Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kod Leonarda Da Vinci
     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 7/02/2012, 11:55 Quote Post

Vitam

Makronie, a czy przypadkowo nie jest tak, że twierdząc, że KLDV jest kiepską książką, utożsamiasz Twoją ocenę z obiektywną oceną jej wartości? (Marek Żak)

Marku, a czy przypadkiem nie działa to też w drugą stronę? Uporczywie powtarzasz tutaj frazę o budzeniu szacunku. Na razie, jak to pokazuje dyskusja - tylko Twojego smile.gif

Narzucasz w ten sposób innym Twój punkt widzenia, twierdząc, że jest on rzetelny/obietywny/merytoryczny/bezstronny. (Marek Żak)

Po pierwsze - jak wyżej, Ty takoż usilnie starasz się nam narzucić Twój szacunek do "dzieła" wink.gif
Po drugie - sądzę, że autodeklarację Makrona ...Arbiter Elegantiae... należy jednak traktować z pewnym dystansem wink.gif
(doppelpunkt.gif Ну, Coobeck, погоди! ph34r.gifM. wink.gif biggrin.gif)
Po trzecie - stawiając w ten sposób sprawę, to pozostaje jeno zamknąć ten watek. Bo jeszcze, uchowaj Boże, ktoś tu coś komuś zacznie narzucać pod płaszczykiem dyskusji (Matko Boska, a toż i sama dyskusja często ma na celu właśnie przekonanie Adwersarza do własnych racji, zgroza...), po co kusić los i dawać ludziom możliwość wyrażania opinii, no przecież mogą się mylić... tongue.gif

Co powiesz, jeśli ktoś stwierdzi, że jest to fantastyczna lektura? (Marek Żak)

Że mam inne zdanie na ten temat.

Ja to zrozumiałem jako bardziej kulturalne i rozwinięcie powiedzenia o miliardach much i ich preferencji kulinarnyc (Tromp)

No ale nie zaprzeczysz, że muchy cholernie wypasione latają

Ten post był edytowany przez makron: 7/02/2012, 16:42
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #61

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 7/02/2012, 11:59 Quote Post

QUOTE
[=tromp]
Co się zaś tyczy mojej oceny książki-jest to jedno z najwybitniejszych osiągnięć współczesnego marketingu. I nic ponadto. Od strony czysto literackiej dzieło średnie.
/


Jak już wspomniałem, moja prywatna ocena książki jest identyczna. Uwielbiam natomiast,,Hot whoppera" z papryczkami jalapenos i nie jest mi miło, jeśli ktoś mi wmawia, że się nie znam na jedzeniu i jem szajs.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #62

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 7/02/2012, 12:06 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 7/02/2012, 12:55)
No ale nie zaprzeczysz, że muchy cholernie wypasione latają biggrin.gif
*


Odpasione na pewno, a czy są takie wypasione, to rzecz gustu-mnie się na przykład niezbyt podobają, ale jeśli masz jakąś pasję entomologiczną, to twoja sprawa tongue.gif

???
Żeby nie robić oftopu - przecie "wypasione" i "odpasione" to jedno i to samo...
C.


Marku-ja ci wmawiał nie będę, że nie znasz się na jedzeniu, bo też lubię, jak mi czacha paruje z każdym kolejnym kęsem wink.gif


Wracając do tematu po markożakowych i muszych dywagacjach kulinarnych, szacunek może się należeć wyłącznie czytelnikom książki-z racji tego, że im czytać wolno, co im się podoba (z drobnymi wyjątkami, noale...) i skoro komuś się KLdV podoba, jego sprawa, jego problem. Nie widzę natomiast powodów, by ze względu na jakiś sztuczny szacunek do dzieła wyrażać opinie bardziej pochlebne, niż się same nasuwają po lekturze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #63

     
Wobblu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 83.846

Mikolaj
Zawód: uczen
 
 
post 11/09/2013, 15:19 Quote Post

Ja czytałem książkę Browna o której mowa i to właśnie ona mnie tu przywiodła i choc Brown zrobił mi taki mętlik w głowie,bo nie wiedziałem które z faktów są autentyczne a które nie,
to i tak jestem mu bardzo wdzięczny bo zwrócił moją uwagę na parę spraw związanych z Kościołem. Chodzi mi na przykład o powstanie Nowego Testamentu i utworzenie Kościoła Rzymsko-Katolickiego przez poganina Konstantyna Wielkiego tylko ze względów politycznych i materialnych. Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat to bardzo bym prosił o jakieś źródła.
 
User is offline  PMMini Profile Post #64

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 11/09/2013, 16:07 Quote Post

Wystarczy, że przeczytasz przedmowę od polskiego wydawcy, i będziesz wiedział co, i jak.
 
Post #65

5 Strony « < 3 4 5 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej