Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WLODZIMIERZ CIMOSZEWICZ
     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 20/07/2005, 10:55 Quote Post

QUOTE(Mintho @ 20/07/2005, 11:03)
Na polskiej scenie politycznej panuje względna równowaga. Raz mamy „zakute, prawicowe łby”, a raz „pieprzonych komuchów” i tego obawiam się, że Twoje niezadowolenie nie zmieni.
*



przestrzegam w bezgraniczną wiarę w wahadło polityczne. Teza o wahadle daje "luz" tym politykom, że cokolwiek zrobią (narobią) to i tak po pewnej karencji wrócą siłą rzeczy. Myśle, że wahadło też ma swoją wytrzymałość i po pewnym krytycznym przegięciu może wylecieć z całą formacją polityczną na śmietnik historii.
W skrajnej sytuacji wyleci ze wszystkimi dotychczasowymi formacjami...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
fiodor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 2.162

 
 
post 20/07/2005, 11:47 Quote Post

QUOTE
W skrajnej sytuacji wyleci ze wszystkimi dotychczasowymi formacjami...


Czego sobie i pewnie wielu rodakom zycze smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 20/07/2005, 12:01 Quote Post

A kto miałby rządzić Samoobrona do spółkiz LPR-em,bo tylko oni jeszcze nie rządzili?Problemem,nie jest to,czy ktoś rządził tylko jak to robił.Mam nmadzieję,że w tym roku polityczna karuzela w Polsce zostanie przerwaNA i albo doczekamy się wreszczie normalnych,dobrych,uczciwych,prawicowych rządów na które ten kraj zasługuje albo jeżeli to się nie stanie,znowu dojdzie do kompromitacji,to wtym kraju rzeczywiście coś się wydarzy,bo Polacy dłużej tego wytrzymają.Miejmy nadzieję,że to tego nie dojdzie.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
fiodor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 2.162

 
 
post 20/07/2005, 12:26 Quote Post

QUOTE
Problemem,nie jest to,czy ktoś rządził tylko jak to robił.


To sprobuj wskazac takich, ktorzy juz rzadzili i robili to swietnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 20/07/2005, 12:41 Quote Post

I to właśnie jest największym problemem Polski,że ciężko takie osoby znależć,choć na pewno paru takich by się znalazło.To jakie są polskie rządy wszyscy widzimy.Tylko pytanie jest,czy tylko nato Polskę?Czy zasługuje ona na coś więcej?czy my zasługujemy na coś lepszego,jako naród,który tyle wycierpiał dla odzyskania wolności?Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 20/07/2005, 12:58 Quote Post

QUOTE(fiodor @ 20/07/2005, 13:26)
QUOTE
Problemem,nie jest to,czy ktoś rządził tylko jak to robił.


To sprobuj wskazac takich, ktorzy juz rzadzili i robili to swietnie.
*



jak to kto? a Andrzej Bączkowski?

tylko, ze... jemu sie chyba zmarło z przepracowania sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 20/07/2005, 14:40 Quote Post

QUOTE(Mintho @ 20/07/2005, 11:03)
Macias, czemu "pieprzone komuchy" na stanowisku prezydenta są Twoim zdaniem złe? O ile mnie pamięć nie myli Wałęsa w czasie swojej prezydentury narobił więcej zamieszania niż Kwaśniewski sleep.gif I proszę mi tu nie mówić, że na razie za mało prawicy było u władzy... Na polskiej scenie politycznej panuje względna równowaga. Raz mamy „zakute, prawicowe łby”, a raz „pieprzonych komuchów” i tego obawiam się, że Twoje niezadowolenie nie zmieni.
*


Czasem publiczne zamieszanie jest lepsze od cichego budowania układu biznesowo-polityczno-mafijnego, czym przez 10 lat z zapałem zajmowało się otoczenie jaśnie panującego.
Nie zgadzam się z równowagą "komuchów: i "prawicowych łbów"
Policzmy.
SLD u władzy:
1993-1997, 2001-2005 - rząd
1995-2005 - prezydent
Prawica w ścisłym tego słowa znaczeniu
I 1992 - VI 1992 - rząd
Rządy z udziałem prawicy:
I 1991 - XII 1991 - J.K. Bielecki
VI 1992 - IX 1993 - H. Suchocka
1997-2001 - AWS - UW
Prezydentura Lecha Wałęsy:
1990-1995
Przy czym koalicje popierające rządy Bieleckiego i Suchockiej, to tylko częściowo prawica.
QUOTE
Co do sondaży to wyraznie widać,ze zintegrował lewicową część społeczeństwa,zobaczymy jak mu pójdzie z pozyskaniem innych grup,a szczególnie w II turze.Pozdrawiam!

Obawiam się, że ż dotychczasowym wsparciem medialnym pójdzie mu świetnie. Popatrzmy:
1. Włodzimierz Cimoszewicz zadeklarował, że będzie unikał debat i starć z pozostałymi kandydatami. Media: Świetnie - nie będzie się angażował w brudną kampanię, stoi ponad podziałami...
2. Włodzimierz Cimoszewicz uciekł z przesłuchania. Media: Marszałek Sejmu dał odpór komisji dyszącej żądzą krwi. (Ciekawe jaka burza by się rozległa, gdyby to Lech Kaczyński uciekł z przesłuchania)
3. Tomasz Nałęcz rejteruje od Borowskiego do obozu zwycięzcy. Media: Wybitny polityk SdPL Tomasz Nałęcz przeszedł do obozu Cimoszewicza
No i żadne mainstreamowe medium nie zakwestionowało tezy o ponad partyjności Cimoszewicza. A przecież równie dobrze Lech Kaczyński mógłby głosić, że jest najwyższym kandydatem na prezydenta. Obie te tezy są równie prawdziwe.
Dlatego mam poważne obawy, że nastąpi powtórka z 1995 roku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
lkts
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 7.623

 
 
post 20/07/2005, 14:54 Quote Post

QUOTE
Mam nmadzieję,że w tym roku polityczna karuzela w Polsce zostanie przerwaNA i albo doczekamy się wreszczie normalnych,dobrych,uczciwych,prawicowych rządów na które ten kraj zasługuje albo jeżeli to się nie stanie,znowu dojdzie do kompromitacji,to wtym kraju rzeczywiście coś się wydarzy,bo Polacy dłużej tego wytrzymają.Miejmy nadzieję,że to tego nie dojdzie.Pozdrawiam!


Jeżeli ta polityczna karuzela zostanie przerwana, to w tej kadencji SLD będzie miała większość parlamentarną smile.gif
Miałeś już swoje, piękne prawicowe rządy, za czasów Jerzego Buzka. Nie twierdze, że przez ostatnie 4 lata SLD wywiązało się ze wszystkich swoich obietnic i magicznie uzdrowiło kraj. Dla przykładu przypomnę propozycję zniesienia Senatu przez SLD. Było to jedno z wielu haseł SLD sprzed czterech lat. Jednak jak wiadomo ostatecznie nie zniesienio, za to inne partie wysuwają podobną propozycję i w moim przekonaniu to jest hasło populistyczny i nikt nie zamierza likwidować senatu. Pożyjemy zobaczymy.

Macias, według Ciebie krajem powinna rządzić tylko prawica, a nie "pieprzone komuchy". Przypomnę Tobie, że w SLD jest wiele osób młodych i najważniejsze, że liderem tej partii jest na chwilą obecną tez osoba młoda. Zamierza ona "odmłodzić" SLD, czego przykładem może być odesłanie Oleksego, Dyducha, Millera do Senatu .

QUOTE
I to właśnie jest największym problemem Polski,że ciężko takie osoby znależć,choć na pewno paru takich by się znalazło


I myślisz, że taka osoba, nie wyłoniła by się z lewej strony politycznej?? Popatrz trochę obiektywnie, i nie myśl sobie, że wszystko co robią politycy " z lewa " jest złe, a "z prawa" jak najbardziej słuszne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 20/07/2005, 15:20 Quote Post

Myślałem o sytuacji,przyszłe rządy okażą się na tyle dobre,że nie stracą szybko poparcia i będą mogły spokojnie realizować swój program przez co najmniej dwie kadencje.Nie chodzi o to,że wszystko co robi prawica jest dore,a co lewica jest złe,tylko o powstanie formacji lewicowej z prawdziwego zdarzenia,nie skażoinej komunizmem i starymi układami.W Polsce silne są poglądy lewicowe i musi powstać partia,która zacznie je wyrażać.W kontekście działanie Olejniczaka są słuszne,tylko obawiam się,że tylko na nich się skończy.Nie znam takiej osoby na lewicy,tylko nie zarzucaj mi przykładu Cimoszewicza ,bo jego mit został w dużym stopniu wykreowany.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 20/07/2005, 15:52 Quote Post

QUOTE
Miałeś już swoje, piękne prawicowe rządy, za czasów Jerzego Buzka.

Jak to były prawicowe rządy, to ja jestem mandarynem happy.gif
QUOTE
Nie twierdze, że przez ostatnie 4 lata SLD wywiązało się ze wszystkich swoich obietnic i magicznie uzdrowiło kraj.

No, w takim przypadku wysłałbym tylko skierowanie smile.gif
QUOTE
Dla przykładu przypomnę propozycję zniesienia Senatu przez SLD. Było to jedno z wielu haseł SLD sprzed czterech lat. Jednak jak wiadomo ostatecznie nie zniesienio, za to inne partie wysuwają podobną propozycję i w moim przekonaniu to jest hasło populistyczny i nikt nie zamierza likwidować senatu. Pożyjemy zobaczymy.

PO ma taką propozycję, którą popieram, ale nie przejdzie w następnym Sejmie.
QUOTE
Przypomnę Tobie, że w SLD jest wiele osób młodych i najważniejsze, że liderem tej partii jest na chwilą obecną tez osoba młoda. Zamierza ona "odmłodzić" SLD, czego przykładem może być odesłanie Oleksego, Dyducha, Millera do Senatu .

...pod dyktando Kwaszka, notabene byłego ministra od młodzieży. Olejniczak to jego wierny pupil.

Pozdr.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
lkts
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 7.623

 
 
post 20/07/2005, 16:02 Quote Post

QUOTE
Jak to były prawicowe rządy, to ja jestem mandarynem


A skąd on niby się wywodzi ??? Z SLD ?? smile.gif Jeżeli tak to chyba żyjemy w innym kraju. Może chodzi Ci o jakiegoś innego Buzka ?? biggrin.gif Może Łobuzka biggrin.gif

QUOTE
...pod dyktando Kwaszka, notabene byłego ministra od młodzieży. Olejniczak to jego wierny pupil.


Najważniejsze, jest to, aby człowiek coś reprezentował sobą. Jeżeli naprawdę potrafi uzdrowić lewicę, wydostać ją z tego obecnego bagna, to popieram taką osobę. Gustawie, popatrz na obecnie sondaże. Ludziom najwdoczniej spodobał się pomysł "odmłodzenia" lewicy. Spójrzmy na sondaże. 12% poparca mówi coś za siebie. Był on najlepszym kandydatem na te stanowisko i dlatego został wybrany. Jeżeli chodzi o te kontakty z prezydentem Kwaśniewski, to ja w tym nie widzę nic złego. Przecież muszą się razem trzymać osoby z tej samej partii/strony politycznej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 20/07/2005, 16:12 Quote Post

QUOTE
QUOTE
Jak to były prawicowe rządy, to ja jestem mandarynem


A skąd on niby się wywodzi ??? Z SLD ?? smile.gif

Odpowiem pytaniem na pytanie: czy lewicę określa się przynależnością członków danej partii do PZPR, czy na podstawie ich programu?
Moim zdaniem, i chyba Twoim również, oczywiście na podstawie programu. Przeczytaj sobie program AWS-u (zwłaszcza gospodarczy) i odpowiedz sobie na pytanie, czy to prawica. A jeśli prawica - to chyba żyjemy w innym kraju wink.gif
QUOTE
Gustawie, popatrz na obecnie sondaże. Ludziom najwdoczniej spodobał się pomysł "odmłodzenia" lewicy. Spójrzmy na sondaże. 12% poparca mówi coś za siebie.

O, mało partii ma takich ekspertów od zachowań jak LSD.

Pozdr.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 31/07/2005, 9:50 Quote Post

Wracając do tematu,wreszcie się przesłuchanie odbyło,no i jak oceniacie jego wyniki.Mówiłem,że coś znajddą,a to proszę złe oświadczenie majątkowe pana Marszałka,który się takim ekspertem od prawa stał,a nie wie,że rozliczenie obowiązuje za cały poprzedni rok ,a nie za 30 kwietnia,bo to tylko termin wypełnienia.Gdyby był zwykły człowiek,to dopiero byłby przez Urząd Skarbowy potraktowany,kara naliczona,a tutaj nic po prostu pomyłka.O czym to świadczy nie muszę chyba mówić.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Domino
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 1.706

 
 
post 31/07/2005, 13:59 Quote Post

Macias ma całkowitą rację, nierównoprawność wobec prawa w Polsce jest zastraszająca. O ile uważam, że w chorym naszym systemie górnicy mieli rację (primo, jeśli rozpoczynając pracę umawamy się, że pracujemy 25 lat, to zmiana tego warunku wymaga mojej zgody; secundo, jak można wymagać od ludzi żyjących średnio 57 lat, żeby pogodzili się z tym, że zabierane im przez całe życie pieniądze dostaną w wieku lat 65; tertio, dlaczego byle biurwa sekretarska z ABW na przykład po 15 latach jest pełnoprawnym emerytem?), to mam pełną świadomość, że gdybym ja wyjechał policjantowi na ulicy w pysk, to minuta osiem by mnie wsadzili za napaść na funkcjonariusza. Teraz nieskazitelny i dziewiczy Cimoszewicz (straciłem ostatnio wiele szacunku, który miałem do niego jako do byłego szefa) zasiada sobie w radzie nadzorczej jako minister i myli się w oświadczeniu majątkowym...
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 31/07/2005, 15:18 Quote Post

Co do emerytur górniczych to problemem było to,że stało się to pod presję manifestantów doprowadzających do rozrób w Warszawie i ,że dotyczy tylko jednej grupy zawodowej(a kolejarzom,hutnikom,nauczycielom to zgodnie z tą filozofią się nie należy) za co w znacznej mierze ponosi odpowiedzialność Cimoszewicz,który początkowo odrzucił ten projekt,co podgrzało atmosferę,a potem się z tego szybko wycofał doprowadzając do wrażenia,ze najlepszym sposobem na osiągnięcie celu jest przyjazd do stolicy i zrobienie burd.Jak już się coś powiedziało,to trzeba być konsekwentnym,a nie wycofywać się pod naciskiem, ale ta cecha charakteru nie dot. liderów lewicy.Co do przestrzegania prawa to masz rację u nas są równi i równiejsi(patrz przypadek Rywina),a wracając do tematu to ciekawie zachowują się liderzy lewicy,w tym Cimoszewicz-branie niskooprecentowanego kredytu na zakup akcji(gdzie to ze strony banku rozważenie ryzyka finansowego-dziwne,prawda),dawanie części akcji rodzinie(czy czegoś to nie przypomina),nieuwzględnianie tego w oświadczeniu majątkowym(jak człowiek uważający się za znawcę prawa mógł się pomylić w tak prosty sposócool.gif,nieponoszenie za to najmniejszych konsekwencji(nie każdy ma takie szczęście) i członkowstwo w radzie nadzorczej,gdy był ministrem(ciekawe,kto zasłynął z akcji "Czyste ręce").A przed chwilą usłyszałem odpowiedz byłego premiera,ministra spraw zagranicznych i obecnego marszałka Sejmu,który przed komisją stwierdził,ze sprowadzamy z Rosji ok. połowy żużywanej przez nas ropy,podczas gdy odsetek ten stanowi 95%.Śmiech ogarnia człowieka na sali.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej