Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
> Rozwoj ludności na terenach polskich,
     
Ivvy
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 104.871

Hanna Robakowska
Zawód: student
 
 
post 23/08/2019, 16:52 Quote Post

Witam.

Przejrzałam to forum i wydaje mi się, że taki temat tutaj pasuje, wcześniej nic takiego nie było.

Moim celem jest uporządkowanie danych na temat epoki wczesnosłowiańskiej, przyznam, że najbardziej interesują mnie populacje, z których wykształcili się później Polacy, oraz ziemie, na których znajduje, lub znajdował się nasz kraj. Zależy mi także na faktach a nie domysłach lub hipotezach. Tylko to, co wiadomo na pewno.

Chciałabym uporządkować sobie, choć po części tok wydarzeń dziejowych, przechodzących przez nasze ziemie od chwili przybycia tu Słowian, po powstanie państwa polskiego. Na razie, wiem tylko o okupacji awarskiej, która "mogła" dosięgnąć także ww. terenów. A moje pytanie jest takie - co działo się na naszych ziemiach w okresie Słowiańszczyzny przedhistorycznej i na ile to wiadomo?

Wiadomo powszechnie, że kultura materialna wczesnych Słowian odbiegała o kilka wieków od tego, co było już w Europie w tamtym okresie... na ile można określić postęp cywilizacyjny ludności na naszych ziemiach tj. około którego wieku pojawia się, np. koło garncarskie, czy budowle inne, niż ziemianki, id.?

Będę wdzięczna za odpowiedzi
 
User is offline  PMMini Profile Post #1



 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej