Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
16 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> David Irving, Więzień za poglądy
     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 14/03/2006, 18:07 Quote Post

Kłamie co drugi polityk (skromnie licząc) i nic się nie dzieje.
Są goście którzy podważają teorię ewolucji i też nic, chociaż to też poważna sprawa. Biorąc pod uwagę, że dotyczy całej ludzkości to może poważniejsza od zagłady Żydów.
A ci co zaprzeczaja zbrodniom komunistycznym?
Poza tym kłamstwo należy udowodnic. Zanim nie zostanie udowodnione kłamstwen nie jest.

QUOTE
Nie zostaje zaprzepaszczona żadna okazja aby dop******ić Polakom, Żydom, Brytyjczykom, Amerykanom, Rosjanom, Ukraińcom, etc. Nie ma się co łudzić - to, że Irving napisał nawet książkę o zamachu na Sikorskiego nie jest żadnym dowodem jakiejś sympatii dla Polski. Ot, znalazł kolejny sposób na dokopanie aliantom.


Jeżeli ma takie antypatie to dlaczego nie? Jego prywatna sprawa. Ja osobiście nie lubię pedałów i to też moja sprawa. Z tego co wiem facet nie nawołuje do przemocy, ja też nie.

NIE BRONIĘ JEGO POGLĄDÓW ALE PRAWA DO ICH WYRAŻANIA!!!

Tak jak nie lubię pedałów ale uważam, że mają prawo głosic swoje poglądy (chociaż zaznaczam, że będę z tymi poglądami walczył)
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 14/03/2006, 19:12 Quote Post

QUOTE(gregski @ 14/03/2006, 19:07)
NIE BRONIĘ JEGO POGLĄDÓW ALE PRAWA DO ICH WYRAŻANIA!!!

A ja będę bronił prawa Austrii do ustalania własnego prawodawstwa, które Irving powinien przestrzegać, czy to mu sie podoba czy też nie wink.gif
Jak na razie to bronisz "prawa" Irvinga do wyrażania kłamstw a nie poglądów. Co z tego, że się przyznał do niektórych błędów - sporą kasę jednak zarobił wink.gif
Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Natio
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 69
Nr użytkownika: 14.779

 
 
post 14/03/2006, 19:57 Quote Post

QUOTE
Jak na razie to bronisz "prawa" Irvinga do wyrażania kłamstw a nie poglądów.

To czy tezy przez niego głoszone to klamstwa to Twoja subiektywna opinia.Irving wyrażając swe poglądy z pewnością nie uwazał ich za kłamstwa.Po prostu to była jego interpertacja niektórych zdarzeń z czasów IIwojny swiatowej(holocaust np.)które miał(i ma prawo)głosic nawet jeśli są powszechnie uznane za absurdalne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 14/03/2006, 20:01 Quote Post

QUOTE(gregski @ 14/03/2006, 19:07)
Kłamie co drugi polityk (skromnie licząc) i nic się nie dzieje.

Politykom z regułu nie wierzę, oni z gruntu mają doraźne cele. Co innego historyk, jego zadaniem jest przedstawienie "jak to było" w świetle wszystkich dokumentów, źródeł jakie są znane, a nie takich co pasują do jego teorii przy okazji ignorując inne.
QUOTE
Są goście którzy podważają teorię ewolucji i też nic, chociaż to też poważna sprawa. Biorąc pod uwagę, że dotyczy całej ludzkości to może poważniejsza od zagłady Żydów.

O ewolucji możemy sobie teoretyzować, nas tam nie było i tak na prawdę nikt nie wie jak to było. Wiemy jedno tylko jedno "ewolucja była" Natomiast w przypadku holokaustu, to było zaledwie 60 parę lat temu, jeszcze żyją Ci którzy uniknęli losu.
QUOTE

A ci co zaprzeczaja zbrodniom komunistycznym?

Jak narazie zbrodnie komunizmu nie są ścigane z paragrafu, zwróć uwagę jaki raban podniósł się u nas po ostatnim oświadczeniu Moskwy że nie było zbrodni katyńskiej.
Nie wiem czy PE przyjął ową rezolucje potępiającą Moskwę (czy coś w tym stylu)
QUOTE
 
NIE BRONIĘ JEGO POGLĄDÓW ALE PRAWA DO ICH WYRAŻANIA!!!
Tak jak nie lubię pedałów ale uważam, że mają prawo głosic swoje poglądy (chociaż zaznaczam, że będę z tymi poglądami walczył)
*


Co do głoszenie swoich poglądów odnoszę wrażenie że czasami myli się "wolność" z "dowolnością". Nasza wolnośc jest zawsze ograniczana wolnością innych, ich prawami.

Odnosze wrażanie że ściganie z urzędu negowania zbronii hitlerowskich jest dlatego aby ludzie nie zapomnieli czym one były, ofiary mają prawo do tego aby pamięć o holokauście nie zginęła.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 14/03/2006, 20:44 Quote Post

QUOTE
Wiemy jedno tylko jedno "ewolucja była"

Jest od groma ludzi, którzy twierdzą, że jej nie było.

QUOTE
Jak narazie zbrodnie komunizmu nie są ścigane z paragrafu,

Ależ zaprzeczanie zbrodniom komunistycznym jak najbardziej jest. Z tego samego artykułu ustawy o IPN co zaprzeczanie nazistowskim.

QUOTE
Co do głoszenie swoich poglądów odnoszę wrażenie że czasami myli się "wolność" z "dowolnością". Nasza wolnośc jest zawsze ograniczana wolnością innych, ich prawami.

Jaką wolność narusza zaprzeczanie holokaustowi?

I o czym my w zasadzie mówimy? Czy o zaprzeczaniu holokaustowi? Czy o zaprzeczaniu istnieniu komór gazowych? Czy może o powątpiewaniu w ich "przepustowość", czyli o fizyczną możliwość zabicia w nich pewnej ogólnie przyjmowanej liczby ofiar?

QUOTE
ofiary mają prawo do tego aby pamięć o holokauście nie zginęła.

Cała ludzkość ma prawo do tego, aby poznać prawdę. Ale jak ją poznać, skoro nie można jej badać?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 14/03/2006, 22:12 Quote Post

QUOTE
Jaką wolność narusza zaprzeczanie holokaustowi?

Czyjś dziadek rabin z niewielkiego miasteczka został zagazowany w Oświęcimiu, jeśli zaprzeczasz holokaustowi zaprzeczysz śmieci tego człowieka.
Mam prawo mówić jak on zginął.
QUOTE(Necrotrup @ 14/03/2006, 21:44)
I o czym my w zasadzie mówimy? Czy o zaprzeczaniu holokaustowi? Czy o zaprzeczaniu istnieniu komór gazowych? Czy może o powątpiewaniu w ich "przepustowość", czyli o fizyczną możliwość zabicia w nich pewnej ogólnie przyjmowanej liczby ofiar?

Właśnie w którym momencie zaczyna się rewizjonizm ?
Wtedy kiedy zanegujemy "tam nie było żadnych komór" ? Czy też poddamy w watpliwość wydajność krematoriów przedstawiając dokument z innymi danymi niż pismo SS-stunmannfuhrera Bischoffa z 28.06.43 informujące o wydajności istniejacych krematorów w w KL Auschwitz I i KL Aushwitz-Birkenau ?
QUOTE
QUOTE
ofiary mają prawo do tego aby pamięć o holokauście nie zginęła.

Cała ludzkość ma prawo do tego, aby poznać prawdę. Ale jak ją poznać, skoro nie można jej badać?
*


Ale kto zabrania badać ?
Np. liczba ofiar KL Auschwitz.
Hoss zeznał "nie mniej niż 3 mln", Jan Sehn w 1964) mówił o liczbie nie mniejszej niż 4 mln, dalej Foot - 3 mln, Reitlinger - poniżej 1 mln, Wellers 1,471 mln, Kazimierz Peiper - co najmniej 1,1 mln.
Czy tym historykom ktoś przypiął łatkę rewizjonistów ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 14/03/2006, 22:27 Quote Post

QUOTE
Czyjś dziadek rabin z niewielkiego miasteczka został zagazowany w Oświęcimiu, jeśli zaprzeczasz holokaustowi zaprzeczysz śmieci tego człowieka.
Mam prawo mówić jak on zginął.

Ależ mów!!!
O to własnie chodzi, facet zaprzecza istnieniu komór gazowych - pokażmu je! Udowodnij przed całym światem, że łże!
Osobiście uważam, że pan Irving to ponura kreatura ale jeżeli zabronisz dyskusji na jakiś temat to nie zdziw się gdy pojawi się więcej tematów "nie do ruszenia". A to już totalitaryzm.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 14/03/2006, 23:16 Quote Post

QUOTE(gregski @ 14/03/2006, 23:27)
QUOTE
Czyjś dziadek rabin z niewielkiego miasteczka został zagazowany w Oświęcimiu, jeśli zaprzeczasz holokaustowi zaprzeczysz śmieci tego człowieka.
Mam prawo mówić jak on zginął.

Ależ mów!!!
O to własnie chodzi, facet zaprzecza istnieniu komór gazowych - pokażmu je! Udowodnij przed całym światem, że łże!

Nie trzeba, już co najmniej raz przegrał proces i sporo go to kosztowało.
QUOTE
Osobiście uważam, że pan Irving to ponura kreatura

Tutaj się z tobą zgodzę.
QUOTE
ale jeżeli zabronisz dyskusji na jakiś temat to nie zdziw się gdy pojawi się więcej tematów "nie do ruszenia". A to już totalitaryzm.
.
Z interesującej dyskucji zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego, sam udział w dyskusji z osobami o innych niż nasze zapatrywaniach na pewne sprawy jest swoistym pojedynkiem na argumenty, fakty, źródła.
Nie ruszanie tematów kiedy wszyscy wiedzą lub udają że wiedzą że coś było nie tak, ale po co nam jakiś smrodek.

Tak zapędziłem się z Irvingiem z postanowiłem sprawdzić za co on został skazany, trafiłem na link wyborczej
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34188,3174031.html
wydał mi się "nie za bardzo obiektywny", drązyłem temat dalej i
na na wp w dziale ksiązki http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/id,31389,wiadomosc.html
pisze (wg mnie obiektywnie i bez emocji), że David Irving został oskarżony
o kłamstwo (1989 podczas dwóch wykładów) w sprawie pogromu Żydów podczas nocy kryształowej, pogromu dokonali nieznani sprawcy, przebrani w mundury SA, zaś Hitler trzymał nad Żydami swe chroniące dłonie.
O holokauście, komorach gazowych ani słowa .
Co ciekawe w Austri w 1999-2004 latach zapadło 158 wyroków skazujących z tego samego paragrafu co został skazany Irving.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 14/03/2006, 23:34 Quote Post

QUOTE
David Irving został oskarżony
o kłamstwo (1989 podczas dwóch wykładów) w sprawie pogromu Żydów podczas nocy kryształowej, pogromu dokonali nieznani sprawcy, przebrani w mundury SA, zaś Hitler trzymał nad Żydami swe chroniące dłonie.

O rany! Jeszcze raz: Nie twierdzę, że Irving ma racje (nawet on sam twierdzi, że się mylił).
Twierdzę,że nikt nie starał sie udowodnic mu,że kłamie. Udowodniono, że poruszył zakazany temat.

QUOTE
QUOTE
Osobiście uważam, że pan Irving to ponura kreatura


Tutaj się z tobą zgodzę.

QUOTE

To, że obaj uważamy, że facet jest mało sympatyczny nie upoważnia nas do kneblowania go. Bo wtedy godzimy się, że może przyjsc ktoś komu nasze wywody nie będą w smak i nas obu zaknebluje tylko dlatego, że może i ma taką ochotę (oczywiscie znajdzie jakieś wytłumaczenie, prawdopodobnie dobro ogółu, bo co innego?)
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 15/03/2006, 0:33 Quote Post

QUOTE
Ale kto zabrania badać ?

KAŻDY. W przeciwnym razie możemy pożegnać się z wolnością słowa i wolnością badań naukowych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 15/03/2006, 9:44 Quote Post

Może powiem tak - gorącym zwolennikiem wyroku na Irvinga nie jestem, ale nie mam też zamiaru rozdzierać szat i wylewać łez nad jego nieszczęsnym losem. Używanie jego przypadku do straszenia ludzi nadchodzącym "zamordyzmem" jest zabiegiem może i w zamierzeniu sprytnym ale zupełnie bezpodstawnym. Jak na razie społeczeństwa Zachodu (w tym i Austrii) od dziesięcioleci cieszą się swobodą wypowiedzi i myśli i jakoś nie zanosi się na zmianę tego stanu rzeczy. Wyrok na Irvinga nie był efektem jakiejś insynuowanej przez niektórych eskalacji cenzury, lecz wynikiem złamania przez niego już istniejącego od dziesięcioleci prawa. Wolność wypowiedzi nie jest wartością najwyższą z uwagi na to, że może ona krzywidzić innego człowieka. Wypowiedzi Irvinga z pewnością były bardziej bolesne dla rodzin ofiar holocaustu niż domniemany ból, jaki być może czuł on z powodu swych urojonych teorii i niemożności ich dowiedzenia. Jego krewni nie ginęli w komorach gazowych.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 11/09/2009, 13:15
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 15/03/2006, 10:09 Quote Post

QUOTE(gregski @ 15/03/2006, 0:34)
Twierdzę,że nikt nie starał sie udowodnic mu,że kłamie. Udowodniono, że poruszył zakazany temat.

Tak na prawdę to nie wiemy (przynajmniej ja) jak przebiegał proces Irvinga. Wiemy jedynie że oskażyciel wnioskował o 3 lata za kłamstwo w sprawie nocy kryształowej. Nie dotarłem do uzasadnienia wyroku.

QUOTE
To, że obaj uważamy, że facet jest mało sympatyczny nie upoważnia nas do kneblowania go. Bo wtedy godzimy się, że może przyjsc ktoś komu nasze wywody nie będą w smak i nas obu zaknebluje tylko dlatego, że może i ma taką ochotę (oczywiscie znajdzie jakieś wytłumaczenie, prawdopodobnie dobro ogółu, bo co innego?)
*


Mi nie podoba się w jaki sposób media poinformowały o wyroku, można powiedzieć ze posłużyły się metodami Irvinga.
Proszę mnie poprawić ale podawano, że Irving kontrowersyjny historyk został skazany na 3 lata, w przeszłości Irving wielokrotnie negował holokaust. I mamy 3 lata za negowanie holokaustu.
Rewizjonista zasługuje na rzetelne przedstawiene jego procesu. Odnosze wrażenie że zarówno jego zwolennikom jak i przeciwnikom to jak przedstawiono jest
na rękę. Zwolennicy zyskali w Irvingu męczennika za sprawe, ofiarę syjonistycznego spisku. Przeciwnicy zadowolenie że "nareszcie ktoś mu dokopał". Odnoszę wrażenie że żadnej ze stron nie zalezy na tym abyśmy wiedzieli za co dokładnie został skazany.
A wiekszość ? Większośc się spyta "a kto to jest Irving ?"

Necrotrup
Nikt nie zabrania badać,tylko w ramach tej wolności słowa musisz przyjąc poźniej krytykę swoich wyników badań, warsztatu pracy.
Możesz badać, ale nie wolno pomijać istniejących źródeł.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 15/03/2006, 13:36 Quote Post

QUOTE
Nikt nie zabrania badać,tylko w ramach tej wolności słowa musisz przyjąc poźniej krytykę swoich wyników badań, warsztatu pracy.
Możesz badać, ale nie wolno pomijać istniejących źródeł.


Święte słowa!!!!!!

Krytykuj ile wlezie!!
Wykaż jego nieżetelnośc!
Zniszcz gnoja siłą swoich argumentów, a ja będę Ci bił brawo!

Ale jeżeli pakujesz faceta do pierdla bo nie podoba Ci się to co napisał to będę protestował bo zaczyna to byc grożne.
QUOTE
to jak sądzicie oczym za kilka lat niebedzie można dyskutować. wasze typy

Tragedia polega na tym, że nie trzeba czekac kilka lat. Polityczne zidiocenie zwane poprawnością polityczną wymusza coraz większą ilośc tematów tabu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 15/03/2006, 15:53 Quote Post

Moja poprzednia wypowiedź na temat kto zabrania badań była niego chaotyczna - cóż, przeczytałem chyba co innego niż było napisane sad.gif
Ale do rzeczy. Kto zabrania? Niedawno odmówiono dostępu do obiektów w Oświęcimiu Irańczykom. Owszem, jechali z gotową tezą, jednak jeśli okazałaby się nieprawdziwa, tym gorzej dla nich. Wcześniej nie wpuszczono na teren obozu Irvinga. Cóż tam jest takiego, że kierownictwo muzeum boi się badań?

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 21/03/2006, 23:26 Quote Post

QUOTE(Necrotrup @ 15/03/2006, 16:53)

Ale do rzeczy. Kto zabrania? Niedawno odmówiono dostępu do obiektów w Oświęcimiu Irańczykom. Owszem, jechali z gotową tezą, jednak jeśli okazałaby się nieprawdziwa, tym gorzej dla nich. Wcześniej nie wpuszczono na teren obozu Irvinga. Cóż tam jest takiego, że kierownictwo muzeum boi się badań?
*


Co do Irańczyków - ewidentny samobój Państwowego Muzeum w Oświęcimiu.
Wśród komisji był (?) były ambasador Iranu w Polsce, który twiedził że 3 mln ofiar to zawyżona liczba, bo krematoriała musiałyby pracować kilkanaście lat.
Nie zaproszenie tej komisji (odrzucam całą hucpę wokół powołania komisji), stracono okazję aby poznać stan wiedzy o holokauście jaki jest wśród elit islamu.
Co do tezy Irańczyków - owych 3 mln, jest to zawyżone prawie trzykrotnie ! W Oświęcimiu zginęło co najmniej 1,1 mln osób (za dr Franciszkiem Piperem).
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

16 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej