Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Naziści dalej istnieją, Przykład: Thiazi Forum
     
Alexander Malinowski
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 937
Nr użytkownika: 8.510

 
 
post 17/01/2012, 2:16 Quote Post

http://174.122.234.116/showthread.php?t=190537

Znalazłem w sieci forum niemieckich nazistów. Powyższy wątek, jeśli dobrze rozumiem, żałuje, że Hitler nie wymordował wszystkich Polaków. Inne wątki rozwążają odzyskanie "niemieckich obszarów wschodnich". Aż strach bierze, ze tacy ludzie dalej istnieją...
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
romas11
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 163
Nr użytkownika: 76.320

 
 
post 17/01/2012, 3:00 Quote Post

Tutaj masz stronę Polskich nazistów:
http://www.bhpoland.org/

Dla mnie jest to wręcz obrzydliwe, dla mnie narodowca, że ktoś może być tak głupi i fascynować się "facetem z wąsem", który tylu naszych rodaków uśmiercił...

Ten post był edytowany przez romas11: 17/01/2012, 3:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Alexander Malinowski
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 937
Nr użytkownika: 8.510

 
 
post 17/01/2012, 3:46 Quote Post

Ciekawe jest ostatnie odkrycie, że Napoleon miał haplogrupę E1b1b1c1, a Hitler E1b1b.

Haplogrupa Napoleona jest związana z Bliskim Wschodem, a Hitlera ogólnie z Afryką Północną i Bliskim Wschodem. Mieli wspólnego przodka jakiś czas temu.


QUOTE(romas11 @ 17/01/2012, 4:00)
Tutaj masz stronę Polskich nazistów:
http://www.bhpoland.org/

Dla mnie jest to wręcz obrzydliwe, dla mnie narodowca, że ktoś może być tak głupi i fascynować się "facetem z wąsem", który tylu naszych rodaków uśmiercił...
*


 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 17/01/2012, 5:14 Quote Post

To wypowiedz Finna z linkowanego Forum niemieckiego :
QUOTE
Die Wehrmacht, die Schutzstaffel waren Soldaten keine Mörder und Hitler war Feldherr und kein blutdurstiger Tyrann.

wzruszające laugh.gif laugh.gif laugh.gif jak chłopina mało wie .

Ten post był edytowany przez lancaster: 17/01/2012, 5:14
 
Post #4

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/01/2012, 9:21 Quote Post

QUOTE(Alexander Malinowski @ 17/01/2012, 2:16)
Aż strach bierze, ze tacy ludzie dalej istnieją...
*


Byłoby dziwne, gdyby nie istnieli. Każda głupota znajdzie swoich naśladowców. Podobno np. Maradona ma swój Kościół... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Alexander Malinowski
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 937
Nr użytkownika: 8.510

 
 
post 17/01/2012, 12:51 Quote Post

To przypomina wspomnienia pewnego oficera, który zwrócił uwagę SS-manom w trakcie egzekucji, a oni mu na to, że przecież to tylko podludzie.

Ogólnie mówiąc część uczestników forum uważa, że Hitler powinien był wybić wszystkich Polaków, a drudzy odpowiadają, że nie, że Polacy to tylko narzędzie w rękach "Judentum".
Na to bardziej rozsądni i umiarkowani powtarzają, że prawdziwy problem to antynarodowy reżim rządzący w Niemczech, który był niezdolny do żądania zwrotu ziem utraconych w 1990 roku...

Każdy naród ma takich oszołomów, na jakich zasłużył.


QUOTE(lancaster @ 17/01/2012, 6:14)
To wypowiedz Finna z linkowanego Forum niemieckiego :
QUOTE
Die Wehrmacht, die Schutzstaffel waren Soldaten keine Mörder und Hitler war Feldherr und kein blutdurstiger Tyrann.

wzruszające laugh.gif laugh.gif laugh.gif jak chłopina mało wie .
*


 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 17/01/2012, 12:58 Quote Post

Każdy kraj ma oszołomów. I u nas się znajdą. Najbardziej mnie jednak zadziwiają Polacy podziwiający Hitlera. Czy jakaś zakonspirowana "opcja niemiecka" czy co?
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/01/2012, 13:27 Quote Post

QUOTE(master86 @ 17/01/2012, 12:58)
Każdy kraj ma oszołomów. I u nas się znajdą. Najbardziej mnie jednak zadziwiają Polacy podziwiający Hitlera. Czy jakaś zakonspirowana "opcja niemiecka" czy co?
*


A znasz jakieś polskie forum nazistowskie? To daj linka, poczytamy oszołomów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 17/01/2012, 14:20 Quote Post

Źle się wyraziłem... Chodziło mi o skrajnie prawicowe organizacje w Polsce. Wprowadziłem zamieszanie z tym "podziwianiem Hitlera".
Był tu na forum temat o konflikcie Antify ze środowiskami sprzyjającymi ONR-owi. Wiem, że nijak to się ma do Hitlera, ale takie postawy i poglądy wzbudzają moją niechęć i niesmak w takim samym stopniu co naziści...

Nie przemyślana była ta moja poprzednia wypowiedź. Do kasacji.

Ten post był edytowany przez master86: 17/01/2012, 14:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
romas11
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 163
Nr użytkownika: 76.320

 
 
post 17/01/2012, 14:49 Quote Post

QUOTE(master86 @ 17/01/2012, 14:20)
Źle się wyraziłem... Chodziło mi o skrajnie prawicowe organizacje w Polsce. Wprowadziłem zamieszanie z tym "podziwianiem Hitlera".
Był tu na forum temat o konflikcie Antify ze środowiskami sprzyjającymi ONR-owi. Wiem, że nijak to się ma do Hitlera, ale takie postawy i poglądy wzbudzają moją niechęć i niesmak w takim samym stopniu co naziści...

Nie przemyślana była ta moja poprzednia wypowiedź. Do kasacji.
*



Dlaczego ONR wzbudza Twoją niechęć?
Aktualnie w Obozie Narodowy-Radykalnym znajdują się osoby, które jako nieliczne w Polsce mają jakieś ideały. wartości (jeśli mamy ich porównywać z dzisiejszą młodzieżą, to widzimy, iż są to dwa inne światy), nie żyją z dnia na dzień, ciągła "konsumpcją". Są to "błędni rycerze", którzy cały czas marzą o Wielkiej Polsce i mimo, iż ich próby są w większości daremne, ponieważ żyjemy w czasach jakich żyjemy, to się nie poddają. Dodatkowo, dzisiejszy ONR przypomina bardziej harcerstwo z XX lecia między wojennego, niż przedwojenny ONR. Często pojawiają się głosy, iż są to faszyści, jak powiedział Jan Mosdorf, który zginał w obozie Auschwitz ratując żydów:
"Nie jesteśmy faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować." - jan mosdorf

Dodatkowo, ktoś może użyć argumentu, iż jesteśmy rasistami, odpowiem tutaj, iż to jest wierutna bzdura.
W szeregach ONR nie ma żadnych rasistów, tylko media wrogie organizacji, jak i całej prawicy robią swoje. Odpowiedni cytat:

"Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to wystarczająco często powtarzane stanie się faktem w opini publicznej" - Józef Stalin

Jak widzimy działa, to do dziś.

Ktoś może powiedzieć, że jesteśmy nacjonalistami, tutaj muszę potwierdzić. Tak jesteśmy, tylko to zależy jak interpretujemy słowo "nacjonalizm". Dla mnie:

"Często wręcz tak zwany nacjonalizm postrzegany jest jest negatywnie, jako coś złego, uniemożliwiającego tworzenie ponadnarodowych zrzeszeń. Jest to błędna interpretacja historii i rzeczywistości, idea narodowa podnosząc na piedestał wartości narodowe, takie jak: język, historia, tradycja, szanuje zarówno swoją odrębność jak i odrębności innych narodów." - Feliks Koneczny

"Hitler nie kierował się nacjonalizmem lecz wypaczoną i brutalniejszą drogą zwaną szowinizmem Nacjonalizm - walka o dobro narodu z poszanowaniem innych kultur ,krajów, nacji a Szowinizm - walka o potęgę narodu kosztem innych narodów to jest ogromna różnica"

Ten post był edytowany przez romas11: 17/01/2012, 14:50
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.084
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 17/01/2012, 14:50 Quote Post

CODE
A znasz jakieś polskie forum nazistowskie?

No był ten redłocz, gdzie gimnazjaliści wklejali zdjęcia nauczycieli, czy jakoś tak, choć to nie forum. Niemniej objaw istnienia jakiegoś choćby szczątkowego i kabaretowego środowiska to jest.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
romas11
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 163
Nr użytkownika: 76.320

 
 
post 17/01/2012, 14:55 Quote Post

QUOTE(kmat @ 17/01/2012, 14:50)
CODE
A znasz jakieś polskie forum nazistowskie?

No był ten redłocz, gdzie gimnazjaliści wklejali zdjęcia nauczycieli, czy jakoś tak, choć to nie forum. Niemniej objaw istnienia jakiegoś choćby szczątkowego i kabaretowego środowiska to jest.
*



http://www.bloodandhonour.com/forum/

Średnia wieku na forum to 16 lat, więc widać, iż z tego się "wyrasta"...
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 17/01/2012, 15:12 Quote Post

Romas11 - dzięki za tego posta, w którym wytłumaczyłeś "co i jak". Jednak... właśnie - nie przekonałeś mnie. Nacjonalizm ma dla mnie znaczenie zdecydowanie pejoratywne - stawianie na piedestale własny kraj i naród bez poszanowania praw mniejszości (w przeciwieństwie do zwykłego patriotyzmu). I nic tego nie zmieni. Wystarczą zdjęcia (również wrzucane na to forum) z "hejlującymi" ONR-owcami. Skojarzenie mam jednoznaczne, choć zdaje sobie sprawę, że nie było tylko Hitlera, ale też Mussolini, Franko, Tiso (i pewnie również inni)...
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Alexander Malinowski
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 937
Nr użytkownika: 8.510

 
 
post 17/01/2012, 15:17 Quote Post

A ja uważam, że polski nacjonalista to osoba nierozsądna, ale ma prawo dla swoich poglądów (oczywiście pod warunkiem, że nie popiera przemocy i zbrodni).

Natomiast niemiecki nazista to człowiek, który w ten czy inny sposób afirmuje ludobójstwo.

Polski albo rosyjski nazista to podpisuje się pod cudzym ludobójstwem, a więc niespełna rozumu zbrodniarz.

QUOTE(master86 @ 17/01/2012, 16:12)
Romas11 - dzięki za tego posta, w którym wytłumaczyłeś "co i jak". Jednak... właśnie - nie przekonałeś mnie. Nacjonalizm ma dla mnie znaczenie zdecydowanie pejoratywne - stawianie na piedestale własny kraj i naród bez poszanowania praw mniejszości (w przeciwieństwie do zwykłego patriotyzmu). I nic tego nie zmieni. Wystarczą zdjęcia (również wrzucane na to forum) z "hejlującymi" ONR-owcami. Skojarzenie mam jednoznaczne, choć zdaje sobie sprawę, że nie było tylko Hitlera, ale też Mussolini, Franko, Tiso (i pewnie również inni)...
*


 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
romas11
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 163
Nr użytkownika: 76.320

 
 
post 17/01/2012, 15:23 Quote Post

QUOTE(master86 @ 17/01/2012, 15:12)
Romas11 - dzięki za tego posta, w którym wytłumaczyłeś "co i jak". Jednak... właśnie - nie przekonałeś mnie. Nacjonalizm ma dla mnie znaczenie zdecydowanie pejoratywne - stawianie na piedestale własny kraj i naród bez poszanowania praw mniejszości (w przeciwieństwie do zwykłego patriotyzmu). I nic tego nie zmieni. Wystarczą zdjęcia (również wrzucane na to forum) z "hejlującymi" ONR-owcami. Skojarzenie mam jednoznaczne, choć zdaje sobie sprawę, że nie było tylko Hitlera, ale też Mussolini, Franko, Tiso (i pewnie również inni)...
*



Ja wiem, iż ciężko kogoś przekonać do ONR.
Aczkolwiek "hajlowanie", to stare czasy i ja bym to nazwał salutem rzymskim.
https://forum.ioh.pl/graficzki/1201114057_pu.i.wp.pl3.jpg
Kiedyś wszyscy wyciągali prawą dłoń i było to zwykłe pozdrowienie.
Pierwsi chrześcijanie pozdrawiali się również w ten sposób.
Co do wyciągania swojego kraju na piedestał to jest to prawda, aczkolwiek wynika to z faktu jakim jest miłość do Ojczyzny i nikt tutaj nie chce krzywdzić innych nacji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej