Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Eksperyment Philadelphia, Próba oszukania radaru
     
Morgan Ghost
 

Wodzu
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 792
Nr użytkownika: 2.205

 
 
post 27/02/2005, 13:24 Quote Post

W 1943 roku w USA dokonano rzekomego eksperymentu o kryptonimie "Filadelfia", którego celem miało być spowodowanie iż statek miał się stać niewidoczny dla radaru. Wg naocznych świadków krążownik otoczył się jakimś dziwnym polem grawitacyjnym i faktycznie zniknął, po czym powrócił na swoje miejsce. Część załogi była wtopiona w elementy statku a reszta dostała "świra". Tak mówi jedno z wielu źródeł w internecie, a jak było naprawde?? Czy Amerykanie udostepnią akta na ten temat??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.915
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 27/02/2005, 13:32 Quote Post

To chyba raczej wizja z filmu. Trudno sobie wobrazić, aby ówcześni Amerkanie byli w stanie wyprodukować tyle energii elektrycznej potrzebnej do zasilenia elektromagnesów. Moim zdaniem, a wynika to z racji wykonywanego zawodu, byli oni co najwyżej w stanie wytworzyć na tyle silne pole które po prostu zakłóciło działanie radarów podczas badań.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Morgan Ghost
 

Wodzu
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 792
Nr użytkownika: 2.205

 
 
post 27/02/2005, 13:56 Quote Post

A jak skomentujesz ten tekst:
http://tajemnice.republika.pl/filadelfia.html
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 27/02/2005, 15:56 Quote Post

To może ja skomentuję za Sarissoforoja smile.gif

QUOTE
Wiele źródeł wskazuje na to, że w 1943 roku odbyły się tajemnicze eksperymenty.


Ehh, znów ten sam problem. Które źródła?

QUOTE
Dwaj dziennikarze z Nowego Yorku zbierając materiały do książki o zjawiskach paranormalnych (...)

I tu normalna nauka się kończy, zostaje tylko "para" wink.gif

QUOTE
Odpowiedzi na to pytanie udzielił fizyk jądrowy z Bostonu.
Nawet nie raczono podać godności pana.

QUOTE
Albert Einstein opracował teorię pola niestatecznego


Chodzi o ruchy Browna?
QUOTE
Pole magnetyczne miało kształt elipsoidy i rozciągało się 100 metrów z każdej strony okrętu.


Podobno teczki amerykańskie są niedostępne, a pole magnetyczne niewidoczne więc jak zarejestrowano te zjawisko skoro te zjawisko obserwował kapitan statku?

QUOTE
Niektórzy, przez dłuższy czas po eksperymencie, trzymani byli w specjalnych ośrodkach, gdzie otrzymywali specjalistyczno-naukową pomoc. U wielu z członków załogi pozostały zwiększone zdolności psychiczne oraz zdolność transmutacji czyli czasowego znikania lub pojawiania się w różnych miejscach.
Podobne eksperymenty i ich skutki są trzymane w tajemnicy, więc skąd o nich wiadomo?

Sam szyld strony wskazuje na nienaukowość niżej napisanych "dzieł".

P.S Zgadzam się z Sarissoforojem, "to chyba raczej wizja z filmu" i to z "Archiwum X".

Ja myślałem, że tu poważne posty sie pojawiają...

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.915
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 27/02/2005, 16:20 Quote Post

Jak we wszystkich tego typu badaniach dziennikarskich, brakuje daych liczbowych lub choćby szacunku wartości liczbowych. Umozliwiłoby to uzyskanie chocby słabego obrazu problemów techicznych jakie musiano tedy rozwiązać.
Inny fakt, w przytaczanym przez ciebie artykule istnieją znaczne rozbieżności, choćby w datach 1942 i 1943 w opisie tej samej dat dziennej i miesiecznej. Autor artykułu pisze, że przedmiotem eksperymenu była próba uczynienia okrętu niewiocznego dla radaru. Zaś w dalszej części artykułu nie ma więcej o tym mowy. Pisze tylko, że w wyniku przeprwadzonego eksperymentu okręt stał sie niewidoczny dla widzów i obserwatorów. A to zasadnicza róznica, świdcząca albo o całkowitym niepowodzeniu eksperymentu, albo o wymknieciu sie go spod kontroli naukowcom.
Teoria o rozszczepieniu wiazań atomowych. To już lekka fantazja. Takowy wyczyn udał sie dopiero w wyniku syntezy lub rozszczepienia energii jadrowej dwa lata później.
Zastanawia mnie sposób wytworzenia energii elektromanetycznej o tak takim natężeniu. Jedynym znanym sposobem było wzbudzenie fali elektromagnetycznej w lampie mikrofalowej zwanej magnetronem (notabene coś takiegio jest stosowane obecnie w kuchenkach mikrofalowych, tylko o małej mocy). Pisanie o generatorach jest dużym uproszczeniem. Niewiadomo dokładnie co pod tą nazwą sie kryje. Eksperyment stwarzać musiał szereg problemów technicznych, choćby odpowiednie powiazanie duzej ilości tych lamp aby uzyskać odpowiednie natężenie pola. Zapewnie też musiano je odpowiednio rozstawić aby uzyskać wzajemne oddziaływanie poszczególnych pól i uzyskać efekt sumowania się energi a nie jej tłumienia, a to tez było mozliwe. Sprawność tych lamp wynosiła wtedy zaledwie kilka procent. Potrzeba by na to olbrzymiej ilości energii, zapewnie nawet wszystkich ówcześnie wytwarzających energię elektrownie w Stanach Zjednoczonym nie byłyby w stanie tego dokonać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Polak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 580
Nr użytkownika: 3.593

Tomek
Zawód: Uczen
 
 
post 5/04/2005, 19:27 Quote Post

Hmmm... Ja też tak myślę. Po prostu zwykli ludzie chcą wciskać innym bajer.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Michal18krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 4.756

Zawód: uczeñ
 
 
post 5/04/2005, 19:44 Quote Post

Z tego co ja wiem to faktem Historycznym jest że jakiś(bliżej nieokreślony) experyment się tam odbył. Ale co się wtedy wydazyło naprawde jest zapisane w jakiś aktach w jakimś archiwum wśud milionów inncy akt. I nigdy niedowiemy co tam się naprawde wydazyło
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Polak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 580
Nr użytkownika: 3.593

Tomek
Zawód: Uczen
 
 
post 5/04/2005, 19:50 Quote Post

QUOTE(Michal18krk @ Apr 5 2005, 08:44 PM)
Ale co się wtedy wydazyło naprawde jest zapisane w jakiś aktach w jakimś archiwum wśud milionów inncy akt. I nigdy niedowiemy co tam się naprawde wydazyło
*



Może kiedyś... Kiedy już bedziemy mieli samochody na powietrze... smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 6/04/2005, 17:19 Quote Post

QUOTE
Z tego co ja wiem to faktem Historycznym jest że jakiś(bliżej nieokreślony) experyment się tam odbył.

Moze uzytkownik uchyli rabka tajemnicy i podzieli sie z nami informacja o wiarygodnym zrodle tego "faktu historycznego".

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Michal18krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 4.756

Zawód: uczeñ
 
 
post 6/04/2005, 17:44 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ Apr 6 2005, 07:19 PM)
Moze uzytkownik uchyli rabka tajemnicy i podzieli sie z nami informacja o wiarygodnym zrodle tego "faktu historycznego".

N_S
*


Rozumiem cię, że nie dowierzasz, że w ogole coś tam się odbyło (nie myśl sobie też, że jestem jakimś zwolenikiem spisków czy UFO- nie wierze w takie rzeczy). Nie pamiętam gdzie to czytałem ale ktoś gdybał że cały experyment polegał na umieszczeniu na niszczycielu trzech urządzęń (nie pamiętam nazw)które miały odbijać czy pochłaniać fale radaru i tyle(wytworzenie pola magnetycznego i koniec). Okazało się to ponad ówczesne możliwości techniczne i pomysł porzucono. A to, że są ludzie którzy każdą tajemnice uwazają za spisek i kontrole kosmitów nad nami to nie moja wina. Są jeszcze drudzy, którzy każde nawet najmniejsze potwierdzenie któregoś z tych faktów uznają za oderwanie od rzeczywistości itp. A w tamtym czasie utajniano wiele rzeczy z prostej przyczyny: WOJNA, bano się niemieckich i japońskich szpiegów.

(Edyt.ortogr.)

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 8/07/2005, 14:23
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Morgan Ghost
 

Wodzu
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 792
Nr użytkownika: 2.205

 
 
post 6/04/2005, 23:42 Quote Post

QUOTE
Rozómiem

Nie no , ale żeby napisać w tym wyrazie ó zamknięte...
QUOTE
...czech urządzęń...

a to już przesada... Ja naprawde nie chce się czepiać i rozumiem, że ktoś ma problemy z pisownią, ale jak już masz tak pisać to przepuść wcześniej tekst przez worda... ale przejdźmy do konkretów:

Uno: Net Skater zwrócił ci uwage na źródło, a ty już zaczynasz histeryzować i pisać jakieś bzdety na temat Ufo i spisków, chociaż temat wogóle tego się nie tyczy, więc widać brak zrozumienia.

Due:
QUOTE
na niszyczycielu

Krążowniku

Nie wiem jak jest "trzy" po włosku tongue.gif

Next:
QUOTE
A to że są ludzie którzy każdą tajemnicy uwazają za spisek i kontrole kosmitów nad nami to niemoia wina

I znowu piszerz na temat jakiś Ufo i spisków, chociaż nikt o tym nie wspomniał, ani temat się tego wogóle nie tyczy...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 7/04/2005, 3:32 Quote Post

QUOTE
Rozómiem cię że niedowierzasz że wogule coś tam się odbyło

Uzytkownik Michal18krk: Wyzej cytowane nie ma nic wspolnego z moim zapytaniem. Ocena mojej wiary lub niewiary w informacje na temat eksperymentu Philadelphia nie ma jakiegokolwiek powiazania z tematyka watku i nie widze potrzeby umieszczania jej w Twoim poscie.
Druga sprawa: nie jest czeste abym opiniowal poziom znajomosci gramatyki jezyka polskiego dyskutanta, ale w tym przypadku robie wyjatek bo jest to jeden z bardziej KOSZMARNYCH wpisow jakie widzialem na stronach historycy. com.

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 13/11/2006, 13:48 Quote Post

Właśnie wpadła mi w ręce książka "Eksperyment Filadelfia - Projekt niewidzialność - legenda i fakty" napisana przez panów : Williama L. Moore'a i Charlsa Berlitz'a
Czego tam nie ma?
Znikające (i pojawiające się) okręty i ludzie. Cuda na kiju!
Po prostu nie do wiary!
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Rozenbow
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 66.223

Stopień akademicki: co?
 
 
post 13/03/2011, 17:19 Quote Post

Eksperyment w głównej mierze opierał się na tzw. Jednolitej teorii pola. Podobno matematycznie zostało już udowodnione, że wygenerowanie odpowiedniego natężenia pola magnetycznego w oparciu o cewki może powodować zaburzenia tego pola. Efektem ma być coś podobnego do teleportacji. Sam Einstein podobno na długo przed tym eksperymentem opracował powyższa teorię, jednak z tego co mi wiadomo niemożliwe pozostaje wygenerowanie odpowiedniego natężenia pola.

Ktoś kiedyś wspomniał, że teoria jednolitego pola została już ukończona, tylko do końca nie wiadomo czy człowiek już "dojrzał" do władania taką siłą...
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 13/03/2011, 18:04 Quote Post

QUOTE(Rozenbow @ 13/03/2011, 17:19)
Eksperyment w głównej mierze opierał się na tzw. Jednolitej teorii pola. Podobno matematycznie zostało już udowodnione, że wygenerowanie odpowiedniego natężenia pola magnetycznego w oparciu o cewki może powodować zaburzenia tego pola. Efektem ma być coś podobnego do teleportacji. Sam Einstein podobno na długo przed tym eksperymentem opracował powyższa teorię, jednak z tego co mi wiadomo niemożliwe pozostaje wygenerowanie odpowiedniego natężenia pola.

Ktoś kiedyś wspomniał, że teoria jednolitego pola została już ukończona, tylko do końca nie wiadomo czy człowiek już "dojrzał" do władania taką siłą...
*



Kłopot w tym, że ten cały "eksperyment" w ogóle miał miał miejsca.

A argumentacja typu "podobno", "z tego co mi wiadomo" nie mają miejsca na forum naukowym. Takie rzeczy to sobie można na onecie pisać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej