Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
29 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WLADYSLAW BARTOSZEWSKI, 1922 - 2015
     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 1/09/2006, 21:30 Quote Post

"Prof. Bartoszewski raczył przyłączyć się do grona postaci, które w imię jakichś dziwnych fobii uparły się na każdym kroku dezawuować Polskę"

Otóż nie Prof. Bartoszewski, a bracia Kaczyńscy...Chyba ktoś tu czegoś nie rozumie...

"A co mają dorobek i zasługi prof. Bartoszewskiego, do jego obecnych poglądów i posunięć politycznych"

Do jego obecnych posunięć (słusznych w mojej opinii niezmiennie) nic, natomiast mają i to bardzo Wiele do szacunku z jakim powinien się odnosić nawet, jaśnie szanowny i oświecony, prezydent RP do osoby starszej wiekiem i doświadczeniem, będącej uznanym autorytetem międzynarodowym.


"Rzecza niewyobrażalną w obecnie przyjetych normach politycznych w CYWILIZOWANYM DEMOKRATYCZNYM świecie pomawianie bez żadnych dowodów 8 szefów dyplomacji o współpracę z obcym wywiadem. To powinno skończyć się: dymisją, ostracyzmem politycznym, zakazem pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych, sądem"


Zgadzam się w 100 procentach...Otóż to...nie tylko brak jest obecnym sferom władzy kultury politycznej i taktu, ale także znajomości prawa...to podpada pod paragraf chociażby jako zniesławienie czy fałszywe oskarżenie na forum publicznym...

Ponadto bravo dla Messaliny ode mnie za "skrót myślowy"...i kilka słów do Rado - wybacz, ale czasem nie rozumiem intencji Twoich wypowiedzi i nie jestem pewna co do ich celu, wobec czego wynikają między nami pewne nieporozumienia. Wiem, że to co robimy tutaj jest tylko, kolokwialnie mówić, "strzępieniem języka", ale nie chciałabym odpowiadać za czynny opór wobec władzy (przy obecnym stanie rzeczy mogłoby się to dla mnie skończyć dosyć nieciekawie)

Pozdrawiam
Magdalena
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 1/09/2006, 22:16 Quote Post

QUOTE
Pomyłką jest sam macierewicz

Co ma piernik do Macierewicza? Nikt do tej pory o nim nie wspomniał.
QUOTE
Rzecza niewyobrażalną w obecnie przyjetych normach politycznych w CYWILIZOWANYM DEMOKRATYCZNYM świecie pomawianie bez żadnych dowodów 8 szefów dyplomacji o współpracę z obcym wywiadem.

Rzecza niewyobrażalną w obecnie przyjetych normach politycznych w CYWILIZOWANYM DEMOKRATYCZNYM świecie jest publiczne dystansowanie się od polityki zagranicznej własnego państwa przez byłych wysokich urzędników państwowych. Brudy pierze się u siebie, a nie wynosi ich na zewnątrz.
Poza tym:
Krzysztof Skubiszewski - TW "Kosk"
Andrzej Olechowski - TW "Must"
Dariusz Rosati - Kontakt Operacyjny wywiad wojskowy
Włodzimierz Cimoszewicz KO "Carex"
Mało? A może komunistyczne służby to był polski wywiad? Nie wspominam już o aktywnej działalności wszystkich (!) z wyjątkiem prof Bartoszewskiego min.SZ w PZPR co w opozycji było rónież traktowane jako współpraca z obcym państwem.

Tym niemniej nie dyskutujemy o wypowiedzi min. Macierewicza, tylko o prof Bartoszewskim.
QUOTE
Do jego obecnych posunięć (słusznych w mojej opinii niezmiennie) nic, natomiast mają i to bardzo Wiele do szacunku z jakim powinien się odnosić nawet, jaśnie szanowny i oświecony, prezydent RP do osoby starszej wiekiem i doświadczeniem, będącej uznanym autorytetem międzynarodowym.

Proszę mi wskazać w którym miejscu p. Prezydent uchybił szacunku względem prof. Bartoszewskiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 1/09/2006, 22:45 Quote Post

"Rzecza niewyobrażalną w obecnie przyjetych normach politycznych w CYWILIZOWANYM DEMOKRATYCZNYM świecie jest publiczne dystansowanie się od polityki zagranicznej własnego państwa przez byłych wysokich urzędników państwowych" fiaa

Hmm...Na początku nie chciałam komentować, ale...Wyrażę się dosyć niedelikatnie. Rozumiem byłych ministrów(powtarzam byłych i to słowo już wskazuje na odp interpretację, bo byli urzędnicy nie powinni wtrącać się do polityki obecnych; mogą dawac jedynie rady. Obecne polityczne "elity" rad jednak nie słuchają i nigdy nie posłuchają więc próżny trud}.Nie jest to wcale dystansowanie się, ale zaniechanie rozmów i współpracy z nieodpowiedzialnym i nieszanującym drugiej strony partnerem. Poprostu nie mają po co (i popieram ich) rozmawiać z "oszołomami". Dlaczego mają szargać swoją opinię?

A Kaczyński uchybił szacunku mówiać mniej więcej w tym guście (nie chce mi się szukać cytatu, wszyscy słyszeli) - "Ja z tym panem nie mam zamiaru rozmawiać" ?!?!?! grubiaństwo, chamstwo i drobnomieszczaństwo...
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 1/09/2006, 23:35 Quote Post

QUOTE
Krzysztof Skubiszewski - TW "Kosk"
Andrzej Olechowski - TW "Must"
Dariusz Rosati - Kontakt Operacyjny wywiad wojskowy
Włodzimierz Cimoszewicz KO "Carex"
Mało? A może komunistyczne służby to był polski wywiad? Nie wspominam już o aktywnej działalności wszystkich (!) z wyjątkiem prof Bartoszewskiego min.SZ w PZPR co w opozycji było rónież traktowane jako współpraca z obcym państwem.


Z tego co piszesz wynika że prawie cała polska opozycja była "umoczona" - Michnik i Kuroń- nie ma co wspominać, Lechu- tak samo, Mazowiecki też- sami kolaboranci, gdzie się nie obrócisz. Olszewski, Kaczyńscy i Maciarewicz i Gwiazdowie- jedyni czyści w całym tym błocie. Skoro wszyscy w "Solidarności" byli tak zepsuci to co w takim razie robili ? Po kiego grzyba demontowali system któremu służyli ?

Wychodzi na to że mój ojciec ze stopniem starszego szeregowego w LWP (obowiązkowe 2,5 roku) służył obcym reżimom i w razie gdybym upadł na głowę i chciał na ten przykład zostać burmistrzem to jakiś "historyk" moze mi go z teczki wyciągnąć i bach- przepadłem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Bartek@Szutnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 420
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student
 
 
post 1/09/2006, 23:45 Quote Post

QUOTE
QUOTE
Pomyłką jest sam macierewicz

Co ma piernik do Macierewicza? Nikt do tej pory o nim nie wspomniał.

QUOTE
Rzecza niewyobrażalną w obecnie przyjetych normach politycznych w CYWILIZOWANYM DEMOKRATYCZNYM świecie pomawianie bez żadnych dowodów 8 szefów dyplomacji o współpracę z obcym wywiadem.

Rzecza niewyobrażalną w obecnie przyjetych normach politycznych w CYWILIZOWANYM DEMOKRATYCZNYM świecie jest publiczne dystansowanie się od polityki zagranicznej własnego państwa przez byłych wysokich urzędników państwowych. Brudy pierze się u siebie, a nie wynosi ich na zewnątrz.
Poza tym:
Krzysztof Skubiszewski - TW "Kosk"
Andrzej Olechowski - TW "Must"
Dariusz Rosati - Kontakt Operacyjny wywiad wojskowy
Włodzimierz Cimoszewicz KO "Carex"
Mało? A może komunistyczne służby to był polski wywiad? Nie wspominam już o aktywnej działalności wszystkich (!) z wyjątkiem prof Bartoszewskiego min.SZ w PZPR co w opozycji było rónież traktowane jako współpraca z obcym państwem.

Tym niemniej nie dyskutujemy o wypowiedzi min. Macierewicza, tylko o prof Bartoszewskim.

QUOTE
Do jego obecnych posunięć (słusznych w mojej opinii niezmiennie) nic, natomiast mają i to bardzo Wiele do szacunku z jakim powinien się odnosić nawet, jaśnie szanowny i oświecony, prezydent RP do osoby starszej wiekiem i doświadczeniem, będącej uznanym autorytetem międzynarodowym.

Proszę mi wskazać w którym miejscu p. Prezydent uchybił szacunku względem prof. Bartoszewskiego.


Zamnieniłbym kazdego z wyżej wymionionych przez ciebie "AGENTÓW" za Antka Macierewicza który jest dla mnie niczym innym niz oszołomem i obecną minister spraw zagranicznych. Co do osoby prezydenta to od krytyki jego się powstrzymam jako że jest głową państwa. W kwestii apelu tychże "AGENTÓW" to normalna praktyka polityczną na zachodzie. Są takie listy=> szczególnie osób niesłusznie pomówionych => z tą różnicą że zanim coś takiego powstanie mamy doczynienia z natychmiastowa dymisją a nie męską rozmową czy też słownym upomnieniem. Wszyscy wyżej wymienieni Ministrowie Spraw Zagranicznych w rzeczy samej wg nowej na szczęście nie obowiazującej jeszcze ustawy lustracyjnej będa mieli oznaczenia OZI ponieważ opuszczajac granice PRL-u musieli podpisać lojalki i zdać relacje ze swojego pobytu jakbyś o tym drogi kolego nie wiedział ale co tam.


Wybacz ale pozwolę sobie nie wchodzić z tobą w dalsza dyskusje bo widzę że nie ma to najmniejszego sensu...
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 2/09/2006, 2:05 Quote Post

QUOTE(Rado @ 2/09/2006, 0:35)
QUOTE
Krzysztof Skubiszewski - TW "Kosk"
Andrzej Olechowski - TW "Must"
Dariusz Rosati - Kontakt Operacyjny wywiad wojskowy
Włodzimierz Cimoszewicz KO "Carex"
Mało? A może komunistyczne służby to był polski wywiad? Nie wspominam już o aktywnej działalności wszystkich (!) z wyjątkiem prof Bartoszewskiego min.SZ w PZPR co w opozycji było rónież traktowane jako współpraca z obcym państwem.


Z tego co piszesz wynika że prawie cała polska opozycja była "umoczona" - Michnik i Kuroń- nie ma co wspominać, Lechu- tak samo, Mazowiecki też- sami kolaboranci, gdzie się nie obrócisz. Olszewski, Kaczyńscy i Maciarewicz i Gwiazdowie- jedyni czyści w całym tym błocie. Skoro wszyscy w "Solidarności" byli tak zepsuci to co w takim razie robili ? Po kiego grzyba demontowali system któremu służyli ?
*


Który z wymienionych przeze mnie panów był w opozycji antykomunistycznej przed rokiem 1989? A może ja czegoś nie doczytałem confused1.gif I proszę mi nie wmawiać dziecka w brzuch. Nie napisałem nic o Michniku, Kuroniu, Wałęsie. Naprawdę proszę się odnosić do tego co napisałem, a nie do własnych wyobrażeń.
QUOTE
A możesz podać źródło ów wiedzy? IPN czy "Nasz Dziennik"?

Krzysztof Skubiszewski - TW "Kosk" - lista Micewskiego i lista Macierewicza
Andrzej Olechowski - TW "Must" - przyznał się kandydując na Prezydenta RP w 2000 roku
Dariusz Rosati - Kontakt Operacyjny wywiad wojskowy tzw - lista Nizieńskiego http://www.ojczyzna.pl/ARTYKULY/Lista_Nizi...go_tyg-GLOS.htm
Włodzimierz Cimoszewicz KO "Carex" - ustalenia komisji śledczej do spraw Orlenu
QUOTE
opuszczajac granice PRL-u musieli podpisać lojalki i zdać relacje ze swojego pobytu jakbyś o tym drogi kolego nie wiedział ale co tam.

I co? Oni tak się stawiali na ubecji i śpiewali wszystko? No to gratuluję politycznych idoli.
QUOTE
A Kaczyński uchybił szacunku mówiać mniej więcej w tym guście (nie chce mi się szukać cytatu, wszyscy słyszeli) - "Ja z tym panem nie mam zamiaru rozmawiać" ?!?!?! grubiaństwo, chamstwo i drobnomieszczaństwo...

A popatrz. Mi się zachciało poszukać.
"Nie mogę żałować tego, że ktoś, kto był sygnatariuszem listu ośmiu, rezygnuje z tak zaszczytnych funkcji" - powiedział prezydent. Proszę łaskawie przeprosić pana Prezydenta. A oto Źródełko cytatu. Jego wiarygodność chyba nie podlega dyskusji?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Niebieska Ariel
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 10.950

Magdalena
Zawód: student AGH
 
 
post 2/09/2006, 9:24 Quote Post

Hmm to zdanie też trąci udawaną grzecznością, raczej ironią, ale zostawmy to. Zresztą jest wyrwane z kontekstu.

Ad. drugi watek w tym temacie - zaczyna się w Polsce dziwna sytuacja, którą najlepiej scharakteryzują słowa Stalina "dajcie mi człowieka, a coś na niego znajdę"...listy, listy, listy...paranoidalne
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Kon-dzia
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.746
Nr użytkownika: 12.898

Konrad
 
 
post 2/09/2006, 9:57 Quote Post

QUOTE
Rzecza niewyobrażalną w obecnie przyjetych normach politycznych w CYWILIZOWANYM DEMOKRATYCZNYM świecie jest publiczne dystansowanie się od polityki zagranicznej własnego państwa przez byłych wysokich urzędników państwowych. Brudy pierze się u siebie, a nie wynosi ich na zewnątrz.


Gdy to MY krytykujemy niesłuszną politykę rządu to to jest w celu ratowania Polski (ponieważ ONI się sprzedali obcym siłom). Gdy to ONI krytykują NAS to jest to atak na państwo. Atak na klona jest atakiem na państwo
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
syrenka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 555
Nr użytkownika: 6.375

 
 
post 2/09/2006, 12:46 Quote Post

QUOTE(fiaa @ 2/09/2006, 3:05)
Krzysztof Skubiszewski - TW "Kosk" - lista Micewskiego i lista Macierewicza
Andrzej Olechowski - TW "Must" - przyznał się kandydując na Prezydenta RP w 2000 roku
Dariusz Rosati - Kontakt Operacyjny wywiad wojskowy tzw - lista Nizieńskiego http://www.ojczyzna.pl/ARTYKULY/Lista_Nizi...go_tyg-GLOS.htm
Włodzimierz Cimoszewicz KO "Carex" - ustalenia komisji śledczej do spraw Orlenu
*


Szczgólnie ta "lista Macierewicza" jest wiarygodna. Bezkrytycznie wierzę we wszystko co ten pan napisze... I Nizieński....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
messalina
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 20.012

 
 
post 5/09/2006, 22:56 Quote Post

1 zdanie poza osiowym tematem do cytatu z prezydenta
QUOTE
Gustaw II Adolf,1/09/2006, 20:43
"W tym roku honorowymi gościami na tej imprezie byli Niemcy"... rolleyes.gif
*



jeszcze swidruje w uszach ‘patriotyZ’ i inne takie dziwne wybrzmiewania smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.499
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 5/09/2006, 23:08 Quote Post

Fiaa posunie się do wszystkiego, żeby usprawiedliwić Kaczyńskich ale chyba jest mu coraz trudniej. Poza tym Fiaa Macierewicz mówił o większości, Ty wymieniłeś 4 z 9 chyba, że obecna jest umoczona...
Paradoks:
gdy prezydentem był postkomuch Kwaśniewki Polska wzięła udział w pomarańczowej rewolucji, Kwaśniewski organizował okrągły stół, brała aktywny udział w debacie na temat wojny w Iraku, konstytucji europejskiej. Za rządów Kaczyńskich Janukowycz zostaje premierem, stosunki z Niemcami sięgają dna, a Bush nie chce się spotkać z premierem K.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 6/09/2006, 9:56 Quote Post

QUOTE
Paradoks:
gdy prezydentem był postkomuch Kwaśniewki Polska wzięła udział w pomarańczowej rewolucji, Kwaśniewski organizował okrągły stół, brała aktywny udział w debacie na temat wojny w Iraku, konstytucji europejskiej. Za rządów Kaczyńskich Janukowycz zostaje premierem, stosunki z Niemcami sięgają dna, a Bush nie chce się spotkać z premierem K.

Nie paradoks tylko złośliwy chichot historii
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Bartek@Szutnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 420
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student
 
 
post 6/09/2006, 12:24 Quote Post

QUOTE
Paradoks:
gdy prezydentem był postkomuch Kwaśniewki Polska wzięła udział w pomarańczowej rewolucji, Kwaśniewski organizował okrągły stół, brała aktywny udział w debacie na temat wojny w Iraku, konstytucji europejskiej. Za rządów Kaczyńskich Janukowycz zostaje premierem, stosunki z Niemcami sięgają dna, a Bush nie chce się spotkać z premierem K


osobiście uważam że na zachodzie zaczyna sie rodzic przekonanie że obecny układ rządzący jest dosyć kiepskim partnerem do wszelkich rozxmów dyplomatycznych. Ba nawet że nasza dyplomacja i sprawy m-narodowe schodza u nas na dalszy plan ze wzgledu na rozliczeniowy kurs jakim podąża nasza obecna polityka. Pani minister spraw zagranicznych nie identyfikuje się i nie chce kozystac z dorobkiem jaki wypracowali na arenie międzynarodowej jej poprzednicy. Nie dziwie się że prezydent USA nie chce sie spotkać z premierem wobec osłąbienia naszej aktywności na arenie miedzynarodowej. działania polskiej dyplomacji wskazuja na to że przestaje ona być porządanym i aktywnym partnerem w sprawach miedzynarodowych. Nie stara sie kreować wschodniej polityki UE, jak to miało miejsce za kadencji prezydenta Kwasniewskiego oraz poprzez działania Cimoszewicza, Rotfelda czy też Mellera. Zamiast pomagac Ukrainie zostawiliśmy ją. Wydaje się też zarzucać współpracę w trójkącie Weimarskim w którym jest realitycznie rzecz biorąc njsłabsza strona i o intensywną współpracę w obrebie tegoz powinna zabiegać. Przestała też współpracować z Wielką Brytanią [ słynne Yes Yes Yes ] na rzecz blizszych stosunków z Niemcami i Francją, które to stanęły pod znakiem zapytania po niemocy prezydenta i całej awanturze nakręcanej przez strone polską z centrum wypędzonych i artykułami w niemieckiej prasie. Która głowa państwa zniża się do takiego poziomu by komentować docinki prasy brukowej??? Inną rzeczą jest że inni komentatprzy mają te samo zdanie o nasazej nowej jakosci politycznej. Mówic jedno robić drugie albo nic nie robic iu pieknie sie usmiechać w spotach. Pytam się jakim kursem w polityce zagranicznej podąża RP???żadnym => ot i przyczyna braku zainteresowania ew. spotkaniem z polskim premierem który wszystko robi doraźnie bez żadnej długofalowej koncepcji oprócz nurtu rozliczeniowego i zapewnienia sobie jak największych szans na usankcjonowanie przez "demokratyczne wybory" swoich rządów na nastepna kadencję. Rozumiem nieufnośc strony amerykańskiej. między innymi przeciwko temu protestował prof bartoszewski i inni byli ministrowie spraw zagranicznych. Krytyka jest potrzeba. Są potrzebne sygnały od ludzi którzy o nasze miejsce w świecie mozolnie walczyli. Są potrzebne wyrazy niezadowolebia ze strony tychże osób publiznych bo nie można mówić że jest dobrze jak nie jest.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 6/09/2006, 17:31 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 6/09/2006, 0:08)
Fiaa posunie się do wszystkiego, żeby usprawiedliwić Kaczyńskich ale chyba jest mu coraz trudniej. Poza tym Fiaa Macierewicz mówił o większości, Ty wymieniłeś 4 z 9 chyba, że obecna jest umoczona...
*


Kolega raczy się ode mnie odstosunkować i nie przypisywać mi intencji jakich nie mam.

A teraz uwaga.
Publicysta Gazety Wyborczej Witold Gadomski, senator PO Stefan Niesiołowski oraz niezależny publicysta Tomasz Wołek przyznają rację Antoniemu Macierewiczowi i przepraszają go za niesłuszną krytykę ze strony ich obozu politycznego. Przyznają jednocześnie że większość (pięciu) byłych ministrów zagranicznych była sowiecką agenturą.
Andrzej Olechowski przez 24 lata
Adam Rotfeld przez 25 lat
Włodzimierz Cimoszewicz przez 19 lat
Bronisław Geremek przez 18 lat
Stefan Meller przez parę lat

Dziwne?
Nie w świetle ich wcześniejszych wypowiedzi:
Witold Gadomski:
"[SLD] nie będzie już nigdy w stanie przeciąć pepowiny łączacej jej z dawną partia, będącą w końcu tylko sowiecką agenturą" (GW 01.02.1997)
Stefan Niesiołowski:
"Agentura sowiecka pod nazwami KPRP, KPP, PPR, PZPR" (GW 10.11.1993)
Tomasz Wołek:
"Działacze byłej PZPR taką właśnie agenturę sowieckich wpływów stanowili" (Życie 18.02.1997)
QUOTE
gdy prezydentem był postkomuch Kwaśniewki Polska wzięła udział w pomarańczowej rewolucji, Kwaśniewski organizował okrągły stół, brała aktywny udział w debacie na temat wojny w Iraku, konstytucji europejskiej. Za rządów Kaczyńskich Janukowycz zostaje premierem, stosunki z Niemcami sięgają dna, a Bush nie chce się spotkać z premierem K.

Tak jst. Dodajmy jeszcze do tego burze, wichury i trzęsienia ziemi. Doprawdy nie docenia się naszych rządzących na tym forum.

EDIT. Dziękuję za inspirację Piotrowi Lisiewiczowi i ostatniej "Gazecie Polskiej"

Ten post był edytowany przez fiaa: 7/09/2006, 16:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 7/09/2006, 8:25 Quote Post

Proszę o powrót do glównego wątku. Wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu i wypowiedzi nie na temat będą usuwane.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

29 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej