Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BRONISLAW GEREMEK, 1932 - 2008
     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 26/04/2007, 6:54 Quote Post

zgadzam sie z podejściem Rado jak i komantarzem Roszkowskiego.

Czemu 3 razy można było złożyć oświadczenie, ale czwarty raz to już złe prawo i należy krzyczeć non possumus. Może dlatego, że tym razem robi się w świetle jupiterów? Być może warto: piękne chwile wzruszenia profesora gdy urodeputowani wielu krajów przekrzykiwali sie i skandowali coś na cześć (i w obroie czci) Geremka.

Przy tym audytorium Gronkiewicz-Walz ze swą Radą Miasta i nawet Lordem Vaderem może się schować.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 26/04/2007, 7:20 Quote Post

Oczywiście, pan Geremek, święty mąż udecji jest ponad prawem, bo jak mogłoby tak nie być, skoro jest? "Od rewolucji to my jesteśmy", jak powiedział towarzysz Jasiński w "Domu". Pierwsze skojarzenie, jakie ma przeciętny Polak, to "widocznie ma coś na sumieniu". A kolejne? Wolność jako współpraca z komunistycznymi służbami, a jej ściganie jako zamach na swobody? Jakie to polskie...
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 26/04/2007, 7:31 Quote Post

QUOTE(godfrydl @ 26/04/2007, 7:20)
Oczywiście, pan Geremek, święty mąż udecji jest ponad prawem, bo jak mogłoby tak nie być, skoro jest? "Od rewolucji to my jesteśmy", jak powiedział towarzysz Jasiński w "Domu". Pierwsze skojarzenie, jakie ma przeciętny Polak, to "widocznie ma coś na sumieniu". A kolejne? Wolność jako współpraca z komunistycznymi służbami, a jej ściganie jako zamach na swobody? Jakie to polskie...
*



Cieszy mnie zgodny ton purystów prawnych - to miód na moją obolałą poznańską duszę.
W pełni popieram - prawo krajowe musi być sznowane,nawet jeśli osobiście uważam,że jest....
Pozdrawiam

PS Znaczy się zaczynamy usuwać z pomników i medali... pewnego watażkę ,który w maju 1926 (zgodnie z ówczesnym i obecnym prawem)zarobił na KS przez rozstrzelanie???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 26/04/2007, 7:40 Quote Post

QUOTE
nawet jeśli osobiście uważam,że jest....

No to ty uważasz. Ja nie jestem tak zaciekłym purystą i legitymistą, lecz uważam że prawo rozliczające współpracowników czerwonych bandytów jest dobre. Piłsudski w 1926 działał wbrew swoim przekonaniom, lecz dla dobra Polski, której sie w ten sposób przysłużył. Geremek tylko się i nasz kraj ośmiesza.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 26/04/2007, 7:48 Quote Post

QUOTE(Piro @ 26/04/2007, 7:31)
Cieszy mnie zgodny ton purystów prawnych - to miód na moją obolałą poznańską duszę.
W pełni popieram - prawo krajowe musi być sznowane,nawet jeśli osobiście uważam,że jest....
Pozdrawiam

PS Znaczy się zaczynamy usuwać z pomników i medali... pewnego watażkę ,który w maju 1926 (zgodnie z ówczesnym i obecnym prawem)zarobił na KS przez rozstrzelanie???
*



inaczej do tego podchodze.
Szanowałem i przez szacunek dla samego siebie - szanuje nadal prof. Geremka.
Nie musimy uciekac się do porówywania obecnego aktu do innych historycznych aktów "wyższej konieczności". Zresztą każdy z dawnych opozycjonistów (tak tak, podobno nawet Ci z Poznania) łamali prawo stanu wojennego.

Mnie się wiele przepisów nie podoba. Od obowiązku płacenia abonamentu, nakaz zapinania pasów po sposób dochodzenia roszczeń zaburzan.
Żyjemy jednak w systemie prawnym, który w szerokim systemie gwarantuje na płaszczyźnie prawnym dochodzenie do dochodzenia sprawiedliwości wbrew złym przepisom.

To są: instancyjnośc sądu, prawo do kasacji, wyroki Sądu Najwyższyego, Trybunał Konsytucyjny i w końcu Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Nie mówiąc już o funkcji Rzecznika Praw Człowieka.

Nie jestem wielbicielem Palikota, ale może faktycznie ważniejsze jest lamanie prawa człowieka przez bezkarne gwałcenie kobiet nakomisariatów niż upokożenie profeora Geremka przez prawne nakazanie (z racji funkcji nie nazwiska) złożenie kolejnego jakiegos oświadczenia.

Przypomne, że gdyby Geremek pracował w branży budowlanej i startował do przetargów publicznych to średnio co trzy miesiąca biegł by do Krajowego Rejestru Skazanych po zaświadczenie o niekaralności (czyli nie ma domniemania, że nie jest winny).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 26/04/2007, 8:02 Quote Post

QUOTE
Nie musimy uciekac się do porówywania obecnego aktu do innych historycznych aktów "wyższej konieczności".


W 1926r istniało NIEPODLEGŁE,DEMOKRATYCZNE PAŃSTWO POLSKIE!!!!
Nie dostrzegam istnienia stanu "wyższej konieczności" ,poza stanem chęci objęcia władzy przez pewien obóz...

Albo jest jedno prawo dla wszystkich , albo nie ma go wcale!!!Jestem zwolennikiem tego dla wszystkich - nawet jak PiS uchwali zmianę nazwy państwa na Kaczogród, a do Pana Prezydenta i (lub) Pana Premiera nakaże zwracać się Wasza WYSOKOŚĆ to trudno- niech będzie i Wysokść

Z pewną nieśmiałością muszę potwierdzić,że nawet mój dziadek dopuścił się aktów łamania prawa AD 1939 smile.gif


QUOTE
nawet jeśli osobiście uważam,że jest....


Miałem na myśli raczej niedoskonałości i śmieszności.Sam jestem zwolennikiem otwartości i powszechnej dostępności archiwów!!!

QUOTE
Przypomne, że gdyby Geremek pracował w branży budowlanej i startował do przetargów publicznych to średnio co trzy miesiąca biegł by do Krajowego Rejestru Skazanych po zaświadczenie o niekaralności (czyli nie ma domniemania, że nie jest winny).


Czy nie wystarczyłoby oświadczenie,że żaświadczenie o niekaralności otrzymałem w dn..nr.. (deklarację lustracyjną składałem ...)i odtego czasu nie zaszły zmiany,co świadom konsekwencji...potwierdzam własnoręcznym podpisem...Nie wyglądam chyba na odkrywcę Ameryki proponując rozwiązanie prostsze i ....
Wiem,wiem,co by ludzie w Warszawie robili bez wymaganych papierów z całego kraju...

Pozdrawiam

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 26/04/2007, 8:08 Quote Post

QUOTE
Albo jest jedno prawo dla wszystkich , albo nie ma go wcale!!!Jestem zwolennikiem tego dla wszystkich -

A jak się ma do tego postac terrorysty Waryńskiego, o którym dyskutowaliśmy? On walczył o sprawiedliwośc społeczną, więc jego prawo nie dotyczyło?
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 26/04/2007, 8:19 Quote Post

QUOTE(Piro @ 26/04/2007, 8:02)
QUOTE
Nie musimy uciekac się do porówywania obecnego aktu do innych historycznych aktów "wyższej konieczności".


W 1926r istniało NIEPODLEGŁE,DEMOKRATYCZNE PAŃSTWO POLSKIE!!!!
Nie dostrzegam istnienia stanu "wyższej konieczności" ,poza stanem chęci objęcia władzy przez pewien obóz...

Albo jest jedno prawo dla wszystkich , albo nie ma go wcale!!!Jestem zwolennikiem tego dla wszystkich - nawet jak PiS uchwali zmianę nazwy państwa na Kaczogród, a do Pana Prezydenta i (lub) Pana Premiera nakaże zwracać się Wasza WYSOKOŚĆ to trudno- niech będzie i Wysokść

Z pewną nieśmiałością muszę potwierdzić,że nawet mój dziadek dopuścił się aktów łamania prawa AD 1939 smile.gif
Pozdrawiam
*



dal "wyższą konieczność" w cydzusłowiu, żeby pozostawić jego interpretację na inne do tego przeznaczone tematy.

Niezależnie bowiem od oceny zamachu majowego - waga wydarzenia była duża.
Podobnie wielka potrzeba była w stanie wojennym.

Nie ma sie to jednak do obecnej sytuacji. Ponieważ jeśli ustawa lustracyjna rażącą narusza podstawowe prawa konstytucyjne orzeczą o tym odpowiednie wymienione przeze mnie instytucje. Sam fakt czwartego złożenia jakiegoś oswiadczenia nie jest jeszcze granicą moralną o którą warto rozbijąc powszechne poczucie szacunku (he he he) do prawa.

Chyba, że twój tok myślenia jest taki - jeśli Piłsudki mogł złamać prawo i ma pomniki to czemu nie i Geremek.
Może to jest mysl? Mówię to w kontekście abonamentu telewizyjnego, zapisania pasów i poszanowania właśności prywatnej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 26/04/2007, 8:26 Quote Post

QUOTE(godfrydl @ 26/04/2007, 8:08)
QUOTE
Albo jest jedno prawo dla wszystkich , albo nie ma go wcale!!!Jestem zwolennikiem tego dla wszystkich -

A jak się ma do tego postac terrorysty Waryńskiego, o którym dyskutowaliśmy? On walczył o sprawiedliwośc społeczną, więc jego prawo nie dotyczyło?
*


Napisałem
QUOTE
NIEPODLEGŁE,DEMOKRATYCZNE PAŃSTWO POLSKIE!!!!

Jako poznaniak mam sporo uwag do "warszawskiego centralizmu" smile.gif ale praw wyżej wymienionej instytucji ZAWSZE jestem gotów przestrzegać
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 26/04/2007, 8:33 Quote Post

zastanawiam się jeszcze ile razy Geremek był w USA. Ale chyba tylko rzy razy. Przeicież nie zdzierżyłby czwarty raz wpisywanie w deklaracji wizowej, że nie jest narkomanem, popełnił ciężkie przestępstwo albo nie było w jego rodzinie chorób psychicznych. No na pewno by tego nie zrobił.

No chyba, że... jako posiadacz paszportu dyplomatycznego tego nie musiał wypełniać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 26/04/2007, 9:20 Quote Post

Przyznam,ze pan Geremek wzbudzilby moj szczery podziw,gdyby oznajmił,ze idiotycznych oswiadczen składał nie bedzie i rezygnuje z mandatu eurodeputowanego.Ale pan profesor chce zjesc ciastko i miec ciastko czyli zlamac prawo i nie poniesc tego konsekwencji.
A juz pusty smiech ogarnia czlowieka,gdy słyszy komentarze przedstawicieli Parlamentu Europejskiego o zaslugach pana Geremka.Bo kogo obchodzi prawo jakiejs tam Polski.Jak to szło w "Folwarku"?Wszystkie zwierzeta sa rowne...ale niektore rowniejsze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 26/04/2007, 9:31 Quote Post

QUOTE(Anakin @ 25/04/2007, 14:27)
Tuxmana zaślepiła... niechęć.
Wszak gmachy Brukseli nadal moga być dla Geremka otwarte jak zostanie społecznym asystentem jakiegolkwiek innego europarlamentarzysty, np... żeby daleko nie szukac... Urszuli Krupy?  rolleyes.gif

a swoją drogą czy Geremek nie kandydował na jednego z wiceprzewodniczących Parlamentu?

Ja nie wiem. Prawa mają przestrzegać Kowalscy i Nowaki ale nie "drogi Bronisław" czy "katolik inaczej" Mazowiecki...
Przecież na Boga, przykład płynie z góry?
Może - zostawmy taką furtkę też ludziom na dole - żeby mogli sami decydować, czy to że np. coś ukradną jest, mimo że podpada pod paragrafy, jest zgodne z ich sumieniem i nie ogranicza ich wolności?
Jak komuś gwizdnę auto, to powiem, że przepisy z KC "uwłaczają mojej godności i ograniczają wolność" i zażądam odszkodowania od właściciela pojazdu, za to że np. jego wóz nie był zatankowany do pełna... No tak - tyle, że wtedy Gazeta Wyborcza ciepłymi słowami za mną się niestety nie ujmie...

Jak Jarosław nie potrząśnie teraz tym całym tałatajstwem, to już chyba nigdy...

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 26/04/2007, 9:41 Quote Post

QUOTE(tuxman @ 26/04/2007, 9:31)
Jak Jarosław nie potrząśnie teraz tym całym tałatajstwem, to już chyba nigdy...
*



nie potrząśnie CAŁYM tym tałatajstwem bo co rusz wydaje dyspenzę za usługi dla przeróżnych Kryżów, Kormatowskich, Urbańskich, Aumillerów, Lepperów i innych z przeszłością - ale za jego wolą oczyszczonych...
Niestety pojęcie świętych krów jest rwlszych niż licznik RP.

ale my nie o tym

Co do Geremka to jego mandat nie jest spadkiem, wygraną w "jaka to melodia" czy w loterii fantowej - to głosy, jak sam mówi, kilkudzisięciu tysięcy obywateli, którzy widzieli go jako swego przedstawiciela w Parlamencie Europejskim. Za niego wejdzie ktoś a kogo głosu nie oddali.

Ja bym sie na ich miejscu zdenerwował (tylko na kogo ja głosowałem?).

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 26/04/2007, 10:23 Quote Post

Moim zdaniem trzeba było zrobić to w formie ankiety "Czy prof.Geremek powinien stracic mandat?"
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 26/04/2007, 10:32 Quote Post

QUOTE(godfrydl @ 26/04/2007, 10:23)
Moim zdaniem trzeba było zrobić to w formie ankiety "Czy prof.Geremek powinien stracic mandat?"
*


Zapis prawny jest jasny - jak można dyskutować temat "Czy paragraf X ma zastosowanie wobec pana Y?"
To byłby skandal
Twarde prawo,ale PRAWO

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej