Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Powroty z wygnania
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 16/05/2012, 17:17 Quote Post

Witam!
Na wstępie zaznaczę, że nie chcę rozpatrywać konkretnych przypadków-nieźle znam kilka, wielu wcale, ale chciałbym się przyjrzeć sprawie ogólnie. Otóż interesuje mnie, czy jest możliwość warunkowego (np w kilku działach, o czym dalej) przywrócenia banitów, jeśli ci mieli wybitną wiedzę w jakimś zakresie? Ot, przypadek hipotetyczny:
User XYZ (jeśli taki był, przepraszam-zbieżność nazw przypadkowa wink.gif ) jest genialnym znawcą gospodarki nowożytnej, ale jest wielkim miłośnikiem PPPP i za nią "hejtuje" wszystkich wokół w Mównicy i Współczesnej Polityce, za co zresztą leci. Czy nie ma możliwości przywrócenia jegomościa na najwyższym możliwym (4) poziomie ostrzeżenia z ostatnią szansą i przedłużonym oczekiwaniem na zdjęcie warna (normalnie to chyba miesiąc, jemu dajmy trzy) oraz z dostępem tylko do działów, w których był faktycznie wartościowy ze względu na swą wiedzę? Wówczas XYZ ma, dzięki dobrej woli szefostwa, możliwość dalszego edukowania pozostałych userów poprzez dzielenie się swoją widzą, nieraz przecież bardzo szeroką, ale jest odcięty od "piekiełka".
Taka luźna propozycja rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 16/05/2012, 17:23 Quote Post

Lasciate ogne speranza, voi ch'entrata - tak sobie lepiej powiedzieć, żeby nie spróbować Trompie smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.524
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 16/05/2012, 17:27 Quote Post

QUOTE
Witam!
Na wstępie zaznaczę, że nie chcę rozpatrywać konkretnych przypadków-nieźle znam kilka, wielu wcale, ale chciałbym się przyjrzeć sprawie ogólnie. Otóż interesuje mnie, czy jest możliwość warunkowego (np w kilku działach, o czym dalej) przywrócenia banitów, jeśli ci mieli wybitną wiedzę w jakimś zakresie? Ot, przypadek hipotetyczny:
User XYZ (jeśli taki był, przepraszam-zbieżność nazw przypadkowa  ) jest genialnym znawcą gospodarki nowożytnej, ale jest wielkim miłośnikiem PPPP i za nią "hejtuje" wszystkich wokół w Mównicy i Współczesnej Polityce, za co zresztą leci. Czy nie ma możliwości przywrócenia jegomościa na najwyższym możliwym (4) poziomie ostrzeżenia z ostatnią szansą i przedłużonym oczekiwaniem na zdjęcie warna (normalnie to chyba miesiąc, jemu dajmy trzy) oraz z dostępem tylko do działów, w których był faktycznie wartościowy ze względu na swą wiedzę? Wówczas XYZ ma, dzięki dobrej woli szefostwa, możliwość dalszego edukowania pozostałych userów poprzez dzielenie się swoją widzą, nieraz przecież bardzo szeroką, ale jest odcięty od "piekiełka".
Taka luźna propozycja


Takie koncepcje były już wcielane w życie. Kilku użytkowników (z oczywistych względu nie wymienię nicków), którzy zostali banitami, dostało drugą szansę. Niestety ten eksperyment zakończył się tylko płaczem i obustronnym zgrzytaniem zębów. Resocjalizacja i powrót na łono historyków.org przekraczał możliwości tych userów. Stąd też już nie powtarzamy tej próby, bo niestety do niczego dobrego ona nie doprowadza.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 16/05/2012, 17:35 Quote Post

Czyli... Ni chu chu? Miałbym sam ze dwóch kandydatów, jeden jest nawet dość oczywisty... rolleyes.gif
No i oczywiście, jak zawsze przy takiej okazji:
PRZYWRÓCIĆ FLORKA!!!
smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 16/05/2012, 17:48 Quote Post

Myślę Trompie, że to sami ci Twoi kandydaci powinni być zainteresowani w prostowaniu swoich ścieżek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 16/05/2012, 19:52 Quote Post

QUOTE(salvusek @ 16/05/2012, 19:31)
A tak na poważnie to najpierw należałoby się dowiedzieć czy jest w ogóle wola powrotu drugiej strony(zbanowanych)
*


Co najmniej trzech jest zainteresowanych.
CODE

a potem cisnąć w moderatorów. ;)

confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 16/05/2012, 19:54 Quote Post

Moim zdaniem są userzy i ... userzy. Marlon był z racji posiadanej wiedzy Kimś wyjątkowym. Narozrabiał, poniósł tego konsekwencję.Mam bardzo gorącą prośbę, proszę zdejmijcie Mu bana. Na okres próbny. Koledzy w obu wątkach podali argumenty przemawiające za Jego powrotem.
Wiem z własnego doświadczenia, jestem non stop banowana na różnych forach, że czasami terapia szokowa jest skuteczna. (Nie chcę mieć z tymi forami nic wspólnego, żal mi tylko pracy włożonej w tworzenie moich świętych wątków). Marlonowi zależy na Forum, tego jestem pewna. Mi też zależy na Forum, dlatego bardzo Was proszę dajcie Mu jeszcze jedną szansę.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 16/05/2012, 19:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 16/05/2012, 20:09 Quote Post

QUOTE(lucyna beata @ 16/05/2012, 20:54)
Moim zdaniem są userzy i ... userzy. Marlon był z racji posiadanej wiedzy Kimś wyjątkowym. Narozrabiał, poniósł tego konsekwencję.Mam bardzo gorącą prośbę, proszę zdejmijcie Mu bana. Na okres próbny. Koledzy w obu wątkach podali argumenty przemawiające za Jego powrotem.
Wiem z własnego doświadczenia, jestem non stop banowana na różnych forach, że czasami terapia szokowa jest skuteczna. (Nie chcę mieć z tymi forami nic wspólnego, żal mi tylko pracy włożonej w tworzenie moich świętych wątków). Marlonowi zależy na Forum, tego jestem pewna. Mi też zależy na Forum, dlatego bardzo Was proszę dajcie Mu jeszcze jedną szansę.
*


A prosiłem:
Na wstępie zaznaczę, że nie chcę rozpatrywać konkretnych przypadków
sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 16/05/2012, 20:16 Quote Post

CODE
Co najmniej trzech jest zainteresowanych.

Jeżeli jest wola należy negocjować. Tym bardziej, że domyślam się, iż są to osoby, które uczyniły istotny wkład w forum. Ja rozumiem regulamin jest ważny, ALE jest to tylko forum INTERNETOWE. Dlatego należy się szansa choćby na negocjacje. To chyba nie ulega wątpliwości.


CODE
a potem cisnąć w moderatorów

Tzn. naciskać na to aby zrozumieli, że niedopuszczenie do udziału w życiu forum ów zbanowanych uczestników i tak nic zmieni, bo poziom merytoryczny jest niski, a oni byli stałym userami o określonym dobrym poziomie. Przecież to forum nigdy nie będzie naukowe, stale piszących userów jest coraz mniej czego przykładem jestem ja, gdyż takie rzeczy skutecznie mnie zniechęciły do pisania tu cokolwiek. smile.gif

Ten post był edytowany przez salvusek: 16/05/2012, 20:25
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 16/05/2012, 20:17 Quote Post

Przepraszam Cię, ale to konflikt interesów. Mi zależy na konkretnym przypadku/konkretnych przypadkach. Przykro mi, że piszę o personaliach, ale czuję jakiś wewnętrzny przymus, nie potrafię sobie z nim poradzić. Po prostu mi zależy, nie wiem dlaczego, czuję jednak, że muszę o tym pogadać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.532
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 16/05/2012, 20:25 Quote Post

Jedyne, co można zrobić to poddać sprawę pod rozwagę tych Najwyższych, niech decydują, czy wolą poziom czy dyscyplinę...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 16/05/2012, 20:27 Quote Post

QUOTE(lancelot @ 16/05/2012, 20:25)
Jedyne, co można zrobić to poddać sprawę pod rozwagę tych Najwyższych, niech decydują, czy wolą poziom czy dyscyplinę...
*


Ok, czyli feudalizm górą. Niech będzie. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.532
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 16/05/2012, 20:29 Quote Post

Jesteśmy na prywatnym forum...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 16/05/2012, 20:31 Quote Post

QUOTE(salvusek @ 16/05/2012, 21:16)
Tzn. naciskać na to aby zrozumieli, że niedopuszczenie do udziału w życiu forum ów zbanowanych uczestników i tak nic zmieni, bo poziom merytoryczny jest niski, a oni byli stałym userami o określonym dobrym poziomie. Przecież to forum nigdy nie będzie naukowe, stale piszących userów jest coraz mniej czego przykładem jestem ja, gdyż takie rzeczy skutecznie mnie zniechęciły do pisania tu cokolwiek.  smile.gif
*


Ano właśnie. To forum popularno-naukowe, z naciskiem na popularne jednakże, bowiem bądź co bądź większość rejestrujących się nie wnosi zgoła nic, a tylko prosi o taką czy inną pomoc. I dobrze, pomóc należy. Wielu zaś głównie cieszy-to dobrze, bo możemy (tzn forum, ja raczej nie, bo jestem za wąski na to) realizować niejako misję edukacyjną, choćby poprzez obalanie mitów.
Tym niemniej, dla mędrszych, jest też część naukowa, a osłabianie jej poziomu z powodów ambicjonalnych czy też bardziej sensownie-jazd w innych miejscach, jest niejako strzałem w stopę.



Lucyno-mnie chodzi o trzy konkretne przypadki, niemniej nie chcę dyskutować o personaliach, bo wchodzimy w ew. krytykę moderacji, w tych przypadkach z formalnego punktu widzenia nieuzasadnioną.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 16/05/2012, 20:46 Quote Post

Ostatnio nie mam czasu nawet na sen, nie śledzę dokładnie tego co dzieje się na Forum. W żadnym wypadku nie podważam decyzji Góry, chcę tylko, abym nadal mogła być dumna z tego, że tu piszę. To Forum ma określony poziom, moim zdaniem, ponadprzeciętny. Forum popularne, w niektórych przypadkach popularno-naukowe. Tę naukowość wnosili Tu Userzy posiadający wiedzę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej