Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
14 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Problem z zalogowaniem sie na Forum, Temat istnieje od 2005 roku
     
Władysław IV Waza
 

Vladislaus Quartus Dei gratia rex Poloniae, magnus dux Lithuania
*******
Grupa: Banita
Postów: 1.775
Nr użytkownika: 5.849

Dominik
Zawód: król oczywiscie :)
 
 
post 6/11/2005, 20:06 Quote Post

Zdarzają mi się dni kiedy nie mogę wejść na to wspaniałe forum czy to problem mój i mojego kompa czy podobne problemy mają inni użytkownicy.Jeśli tak to można by się zastanowić nad zakupem nowego serwera ktoś wie ile coś takiego może kosztować?

Pozdrawiam i jeszcze raz worthy.gif wam Qulturo i Nauko za to forum
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
gotfryd_de
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 317
Nr użytkownika: 4.837

Stopień akademicki: mgr
Zawód: prawnik
 
 
post 6/11/2005, 20:21 Quote Post

Mnie to zdarza sie to coraz częsciej. A przez 1 dzień w ogóle forum nie odpalało. Problemy z wejściem i poruszaniem się w czasie "szczytu" praktycznie uniemożliwiają korzystanie ze strony...

Na kurniku gdy były takie kłopoty ogłoszono składkę na serwer i dziś nie ma tam juz żadnych problemów. Uzbierane fundusze przerosły oczekiwania. No ale Kurnik to inna skala chyba...

smile.gif


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 6/11/2005, 20:23 Quote Post

Ja też od czasu do czasu mam ten problem, więc to raczej nie wina naszych komputerów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 6/11/2005, 20:30 Quote Post

Dopowiadam się do moich przedmówców. Już kiedyś myślałem z kilkoma osobami nad zrzutką, ale to nie było chyba potrzebne. Poczekajmy na komentarz któregoś z adminów: Qltury lub Nauki. Tak więc trzeba poczekać, ale to nie działanie strony jest już czasem żenujące.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
WracisławCzarny
 

Jednoosobowa Inwazja Barbarzyńców
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 733
Nr użytkownika: 5.644

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Technik obróbki wody
 
 
post 6/11/2005, 21:57 Quote Post

QUOTE(gotfryd_de @ 6/11/2005, 22:21)
No ale Kurnik to inna skala chyba...

Może inna skala, ale myslę, że tutejsi (stali) użytkownicy są do forum przywiązani na tyle, że to nie bedzie problem...

Najśmieszniejsze jest to, że ostatnio oprócz hist.org'ów mam podobny, jeśli nie identyczny problem z forum swojego stowarzyszenia (bo za wczesny okres coby to "bractwem rycerskim" nazywać). Nie jest to więc raczej problem przeciążenia serwera, bo tamto forum liczy 20, może 30 wejść dziennie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 7/11/2005, 21:18 Quote Post

Rzeczywiście, ostatnio były problemy z wejściem na forum co sam odczułem. Było to spowodowane przenosinamy naszych baz danych w inne miejsce.
Jednak istnieje dużo powazniejsza sprawa. Nasz usługodawca postawił nam ultimatum: albo poważnie ograniczymy napływ osób (tj. gości), albo musimy się przenieść gdzie indziej. Na szczęscie znalazł się sponsor, który mógłby nas utrzymać. Niestety ma to swoją cenę. Aby znaleźć się u niego musimy sobie kupic pewne części do serwera min. procesor, który mógłby nas "obsłużyć" nasz serwis. Koszt tych częsci waha się między 6, a 7 tysiącami złotych. Dlatego zwracam się do Was drodzy uzytkownicy o zastanowienie się nad swoimi możliwościami pieniężnymi i wsparciem finansowym trwałości Naszego Forum. Wiem, że jest to kwota dość spora, ale jesli obliczymy wspólnie nasze możliwości to Forum przetrwa.
Prośbę tę nalezy traktować serio i muszę to stwierdzić otwarcie: Mamy poważne problemy!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 7/11/2005, 21:35 Quote Post

Ja się już kiedyś deklarowałem, więc słowa dotrzymam. Może to w sumie 6-7 tysięcy złotych nie jest dużo, ale te 15-20 złotych myślę, że byłbym w stanie oddać na moje ulubione forum. Myślę, że spokojnie uzbieramy kasę. Tak samo uważam, że postąpi Filip II, z którymi wielokrotnie o tym rozmawiałem. Jeśli podejmiemy takową decyjzję, to proponuję Qlturo, założyć np. w Pałacu Qltury i Nauki temat " Zrzutka i niech każdy kto jest do tego skłonny złoży wstępną deklarację i zobaczymy czy się uzbiera. Niech poda tylko kwotę, bez żadnego komentarza, co Wy na to?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 7/11/2005, 21:40 Quote Post

Oczywiscie,ze bedziemy wspierac forum w potrzebie smile.gif
To zależy jak będzie wyglądała moja sytuacja finansowa, ale... Myślę, że kilka dyszek się znajdzie. Trzy ? Cztery ? Niby nic, ale mysle,ze sie uzbiera... A administracja i moderatorzy tez dodadza swoje hm ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 7/11/2005, 21:42 Quote Post

Administratorzy dali z siebie wiele przez te lata i dadzą jeszcze więcej smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 7/11/2005, 21:42 Quote Post

Oczywiście różna jest sytuacja finansowa u każdego z nas, ale przy takich zrzutkach każdy grosz się liczy. Czekamy tylko na podjęcie odpowiedniej decyzji. Na przykład mi wpływa co piętnastego każdego miesiąca 50 złotych, i myślę, że po 15 jestem gotowy do poświęceńwink.gif.
A co myślicie o założeniu tematu " Zrzutka " i rozpoczęciu akcji, bo tego jestem najbardziej ciekawy, a mi jeszcze na ten temat nikt nie odpisał!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.915
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 7/11/2005, 21:58 Quote Post

QUOTE
Aby znaleźć się u niego musimy sobie kupic pewne części do serwera min. procesor, który mógłby nas "obsłużyć" nasz serwis. Koszt tych częsci waha się między 6, a 7 tysiącami złotych.
Mam przyjemność należęć do stowarzyszenia, ponieważ jako pracobiorcy nie mozemy stworzyć związku zawodowego. Okazało się, jak trudną kwestia było organizowanie wszelkiego rodzaju zbiórek pieniężnych. W statucie mielismy prowadzenie równiez działanośći charytatywnej, okazało się, że sposób finansowania uniemozliwia nawet to. Organy nadrzedne tez nie maja przepisów wykonawczych i tak kopiemy się od roku. Do tego wymagany jest nadzór nad finansami i rozliczenia podatkowe. A tworzenie nieformalnych zbiórek pienieżnych może okazać się bardzo kłopotliwe szczególnie dla zbierających.

Nie znam sytacji własnosciowej forum, ale wiekszość tego typu miejsc utrzmuje się ze sprzedaży części swej powierzchni reklamodawcom. Ilość osób odwiedzająca to forum, może zapewnic, że napewno znajadą się chetni reklamodawcy. Dla dobra forum, jestem pewien, że uzytkownicy przeboleliby obecność reklam, a forum znalazłoby sposób swego rozwoju.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 7/11/2005, 22:06 Quote Post

Jednak pieniędzy potrzebujemy dość sporo i szybko. Dochody z miejsc reklamowych przychodzą dość wolno. Poza tym mamy ujęte w zasadach forum aby forum prowadzić niekomercyjnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 7/11/2005, 22:11 Quote Post

A nie możemy po prostu przelać Qlturo pieniędzy na Twoje konto? Przecież nikt nie zabroni nam dawać Tobie datków np.? Wtedy to nie jest działalność komercyjna. To tak jakbyś od nas dostał kieszonkowe wink.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Sarissoforoj
 

Kwatermistrz Generalny
*******
Grupa: Supermoderator
Postów: 2.915
Nr użytkownika: 1.265

Stopień akademicki: mgr. inz.
Zawód: Emeryt
 
 
post 7/11/2005, 22:17 Quote Post

Aale piersza lepsza kontrola, choćby Urzedu skabowego może do brać mu się do d.... a wtedy będzie miał problemy. Odwiedza nas wielu prawników, czy finansistów, mogliby by nas oswiecić w tej kwesti.
QUOTE
A nie możemy po prostu przelać Qlturo pieniędzy na Twoje konto? Przecież nikt nie zabroni nam dawać Tobie datków np.? Wtedy to nie jest działalność komercyjna. To tak jakbyś od nas dostał kieszonkowe
Dokładnie rok temu reprezentowałem to samo zdanie co ty. Ale okazało się, że zgromadzenie nawet 5 zł (słownie pięć) stanowi o prowadzeniu działalność gospodarczej. Naprawdę warto najpier się zorientować zanim sie wkopiemy w bałagan prawny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 7/11/2005, 22:21 Quote Post

W sumie to tak, bo po co jakieś nieprzyjemnośći mieć później i to jeszcze my wpakujemy Qlturę i to my będziemy winni, a nie on. Z drugiej strony musimy coś zrobić, bo nie wyobrażam sobie braku tego forum, po prostu sobie nie wyobrażam. Niech każdy coś wymyśli i się tu podzieli. Jakie są możliwe opcje? A w ogóle Qlturo to z jakiego jesteś miasta? ja bym mógł pozbierać kasę osobiście od ludzi z Warszawy, tylko nie wiele osób mi pewnie uwierzy i weźmie za naciągacza. Myślę, że mógłbym to robić z Filipem II, który też jest z okolic Warszawy, a z którym się za niedługo spotkam. To dla tych, których problemem jest przelew. Z drugiej strony pisząc to robię z siebie chyba durnia szczerze mówiąc, bo pisze o różnych inicjatywach i to tylko słowa, a do czynów daleko. Chociaż uwierzcie mi, zrobię co mogę.wink.gif.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

14 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej