Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czy PIS ma realistyczny program ?, W czym niby jest lepszy od 3x15 PO ?

Władysław IV Waza

Vladislaus Quartus Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuania
Grupa: Banita
Nr użytkownika: 5.849

Dominik
Zawód: król oczywiscie :)

post 26/09/2005, 13:44 Quote Post

Program gospodarczy PiSu(dla95%społ):

18%CIT
18%VAT,7% na żywność i leki
18%PIT

plus jakieś śmieszne dodatki na dzieci rzędu 100zł na os na miesiąc

TAK Więc pis proponuje nam 3x18% z drobnymi(nawet sporymi w vacie)

co ciekawe pis nie chce też zwiększyć deficytu wręcz przeciwnie

Czy więc czekają nas proskrypcje w\g sulli?

Bo skąd na to mieliby wziąść pieniądze

User is offline  PMMini Profile Post #1

fiaa

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 2.638

post 26/09/2005, 15:45 Quote Post

Tak czekają nas proskrybcje. Według poufnych informacji pochodzących od samego kaczora w pierwszej kolejności wezmą się za piszących bzdury po różnych internetowych forach. tongue.gif
Za każdą krytykę programu PiS ściągną do budżetu 1000 zł kary. Za każdą pochwałę SLD - 5000 zł.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 11/03/2011, 18:37

User is offline  PMMini Profile Post #2

Coobeck

Moderator IV 2004 - IV 2014
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 696

post 27/09/2005, 9:16 Quote Post

Vitam
I tak oto zajęliśmy się kwestiami ornitologicznymi zamiast meritum...

Ale największy zysk jest taki, że wreszcie będzie uczciwiej!! Po prostu. (Fiaa)

Zgredem starym już jestem, brałem udział we wszystkich wyborach od '89 poczynając... i staram się teraz przypomnieć sobie, który to już raz spotykam się z takimi - proszę mi wybaczyć - naiwnymi głosami. "Teraz będzie uczciwie, teraz wygrali właściwi ludzie!" Tak miało być i w 89 i 91 i 93 i w 97 i w 01... że już prezydenckie czy samorządowe pominę. A zawsze wygrywają ludzie, ze swoimi słabościami, pychą, arogancją, egoizmem i zachłannością. Wszystkim, któzy uważają że w którychś wyborach wygrają anioły, polecam moją sygnaturkę, którą można znaleźć w przeszło 1000 miejscach na tym Forum. Co do Kaczyńskiego - dał już popis (bez nomen-omen smile.gif ) arogancji, łamamia Konstytucji, demagogii i populizmu. Czy potrafi coś więcej - nie wiadomo. Polecam w każdym razie wątek "Tragedia-PiS wygrał", a zwłaszcza wypowiedzi w stylu "SLD słabo, SDPL nie weszło, szkoda, ale dobrze że przynajmniej PiS wygrał". A także dziwny spokój, z jakim Prezio i otoczenie oczekiwało na wybory. Byli widać spokojni o przyszłość. Zwłaszcza to drugie daje do myślenia.

Nie sądzę, żeby w Polsce coś mogło się diametralnie zmienić po tych wyborach.
A już zupełnie nie wierzę w tę "odnowę moralną" polskiej polityki. (Aniela)

Otóż to. Przecież wszyscy ci ludzie już rządzili, tylko pod innymi szyldami. Zapomnieliście, czy jak? "Wraca normalność", jak pisze Fiaa. Oj, wraca, wraca...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Władysław IV Waza

Dominik

post 27/09/2005, 14:34 Quote Post

(likwidacja KRRiTV, RPP, PFRON, FOŚiGW i innych tego typu biurokratycznych potworków). Po drugie uproszczenie (mimo wszystko) podatków oznacza oszczędność na administracji skarbowej. Po trzecie racjonalizacja wydatków dzięki ograniczeniu korupcji i likwidacji wielu zbędnych etatów w administracji.

Może sie fiaa znasz na historii ale na gospodarce nie bardzo naprawde liczysz że zlikwidowanie kilku agencji ministerstw przyniesie nam kilkunastomiliardowe oszczędności? Kaczka czy kaczor jaka to różnica obydwaj będą u władzy hybryda kld(tusk)skl(rokita)PC kaczyńskich nie chce uciekać do populizmu ale pewien populistyczny polityk już powiedział oni już rządzili i co zrobili NIC.Zreszto co mi za różnica czy w naszym kraju dokona się lustracja i dekomunizcja czy nie jak nie będe miał pracy,dla mnie liczy się przedewszystkim hasło gospodarka.głupku.Po za tym krzywa laffera sprawdza się raczej przy znacznych obniżkach np ostatnie CIt-u.

User is offline  PMMini Profile Post #4

macias

III ranga
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen

post 27/09/2005, 15:13 Quote Post

Kogo typujecie na nowego premiera?Z tego co mówią są następujące propozycje:Ludwik Dorn,Kazimierz Marcinkiewicz,Marek Jurek i Zbigniew Ziobro.Ja z nich typuję,ponieważ Ziobro jest za młody jak na taką funkcję,a Dorn jako jedyny polityk może realnie zagrozić braciom Kaczyńskim,właśnie kogoś z tej dwójki,ponieważ jednak Marcinkiewicz zapewne zostanie któryms z ministrów to pozostaje Jurek.Co o tym sądzicie?Jakie są wasze typy?Co sądzicie o takim sposobie wyłaniania premiera?Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #5

zbynio

Nowicjusz
Nr użytkownika: 4.692

Stopień akademicki: Magister
Zawód: Pracownik banku

post 28/09/2005, 7:59 Quote Post

kandydatem na premiera został Kazimierz Marcinkiewicz.
Być może on jest kandydatem na 3 tygodnie do zakończenia wyborów prezydenckich.
Jeżeli tak to jest to bardzo cyniczna gra ze strony PIS-u.
Jeżeli nie to obawiam się, że wraca kierowanie rządem z tylnego siedzenie czyli przypadek AWS i Krzaklewskiego,
To nie wróży niczego dobrego przyszłej koalicji i realizacji szumnego programu naprawy RP

User is offline  PMMini Profile Post #6

Władysław IV Waza

Dominik

post 28/09/2005, 14:54 Quote Post

Jak długo Kaczor był tym ministrem?
Faktycznie krótko ale nie można pisać że nie był nigdy u władzy.

Może i gospodarka USA miała się lepiej niż gospodarka Polski wink.gif, ale ta koncentracja na gospodarce spowodowała bierność polityki zagranicznej USA. Miało to i ma niekorzystne konsekwencje zarówno dla Polski, jak i samych Stanów Zjednoczonych.

Gospodarka jest ważniejsza niż aktywna polityka zagraniczna za busha usa prowadzą aktywną politykę zagraniczną i co? gdyby nie olbrzymie (dochodzące już do 0,25 biliona dolarów)zakupy uzbrojenia to w usa byłaby recesja.

To ma być dowcip? Gdzie są te miliardy??? Pewnie Kaczyńscy ukaradli, tak jak księżyc. wink.gif Mam raczej podejrzenia, że ministrowie te miliardy skierowali nie do budżetu, ale do prywatnych kieszeni.
Ciekawe. Za krytykę Lecha Wałęsy staje się w Polsce przed trybunałem stanu? Od kiedy? A już naprawdę nie wiem w jaki sposób Lech Kaczyński dyskryminuje mniejszości seksualne? Ale znając jego niecne zamiary na pewno chce wszystkich poddać reedukacji.

To dopiero panświnizm ministrowie ukradli miliardy i nikt tego nie zauważył a co niby zabronienie legalnego zgromadzenia homoseksualistą to nie dyskryminacja jak łukaszenko zabrania polakom demonstracje to jest dyskryminacja mniejszości a jak kaczyński zabrania to jest wszystko Ok naprawde fiaa myslałem że jesteś mądrzejszy.

Wolny rynek zakłada przede wszystkim równość szans i przestrzeganie prawa

Kaczyński zamierza wspierać finansowo spółki i ty to nazywasz równością szans?

zarzuty co do sprawności działania administracji Warszawy pod rządami Kaczora

Fakt w ekspresowym tempie inwestycje spadły administracja zajmują się blokowaniem parad homoseksualistów,jak kaczyński doszedł do władzy to obiecał że zbuduje Stadion Narodowy i co kaczyński jest już prezydentem z 18 miesięcy i jeszcze nawet nie wiadomo kto ma ten stadion budować

User is offline  PMMini Profile Post #7

Coobeck

post 3/10/2005, 10:36 Quote Post

Vitam

Pogląd, że wszyscy są skorumpowani i kradną nazywa się naukowo panświnizmem, a czasopismem rozwijającym jego teorię jest "Nie" pewnej dupy z uszami. Gratuluję towarzystwa. (Fiaa)

A fe, nieładnie, Drogi Fiaa, nieładnie... Zamiast racjonalnych argumentów - arogancja i ubliżanie adwersarzom przez narzucanie im takiego czy innego towarzystwa? No brzydko, naprawdę brzydko... I to Kolega Fiaa to czyni, znany dotąd z rozsądku i kultury wypowiedzi... a tu nagle taka obsuwa i brak klasy... Jakieś stresy, problemy w pracy które trzeba odreagować? Czy może to przejaw owej osławionej "odnowy moralnej"? Jesli tak, to jestem pod wrażeniem! Zaiste, imponujące! Gratulować nie będe, ale obiecuję, że będę uważnie śledził, jak to się rozwinie i co z tego wyniknie.
Ale żarty na bok. Drogi Fiaa - jestem pewny, że żadnej odnowy moralnej nie będzie. Jestem tak pewny, że gotów jestem się z Tobą założyć. Zaproponuj przedmiot zakładu (czyli to, co będzie musiał zrobić przegrywający) i wrócimy do tej rozmowy za 4 lata. Jestem dziwnie pewny, że przed kolejnymi wyborami sytuacja będzie identyczna, jak przed każdymi poprzednimi - poprzedni wygrany (w tym przypadku PiS) szybko roztrwoni swój kapitał polityczny, zniechęci do siebie wyborców i nie wywiąże się z obietnic. Do tego dojdzie parę skandali z udziałem pisowców, jedna czy druga afera... To nie muszą być rzeczy spektakularne, ostatecznie nie w każdym sezonie szef służb tajnych bezpodstawnie oskarża premiera o kapowanie obcemu wywiadowi, nie co dzień mafia na polecenie kogoś z rządu zabija ministra sportu czy choćby generała policji, nie każdego ministra trzeba ścigać helikopterami po Bałtyku, nie każdy światłowód trzeba odkopać, by sprawdzić czy ktoś w nim nie ukrył gazociągu, ani nie każdy sekretaż stanu wysyła faceta z walizą pieniędzy i dwoma magnetofonami lub czasopismami. Zresztą, rachunek prawdopodobieństwa pokazuje, że takie sytuacje już się raczej nie powtórzą. Będą inne, być może równie ciekawe. Nudno nie będzie, a sporo osób z PiSu usmrodzi się korupcją, protekcją, lobbingiem i innymi przypadłościami SLD.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

fiaa

IV ranga

post 3/10/2005, 16:34 Quote Post

Nie zmieniając mojej merytorycznej oceny działalności Jerzego Urbana, przepraszam wszystkich czytelników i nieczytelników czasopisma "Nie", którzy poczuli się urażeni użyciem ostrych słów pod adresem jego redaktora naczelnego.
Do meritum:
Jeśli chodzi o inwestycje w Warsawie, to nie znam dokładnie sprawy. Wiem jedno. Na razie polskie prawo, a szczególnie ustrój Warszawy daje alternatywę - szybkie inwestycje z przekrętami, albo spadek tempa inwestycji. Nieuczciwości żadnemu kaczorowi nikt nie zarzuci.
ministrowie ukradli miliardy i nikt tego nie zauważył a co niby zabronienie legalnego zgromadzenia homoseksualistą to nie dyskryminacja jak łukaszenko zabrania polakom demonstracje to jest dyskryminacja mniejszości a jak kaczyński zabrania to jest wszystko Ok naprawde fiaa myslałem że jesteś mądrzejszy.

Jak nie zauważył, jak zauważyła to komisja śledcza ds. PZU, Komisja śledcza ds. Orlenu, i zapewne zauważy to też odnowiona prokuratura. Mówienie, ze z rządami SLD było wszystko w w porządku jest po prostu zamykaniem oczu na rzeczywistość.
A co do gejowskich manifestacji, to mam nadzieję, że białoruscy Polacy nie czytają tego co napisałeś, bo byłoby mi wstyd, ze muszę na coś takiego odpowiadać. :/
Porównujesz tłamszenie prawa Polaków na Białorusi do zrzeszania się, wydawania własnej prasy, prowadzenia własnych szkół, z wydumanymi problemami garstki zawodowych działaczy mniejszościowych?? Jedyną pretensję, jaką mam do Kaczora, to taka, że powinien zakazać tej demonstracji ze względu na ochronę moralności publicznej, a nie wyszukiwać jakichś pretekstów. Sąd rozstrzygnąłby kto miał rację i byłby spokój.

Coobku. Zgadza się, że od 1997 roku każdy rząd i każda koalicja kompromitują się coraz szybciej. Jednak różne zarzuty można postawić Kaczorom, ale nie zarzut osobistej nieuczciwości i zbytniego zaufania do ludzi. Partię trzymają żelazną ręką, usuwając ludzi, na które padło nawet lekkie podejrzenie o nieuczciwość - vide Mirosław Styczeń. Na pewno nie jest to gwarancją uczciwości, a już na pewno niekoniecznie sprawnego działania. Ale są to właściwości sprzyjające demontażowi tego gigantycznego układu biznesowo - mafijno - politycznego, któremu na imię III Rzeczpospolita.
A jeśli chodzi o afery to na pewno nie będą tak spektakularne. Obawiam się jednak małych przekręcików, drobnych złodziejaszków, których przekręty będą się odbijać szerokim echem w mediach szukających sensacji i możliwości "dorobienia gęby" PiS-owi. Pamiętajmy bowiem, ze choć PiS wygrał wybory, to współrządzić będzie zapewne z PO, w której problem osobistej uczciwości jest raczej na dalszym planie.wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #9

Władysław IV Waza

Dominik

post 3/10/2005, 16:47 Quote Post

Mirosław Styczeń został wyrzucony z partii dopiero po artykule w wyborczej Związek Polaków na Białorusi zrzesza 25 tys osób jeżeli chcesz powiedzieć że homoseksualistów w polsce jest mniej niż 25 tys to jestes ślepy i\lub po prostu głupi.

Pozdrawiam

User is offline  PMMini Profile Post #10

fiaa

IV ranga

post 3/10/2005, 17:45 Quote Post

QUOTE(dsieci @ 3/10/2005, 17:47)
Mirosław Styczeń został wyrzucony z partii dopiero po artykule w wyborczej Związek Polaków na Białorusi zrzesza 25 tys osób jeżeli chcesz powiedzieć że homoseksualistów w polsce jest mniej niż 25 tys to jestes ślepy i\lub po prostu głupi.

Pozdrawiam
*

Taaa. Artykuł ukazał się w niezbyt lubiącej PiS Wyborczej pod tytułem "Kto wrobił Mirosława Stycznia". Faktycznie obciążył go niczym hiszpńskie buty.

Czy uważasz, że prawa jednostki przynależą się jej w zależności od tego do jak licznej mniejszości przynależy???
Zresztą, gdyby Polacy na Białorusi domagali się wolności dla jednopłciowych "małżeństw" to bym się zdziwił. Ale oni walczą tam o podstawowe prawa mniejszości narodowych, a nie o jakieś fanaberie.

User is offline  PMMini Profile Post #11

Sirser

I ranga
*
Nr użytkownika: 5.258

post 6/10/2005, 14:12 Quote Post

Wg sondaży, gdyby w wyborach prezydneckich głosowała tylko Warszawa w pierwszej turze wygrałby Tusk i nastepna nie byłaby już potrzebna. Troche to dziwne, kiedy słyszy się o tym jak doskonale pan Kaczyński zarządzał miastem.

Co do obciecia kosztów, to ja zauwazyłem (wiem , że inni też), że oprócz likwidacji wszelkich zbędnych agencji, PiS planuje powołanie innych rządowych struktur (Komisje, urzedy itd), obawiam się jednak o domknieciu budzetu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

Coobeck

post 10/10/2005, 15:30 Quote Post

Vitam

1. Drogi Dsieci, rozumiem i w dużym stopniu podzielam Twoje oburzenie z powodu łamania konstytucyjnego prawa ludzi do manifestowania (Czy ktoś ma akurat pod ręką Konstytucję i może sprawdzić, co tam jest napisanie? Manifestowanie poglądów czy manifestowanie "bezprzymiotnikowe"? Jeśli to drugie, to manifestowanie preferencji seksualnych jest konstytucyjnie dopuszczalnem, a zabranianie tego - łamaniem Konstytucji); ale - kończąc dygresję - Drogi Dsieci, oburzenie to jeszcze nie powód do ubliżania innym. Wpisy w rodzaju "jesteś głupi" nie licują z powagą i poziomem naszego Forum.

2. Drogi Fiaa, ale czy podejmujesz wyzwanie i założysz się? smile.gif Ja jestem gotów zaryzykować. Zaproponuj przedmiot zakładu (od razu wyjaśniam - jeśli przedmiotem miałyby być kwestie finansowe, to gotów jestem podjąć wyzwanie do sumy nie większej niż 100 zł. Zakład jest rodzajem długu honorowego, a więc musi być uregulowany. Nie wiem, jaka za 4 lata może być moja sytuacja finansowa, nie chcę więc podejmować zobowiązania którego być może potem nie byłbym w stanie wypełnić).

3. Czy uważasz, że prawa jednostki przynależą się jej w zależności od tego do jak licznej mniejszości przynależy??? (Fiaa)

Oczywiście że nie, tedy bez względu na to, ilu w Polsce jest gejów i lesbijek, nikt nie ma prawa im zabronić manifestacji.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

fiaa

IV ranga

post 10/10/2005, 17:57 Quote Post

Nie będę sie zakładał, ponieważ nie mam żadnej pewności, czy PO-Piś podoła wyzwaniom, jakie czekają te partie w budowie IV Rzeczpospolitej. Mam jedynie nadzieję, która wypływa z obserwacji dotychczasowej sceny politycznej, że ta kadencja będzie czymś jakościowo różnym od poprzednich, a zwłaszcza ostatniej. Nadzieja wypływa z faktu, że podzielam większość poglądów Kaczyńskich na przyczyny aktualnego kryzysu państwa i większość ich pomysłów na wyjście z niego.

Czy ktoś ma akurat pod ręką Konstytucję i może sprawdzić, co tam jest napisanie? Manifestowanie poglądów czy manifestowanie "bezprzymiotnikowe"? Jeśli to drugie, to manifestowanie preferencji seksualnych jest konstytucyjnie dopuszczalnem, a zabranianie tego - łamaniem Konstytucji);

No więc mam pod ręką konstytucję i sprawdzam:
Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji

Wolność wyrażania poglądów, a nie manifestowania orientacji stoi jak wół.
Art. 57.
Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.

Sięgam zatem do ustawy i co czytam??
Art. 2. Wolność zgromadzania się podlega ograniczeniom przewidzianym jedynie przez ustawy, niezbędnym do ochrony bezpieczeństwa państwowego lub porządku publicznego oraz ochrony zdrowia lub moralności publicznej albo praw i wolności innych osób, a także ochrony Pomników Zagłady(…)
Dalej twierdzę, że demonstrowanie swojej orientacji seksualnej może podlegać ograniczeniu na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Tutaj Kaczyńskiemu zabrakło odwagi, żeby powołać się na ten przepis. Trzeba było to zrobić i poczekać na rozstrzygnięcie sądu.

User is offline  PMMini Profile Post #14

Coobeck

post 12/10/2005, 9:34 Quote Post

Vitam

Nie będę sie zakładał... (Fiaa)

A to szkoda, bo mielibyśmy ciekawe widowisko przez 4 lata smile.gif Wrzucałbym tu bez litości wszystkie ciemne sprawki Kaczyńskich i ich zaplecza politycznego. Choćby tę obecną, kiedy to w ramach "unikania" brudnej kampanii wyborczej nie z tego ni z owego zaczęto Tuskowi wyciągać jakieś urojone grzechy dziadka. Tak, tak, jak Kali być brudzony to źle, jak Kali brudzić, to dobrze. biggrin.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej