Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
16 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> UE i Niemcy a zmiana rządów w Polsce, Od grożenia palcem do... czego?
     
Anton92
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.175
Nr użytkownika: 57.966

 
 
post 6/01/2016, 16:59 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 5/01/2016, 20:02)



Polska jest w UE. A w UE obowiązują pewne standardy. Wstępując zobowiązaliśmy się je przestrzegać. Teraz je łamiemy.
Dla mniej obeznanyych w temacie (wlaczajac mnie) przedstaw te unijne "pewne standarty", jeden po drugim i wskaz w jaki sposob "je lamiemy".
Tyle, że UE daje kasę - jak przestanie zaczną się problemy...
Czy pobieranie "dawanej kasy"ma oznaczac ograniczenie suwerennosci (zewnetrznej lub wewnetrznej) przez pobierajacego ?
Moderator N_S

*



Spiegel ładnie to wyłożyl

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/spiegel-po...a-wschod/p0t5fq

"W rzeczywistości między Wschodem a Zachodem rozgorzał Kulturkampf. I nadszedł czas na gorzką refleksję: obecnie następuje zderzenie zachodnich wartości: liberalizmu, tolerancji, równouprawnienia ze wschodnimi: rasizmem, ignorancją, tępotą"

Ciekawe czy odważyli by się napisac, że tępota to tradycyjna cecha kultury arabskiej... sleep.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 6/01/2016, 18:34 Quote Post

QUOTE(Anton92 @ 6/01/2016, 16:59)
Spiegel ładnie to wyłożyl

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/spiegel-po...a-wschod/p0t5fq

"W rzeczywistości między Wschodem a Zachodem rozgorzał Kulturkampf. I nadszedł czas na gorzką refleksję: obecnie następuje zderzenie zachodnich wartości: liberalizmu, tolerancji, równouprawnienia ze wschodnimi: rasizmem, ignorancją, tępotą"

Ciekawe czy odważyli by się napisac, że tępota to tradycyjna cecha kultury arabskiej...  sleep.gif
*



Rzeczywiście "ładnie"... Ja już z "eurooptymizmu" dawno wyrosłem.

Czy Unia Europejska to 28 współpracujących państw, czy może dwadzieścia kilka państw robiących za niemiecką kolonię? I kto krytykuje Polskę? Niemcy, które robią co chcą; Niemcy, które mają najwięcej do powiedzenia; Niemcy, których "sojunisznicy" z PO przegrali wybory; Niemcy, lewackie i polit-poprawne; Niemcy, których kanclerz najpierw zaprosiła "uciekinierów wojennych", a teraz próbuje rozwiązać problem narzucając w "demokratyczny" sposób kwoty ludności do przyjęcia i - zapewne w imię europejskich wartości, praworządności i demokracji - grożąc karami za nierealizowanie tych kwot.

Jaki jest z tego morał? W UE demokracja i zasady są zachowane tak długo, jak długo Niemcy realizują swoją politykę. Gdy pojawia się "przeszkoda" - jak u nas wygrana PiS-u - zaczynają się problemy i oskarżenia o łamanie prawa, szkalowanie i naciski celem zmuszenia "do uległości". Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do różnych oskarżeń o "kondominium", ale teraz to widać.
Gwiazdka dla Niemiec i PO się skończyła, to i zaczyna się "ujadanie"...
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 6/01/2016, 18:41 Quote Post

QUOTE
Czy Unia Europejska to 28 współpracujących państw, czy może dwadzieścia kilka państw robiących za niemiecką kolonię?


Jak ja uwielbiam ten "argument".

Zjednoczone Niemcy zawsze były dominującym państwem, różnica jest taka że UE w pewien sposób ogranicza militarne rozwiązania sporów.

Także dominacja Niemiec a UE to dwie oddzielne sprawy, a jeśli jakoś tutaj łaczyć UE, to tylko w pozytywnym kontekście.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/01/2016, 18:49 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 18:41)
QUOTE
Czy Unia Europejska to 28 współpracujących państw, czy może dwadzieścia kilka państw robiących za niemiecką kolonię?



Zjednoczone Niemcy zawsze były dominującym państwem, różnica jest taka że UE w pewien sposób ogranicza militarne rozwiązania sporów.

*


Toś fajnie napisał. Wyszło ci, że UE to 20 kilka państw robiących za kolonię niemiecką, w której w pewien sposób ogranicza się militarne rozwiązania sporów. No, miodzio po prostu. Szkoda, że o tym nie mówili w 2004 roku, kiedy pudrowli oczy (i mózgi) niceiskim rozdziałem głosów w Unii. (co do którego zresztą PO głosem Rokity zakrzyknęła na całą Europę: Nicea, albo śmierć!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 6/01/2016, 18:53 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 6/01/2016, 19:49)
QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 18:41)
QUOTE
Czy Unia Europejska to 28 współpracujących państw, czy może dwadzieścia kilka państw robiących za niemiecką kolonię?



Zjednoczone Niemcy zawsze były dominującym państwem, różnica jest taka że UE w pewien sposób ogranicza militarne rozwiązania sporów.

*


Toś fajnie napisał. Wyszło ci, że UE to 20 kilka państw robiących za kolonię niemiecką, w której w pewien sposób ogranicza się militarne rozwiązania sporów. No, miodzio po prostu. Szkoda, że o tym nie mówili w 2004 roku, kiedy pudrowli oczy (i mózgi) niceiskim rozdziałem głosów w Unii. (co do którego zresztą PO głosem Rokity zakrzyknęła na całą Europę: Nicea, albo śmierć!
*



Nie, napisałem że dominacja Niemiec nie ma nic wspólnego z UE. HIstoria tego dowodzi bardzo wyraźnie, nie wiem czego tu nie rozumieć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 6/01/2016, 18:58 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 18:53)
Nie, napisałem że dominacja Niemiec nie ma nic wspólnego z UE. HIstoria tego dowodzi bardzo wyraźnie, nie wiem czego tu nie rozumieć.
*



Tego, że przyznanie iż Niemcy są dominującą siłą w Europie, jakby... rozwala całą unijną retorykę mówiącą o poszanowaniu, demokracji, wspólnocie itd...
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/01/2016, 18:59 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 18:53)
QUOTE(emigrant @ 6/01/2016, 19:49)
QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 18:41)
QUOTE
Czy Unia Europejska to 28 współpracujących państw, czy może dwadzieścia kilka państw robiących za niemiecką kolonię?



Zjednoczone Niemcy zawsze były dominującym państwem, różnica jest taka że UE w pewien sposób ogranicza militarne rozwiązania sporów.

*


Toś fajnie napisał. Wyszło ci, że UE to 20 kilka państw robiących za kolonię niemiecką, w której w pewien sposób ogranicza się militarne rozwiązania sporów. No, miodzio po prostu. Szkoda, że o tym nie mówili w 2004 roku, kiedy pudrowli oczy (i mózgi) niceiskim rozdziałem głosów w Unii. (co do którego zresztą PO głosem Rokity zakrzyknęła na całą Europę: Nicea, albo śmierć!
*



Nie, napisałem że dominacja Niemiec nie ma nic wspólnego z UE. HIstoria tego dowodzi bardzo wyraźnie, nie wiem czego tu nie rozumieć.
*


Tamto to było takie z przymrużeniem oka (powinienem dodać odpowiednią ikonkę po drugim zdaniu). Ale już na poważnie: napisałeś, że UE to jeden ze sposobów realizowania odwiecznej dominacji Niemiec w Europie. I podałeś czym się różni ten sposób ich dominacji od wcześniejszych. Też dobrze...

Ten post był edytowany przez emigrant: 6/01/2016, 19:00
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 6/01/2016, 18:59 Quote Post

QUOTE(master86 @ 6/01/2016, 19:58)
QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 18:53)
Nie, napisałem że dominacja Niemiec nie ma nic wspólnego z UE. HIstoria tego dowodzi bardzo wyraźnie, nie wiem czego tu nie rozumieć.
*



Tego, że przyznanie iż Niemcy są dominującą siłą w Europie, jakby... rozwala całą unijną retorykę mówiącą o poszanowaniu, demokracji, wspólnocie itd...
*



Co to ma do UE? Czy Niemcy bez UE byliby słabi?
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 6/01/2016, 18:59 Quote Post

QUOTE(Jerzy M @ 6/01/2016, 13:59)
Obliczmy więc zyski i straty polskiej gospodarki:
Przychody: 106 mld euro
Koszty: 26 mld euro
Zysk: 80 mld euro. 
 
A wszystkim tym, co nie rozumieją, po co są te wszystkie dotacje, proponuje dowiedzieć się co to jest symbioza.
*


A do owego bilansu doliczyłeś ok. 25 mld zł (takie koszty wg zalinkowanego artykułu poniosła Polska w ramach zmian i przygotowań do integracji) ?
QUOTE(Jerzy M @ 6/01/2016, 13:59)
A wszystkim tym, co nie rozumieją, po co są te wszystkie dotacje, proponuje dowiedzieć się co to jest symbioza.

Aha. Bo według mnie to dzięki naszemu wejściu do struktur UE niemiecka gospodarka dostała się do naszego "wnętrza" tworząc układ, którego żadną miarą symbiozą bym nie nazwał - bliżej mu do do układu endosymbiozy rolleyes.gif
Ale wróćmy do właściwej problematyki wątku. W Niemczech stała się rzecz niespotykana - wolne media blokują informację - ciekawe, z czyjego nacisku ?

ZDF w oświadczeniu stwierdziła, że brak bieżącej informacji był błędem. Wydawca programu informacyjnego w ZDF zdecydował o przełożeniu materiału o wydarzeniach do czasu przedstawienia oficjalnego stanowiska przez władze i policję w Kolonii.
"Była to jednoznacznie zła ocena sytuacji" - stwierdzono w oświadczeniu opublikowanym na profilu kanału w serwisie Facebook. Część organizacji i polityków oskarżała główne media o zastosowanie autocenzury w sprawie wydarzeń, bo uderzały one w proimigracyjną politykę rządu w Berlinie.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-brutaln...campaign=chrome

Komentarze internautów pod artykułem:

Ale jaja, ale jaja!. Jacyś Niemcy podobno chcieli debatować o wolności polskich mediów.

Panie LIS!!!! Jak to? Niemieckie media zatajają?????Proszę o zwołanie demonstracji KODowo-lewackiej na niedzielę!!!!

Należy natychmiast objąć Niemcy nadzorem Komisji Europejskiej! Demokracja w Niemczech jest zagrożona, a obywatele pozbawieni są dostępu do rzetelnej informacji! Rząd niemiecki cenzuruje informacje i nie dopuszcza tych.które są niezgodne z jedynie słuszną linią niepoczytalnej Angeli Merkel. To skandal!



 
Post #24

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 6/01/2016, 19:02 Quote Post

QUOTE
Tamto to było takie z przymrużeniem oka (powinienem dodać odpowiednią ikonkę po drugim zdaniu). Ale juz na poważnie napisałeś, że UE to jeden ze sposobów realizowania odiwecznej dominacji Niemiec w Europie. I podałeś czym się różni ten sposób ich dominacji od wcześniejszych. Też dobrze...


Nieczego takiego nie napisałem-napisałem że zjednoczone Niemcy zawsze były silne, bez względu na jakąś UE.

Dodałem tylko że UE uzależnia Niemcy od pozostałej EUropy swoim istnieniem i dlatego nie ma ryzyka wojny-taki był cel jej założenia, wróć proszę do historii, bo to elementarz, nie ma tu żadnego drugiego dna.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 6/01/2016, 19:14 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 18:59)
Co to ma do UE? Czy Niemcy bez UE byliby słabi?
*



Choćby to, że UE działa pod dyktando Niemiec. Prościej się chyba nie da napisać...
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/01/2016, 19:21 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 19:02)

Nieczego takiego nie napisałem-napisałem że zjednoczone Niemcy zawsze były silne, bez względu na jakąś UE.



Jaki jest sens zmieniania wypowiedzi, skoro jest ona dostępna kilka postów wyżej. Twoje słowa:

Zjednoczone Niemcy zawsze były dominującym państwem, różnica jest taka że UE w pewien sposób ogranicza militarne rozwiązania sporów.

Napisałeś, że Niemcy zawsze dominowały w Europie (to cos więcej niż silne państwo) i podałeś róznice jaka jest według Ciebie, jeśli chodzi o ich dominację wcześniejszą i teraz, za Unii.

Zaś co do meritum to coraz częściej przebijają sie głosy, że reakcja Niemiec przypomina reakcję metropolii, która traci wpływy w protektoracie. Pojęcie "Mitteleuropy" treż wraca do repertuaru uzywanych pojęć i to nie jako przypomnienie historyczne... Coraz częściej też zadawane jest pytanie do jakich środków mogą się tym razem posunąć, żeby utrzymać status quo ante.

Ten post był edytowany przez emigrant: 6/01/2016, 19:23
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 6/01/2016, 19:26 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 6/01/2016, 20:21)
QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 19:02)

Nieczego takiego nie napisałem-napisałem że zjednoczone Niemcy zawsze były silne, bez względu na jakąś UE.



Jaki jest sens zmieniania wypowiedzi, skoro jest ona dostępna kilka postów wyżej. Twoje słowa:

Zjednoczone Niemcy zawsze były dominującym państwem, różnica jest taka że UE w pewien sposób ogranicza militarne rozwiązania sporów.

Napisałeś, że Niemcy zawsze dominowały w Europie (to cos więcej niż silne państwo) i podałeś róznice jaka jest według Ciebie, jeśli chodzi o ich dominację wcześniejszą i teraz, za Unii.

*



W jaki sposób zmieniłem sens wypowiedzi? Nawet w Twojej interpretacji jest ona taka sama jak post do którego się odnosisz confused1.gif .


QUOTE
Choćby to, że UE działa pod dyktando Niemiec. Prościej się chyba nie da napisać...


To tak zapytam, w jakis sposób UE-rozumiejąc tu nie polityke międzyrządową, o której tu mowa, tylko traktaty i instutucji, działa pod dyktando Niemiec.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/01/2016, 19:41 Quote Post

QUOTE(Rommel 100 @ 6/01/2016, 19:26)

W jaki sposób zmieniłem sens wypowiedzi? Nawet w Twojej interpretacji jest ona taka sama jak post do którego się odnosisz  confused1.gif
Zostawmy to, bo tak to można w nieskończoność. Każdy może przeczytać co kto napisał i dojść do własnych wniosków.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Roch
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 613
Nr użytkownika: 35.400

Stanislaw Majewski
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 6/01/2016, 20:19 Quote Post

[QUOTE][quote=ciekawy,6/01/2016, 19:59]
[quote=Jerzy M,6/01/2016, 13:59]Obliczmy więc zyski i straty polskiej gospodarki:
Przychody: 106 mld euro
Koszty: 26 mld euro
Zysk: 80 mld euro. 
 
A wszystkim tym, co nie rozumieją, po co są te wszystkie dotacje, proponuje dowiedzieć się co to jest symbioza.
*

[/quote]
A do owego bilansu doliczyłeś ok. 25 mld zł (takie koszty wg zalinkowanego artykułu poniosła Polska w ramach zmian i przygotowań do integracji) ?
[quote=Jerzy M,6/01/2016, 13:59]A wszystkim tym, co nie rozumieją, po co są te wszystkie dotacje, proponuje dowiedzieć się co to jest symbioza.[/quote]
Aha. Bo według mnie to dzięki naszemu wejściu do struktur UE niemiecka gospodarka dostała się do naszego "wnętrza" tworząc układ, którego żadną miarą symbiozą bym nie nazwał - bliżej mu do do układu endosymbiozy rolleyes.gif[/QUOTE]

Sprawa jest prosta: przez wiele lat panował w UE pewien stabilny układ polityczno - gospodarczy: dajemy wam dotacje, razem się uśmiechamy do kamer a wy dajecie nam zarobić (nasza była minister wprost to powiedziała: oni z każdego 1EU zarabiają 60 EUCentów). Chyba wiedziała mając dostęp do danych rządowych, co mówi.
A wpływ dotacji na ceny np. żywności? Kilogram cukru bez dotacji kosztował ok. 1,8zł. Tuż po wejściu Polski do UE nawet 4zł (wykupywano masowo zapasy naszego taniego cukru). Dziś to od 2,1 do 2,4zł (zależnie od sklepu). Dlaczego UE dotuje swoje bardzo drogie w kosztach produkcji rolnictwo, zamiast dążyć do "normalnych cen"?

A[QUOTE]le wróćmy do właściwej problematyki wątku. W Niemczech stała się rzecz niespotykana - wolne media blokują informację - ciekawe, z czyjego nacisku ?

ZDF w oświadczeniu stwierdziła, że brak bieżącej informacji był błędem. Wydawca programu informacyjnego w ZDF zdecydował o przełożeniu materiału o wydarzeniach do czasu przedstawienia oficjalnego stanowiska przez władze i policję w Kolonii.
"Była to jednoznacznie zła ocena sytuacji" - stwierdzono w oświadczeniu opublikowanym na profilu kanału w serwisie Facebook. Część organizacji i polityków oskarżała główne media o zastosowanie autocenzury w sprawie wydarzeń, bo uderzały one w proimigracyjną politykę rządu w Berlinie.
[/QUOTE]

Nie dajmy się zwariować bajkami o tzw. "wolnych mediach". Każda korporacja medialna jest finansowo i politycznie związana z politykami. Bez tego nie reklam a bez nich plajta. Bo każda władza marzy o kontroli informacji i dąży do tego.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

16 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej