Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wybuch gazu w Gdańsku a działania UOP, Sugestie Cenckiewicza
     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 13/08/2016, 13:51 Quote Post

Ad. Wysoki;
QUOTE
Przydała by się właśnie jakaś opinia fachowca, bo jakby to miało wyglądać i czemu miało by się zakończyć aż taką wpadką?
Proponuję poczekać i ewentualnie monitować właściwą prokuraturę ku wyjaśnieniu tej sprawy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 13/08/2016, 14:29 Quote Post

QUOTE(TytusPullo @ 13/08/2016, 14:41)
Darujmy sobie spekulacje na temat wybuchu czy był umyślny czy nie. Tak jak ktoś pisał wcześniej, fakt jest jeden: było przeszukanie Hodysza co potwierdza Czempiński.
*



Ależ spekulacje w najlepsze trwają. A i eksperci odpowiednio wszystko wyjaśnią. Tacy eksperci jak na przykład niejaki Stanisław Michalkiewicz (znany i lubiany w TV Trwam, TV Republika a ostatnio częsty gość i komentator publicznej TV). Prowadzący jakoś nie zadaje niewygodnych pytań. Oczywiście - niewygodnych z punktu widzenia wywodów pana Michalkiewicza.

https://www.youtube.com/watch?v=zairdmgVUJM
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 13/08/2016, 15:00 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 13/08/2016, 14:29)
Ależ spekulacje w najlepsze trwają.

Przy tego typu wydarzeniach to normalne.

CODE
Tacy eksperci jak na przykład niejaki Stanisław Michalkiewicz (znany i lubiany w TV Trwam, TV Republika a ostatnio częsty gość i komentator publicznej TV).
Michalkiewicz nie jest tu ekspertem tylko komentatorem politycznym.

CODE
Prowadzący jakoś nie zadaje niewygodnych pytań. Oczywiście - niewygodnych z punktu widzenia wywodów pana Michalkiewicza.
Jakich na przykład?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 13/08/2016, 15:08 Quote Post

Emigrant
QUOTE
  Jakich na przykład?


No choćby takiego skąd u Michalkiewicza taka pewność, że za eksplozją stoją służby w momencie kiedy na to brak jakiegokolwiek dowodu. I czy nie za wcześnie aby na oskarżanie ludzi.

Powtórzę za jednym z kolegów:

QUOTE
Nie ma dowodów, ale już rzucił kąsek i oczywiście psy się rzuciły. Bo teraz pod płaszczykiem frazy "Ja tylko zadaję pytania" buduje się narrację pt. "Wałęsa zabił 21 osób"
.


Emigrant
QUOTE
Przy tego typu wydarzeniach to normalne.

Toż, skomentowałem wypowiedź użytkownika TytusPullo:
QUOTE
Darujmy sobie spekulacje na temat wybuchu


Ten post był edytowany przez szczypiorek: 13/08/2016, 15:19
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 13/08/2016, 15:19 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 13/08/2016, 15:08)
No choćby takiego skąd u Michalkiewicza taka pewność, że za eksplozją stoją służby w momencie kiedy na to brak jakiegokolwiek dowodu. I czy nie za wcześnie aby na oskarżanie ludzi.


No, właśnie. Masz pretensje do redekatora, ze durnia z siebie nie zrobił... Michalkiewicz nie mówi, że jest pewny, że za eksplozją stoją służby, a redaktor najwyraźniej słucha i rozumie, co mówi interlokutor.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/08/2016, 13:51
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 13/08/2016, 15:21 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 13/08/2016, 16:19)
QUOTE(szczypiorek @ 13/08/2016, 15:08)

No choćby takiego skąd u Michalkiewicza taka pewność, że za eksplozją stoją służby w momencie kiedy na to brak jakiegokolwiek dowodu. I czy nie za wcześnie aby na oskarżanie ludzi.


No, właśnie. Masz pretensje do redekatora, ze durnia z siebie nie zrobił... Michalkiewicz nie mówi, że jest pewny, że za eksplozją stoją służby, a redaktor najwyraźniej słucha i rozumie, co mówi interlokutor.
*



To jakie Twoim zdaniem jest przesłanie tego co mówi Michalkiewicz i całej rozmowy? Na ile Michalkiewicz posługuje się przywoływaniem faktów a na ile insynuacjami? Jak prowadzący reaguje na jego wycieczki w kierunku teorii na które dowodów brak?

Redaktor nie robi z siebie durnia tylko potencjalnie z widzów. Ale to TV Republika więc ... Przekaz poszedł.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/08/2016, 13:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 13/08/2016, 15:37 Quote Post

QUOTE
To jakie Twoim zdaniem jest przesłanie tego co mówi Michalkiewicz?


Że niektóre rzeczy wskazują, że mogły za tym stać służby. I, że nie byłoby w tym nic niesłychanego. W związku z tym Michalkiewicz przyłącza się do podejrzeń. To nie jest w zasadzie żadno przesłanie, tylko streszczenie jego długiej wypowiedzi. Nigdzie tu nie ma że, jak piszesz, jest pewny, że za tym stały służby. Żeby rzucać oskarżenia jak ty to robisz, najpierw w ogóle trzeba zrozumieć, co inna osoba mówi.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/08/2016, 13:52
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 13/08/2016, 15:46 Quote Post

QUOTE
Że niektóre rzeczy wskazują, że mogły za tym stać służby
.

Ale z tego nawet sam Cenckiewicz próbował się wycofać. W sensie, że służby wysadziły blok.

Problem jest taki, że przekaz poszedł w lud.

QUOTE
I, że nie byłoby w tym nic niesłychanego.


Nie byłoby nic niesłychanego? confused1.gif Wysadzenie bloku z ludźmi przez służby III RP to nie byłoby nic niesłychanego? A możesz jakieś inne tego typu zdarzenia przytoczyć? Bardzo jestem ciekawy.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/08/2016, 13:53
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 13/08/2016, 16:14 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 13/08/2016, 15:46)


Ale z tego nawet sam Cenckiewicz próbował się wycofać. W sensie, że służby wysadziły blok.
Cenckiewicz z niczego sie ani nie próbował wycowfywać ani nie wycofywałn w tym wypadku. Tak samo jak w wypadku Michalkiewicza: sprawdź sobie najpierw dokładnie co w ogóle powiedział Cenckiewicz.


QUOTE
E:I, że nie byłoby w tym nic niesłychanego.

SZ:Nie byłoby nic niesłychanego?  confused1.gif  Wysadzenie bloku z ludźmi przez służby III RP to nie byłoby nic niesłychanego? A możesz jakieś inne tego typu zdarzenia przytoczyć? Bardzo jestem ciekawy. Przypominam - mówimy o Polsce a nie o putinowskiej Rosji.

Po pierwsze to ci się myli także kto co powiedział. To wynika z wypowiedzi M. nie mojej. Więc dodatkowe pytania do niego, nie do mnie. Czyli, jesli o mnie chodzi, możesz sobie czekać, nie bronię. To raz.
A dwa facet w wywiadzie mówi dlaczego tak twierdzi. W skrócie: według niego służby specj. zdolne sa do wszystkiego. I wschodnie i zachodnie. Różnicę między nimi też wyjaśnia.

A ty teraz dodatkowymi pytaniami po prostu zagadujesz fakt, że napisałeś nieprawdę. Albo z niezrozumienia albo było to celowe kłamstwo. Powtarzam- Michalkiewicz nie mówi tu, że jest pewny, że za tym stały służby, jak napisałeś.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/08/2016, 13:54
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 13/08/2016, 16:21 Quote Post

Michalkiewicz z jednej strony to co mówi, podaje w trybie przypuszczającym, ale jednocześnie rozgaduje się tak, jakby to było jasne, że służby specjalne, że "partaczą robotę" itd. Pan "komentator" ewidentnie podaje swoje przypuszczenia tak, że można je odczytać jako pewniki - jest to splot różnych "poszlak", które zebrane razem dają jasną przekaz. I nie ma co się oszukiwać: są podawane dla konkretnego odbiorcy, kupującego wszystkie brednie, odpowiednio dopasowane do koncepcji.



Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/08/2016, 13:54
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 13/08/2016, 16:32 Quote Post

QUOTE
Michalkiewicz z jednej strony to co mówi, podaje w trybie przypuszczającym, ale jednocześnie rozgaduje się tak, jakby to było jasne, że służby specjalne, że "partaczą robotę" itd.
.


Teza o wypadku przy pracy jest wersją łagodniejszą. Co zaś do tego, co ja "widzę" czy nie "widzę", to po prostu trzymam sie tego, co facet naprawdę powiedział ( i to wyraźnie, skspressis verbis), a nie co według kogoś (Szczypiorka w tym wypadku) chciał powiedzieć, żeby Sz. do teorii pasowało.
I może się tego trzymajmy, jeśli chodzi o czyjeś wypowiedzi.
PS. A z tego, co M. się zozgaduje na temat służb, nie wynika, że twierdzi, że to zrobiły, tylko, że według niego byłyby zdolne, (a to są dwie różne sprawy).

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/08/2016, 13:55
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 13/08/2016, 16:53 Quote Post

QUOTE
Cenckiewicz z niczego sie ani nie próbował wycowfywać ani nie wycofywałn w tym wypadku.


A to niech sobie każdy oceni taką na przykład wypowiedź Cenckiewicza:

https://twitter.com/Cenckiewicz/status/763046268771983361

A jeśli natomiast będzie dalej się trzymał wersji o tym, że służby przyczyniły się do śmierci ludzi to będzie tylko ciekawiej. Ja niczego nie odrzucam. Czekam grzecznie na dowody.

QUOTE
Więc dodatkowe pytania do niego, nie do mnie. Czyli, jesli o mnie chodzi, możesz sobie czekać


Na nic za bardzo nie liczyłem. Ale nie doczekał bym się przede wszystkim z powodu tego, że nie za bardzo jak miałbyś taką tezę obronić. Bo czego tu bronić. I jak? Takie świadome działanie służb skutkujące śmiercią tylu niewinnych ludzi byłoby wydarzeniem wyjątkowym. Bo historia III RP takowych dotąd nie odnotowała. To byłoby coś "niesłychanego".

Ale Michalkiewicz żyje w swoim świecie gdzie służby albo Żydzi stoją za wszystkim i dla niego to nie nowina. Redaktor też mu specjalnie nie przeszkadzał w nakręcaniu się.

I tak mogą przez najbliższe miesiące wyglądać dyskusje o Gdańsku. Mam takie obawy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
usunięte 231218
 

Unregistered

 
 
post 13/08/2016, 17:05 Quote Post

Vitam

Wysadzenie bloku z ludźmi przez służby III RP to nie byłoby nic niesłychanego? A możesz jakieś inne tego typu eprzytoczyć? Bardzo jestem ciekawy. Przypominam - mówimy o Polsce a nie o putinowskiej Rosji. (Szczypiorek)

Rainbow Warrior.
Obalenie Allende.
Tak na szybko dwa przykłady działania tajnych służb. Co prawda - nie polskich, no ale też i nie z Putii. Z szacownych krajów demokratycznych i praworządnych.
Tak przy okazji - z tradycji jakich służb czerpały (choćby kadrowo) służby naszego kraju? Bliżej im było do Francji czy do Rosji?
 
Post #43

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 13/08/2016, 17:08 Quote Post

Dla mnie z wywodu M. podanego jako przypuszczenia wynika: Wałęsa polecił służbom specjalnym, aby przed wyborami prezydenckimi (Wałęsa starał się o reelekcję) poczyściły papiery na "Bolka". Służby przeholowały i zginęli niewinni ludzie. Żadnej innej tezy nie ma, bo musi być po odpowiedniej "linii" - tj. byle się coś przykleiło do Wałęsy.

I jeśli M. jest jedynie komentatorem, a nie żadnym ekspertem, to jego dywagacje nic dla mnie nie znaczą. Mają wartość wpisów na Onecie.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/08/2016, 13:50
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.287
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 13/08/2016, 17:11 Quote Post

Emigrant
QUOTE

No, jak sobie będziesz wymyślał, czyjeś wypowiedzi i to dopiero komentował, co sobie wymyśliłes, to na pewno...



Zakładam, że moje uwagi do niezbyt uczciwej prawicowej narracji nie będą decydujące w dyskusji. Przynajmniej nie w skali naszego nieszczęśliwego kraju (używając określenia Michalkiewicza rolleyes.gif ). A czy coś tu "wymyślam" to sobie każdy może ocenić.

Póki co czekam na wyniki śledztwa.

Qbk
QUOTE
Tak na szybko dwa przykłady działania tajnych służb.


Ale pytanie było o polskie służby już po transformacji ustrojowej. O jakiś przykład z III RP.

Podobno to u nas nic nadzwyczajnego.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/08/2016, 13:49
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej