Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Analiza SWOT i SOFT
     
Go�ć_Elizka_*
 

Unregistered

 
 
post 28/01/2006, 23:17 Quote Post

SZUKAM INFORMACJI NA TEMAT METOD ANALIZY SWOT & SOFT STOSOWANYCH W NAUCZANIU HISTORII.
 
Post #1

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 30/01/2006, 13:26 Quote Post

A czego się spodziewałaś, że ktoś wyłoży ci od razu "kawę na ławę" i to jeszcze w porze nocnej. Zastanów sie trochę nad tym co piszesz sad.gif . Jak ci to jest potrzebne "na wczoraj" to trzeba było się wcześniej zainteresować i poprosić o pomoc.
Tyle wstępu z mojej strony, a przechodząc do meritum to analiza SWOT jest to metoda polegająca na zespołowej analizie i ocenie określonego problemu lub wydarzenia. Bada ona mocne i słabe strony jakiegos problemu lub wydarzenia oraz jego szanse i zagrożenia. Pomoga także w podejmowaniu decyzji. Etapy postępowania polegają na tym, że nauczyciel na początku określa problem do rozwiązania, a uczniowie na przygotowanych wcześniej np. arkuszach papieru wymieniają mocne strony problemu i wynikające z tego szanse oraz słabe strony problemu i wynikające z tego zagrożenia. Na koniec następuje prezentacja wyników przez uczniów.
A przechodząc do praktycznego przykładu wykorzystania tej metody na lekcji może to być np. temat "Polska Mieszka I" i problem przyjęcia chrztu przez Polskę. Uczniowie określają mocne i słabe strony decyzji księcia oraz szanse i zagrożenia dla Polski.
Co do drugiej metody to nie wiem co to jest analiza SOFT. Może występuje ona pod innę jeszcze nazwą, ale z ta się nie spotkałem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Go�ć_Elizka_*
 

Unregistered

 
 
post 30/01/2006, 21:38 Quote Post

dzieki Belfer,jesteś kochany ;-)
 
Post #3

     
nora
 

Unregistered

 
 
post 8/12/2006, 10:31 Quote Post

czy wiesz już czy analiza SWOT i SOFT to to samo?
QUOTE(Belfer historyk @ 30/01/2006, 14:26)
A czego się spodziewałaś, że ktoś wyłoży ci od razu "kawę na ławę" i to jeszcze w porze nocnej. Zastanów sie trochę nad tym co piszesz sad.gif . Jak ci to jest potrzebne "na wczoraj" to trzeba było się wcześniej zainteresować i poprosić o pomoc.
Tyle wstępu z mojej strony, a przechodząc do meritum to analiza SWOT jest to metoda polegająca na zespołowej analizie i ocenie określonego problemu lub wydarzenia. Bada ona mocne i słabe strony jakiegos problemu lub wydarzenia oraz jego szanse i zagrożenia. Pomoga także w podejmowaniu decyzji. Etapy postępowania polegają na tym, że nauczyciel na początku określa problem do rozwiązania, a uczniowie na przygotowanych wcześniej np. arkuszach papieru wymieniają mocne strony problemu i wynikające z tego szanse oraz słabe strony problemu i wynikające z tego zagrożenia. Na koniec następuje prezentacja wyników przez uczniów.
A przechodząc do praktycznego przykładu wykorzystania tej metody na lekcji może to być np. temat "Polska Mieszka I" i problem przyjęcia chrztu przez Polskę. Uczniowie określają mocne i słabe strony decyzji księcia oraz szanse i zagrożenia dla Polski.
Co do drugiej metody to nie wiem co to jest analiza SOFT. Może występuje ona pod innę jeszcze nazwą, ale z ta się nie spotkałem.
*


 
Post #4

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 5/01/2007, 21:19 Quote Post

QUOTE(nora @ 8/12/2006, 10:31)
czy wiesz już czy analiza SWOT i SOFT to to samo?


Pytanie nie do mnie, ale: tak.

Satisfaction
Opportunities
Faults
Threats

Tak zrobili, żeby ładniejsza nazwa wyszła (soft=miękki). W gruncie rzeczy najczęściej analiz tych używa się przy podejmowaniu decyzji i analiz biznesowych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej