Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Orzeł biały na fladze Konfederacji ?, Projekty flagi państwowej CSA
     
The General
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.970
Nr użytkownika: 19.808

 
 
post 29/10/2008, 20:29 Quote Post

QUOTE(Darios @ 29/10/2008, 18:27)
Z rasistami można raczej symbole nazistowskie powiązać . To straszna nadinterpretacja . Garstka ekstremistów macha flagami , a nasz drogi Generał w "niebieskim kubraczku" , już przedstawia swoją stronniczą wizję .
*


Ależ drogi Dariosie, gdyby tylko garstka ekstermistów machała tą flagą to by jej na tej stronie nie było. Jak już pisałem, ta flaga symbolizuje pewną ideę i nie bez przyczyny wrzucana jest do jednego worka z innymi symbolami ekstremistów (co nawet na tej stronie można zobaczyć).

QUOTE(Nico)
Ah ci dwulicowi, perfidini, kłamliwi jankesi. Po analizie faktów po wojennych wszystko jest jasne. Po co była ta wojna? By Murzynom żyło się lepiej? Czy żeby była silna władza centralna pod dominacją północy i republikańskich złodzieji? Forumowicze po zapoznaniu się z historią bez problemu odpowiedzą na to smutne pytanie  .

Wojnę rozpętali ci, których tak wychwalasz, a powodem było nic innego jak obrona niewolnictwa. A po wojnie dalej wojowali, aż Północ zrozumiała, że południowym czarnym nie da się pomóc, bo im więcej się im będzie pomagać tym więcej będą cierpieć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Nico
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.938
Nr użytkownika: 3.969

 
 
post 29/10/2008, 20:41 Quote Post

QUOTE(The General @ 29/10/2008, 19:29)
Wojnę rozpętali ci, których tak wychwalasz, a powodem było nic innego jak obrona niewolnictwa.


Drogi Generale wojnę rozpętał tyran wzywając 75 tys. ochotników w celu najechanie wolnych i niepodległych stanów Południowych.

QUOTE(The General @ 29/10/2008, 19:29)
po wojnie dalej wojowali, aż Północ zrozumiała, że południowym czarnym nie da się pomóc, bo im więcej się im będzie pomagać tym więcej będą cierpieć.


Tak pokrętnej logiki, nieprawdziej oczywiście, dawno nie słyszałem smile.gif. Znaczy trzeba było zostawić Gruzję, jakby ją Rosja rozjechała szybko, to by mniej bolało biggrin.gif!

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 4/11/2008, 22:40 Quote Post

Czy te stroje klansmenów nie kojarzą się wam trochę z orłem białym. Może właśnie orzeł, biały orzeł miał symbolizować południe, dlatego, że jest biały.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Ciołek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 873
Nr użytkownika: 9.200

 
 
post 5/11/2008, 8:01 Quote Post

QUOTE(Arbago @ 4/11/2008, 23:40)
Czy te stroje klansmenów nie kojarzą się wam trochę z orłem białym. Może właśnie orzeł, biały orzeł miał symbolizować południe, dlatego, że jest biały.
*


Dziwne skojarzenie... mnie się nie kojarzą. Senator, który zaproponował ten projekt flagi wyjaśnił, dlaczego akurat ten symbol wydaje mu się odpowiedni. Nie chodziło o dowolne białe ptaszysko tylko o konkretnego orła ze sztandaru Tadeusza Kościuszki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
haze
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 73
Nr użytkownika: 35.846

Tomasz Zajac
 
 
post 5/11/2008, 9:59 Quote Post

Białe stroje pierwszych klansmenów miały im nadawac upiornego wyglądu w czasie nocnych patroli i straszyć wyzwoleńców. Mieli być duchami poległych Konfederatów- niektórzy robili nawet numery w stylu "Jeźdzca bez Głowy" by wywierać lepszy efekt na zabobonych (a raczej nie znających literatury nie z własnej winy) ex-niewolnikach.
Na plakacie "Narodzin Narodu", który gdzieś mi w sieci mignoł, klansmen ma wybitnie upiorny wygląd-prawie jak Nazgul:)
Skojarzenie białego orła z prześcieradłami Klanu rzeczywiscie mocno odległe i naciągane.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
BohunAlePolak
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 82.832

Kacper S³omka
Zawód: student
 
 
post 30/08/2013, 15:43 Quote Post

QUOTE(Arbago @ 4/11/2008, 23:40)
Czy te stroje klansmenów nie kojarzą się wam trochę z orłem białym. Może właśnie orzeł, biały orzeł miał symbolizować południe, dlatego, że jest biały.
*


Oj,oj,oj. Gdyby to było na ulicy,dostałbyś za taki tekst po nosie.
Orła białego nikt obrażał,nie będzie.
A Konfederaci chcieli go umieścić bo bardzo cenili i szanowali nasz wspaniały Naród,potępiali rozbiory,rzeź na placu zamkowym, chwalili Powstanie styczniowe. To byli nasi bracia w Idei,nie jakieś Jankesy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 30/08/2013, 15:55 Quote Post

QUOTE(BohunAlePolak @ 30/08/2013, 16:43)
QUOTE(Arbago @ 4/11/2008, 23:40)
Czy te stroje klansmenów nie kojarzą się wam trochę z orłem białym. Może właśnie orzeł, biały orzeł miał symbolizować południe, dlatego, że jest biały.
*


Oj,oj,oj. Gdyby to było na ulicy,dostałbyś za taki tekst po nosie.
Orła białego nikt obrażał,nie będzie.
A Konfederaci chcieli go umieścić bo bardzo cenili i szanowali nasz wspaniały Naród,potępiali rozbiory,rzeź na placu zamkowym, chwalili Powstanie styczniowe. To byli nasi bracia w Idei,nie jakieś Jankesy.
*


Źródło?
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 30/08/2013, 15:59 Quote Post

A weźże se poczytej ten wątek od początku.
Wtedy problem ze źródłem odpadnie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 30/08/2013, 16:07 Quote Post

QUOTE(poldas372 @ 30/08/2013, 16:59)
A weźże se poczytej ten wątek od początku.
Wtedy problem ze źródłem odpadnie.
*


Przeczytałem - nie wszystko wymienione wynikało z jego treści.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Phouty
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.146
Nr użytkownika: 81.932

 
 
post 13/01/2014, 1:08 Quote Post

QUOTE(Lehrabia @ 30/08/2013, 6:55)
QUOTE(BohunAlePolak @ 30/08/2013, 16:43)
QUOTE(Arbago @ 4/11/2008, 23:40)
Czy te stroje klansmenów nie kojarzą się wam trochę z orłem białym. Może właśnie orzeł, biały orzeł miał symbolizować południe, dlatego, że jest biały.
*


Oj,oj,oj. Gdyby to było na ulicy,dostałbyś za taki tekst po nosie.
Orła białego nikt obrażał,nie będzie.
A Konfederaci chcieli go umieścić bo bardzo cenili i szanowali nasz wspaniały Naród,potępiali rozbiory,rzeź na placu zamkowym, chwalili Powstanie styczniowe. To byli nasi bracia w Idei,nie jakieś Jankesy.
*


Źródło?
*



Mamy i źródło:
Gazeta pod nazwą The Daily Dispatch z 23 października 1861 roku.
http://www.perseus.tufts.edu/hopper/text?d...%3A2006.05.0304

A tekst tej wzmianki prasowej wyglądał następująco:
http://www.perseus.tufts.edu/hopper/text?d...icle%3Dpos%3D54

Niestety, ale nie udało mi się znaleźć graficznej reprezentacji projektu tej flagi proponowanej przez sędziego Portera.
http://www.confederate-flags.org/bridesmaids.html


Odgrzeję bardzo starego kotleta, to znaczy skomentuję pewną wypowiedź użytkownika The General z postu #28, oraz cytowany tutaj powyżej fragment odnoszący się do obrażania wizerunku Orła Białego jako narodowego symbolu.
(Dla wyjaśnienia, to powyższy cytat uznaję za wprawdzie bardzo pozytywny, jednakże zbyt idealistyczny, ażeby miał on jakiekolwiek cechy prawdy obiektywnej. Jest to po prostu opinia jednego z redaktorów lokalnej gazety).

The General napisał:
QUOTE
Gdyby nieśli flagi CSA, to by mi zapewne nie pozwolono na taką manifestację... więc niosą flagi narodowe i pokazują jakimi to są dobrymi obywatelami.


Oraz:
QUOTE
Ależ drogi Dariosie, gdyby tylko garstka ekstermistów machała tą flagą to by jej na tej stronie nie było. Jak już pisałem, ta flaga symbolizuje pewną ideę i nie bez przyczyny wrzucana jest do jednego worka z innymi symbolami ekstremistów (co nawet na tej stronie można zobaczyć).


Dobre! Wskazuje mi to tylko na fakt, jak prymitywna i beznadziejna jest taka interpretacja historii mojego kraju przez osobę, która sama obraża symbole narodowe innych narodów. Na szczęście, my jako naród możemy to wyegzekwować na każdym, ażeby naszego narodu, oraz naszych symboli narodowych nie obrażano!
Nawet nazwałem to roboczo, wręcz na poczekaniu, "historią kanapową" w nawiązaniu do istniejącego w Polsce terminu określającego tak zwane partie kanapowe, których poglądy są wręcz tak przekomiczne, jak przekomiczne (ale także obraźliwe) są historyczne poglądy użytkownika The General.

The General po prostu nie rozumie idei amerykańskiej Konstytucji, oraz ducha amerykańskiego patriotyzmu, a szczególnie nie zna znaczenia Pierwszej Poprawki do Konstytucji....ponieważ niesienie flag CSA nie ma najmniejszego wpływu, czy demonstracja jest patriotyczna, legalna, czy też nie.

No i ta "grupka ekstremistów", to jest około 120 000 000 Amerykanów! Słownie: Sto dwadzieścia milionów Amerykanów, dla których symbole Południa są wielką i emocjonalnie ważną częścią ich korzeni narodowych, oraz częścią naszej wspólnej, bo amerykańskiej spuścizny narodowej i Historii USA pisanej z dużej litery!

PS
A powoływanie się na Anti-Defamation League w tych sprawach, to jak powołwyanie się na Watykan, ażeby udowodnić prawo kobiet do aborcji! rolleyes.gif

Aż mi się nie chce wierzyć, ażeby w XXI wieku, pewni ludzie w Europie mieli aż tak wypaczone "kanapowe poglądy" na temat historii mojego kraju.
Ideologia (szczególnie ta miernego lotu) i dziedzina nauki zwana historią nie idą ze sobą w parze, chyba że ktoś próbuje naśladować pana Josefa Goebbelsa, co mu oczywiście jest wolno robić, jednakże obraza symboli narodowych największego mocarstwa na ziemi, może być....(tu cytuję powtórnie z ramki powyżej) "Oj,oj,oj. Gdyby to było na ulicy,dostałbyś za taki tekst po nosie."

Ten post był edytowany przez Phouty: 13/01/2014, 1:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Konto Usuniete 13.04.15
 

Unregistered

 
 
post 14/05/2014, 13:06 Quote Post

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...issippi.svg.png

Flaga stanowa Mississippi. Co ciekawe w tym stanie większość stanowią Afroamerykanie a nie biali a kiedy, politycznie poprawni chcieli zmienić flagę stanową, mieszkańcy stanu, w znacznej większości odrzucili ten pomysł w referendum. Co razi u Generała to ten misjonarski ton nie liczący się z faktami bo widać że dla mieszkańców Południa ten symbol ma całkiem inne znaczenia niż to wynika z ideologii jaką wbił sobie Generał do głowy. Z argumentami ideologicznymi ciężko polemizować.
 
Post #41

     
koko36911
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 145
Nr użytkownika: 84.135

Adam Zunski
 
 
post 14/05/2014, 14:57 Quote Post

QUOTE(Amandil @ 14/05/2014, 14:06)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...issippi.svg.png

Flaga stanowa Mississippi. Co ciekawe w tym stanie większość stanowią Afroamerykanie a nie biali a kiedy, politycznie poprawni chcieli zmienić flagę stanową, mieszkańcy stanu, w znacznej większości odrzucili ten pomysł w referendum. Co razi u Generała to ten misjonarski ton nie liczący się z faktami bo widać że dla mieszkańców Południa ten symbol ma całkiem inne znaczenia niż to wynika z ideologii jaką wbił sobie Generał do głowy. Z argumentami ideologicznymi ciężko polemizować.
*


Za pozostawieniem starej flagi glosowalo okolo 8% mieszkancow Mississippi.
Mozna zalozyc, ze czesc z nich glosowala tak po prostu z sentymentow i przyzwyczajenia a nie dlatego, ze ta flaga przypomina ich Confederacje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Phouty
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.146
Nr użytkownika: 81.932

 
 
post 14/05/2014, 17:07 Quote Post

QUOTE(koko36911 @ 14/05/2014, 5:57)
[
Za pozostawieniem starej flagi glosowalo okolo 8% mieszkancow Mississippi.
Mozna zalozyc, ze czesc z nich glosowala tak po prostu z sentymentow i przyzwyczajenia a nie dlatego, ze ta flaga przypomina ich Confederacje.
*



Rozumiem, że te 8% to jest literówka, którą popełniłeś? Gdyby tak było, to starej flagi by nie pozostawiono, gdyby na nią głosowała 8% "większość". wink.gif Chociaż przyznaję, iż być może istnieją kraje, gdzie 8% "większość" głosujących decyduje przy urnie wyborczej, ale USA, nie jest jednym z nich. rolleyes.gif
W rzeczywistości, to za pozostawieniem starej flagi głosowało w przybliżeniu 65% głosujących.
http://www.nytimes.com/2001/04/18/us/missi...ate-emblem.html

Ten post był edytowany przez Phouty: 14/05/2014, 17:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
koko36911
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 145
Nr użytkownika: 84.135

Adam Zunski
 
 
post 14/05/2014, 19:34 Quote Post

QUOTE(Phouty @ 14/05/2014, 18:07)
QUOTE(koko36911 @ 14/05/2014, 5:57)
[
Za pozostawieniem starej flagi glosowalo okolo 8% mieszkancow Mississippi.
Mozna zalozyc, ze czesc z nich glosowala tak po prostu z sentymentow i przyzwyczajenia a nie dlatego, ze ta flaga przypomina ich Confederacje.
*



Rozumiem, że te 8% to jest literówka, którą popełniłeś? Gdyby tak było, to starej flagi by nie pozostawiono, gdyby na nią głosowała 8% "większość". wink.gif Chociaż przyznaję, iż być może istnieją kraje, gdzie 8% "większość" głosujących decyduje przy urnie wyborczej, ale USA, nie jest jednym z nich. rolleyes.gif
W rzeczywistości, to za pozostawieniem starej flagi głosowało w przybliżeniu 65% głosujących.
http://www.nytimes.com/2001/04/18/us/missi...ate-emblem.html
*



Nie, to nie literowka. Okolo 8% mieszkancow tego stanu bylo za ta flaga. A jak by policzyc nielegalnych to procentowo byloby jeszcze mniej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Phouty
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.146
Nr użytkownika: 81.932

 
 
post 14/05/2014, 20:13 Quote Post

QUOTE(koko36911 @ 14/05/2014, 10:34)
Nie, to nie literowka. Okolo 8% mieszkancow tego stanu bylo za ta flaga. A jak by policzyc nielegalnych to procentowo byloby jeszcze mniej.
*



Czyli teraz udowodnij to, podając źródła tych "rewelacji"!
(Szczególnie dotyczących tych "nielegalnych" biorących rzekomo udział w głosowaniu).

Oczekuję danych statystycznych, iż ta 8% "większość" głosów spowodowała to, że tradycyjna flaga stanu Mississippi pozostała w użyciu i nie została zmieniona. (I co ważniejsze, to nikt ani nie ma zamiaru jej zmieniać, ani też nie ma na ten temat żadnej znaczącej publicznej dyskusji).

Czekam około 24 godzin, a po tym czasie będę sobie rezerwował prawo, ażeby dosadnie nazwać tą formę prymitywnej dezinformacji, którą tu uprawiasz.

Czy prawny termin "libel and slander" coś Tobie mówi, jeżeli nie, to sprawdź, jakie mogą być tego konsekwencje.

EDIT
Aj, co mi tam! Po co czekać aż 24 godziny na twoją publiczną kompromitację?
Ażeby tobie zaoszczędzić trudu, to załączam oficjalne dane z tego referendum.
http://uselectionatlas.org/RESULTS/state.p...&off=50&elect=7

Nawet spuszczę z tonu... i po prostu pokaż mi tylko te "8%"...gdziekolwiek w tych danych. tongue.gif

Ten post był edytowany przez Phouty: 14/05/2014, 20:30
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej