12:38)
(...)jedni wierzą UFO a inni w gospodarkę sterowaną przez komunistów. Obydwie wiary są sobie warte.
*


Chłopie! Gdzie Ty żyjesz? Sprawdź powiązania jakiegokolwiek większego posiadacza w Polsce. Jak nie ojciec lub wujek w UB to sam był donosicielem do UB lub w PZPR czy zwłaszcza w WSI. Teraz przy pisaniu CV ludzie z dumą prdkreślają, że byli w PZPR. Sam widziałem w kadrach znaczącej instytucji tak posegregowane CV. Na kupce przyjętych byli ci z "Rodziny"!
Znajdż choć jednego znaczącego polityka który nie miał powiązań z komunistami albo nie jest dzieckiem kogoś takiego. Wymień choć 10 sprawiedliwych.
*



O matko ! Armagedon się zbliża !
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 25/02/2010, 19:01 Quote Post

QUOTE(Husarz @ 25/02/2010, 19:55)
QUOTE(Jacek Z @ 25/02/2010, 18:50)
QUOTE(Kamaz73 @ 25/02/2010, 12:38)
(...)jedni wierzą UFO a inni w gospodarkę sterowaną przez komunistów. Obydwie wiary są sobie warte.
*


Chłopie! Gdzie Ty żyjesz? Sprawdź powiązania jakiegokolwiek większego posiadacza w Polsce. Jak nie ojciec lub wujek w UB to sam był donosicielem do UB lub w PZPR czy zwłaszcza w WSI. Teraz przy pisaniu CV ludzie z dumą prdkreślają, że byli w PZPR. Sam widziałem w kadrach znaczącej instytucji tak posegregowane CV. Na kupce przyjętych byli ci z "Rodziny"!
Znajdż choć jednego znaczącego polityka który nie miał powiązań z komunistami albo nie jest dzieckiem kogoś takiego. Wymień choć 10 sprawiedliwych.
*



O matko ! Armagedon się zbliża !
*


Tak właśnie uczyli w podręcznikach KGB i UB: Ośmieszyć wypowiedż niewygodną, żeby trudno było podjąć poważną dyskusję. Na szczęście te podręczniki dla funkcjonariuszy są już dziś udostępniane przez IPN i metoda przestała być tak bardzo skuteczna.
Swoją drogą to dziwne jak często na tym forum ta metoda jest stosowana. Wiedza podręcznikowa?
(Żeby było jasne: nikogo o nic nie oskarżam)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

17 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej