Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
74 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura 2012: wszystko zwiazane z tematyka
     
Myrthis
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 45
Nr użytkownika: 68.443

Zawód: uczennica
 
 
post 10/12/2010, 21:02 Quote Post

Dzięki z link wink.gif z tego, co przeczytałam, muszę poważnie wziąć się za śledzenie prasy. Ostatnio z braku czasu raczej skupiałam się na systematycznym przeglądaniu portali informacyjnych i przyznam, że wolę w 5min dowiedzieć się, co się dzieje na świecie niż wczytywać się w gazety, jednak widzę, że muszę się bardziej postarać.

Vademecum z Operonu jest świetne i osobiście nie znam nikogo, kto by na nie narzekał, ale w necie czytałam różne opinie. Moja siostra zdawała rozszerzenie z WOSu posiłkując się głównie tymże vademecum i miała chyba 75% czy jakoś tak (a olewała przedmiot całe liceum i przysiadła do nauki na miesiąc przed maturą - nt. miała tego samego nauczyciela co ja, którego interesuje wszystko oprócz prowadzenia lekcji). Jednak myślę, że dokupię jeszcze coś z tego, co inni polecali, na szczęście mam jeszcze sporo czasu do mojej maturki smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
nilajha
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 68.492

Zawód: Uczen
 
 
post 10/12/2010, 21:15 Quote Post

A zamierzasz kupić jeszcze jakiś podręcznik z innego wydawnictwa niż OPERON? Zauważyłam, że sporo osób chwali WSiP, niektórzy piszą jeszcze o podręcznikach z Nowej Ery i Centrum Edukacji Obywatelskiej (Z demokracją na Ty).
Spotkałam się również z opinią, że repetytorium PWN ma więcej wiadomości dotyczących praw człowieka i Unii Europejskiej niż OPERON.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Myrthis
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 45
Nr użytkownika: 68.443

Zawód: uczennica
 
 
post 10/12/2010, 21:55 Quote Post

Zachęcająco zapowiadają się pozycje z Centrum Edukacji Obywatelskiej, więc może to kupię. Nie jestem przekonana do Nowej Ery, ale mówię to przez pryzmat podręczników do innych przedmiotów, z jakich uczę się w szkole, może kiedyś ktoś mnie przekona do tego wydawnictwa. Jeśli chodzi o tematykę związaną z UE to oprę się na podręczniku z Operonu Edukacja Europejska. Uczyłam się z tego do konkursu o UE i informacji jest tam aż nadto jak na maturę, ale warto i zdecydowanie lepiej podoba mi się ta operonowska Edukacja Europejska niż sam podręcznik do WOSu. Tylko trzeba uważać, by kupić możliwie jak najnowsze wydanie, bo niektóre rzeczy z tego podręcznika szybko się dezaktualizują. Niestety sama nie dopatrzyłam i kupiłam z 2004r. więc sporo informacji musiałam szukać w necie.

Mój nauczyciel mówił coś o serii "Czarne grzbiety" i ta nazwa przewijała się w innych tematach na forum, ale przyznam szczerze, że jeszcze się nie spotkałam z tymi książkami i nie wiem, czy warto je nabyć.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
nilajha
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 68.492

Zawód: Uczen
 
 
post 10/12/2010, 22:25 Quote Post

Jeżeli chodzi o Czarne Grzbiety, to wiele osób poleca szczególnie wydania dot. wieku XVI i w górę, bowiem starożytność i średniowiecze są (w porównaniu z następnymi okresami) mało dopracowane. Można je nabyć na allegro, nie wiem czy spotkasz je jeszcze w księgarniach. Wiele osób je poleca, jednakże ja wolę przerabiać materiał z książek akademickich, bo uczyłam się już z różnych podręczników (dwie różne z I klasy i trzy różne z II klasy) i myślę, że nadeszła pora, abym bardziej rozszerzyła swoją wiedzęsmile.gif Ale myślę, że może to być ciekawa sprawa, z tymi Czarnymi Grzbietami, większość opinii była pozytywna, można wręcz powiedzieć - dużo ludzi jest nimi zachwyconych. Osobiście nie miałam z nimi kontaktu:)

O, to zakupię ten podręcznik OPERONu - Edukacja Europejska smile.gif Ostatnio w Empiku jak byłam, to powiedzieli, że owszem, sprzedają repetytoria i vademecum, ale nie w okresie Świąt ;x (?!) Więc poszukam po księgarniach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Myrthis
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 45
Nr użytkownika: 68.443

Zawód: uczennica
 
 
post 10/12/2010, 22:58 Quote Post

Hmm popatrzyłam i ciężko dostać te Czarne Grzbiety, wcześniej sądziłam, że będę je mogła kupić w księgarni. Swoja drogą to chore, zauważyłam, że często książki, które cieszą się popularnością, nie mają dodruków i trzeba się bić o nie na allegro a pseudonaukowy spam wylewa się z księgarni. Chyba na razie odpuszczę sobie te Grzbiety, może trafi się dobra oferta na allegro czy w antykwariacie. Poza tym mam akademicką Historię Powszechną (aktualnie czytam z tego wiek XVI-XVII Wójcika, moim zdaniem najlepsza część z całej serii) a niczego ze starożytności mi nie trzeba, gdyż od książek o antyku ugina mi się półka wink.gif

Nauczyciel też polecał coś takiego jak "Repetytorium od A do Z" (nie jestem pewna czy to dokładny tytuł)dla historii na pewno z tego jest, nie jestem pewna co do WOSu, bo jak wpisuję w wyszukiwarkę to nie wyskakuje mi dokładnie to. Jeśli ktoś z tego korzystał to może mógłby powiedzieć coś o tym, mam w domu repetytorium z tej serii z geografii i było dość szczegółowe, ale tego z historii i WOSu jeszcze w ręku nie miałam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Ingen175
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 52.514

Michal
Zawód: juz student ^^
 
 
post 12/12/2010, 11:31 Quote Post

Też lubię wiek XX, z pominięciem prl'u. Tyle że o polskiej demokracji ludowej nie będzie raczej niczego, to bardzo kontrowersyjne tematy i do tego nadal wykorzystywane w polityce. Myślę ,że może być coś o latach 1900 - 1950 ale wyżej już nie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Dijkstra09
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 68.609

Piotr Struminski
Zawód: uczen
 
 
post 12/12/2010, 13:28 Quote Post

Też zamierzam pisać rozszerzoną maturęz historii w 2012... miło spotkać osoby, które mają taki sam cel. wink.gif
Jako że chodzę do klasy mat-jęz(z niemieckim), mam teraz 1 godz historii z nauczycielką dość nieciekawą, od października chodzę na korepetycje z wspaniałą nauczycielką, więc myślę, że jakoś to będzie. Dużo uczę się w domu, m.in. z dwóch podręczników, z Operona i nowej ery, a także z wielu ćwiczeń typowo pod maturę...
też zastanawiam się nad WOSem...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Myrthis
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 45
Nr użytkownika: 68.443

Zawód: uczennica
 
 
post 12/12/2010, 14:46 Quote Post

Przy 1 godz tygodniowo historii to rzeczywiście czeka cię wiele pracy indywidualnej. Szkoda, że akurat trafiło na historię, zdecydowanie łatwiej nauczyć się samemu WOSu. I tutaj jestem w dość dobrej sytuacji - nauczyciel od WOSu nie robi nic, ale za to mój historyk jest niesamowity, pasjonata, od samego początku zaczął nam dawać na klasówkach typowe zadania maturalne, a na lekcjach jednocześnie skrupulatnie przerabia program i uzupełnia go o ciekawostki. Z tym, że ja mam 3 godz tygodniowo, za rok w maturalnej będę miała 2, ale dojdą jeszcze fakultety ( na takie fakultety już chodzę, choć póki co mają one charakter kółka historycznego, robimy rzeczy dodatkowe i utrwalamy materiał, w przyszłym roku weźmiemy się za arkusze i wypracowania).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Villah
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 69.254

 
 
post 12/12/2010, 17:58 Quote Post

Mógłby ktoś podać autora podręczników PWN'u?
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Mafia
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent
 
 
post 12/12/2010, 18:01 Quote Post

Nie chcę mas martwić, ale do matury to się uczy na miesiąc przed a nie ponad rok. smile.gif Tylko życie sobie marnujecie. Potem zabraknie wam samozaparcia i zapału na ostatniej prostej, i będzie płacz. Pozdrawiam z BUW-u.

Ten post był edytowany przez Mafia: 12/12/2010, 18:01
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Mafia
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 57.418

Zawód: zmarnowany talent
 
 
post 12/12/2010, 18:07 Quote Post

QUOTE(Villah @ 12/12/2010, 18:58)
Mógłby ktoś podać autora podręczników PWN'u?
*


Starożytność - Ewa Wipszycka
Średniowiecze - Halina Manikowska
Nowożytność - Jarosław Czubaty
XIX wiek - Anna Radziwił,ł Wojciech Roszkowski
XX wiek - Anna Radziwiłł, Wojciech Roszkowski
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Keina
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 69
Nr użytkownika: 53.200

Aleksandra
Zawód: studentka
 
 
post 12/12/2010, 18:39 Quote Post

mamy jeszcze mnnostwo czasu ;];] praktycznie ponad rok xD
ale ja planuje zaopatrzyc sie w Vademecum z Operona ;];]
Podobno przystepny i idzie sie przygotowac ;]
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Villah
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 69.254

 
 
post 12/12/2010, 21:17 Quote Post

#Mafia
Dzięki wielkie.

Czyli jest to cała seria 'Historia dla maturzysty'? Jest ona podzielona na klasy lub części? Nie chcę wyjść na głupiego w bibliotece. ;P
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
nilajha
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 68.492

Zawód: Uczen
 
 
post 18/12/2010, 16:25 Quote Post

Mafia, nie obraź się, ale piszesz, jakby Ci coś nie wyszło na Twojej maturze, naprawdę ;] Nie wiem, dlaczego Ci przeszkadza to, że my się już uczymy do matury? (: To jest nasz wybór i szczerze powiedziawszy, nie sądzę, żeby brakło nam samozaparcia. Ja akurat chcę zrobić bardzo dużo książek, więc nie sądzę, żeby mi wystarczył jeden miesiąc na to... x) To mój wybór i wiążę z tym swoją przyszłość, ponadto historia sama w sobie mnie interesuję, więc to czysta przyjemność ;] A życia sobie nie marnuje, bo to moje hobby, poza tym jakoś starcza mi czasu na wszystko, łącznie z imprezowaniem smile.gif I myślę, że zawdzięczam to m.in. temu, że uczę się systematycznie tej historii od I klasy i mój mózg, jakby to napisać... Pracuje cały czas na pełnych obrotach;)
I nie wiem, skąd ten płacz, skoro materiał będzie w większości bardzo dobrze opanowany. Tylko trochę powtórzeń przed maturą i spokój się ma, a nie zapiernicza się jak Wszyscy smile.gif

Ja podczas Świąt będę musiała nadrobić angielski, bo jestem w klasie rozszerzonej i trochę mam braki (ze względu na przygotowania do OH) :<
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
kaligula
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 38
Nr użytkownika: 64.456

Dawid Szczerbinski
Zawód: uczen
 
 
post 19/12/2010, 20:14 Quote Post

Ja również zdaje rozszerzenie z Polskiego, Historii i WOSu. Chciałbym iść na prawo lub dziennikarstwo(bardziej to 2). Niemiecki i matmę podstawę. To dość dużo, myślę, podobnie jak inni, że miesiąc kucia przed maturą nie pozwoli na osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku. Muszę zdać wszystkie przedmioty ok. 80%, aby się spokojnie dostać...
Do tego dochodzą inne przedmioty. Fajny temat ktoś założył, ja również powtarzam wciąż materiał(głównie z historii), chodzę na dodatkowe, prywatne lekcje. Mam jedno pytanie do Was: Jakie macie podręczniki?? Chodzi mi o wydawnictwo( Ja mam GWO, które jest raczej słabe, dołożyłem sobie jeszcze WSIP i STENTOR). Ja już testy maturalne sobie przerabiam.
Ostatnio podstawę napisałem na 90%, ale wiem, że to zabawa w porównaniu z poziomem rozszerzonym, z którego miałem 55%, co i tak jest niezłym wynikiem:D.
Pozdro!
PS. Co powiecie o wypracowaniu? Słyszeliście o tych 4 progach? Ostatnio napisałem na 12 pkt. z czego się bardzo cieszębiggrin.gif
2 PS. Nilajha widzę, że słuchasz świetnej muzyki:D Mówię o Eldo i polskim rapie;>

Ten post był edytowany przez kaligula: 19/12/2010, 20:24
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

74 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej