Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> TOMASZ BEKSINSKI, 1958 - 1999
     
Gwaldrik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 444
Nr użytkownika: 49.815

BANITA
 
 
post 1/09/2009, 10:42 Quote Post

Tlumacz pajtonow, bonda, milosnik horroru, ale przede wszystkim PROPAGATOR swietnej muzyki z moim ukochanym rockiem progresywnym na czele. Czlowiek wielce zasluzony dla wielu pokolen mlodych ludzi szukajacych dla siebie muzycznych klimatow. On wielu osobom otwieral oczy i niejako poszerzal horyzonty myslowe poprzez matrymonialne kojarzenie par muzyka-czlowiek, ktore "za jakis czas" w szczesliwosci i nieustajacej namietnosci obchodzic beda swoje zlote gody.
wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 1/09/2009, 11:24 Quote Post

Mysle ze dzis w dniu koncertu Lacrimosy , jest gdzie przy niej .
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 1/09/2009, 13:03 Quote Post

QUOTE(Gwaldrik @ 1/09/2009, 11:42)
Tlumacz pajtonow, bonda, milosnik horroru, ale przede wszystkim PROPAGATOR swietnej muzyki z moim ukochanym rockiem progresywnym na czele. Czlowiek wielce zasluzony dla wielu pokolen mlodych ludzi szukajacych dla siebie muzycznych klimatow. On wielu osobom otwieral oczy i niejako poszerzal horyzonty myslowe poprzez matrymonialne kojarzenie par muzyka-czlowiek, ktore "za jakis czas" w szczesliwosci i nieustajacej namietnosci obchodzic beda swoje zlote gody.
wink.gif
*


noo ... z tym rokiem progresywnym raczej bym polemizował ... ale to zależy od definiowania
Wychowałem się na nim, ukształtowałem i pozostałem w tym kręgu
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 2/09/2009, 7:57 Quote Post

Ja go cenilem za tlumaczenia filmow Monthy Pythona.Zwlaszcza "Zywot Briana" w innym tlumaczeniu to zupelnie odmienny film.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Gwaldrik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 444
Nr użytkownika: 49.815

BANITA
 
 
post 2/09/2009, 15:24 Quote Post

QUOTE(secesjonista @ 1/09/2009, 13:03)
noo ... z tym rokiem progresywnym raczej bym polemizował ...


A to czemu, jesli mozna spytac? W ostatnim tekscie Beksinski napisal, ze dla takich utworow jak "Epitaph" i "Echoes" warto bylo zyc. Nie mow mi, ze King Crimson i Pink Floyd to nie rock progresywny. Oczywiscie, ze on nie tylko ten nurt rocka propagowal, ale z mojej perspektywy, wscieklego, zajadlego, ekstremistycznego milosnika tej muzyki, ów aspekt liczy sie przede wszystkim. Wielu takich jak ja wlasnie Beksinskiemu (miedzy innymi) milosc do rocka progresywnego zawdziecza.

Z wielu wypowiedzi Beksy wnosze, ze rock progresywny cenil on najwyzej. Owszem, lubil gotyk, lubil new romantic, lubil punk rock, ale byl swiecie przekonany (i o tym pisal), ze najwiekszy wplyw na rozwoj rocka miala muzyka tworzona na przelomie lat 60-tych i 70-tych. Przypomne, ze wowczas za progresywne klimaty braly sie rowniez zespoly z glownego nurtu z Led Zeppelin ("Stairway to Heaven") i Deep Purple ("Child in Time") na czele.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 2/09/2009, 19:17 Quote Post

QUOTE(Gwaldrik @ 2/09/2009, 15:24)
QUOTE(secesjonista @ 1/09/2009, 13:03)
noo ... z tym rokiem progresywnym raczej bym polemizował ...


A to czemu, jesli mozna spytac? W ostatnim tekscie Beksinski napisal, ze dla takich utworow jak "Epitaph" i "Echoes" warto bylo zyc. Nie mow mi, ze King Crimson i Pink Floyd to nie rock progresywny. Oczywiscie, ze on nie tylko ten nurt rocka propagowal, ale z mojej perspektywy, wscieklego, zajadlego, ekstremistycznego milosnika tej muzyki, ów aspekt liczy sie przede wszystkim. Wielu takich jak ja wlasnie Beksinskiemu (miedzy innymi) milosc do rocka progresywnego zawdziecza.

Z wielu wypowiedzi Beksy wnosze, ze rock progresywny cenil on najwyzej. Owszem, lubil gotyk, lubil new romantic, lubil punk rock, ale byl swiecie przekonany (i o tym pisal), ze najwiekszy wplyw na rozwoj rocka miala muzyka tworzona na przelomie lat 60-tych i 70-tych. Przypomne, ze wowczas za progresywne klimaty braly sie rowniez zespoly z glownego nurtu z Led Zeppelin ("Stairway to Heaven") i Deep Purple ("Child in Time") na czele.
*


to nie zmienia faktu ze byl wielkim fanem lacrimosy i sisters of mercy on spopularyzowal te kapele w Polsce
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Ambioryks
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.363
Nr użytkownika: 57.567

Stopień akademicki: magister
Zawód: animator kultury
 
 
post 11/09/2009, 21:05 Quote Post

Cenię go właściwie za wszystko: za propagowanie świetnej muzyki, za tłumaczenie Pythonów, za tłumaczenie filmów np. z Eastwoodem (często filmy tłumaczone przez niego czytał Janusz Kozioł - to z jego ust najczęściej padały słowa "Tekst: Tomasz Beksiński") oraz za to, że był on moją bliźniaczą duszą: fascynowały go takie same klimaty jak mnie (gotyk, horror), interesował się śmiercią, na punkcie której miał obsesję, był bardzo wrażliwy, marzyciel i idealista, tragiczny romantyk - typowy enneagramowy 4w5.
Duchowo i intelektualnie jestem niemal dokładną kopią T. Beksińskiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 12/09/2009, 8:14 Quote Post

[quote=Ambioryks,11/09/2009, 21:05]
Cenię go właściwie za wszystko: za propagowanie świetnej muzyki, za tłumaczenie Pythonów, za tłumaczenie filmów np. z Eastwoodem (często filmy tłumaczone przez niego czytał Janusz Kozioł - to z jego ust najczęściej padały słowa "Tekst: Tomasz Beksiński") oraz za to, że był on moją bliźniaczą duszą: fascynowały go takie same klimaty jak mnie (gotyk, horror), interesował się śmiercią, na punkcie której miał obsesję, był bardzo wrażliwy, marzyciel i idealista, tragiczny romantyk - typowy enneagramowy 4w5.
Duchowo i intelektualnie jestem niemal dokładną kopią T. Beksińskiego.
*

[/quote
coraz mniej takich ludzi, na pewno musi ci byc ciezko ,bez ironi
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.510
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 12/09/2009, 8:55 Quote Post

QUOTE(Ambioryks @ 11/09/2009, 21:05)

Duchowo i intelektualnie jestem niemal dokładną kopią T. Beksińskiego.
*



Nie zrozum mnie źle, ale... obyś nie skończył tak jak on.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
OverHaul
 

duc
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.361
Nr użytkownika: 15.760

 
 
post 12/09/2009, 9:06 Quote Post

QUOTE(godfrydl @ 9/03/2006, 9:04)
"(...)jeśli rap można nazwać muzyką, to z równym powodzeniem można by zacząć podawać gówno w restauracjach jako delikates o wyrafinowanym smaku."
Za takie słowa Beksę wielbiłem!!!!No, może bez przesady, ale ten cytat przebija wszystko co o tej "muzyce" powiedziano!
*

Cóż za bzdury. sleep.gif

Ale tłumacz był z niego świetny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
godfrydl
 

Diabolus in musica
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.136
Nr użytkownika: 9.524

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 14/09/2009, 10:20 Quote Post

Niestety, to prawda, która w oczy kole!
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.510
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 20/09/2009, 10:15 Quote Post

Stawianie Beksińskiego, jako wzór i autorytet to jakieś nieporozumienie. Z pewnością był to człowiek nietuzinkowy, wszechstronny i niebanalny, ale nie utożsamiałbym się ze wszystkim co mówił. Miał niekiedy "napady" melancholii i wygłaszał przy okazji, różne kontrowersyjne i nieprzemyślane a może nawet bzdurne sądy i opinie(chociaż akurat pod tym o hip-hopie podpisałbym się).
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 20/09/2009, 11:28 Quote Post

QUOTE(Krzysztof M. @ 20/09/2009, 11:15)
Stawianie Beksińskiego, jako wzór i autorytet to jakieś nieporozumienie. Z pewnością był to człowiek nietuzinkowy, wszechstronny i niebanalny, ale nie utożsamiałbym się ze wszystkim co mówił. Miał niekiedy "napady" melancholii i wygłaszał przy okazji, różne kontrowersyjne i nieprzemyślane a może nawet bzdurne sądy i opinie(chociaż akurat pod tym o hip-hopie podpisałbym się).
*


a które uważasz za bzdurne?
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 20/09/2009, 13:29 Quote Post

Panowie niewatpliwie Beksinski po smierci zostal postacia kultowa . Pozostal autorytetem ,dla wtajemniczonych w jego muzyke .
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.510
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 20/09/2009, 14:01 Quote Post

QUOTE(secesjonista @ 20/09/2009, 11:28)
QUOTE(Krzysztof M. @ 20/09/2009, 11:15)
Stawianie Beksińskiego, jako wzór i autorytet to jakieś nieporozumienie. Z pewnością był to człowiek nietuzinkowy, wszechstronny i niebanalny, ale nie utożsamiałbym się ze wszystkim co mówił. Miał niekiedy "napady" melancholii i wygłaszał przy okazji, różne kontrowersyjne i nieprzemyślane a może nawet bzdurne sądy i opinie(chociaż akurat pod tym o hip-hopie podpisałbym się).
*


a które uważasz za bzdurne?
*



W kwestii muzyki mawiał, że metal to nic więcej tylko "wiartarki" i młoty pneumatyczne, hip-hop porównywał do gówna, a niekiedy tak określał muzykę gotycką (że ma przesyt i że nienawidzi tego gówna). Z jego felietonów w Teraz Rock przebijał czasami totalny pesymizm i frustracja, oraz jakaś ukryta nienawiść do świata. Pragnął miłości, ale wybierał tylko biuściaste, "wampiryczne" kobiety. Nazywał samobójców egoistami a sam poszedł tą drogą. Czasami sam sobie zaprzeczał - po prostu była to bardzo skomplikowana natura. Bardzo ciekawa postać, ale powtarzam - przestrzegałbym przed jej mitologizowaniem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej