Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Największe okrucieństwa Starożytności, Największe zbrodnie, najwięksi okrutnicy
     
Kon-dzia
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.746
Nr użytkownika: 12.898

Konrad
 
 
post 14/02/2006, 18:35 Quote Post

Gdyby Neron był aż tak okrutny następcy nie powoływaliby się na niego tak chętnie. Znamy go z nieprzychylnych dla niego historyków. Stary problem z kronikarzami. Jeden władca jest bez wad a drugi to zło wcielone. A ten za którego czasu żyjemy to wogóle jest niemal bogom równy (wyjątki są anonimami "Historia sekretna") Jednak Krawczuk to podstawa przy dyskutoewaniu o tych sprawach.
Co do okrucieństwa to poza prześladowaniem przez władców chrześcijańskich dałbym nagrodę zbiorową dla senatu rzymskiego za zniszczenie Kartaginy i Koryntu w tym czasie wogóle nieźle się ekwici panoszyli po prowincjach. Hiszpania, Grecja, Afryka. Wszystko dla kasy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
AKU
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 144
Nr użytkownika: 8.527

 
 
post 14/02/2006, 21:05 Quote Post

Arwena, weż nie wkurzaj mnie...jesteś po lekturze Quo vadis??

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Student historii
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 56
Nr użytkownika: 11.169

Stopień akademicki: ksiondz
Zawód: studencik
 
 
post 20/02/2006, 12:19 Quote Post

QUOTE(Arwena @ 14/02/2006, 19:13)
Własciwie to zawsze w gre wchodzi polityka. I kasa. Bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.
*


A jak nie chodzi o pieniądze, to zapewne chodzi o kobiety.

Co do palenia, mordowania etc. to pod względem liczby ofiar Rzymianie zdecydowanie przodują. Tak to jest, jak się chce zdobyć/umocnić/utrzymać imperium.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
AKU
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 144
Nr użytkownika: 8.527

 
 
post 23/02/2006, 17:19 Quote Post

Tylko proszę bez Neronów mi tutaj...bo będę gryżć... dry.gif

Załączony/e obraz/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 23/02/2006, 18:28 Quote Post

A co z kultami w Ameryce Południowej i Środkowej?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Megabyzos
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 433
Nr użytkownika: 9.029

Stopień akademicki: Oświecony Satrapa
 
 
post 23/02/2006, 19:27 Quote Post

QUOTE(Darkman @ 5/02/2006, 10:20)
a dla mnie wogole Rzymianie byli okrutnikami... po zwyciestwach palili wsie i wyżynali wszystkich mieszkańców baź też brali niewolników nie zawsze chodziło o łupy lecz o to by siać postrach... podczas wielkich podbojów sie to działo i działało ludziom na psychikę tak że niektóre państewka sie same poddawały...
*



Nie tylko Rzymianie tak postępowali. Dla przykładu Mitrydates VI Eupator dokonał rzezi w prowincji Azja. Ponoć jednego dnia zginęło 80 tys obywateli rzymskich i Italików.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
mapano
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.724
Nr użytkownika: 10.081

 
 
post 23/02/2006, 19:43 Quote Post

na starożytnośći znam się tak samo jak na składzie atmosfery Jowisza, ale jeżeli powiem, że Aleksander był nie tylko gejem, ale także okrutnikiem, to myślę że mnie nie wyklniecie. Co on tam zjarał? Teby? confused1.gif

I z tym miastem co to było nie do zdobycia
( znaczy było do zdobycia, bo je zdobył, ale wszyscy mysleli, że jest nie do zdobycia, znaczy myśleli, że jest nie do zdobycia nim je Aleksander zdobył... ) też się chyba brzydko obszedł
Jak ono się tam nazywało.... coś jak Tyr,Twer, Tarnobrzeg.... zresztą to nie istotne, bo była kiedyś taka zasada jak zdobywałeś miasto to paliłeś świątynie, facetów na pal albo w niewolę, kobiety gwałciłeś a potem na pal... albo w niewolę. Takie zasady. Każdy o tym wiedział więc gra była w zasadzie fair.
Aleksander był zły z innego powodu. Ten gość bawił się w wojnę dla wojny. Pełno fajnego chłopa zginęło nie na chwałę Macedonii, nie dla jakiegoś innego szczytnego celu, ale tylko dla tego, że jakiś Sku*#&el chciał się pobawić żołnierzykami. To dopiero okrucieństwo!
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 23/02/2006, 21:00 Quote Post

Ady tam Tyr nie do zdobycia biggrin.gif - rok 662 pne, Asurbanipal zdobywa Tyr głodem
Aczkolwiek rozumiem Twój punkt widzenia Mapano i go podzielam. Zdaje się, że Aleksander solidnie się wynudził w czasie tych długich miesięcy oblężenia i musiał "odreagować" rolleyes.gif .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Student historii
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 56
Nr użytkownika: 11.169

Stopień akademicki: ksiondz
Zawód: studencik
 
 
post 23/02/2006, 22:02 Quote Post

Co do Mitrydatesa to oczywiście nie popieram tego, że kazał ich pozabijać, ale sytuacja była taka, że to Rzymianie byli najeźdźcami w Azji i powinni byli się liczyć z ryzykiem buntu, ale chyba za bardzo już przyzwyczaili się do zwycięstw.

Aleksander robił podobnie jak Rzymianie: miasto, które się upokorzy zostaje, miasto, które się ośmieli sprzeciwić, burzymy. Poza tym jego ludzie ginęli raczej nie ku chwale Macedonii tylko ku chwale bajecznych łupów (ale się chłopak zapędził za daleko).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Gryzio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.078
Nr użytkownika: 60

 
 
post 23/02/2006, 22:48 Quote Post

QUOTE(mapano @ 23/02/2006, 20:43)
na starożytnośći znam się tak samo jak na składzie atmosfery Jowisza, ale jeżeli powiem, że Aleksander był nie tylko gejem, ale także okrutnikiem, to myślę że mnie nie wyklniecie. Co on tam zjarał? Teby? confused1.gif


Bardzo przepraszam, ale mógłbyś podać źródło, które mówi o tym, że Aleksander był gejem?? Bo jesli takiego źródła nie podasz, to chyba słusznie będę mógł zapytać, co ty jarałeś, to pisząc?? confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
mapano
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.724
Nr użytkownika: 10.081

 
 
post 24/02/2006, 10:34 Quote Post

QUOTE
Bardzo przepraszam, ale mógłbyś podać źródło, które mówi o tym, że Aleksander był gejem??


Oj dobrze dobrze trochę to wszystko uprościłem.
Gejem nie był, bo przecież kobietki miał.
Jasne jasne trzeba być ścisłym, bo to przecież forum historyczne a nie chat Onetu. sleep.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Trzydniowa wata cukrowa
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 16.120

Zawód: uczennica LO
 
 
post 2/04/2006, 22:20 Quote Post

Ja bym postawiła na Atyllę - powiedzenie, że gdzie przechodzi Atylla tam już nie rośnie trawa nie wzięło się znikąd.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
childeryk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 108
Nr użytkownika: 8.439

Zawód: wolny zawod
 
 
post 10/04/2006, 10:14 Quote Post

[quote=aras13,9/01/2006, 8:44]
A moze Alaryk ze swoja pladrujaca Rzym armia? Z tego co pamietam przez tydzien mordowali, gwalcili i ogolnie rzezali milionowa rzesze mieszkancow. Niewielu ocalalo. Wojownicy Alaryka wsciekli za dlugie oblezenie dopuszczali sie sadystycznych zabaw.
[/quote/]

Z tego co ja pamiętam to głównie poświecili się plądrowaniu Rzym a kwestie zabójstw i gwałtów jakkolwiek się zdarzały to nie przyjęły takiej skali, aby naruszyć w sosób poważny populację Wiecznego Miasta. Tudzież Goci Alaricha grabili Rzym 3 dni i 3 nocy, zatem tydzień to nie był.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Memfis Project
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 17.796

Diabolis Interium
Zawód: uczeñ
 
 
post 16/05/2006, 20:02 Quote Post

Ja uważam za największe okrucieństwo zachowanie Partów,któży po pojmaniu jednego rzymianina z rodu scypionów,który próbował podbić ziemie Partów.Był on swego czasu najbogatszym rzymianinem i by zdobyć przychylność senatu chciał podbić Partię.Po przegranej walce na pustyniach Parti(Iran,Sudan),król Parti po pojmaniu dowódzcy rzymian nie zamordowali go odrazu,tylko wlali mu do gardła płynne wrzące złoto z miedzią na znak bogactwa jakie posiadał. wink.gif

Tylko jak sie nazywał ten wspaniałomyślny władca Partów? confused1.gif
Jak ktoś wie to prosze o odpowiedz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 16/05/2006, 22:36 Quote Post

Nie z rodu Scypionów smile.gif , tylko Marcus Licinius Crassus, pojmany/zabity w bitwie pod Karrami przez Erana Spahbodha Rustahama Suren-Pahlava czyli Surenę. To z tym złotem z tego co wiem to anegdota, istnieje tez wersja, że został zabity w czasie negocjacji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej