Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
55 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JANUSZ PALIKOT
     
Filip 4 piekny
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 67.298

Adam Drawski
Zawód: licealista
 
 
post 26/08/2010, 10:33 Quote Post

Nie ma się co łudzić, partii Palikota nie będzie.
Gadka Palikota jest tylko wymierzona w zyskanie lewicowego elektoratu. Ogólnie polityka PO jest tak skonstruowana, że dla każdego coś dobrego. Jesteś lewicowcem? Świetnie, poglądy Palikota cię zadowolą. Konserwatysta? Doskonale, Jarosław Gowin spełni twoje oczekiwania. Liberał? Nie masz się co zastanawiać, Tusk liczy na ciebie. Czyli ogólnie, PO jest skonstruowane, by zdobyć jak najszerszy elektorat, ale później nie robi prawie nic, by nie zrazić którejś ze stron ją popierających.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
adaho-siedem
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 59.706

Adam
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 28/08/2010, 12:03 Quote Post

Gdyby wyrzucili Palikota - PO straciła by głównego sponsora smile.gif. Jego pozycja w partii jest tak silna - że nawet Schetyna nie może mu za bardzo podskoczyć . Poza tym wydaje mi się , że jest to gra na odebranie elektoratu SLD . Mogli by stworzyć taką niby opozycyjną - a tak naprawdę prorządową partię .
Klasyczny wariant przerabiany już w Rosji - patrz Żyrynowski i w Polsce - patrz Lepper ( przez pewien czas trzymany na smyczy przez Millera ).
Jeżeli istnieje duża grupa niezadowolonych wyborców - to lepiej chyba zagospodarować ich w swojej partii i mieć nad nimi kontrolę - niż gdyby mieli swoje niezadowolenie okazać w jakiś niekontrolowany sposób . Palikot mógłby spokojnie tworzyć swoją "anty moherową" partię i wysyłać swoje młodzieżowe bojówki na opozycyjne wiece ( takie jak te pod krzyżem ) . A partia rządząca była by zadowolona - bo to nie oni brudzili by sobie ręce .
No i do tego pełny poklask mediów .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Filip 4 piękny
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 67.342

Adam Drawski
Zawód: licealista
 
 
post 28/08/2010, 12:16 Quote Post

masz dużo racjii Adaho 7 ale w peło został by jeszcze nerwus Niesiołowski dry.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Witold Filipunas
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 43
Nr użytkownika: 67.246

Witold Filipunas
Zawód: Student politologii
 
 
post 28/08/2010, 12:20 Quote Post

Palikot z pewnością zyskałby jakis zwolenników, lecz czy jego partia przekroczyła by 5% próg wyborczy? Jeśli juz to kosztem niewielkiego elektoratu PO, na co ta partia już wydaje mi sie zgody nie wyrazi.

Partia Palikota (PP) - niewielki liberalny zlepek wyborców PO i SLD. Pachnie porażką...
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
The Last Mohican
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 509
Nr użytkownika: 40.084

Stopień akademicki: BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 7/10/2010, 1:32 Quote Post

Wśród 15 postulatów programowych, przedstawionych wówczas przez Palikota znalazły się m.in.: usunięcie religii ze szkół, prawo kobiet do aborcji, darmowa antykoncepcja, refundacja in vitro, wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych.

Szczerze mowiac wszystkie wymienione wcytacie postulaty strasznie mi sie podobaja. Chcialbym wiedziec jak sadzicie na ile sa one mozliwe do zrealizowania w obecnych warunkach nawet gdyby hipotetyczna partia Palikota hipotetycznie zwyciezyla w wyborach samorzadowych.


Moje typy wygladaja nastepujaco:
1. Usuniecie religii ze szkol - teoretycznie mozliwe jednak jest malo prawdopodobne aby judeochrzescijanskie w wiekszosci spoleczenstwo polskie poparlo taki pomysl - zapewne fundamentalisci katoliccy stana na rzesach i wywolaja burze (bedzie jatka), ci mniej ortodoksyjni pozostana co najwyzej obojetni, liberalowie pozostana sami na placu boju a sami nie przebija sie przez zdeterminowane do szalenstwa szeregi ortodoksow. Wg mnie jedyna szansa to wsparcie z UE.

2. Prawo kobiet do aborcji - sadze ze mozliwe dosc latwo do zrealizowania, na przeszkodzie stoja jedynie fundamentalisci katoliccy Kosciol i ortodoksi, ale oni sa do pokonania przy nawet cichym poparciu reszty spoleczenstwa. Tak czy siak to kwestia nieodleglego czasu, takie sredniowieczne przepisy w nowoczesnym swiecie racji bytu nie maja przeciez.

3. Darmowa antykoncepcja - wg mnie jeden z najlatwiejszych do spelnienia postulatow, szczegolnie biorac pod uwage iz sformulowanie jest bardzo ogolne wink.gif

4. Refundacja in vitro - rowniez dosc latwe do zrealizowania, w zasadzie nawet Kosciol w mojej ocenie nie jest taki twardy w opozycji.

5. Wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach - mozliwe, to wg mnie tez kwestia czasu, czy z Palikotem czy bez niego..

6. Zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych - moim zdanie zupelnie niemozliwe do zrealizowania, na to potrzba jeszcze co najmniej 1-2 pokolen. To potezny cios glownie w kosciol katolicki i przy slabnacej jego pozycji moze juz oznaczac przyslowiowy "gwozdz do trumny". Ci ludzie zrobia wszystko aby uniknac takiego scenariusza. To jest kilkadziesiat tysiecy funkcjonariuszy kontrolujacych w mniejszym lub wiekszym stopniu znaczna czesc spoleczenstwa, szczegolnie osoby starsze lub slabo wyksztalcone, zindoktrynowane przez Kosciol tak silne ze gotowe do lamania prawa lub innego szalenstwa.


PS. Ad6: Fajnie by bylo, ale badzmy realistami.. Moze przed takiem uderzeniem (finansowym) w Kosciol lepiej (pokerowa zagrywka) najpierw wykresic niehumanitarne przeciez zapisy w konstytucji o prawie rodzicow do indoktrynacji swoich dzieci tzn narzucania im pogladow religijnych przed uzyskaniem stosownego sensownego do wlasnej oceny faktow wieku. Np 18 lat. Pozniej hulaj dusza katolik jehowa muzulmanim zyd czy tez banana jakas, free will wink.gif Tym sposobem w ciagu pokolenia pozycja kosciola oslabnie o rzedow kilka wielkosci i takie postulaty Palikota pozostana jedynie formalnoscia do wcielenia w zycie.

Ten post był edytowany przez The Last Mohican: 7/10/2010, 1:35
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 7/10/2010, 6:43 Quote Post

QUOTE(The Last Mohican @ 7/10/2010, 1:32)
Wśród 15 postulatów programowych, przedstawionych wówczas przez Palikota znalazły się m.in.: usunięcie religii ze szkół, prawo kobiet do aborcji, darmowa antykoncepcja, refundacja in vitro, wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych.

Szczerze mowiac wszystkie wymienione wcytacie postulaty strasznie mi sie podobaja. Chcialbym wiedziec jak sadzicie na ile sa one mozliwe do zrealizowania w obecnych warunkach nawet gdyby hipotetyczna partia Palikota hipotetycznie zwyciezyla w wyborach samorzadowych.


Moje typy wygladaja nastepujaco:
1. Usuniecie religii ze szkol - teoretycznie mozliwe jednak jest malo prawdopodobne aby judeochrzescijanskie w wiekszosci spoleczenstwo polskie poparlo taki pomysl - zapewne fundamentalisci katoliccy stana na rzesach i wywolaja burze (bedzie jatka), ci mniej ortodoksyjni pozostana co najwyzej obojetni, liberalowie pozostana sami na placu boju a sami nie przebija sie przez zdeterminowane do szalenstwa szeregi ortodoksow. Wg mnie jedyna szansa to wsparcie z UE.

2. Prawo kobiet do aborcji - sadze ze mozliwe dosc latwo do zrealizowania, na przeszkodzie stoja jedynie fundamentalisci katoliccy Kosciol i ortodoksi, ale oni sa do pokonania przy nawet cichym poparciu reszty spoleczenstwa. Tak czy siak to kwestia nieodleglego czasu, takie sredniowieczne przepisy w nowoczesnym swiecie racji bytu nie maja przeciez.

3. Darmowa antykoncepcja - wg mnie jeden z najlatwiejszych do spelnienia postulatow, szczegolnie biorac pod uwage iz sformulowanie jest bardzo ogolne wink.gif

4. Refundacja in vitro - rowniez dosc latwe do zrealizowania, w zasadzie nawet Kosciol w mojej ocenie nie jest taki twardy w opozycji.

5. Wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach - mozliwe, to wg mnie tez kwestia czasu, czy z Palikotem czy bez niego..

6. Zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych - moim zdanie zupelnie niemozliwe do zrealizowania, na to potrzba jeszcze co najmniej 1-2 pokolen. To potezny cios glownie w kosciol katolicki i przy slabnacej jego pozycji moze juz oznaczac przyslowiowy "gwozdz do trumny". Ci ludzie zrobia wszystko aby uniknac takiego scenariusza. To jest kilkadziesiat tysiecy funkcjonariuszy kontrolujacych w mniejszym lub wiekszym stopniu znaczna czesc spoleczenstwa, szczegolnie osoby starsze lub slabo wyksztalcone, zindoktrynowane przez Kosciol tak silne ze gotowe do lamania prawa lub innego szalenstwa.


PS. Ad6: Fajnie by bylo, ale badzmy realistami.. Moze przed takiem uderzeniem (finansowym) w Kosciol lepiej (pokerowa zagrywka) najpierw wykresic niehumanitarne przeciez zapisy w konstytucji o prawie rodzicow do indoktrynacji swoich dzieci tzn narzucania im pogladow religijnych przed uzyskaniem stosownego sensownego do wlasnej oceny faktow wieku. Np 18 lat. Pozniej hulaj dusza katolik jehowa muzulmanim zyd czy tez banana jakas, free will  wink.gif Tym sposobem w ciagu pokolenia pozycja kosciola oslabnie o rzedow kilka wielkosci i takie postulaty Palikota pozostana jedynie formalnoscia do  wcielenia w zycie.
*



Same postulaty bardzo mi się podobają, ale na pewno nie w wydaniu tego człowieka. Jak sądzę jednak część ludzi uwierzy w te bajeczki Palikota o złej platformie i na odwrót, tym samym postulaty te spełnią swoją rolę (poparcie dla PO poprzez Palikota)
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 7/10/2010, 7:14 Quote Post


Wśród 15 postulatów programowych, przedstawionych wówczas przez Palikota znalazły się m.in.: usunięcie religii ze szkół, prawo kobiet do aborcji, darmowa antykoncepcja, refundacja in vitro, wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych.

Szczerze mowiac wszystkie wymienione wcytacie postulaty strasznie mi sie podobaja. Chcialbym wiedziec jak sadzicie na ile sa one mozliwe do zrealizowania w obecnych warunkach nawet gdyby hipotetyczna partia Palikota hipotetycznie zwyciezyla w wyborach samorzadowych.


QUOTE
Moje typy wygladaja nastepujaco: 1. Usuniecie religii ze szkol - teoretycznie mozliwe jednak jest malo prawdopodobne aby judeochrzescijanskie w wiekszosci spoleczenstwo polskie poparlo taki pomysl - zapewne fundamentalisci katoliccy stana na rzesach i wywolaja burze (bedzie jatka), ci mniej ortodoksyjni pozostana co najwyzej obojetni, liberalowie pozostana sami na placu boju a sami nie przebija sie przez zdeterminowane do szalenstwa szeregi ortodoksow. Wg mnie jedyna szansa to wsparcie z UE.

Skoro społeczeństwo chce religii w szkole, to usuwanie jej na siłę wbrew woli większości jest naruszeniem praw człowieka. Łatwiej rodzicom jest zaprowadzić dziecko do szkoły niż jeszcze wozić je na katechezę na plebanię. W krajach europy zachodniej publiczne świeckie znalazło się sporym kryzysie. Kto chce i ma pieniądze, by jego coś umiały posyła je do szkoły katolickiej.


QUOTE
2. Prawo kobiet do aborcji - sadze ze mozliwe dosc latwo do zrealizowania, na przeszkodzie stoja jedynie fundamentalisci katoliccy Kosciol i ortodoksi, ale oni sa do pokonania przy nawet cichym poparciu reszty spoleczenstwa. Tak czy siak to kwestia nieodleglego czasu, takie sredniowieczne przepisy w nowoczesnym swiecie racji bytu nie maja przeciez.

Niestety, ale wpadka to jedno z ważnych źródeł urodzeń. Przy obecnej polityce prorodzinnej państwa pogłębiłoby to katastrofę demograficzną.
QUOTE
3. Darmowa antykoncepcja - wg mnie jeden z najlatwiejszych do spelnienia postulatow, szczegolnie biorac pod uwage iz sformulowanie jest bardzo ogolne wink.gif

Szklankę wody zamiast to i teraz można za darmo dostać. Nierozumiem dlaczego państwo miałoby wprowadzać dopłaty do nieprokreacyjnych stosunków płciowych, które z punktu widzenia jego interesów nie są szczególnie pożyteczne.

QUOTE
4. Refundacja in vitro - rowniez dosc latwe do zrealizowania, w zasadzie nawet Kosciol w mojej ocenie nie jest taki twardy w opozycji.

Dopóki w Polsce istnieją państwowe domy dziecka wydawanie pieniędzy przez państwo na ten cel jest co najmniej niemoralne.

QUOTE
4. Refundacja in vitro - rowniez dosc latwe do zrealizowania, w zasadzie nawet Kosciol w mojej ocenie nie jest taki twardy w opozycji.

Dopóki w Polsce istnieją jeszcze państwowe domy dziecka, dopłacanie przez państwo do sztucznych zapłodnień jest, co najmniej niemoralne.
QUOTE
5. Wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach - mozliwe, to wg mnie tez kwestia czasu, czy z Palikotem czy bez niego..

Nie wiem, jak jest teraz, ale za moich czasów podstawową wiedzę o tym czym jest prącie, pochwa, jądra, jajniki i do czego służą dostępna była na lekcjach biologii oraz o niektórych chorobach wenerycznych też było. W Wielkiej Brytanii ichnia edukacja seksusalna skutkuje zdecydowanie większym odsetkiem ciąż nieletnich niż w Polsce.
QUOTE
6. Zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych - moim zdanie zupelnie niemozliwe do zrealizowania, na to potrzba jeszcze co najmniej 1-2 pokolen. To potezny cios glownie w kosciol katolicki i przy slabnacej jego pozycji moze juz oznaczac przyslowiowy "gwozdz do trumny". Ci ludzie zrobia wszystko aby uniknac takiego scenariusza. To jest kilkadziesiat tysiecy funkcjonariuszy kontrolujacych w mniejszym lub wiekszym stopniu znaczna czesc spoleczenstwa, szczegolnie osoby starsze lub slabo wyksztalcone, zindoktrynowane przez Kosciol tak silne ze gotowe do lamania prawa lub innego szalenstwa.

Jeśli kościół wykonuje zadania o charakterze publicznym, takie jak: ochrona zabytkowych obiektów sakralnych, działalność charytatywna to powinien otrzymywać dofinansowanie ze środków publicznych.

QUOTE
PS. Ad6: Fajnie by bylo, ale badzmy realistami.. Moze przed takiem uderzeniem (finansowym) w Kosciol lepiej (pokerowa zagrywka) najpierw wykresic niehumanitarne przeciez zapisy w konstytucji o prawie rodzicow do indoktrynacji swoich dzieci tzn narzucania im pogladow religijnych przed uzyskaniem stosownego sensownego do wlasnej oceny faktow wieku. Np 18 lat. Pozniej hulaj dusza katolik jehowa muzulmanim zyd czy tez banana jakas, free will  wink.gif Tym sposobem w ciagu pokolenia pozycja kosciola oslabnie o rzedow kilka wielkosci i takie postulaty Palikota pozostana jedynie formalnoscia do  wcielenia w zycie.


Nie da się wychować dziecka bez wiary w cokolwiek. A taki kuriozalny przepis w zasadzie odbierałby wpływ na losy dzieci rodzicom - swoisty "humanizm" znany z systemów totalitarnych.

Palikot uprawia wielkomiejski populizm: dokopcie klerowi, bo to piękne, wzniosłe i ideowe, a za tym jest pustka. Nic zrobił w szumnej komisji przyjazne państwo (poza ułatwieniem w kupywaniu zamków - zabytkowych, a nie błyskawicznych:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
ryba_pila
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 559
Nr użytkownika: 24.471

Stopień akademicki: dr hab. inz.
Zawód: Fizyk
 
 
post 7/10/2010, 9:20 Quote Post

Coz, dorosniesz, zalozysz rodzine, to twoje poglady sie zmienia. (to do zalozyciela watku)

Co do Palikota, wymienione przez ciebie postulaty uwazam za 'bzdety', mowil moze cos o gospodarce, polityce miedzynarodowej?
Jeszcze jedno, uwazam ze panstwo nie powinno dawac NIC za darmo, w szczegolnosci rzeczy ktore sa w sprzecznosci z jego interesem (to a propos 'darmowej' antykoncepcji itp.)

Jesli nawet mamy darmowa antykoncepcje, to po co w ogole mowic o aborcji? Jesli przy darmowej antykoncepcji kobieta zachodzi w niechciana ciaze, to jest idiotka. Dlaczego spoleczensto ma placic za bledy idiotow?

Ten post był edytowany przez ryba_pila: 7/10/2010, 9:29
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Holly_L
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 39
Nr użytkownika: 56.779

Zawód: kura domowa
 
 
post 7/10/2010, 11:29 Quote Post

QUOTE(The Last Mohican @ 7/10/2010, 1:32)
[i]

3. Darmowa antykoncepcja - wg mnie jeden z najlatwiejszych do spelnienia postulatow, szczegolnie biorac pod uwage iz sformulowanie jest bardzo ogolne wink.gif

4. Refundacja in vitro - rowniez dosc latwe do zrealizowania, w zasadzie nawet Kosciol w mojej ocenie nie jest taki twardy w opozycji.


Czy powiedział skąd weźmie na to pieniądze?

I dlaczego tylko tyle za darmo? Jak szaleć to szaleć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
marcusae
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 323
Nr użytkownika: 56.606

Marek Elinski
Stopień akademicki: mgr
Zawód: rolnik
 
 
post 7/10/2010, 11:37 Quote Post

A wysokich dopłat dla par homoseksualnych adoptujących dzieci nie zaproponował ot sknera. Przecież tylko kretyn chce zmniejszenia przyrostu naturalnego przy obecnym systemie emerytalnym. Odłączenie państwa od kościoła hmm przecież już to mamy (to raczej państwo płaci ociupinkę za mało na zabytki klasy 0 dostępne każdemu i codziennie, do prowincionalnych muzeów dokładamy więcej i nie chcecie likwidować).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.979
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 7/10/2010, 11:40 Quote Post

QUOTE(Holly_L @ 7/10/2010, 11:29)
Czy powiedział skąd weźmie na to pieniądze?


Skoro robimy sobie taki "przyspieszony Zachód", to może będzie (wzorem protestanckich władców z czasów reformacji) wywłaszczał księży? Nie ma to jak obrabować bogaty klasztor czy biskupa! wink.gif

Palikot - Urban XXI wieku (nie, nie "Urban Dwudziesty Pierwszy" biggrin.gif), bez bagażu SLD (i próbujący jej podkradać elektorat), ale z tym samym programem co Antyklerykalna Partia Postępu "Racja".

Ciekaw jestem czy weterani APP "Racja", np. Piotr "Gadzina" Gadzinowski dołączą, czy jednak zostaną na pokładzie ze starymi towarzyszami?

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 7/10/2010, 11:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
JA.
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 67.870

Jerzy Ardzinski
 
 
post 7/10/2010, 12:06 Quote Post

QUOTE(The Last Mohican @ 7/10/2010, 2:32)
Szczerze mowiac wszystkie wymienione wcytacie postulaty strasznie mi sie podobaja. Chcialbym wiedziec jak sadzicie na ile sa one mozliwe do zrealizowania w obecnych warunkach nawet gdyby hipotetyczna partia Palikota hipotetycznie zwyciezyla w wyborach samorzadowych.

Żaden nie powsał po to, aby był zrealizowany. Wszystkie postulaty Palikota, są po to, aby Palikot zajął miejsce w ławach poselskich po kolejnych wyborach.
Co do samych postulatów.
W tym kraju nie refunduje się leków ratujących życie. Nie refunduje leków utrzymujących pewne grupy chorych w stanie produkcyjnym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 7/10/2010, 13:24 Quote Post

Całkowicie się zgadzam, że owa "szalona piętnastka" Palikota jest głównie po to by Palikot i paru jego kolegów znalazło się w przyszłym parlamencie. Jeśli do tego dorzuci absolutną nienawiść do PIS-u i "radykalny postęp", to cel ów jest realny do osiągnięcia rolleyes.gif .

Ten post był edytowany przez mata2010: 7/10/2010, 13:25
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 7/10/2010, 13:31 Quote Post

QUOTE(JA. @ 7/10/2010, 12:06)
Żaden nie powsał po to, aby był zrealizowany. Wszystkie postulaty Palikota, są po to, aby Palikot zajął miejsce w ławach poselskich po kolejnych wyborach.
*


Kosztem cześci SLD, które traci na rzecz Palikota ciekawy atut - antyklerykalizm. Ciekawe kiedy p Szenyszyn przyłaczy się do Palikota.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.856
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 7/10/2010, 13:38 Quote Post

Usunięcie religii i zaprzestanie finansowania... Całkiem ciekawe, chociaż oklepane.

Z drugiej strony kiedy dzieciaki będą robić zadania domowe, bez religii?

Reszta to wymysły straszne.

Skoro darmowa antykoncepcja, to może jeszcze darmowe leki na grzybicę stóp? Albo kaszel?

QUOTE
szczegolnie biorac pod uwage iz sformulowanie jest bardzo ogolne


Każdemu zainteresowanemu kijem hokejowym w krocze i już jest antykoncepcja zasadniczo za darmo. tongue.gif

Ten post był edytowany przez Spiryt: 7/10/2010, 13:39
 
User is online!  PMMini Profile Post #15

55 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej