Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Książki, którym patronują Historycy.org
     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 26/10/2014, 20:34 Quote Post

Poza Limanową, Lwów Wyszczelskiego, Kleidion.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 26/10/2014, 22:42 Quote Post

QUOTE(Archanioł @ 26/10/2014, 21:34)
Poza Limanową, Lwów Wyszczelskiego, Kleidion.
*


Tak konkretnie to Kleidion wyszedł w 2013.

W 2014 ukazały się:
- Minnesota 1862
- Aleksandria 1365
- Cambrai 1917
- Wojna Czu z Han 209-202 p.n.e
- Lwów 1920
- Holenderskie Indie Wschodnie 1942
- Limanowa 1914
- Chojnice 1939
- Pomorze 1945
- Ipsos 301 p.n.e


Lwów
- osobiście mam do p. Wyszczelskiego stosunek raczej niechętny, jego książki niezbyt mi przypadają do gustu (choć jako dziecko Madryt przeczytałem z zainteresowaniem wink.gif). Ale opinie są różne: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=113458 , bardzo krytycznych nie widzę, nie wiem czy można jego prace odrzucać w czambuł i czy akurat Lwów jest aż taki zły.

QUOTE
Powtórzę swój post z tematu o najnowszej książce RAZa

Tu dobry przykład, że konkretna praca może wywoływać różne, bardzo skrajne opinie. No i dobry przykład czy nastawiać się na super jakość pod względem warsztatu i merytorycznym czy medialność?

QUOTE
Wiesz, to jest rozwiązanie idealne, zdaję sobie w pełni sprawę, że bardzo trudne (o ile w ogóle) do wdrożenia. Jeżeli jednak Forum chce dbać o swoją renomę, to powinno uważać gdzie swoje logo umieszcza

No i forum uważa, książki poza HB są indywidualnie konsultowane. Natomiast co do samej serii widzę tylko takie rozwiązania jak podałem wcześniej. Wobec niemożności skontrolowania treści każdego tytułu albo podejmujemy ryzyko, że wśród ogólnie dobrej serii trafi coś się słabszego (bo ewidentne wpadki możemy wyłowić) albo rezygnujemy z patronatu całości na rzecz wybieranych pojedynczych tytułów. Tu mimo wszystko pojawia się problem jak ocenić i co wybrać...

Ale tu bym prosił o większe udzielenie się w dyskusji, na razie dyskusja trwa jeden dzień i wypowiedziało się kilka osób, zrozumiałe jest, że nie zwrócę się do Admina z propozycją, którą popiera np. 3 użytkowników.

QUOTE
Co do braku czasu, to wiesz, mam pięcioro dzieci, sporo nadgodzin na uczelni i do tego jeszcze różne akcje dodatkowe - doskonale wiem, co to jest brak czasu

Niestety właśnie problem każdego kto podejmuje pracę zarobkową i zakłada rodzinę polega na tym, że doba nagle bardzo się skraca wink.gif. A piątki gratuluję, chociaż Ty emeryturę masz zapewnioną smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 27/10/2014, 9:33 Quote Post

QUOTE(Archanioł @ 26/10/2014, 21:34)
Poza Limanową, Lwów Wyszczelskiego, Kleidion.
*


Lwów na pewno jest przeciętniakiem, ale słabym bym go nie nazwał. Jakoś rażących błędów merytorycznch tam nie ma, książka trzyma się tematu...
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 27/10/2014, 9:55 Quote Post

Co do Lwowa, opierałem się na odczuciach znajomych, którzy książkę czytali. Stwierdzili - słaba smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/10/2014, 10:32 Quote Post

QUOTE(Archanioł @ 27/10/2014, 10:55)
Co do Lwowa, opierałem się na odczuciach znajomych, którzy książkę czytali. Stwierdzili - słaba smile.gif
*


Dobry przykład na problem w określeniu, co może być przez form promowane a co nie. Poza rzeczami co do których wszyscy się zgadzają jest cała masa innych, które będą wywoływać spory. Ten sam tytuł dla fachowca w temacie będzie zwykłym przedstawieniem już wielokrotnie powielonych w poprzednich pracach tematów, dla laika świetną książką napisaną lekkim i przyjemnym językiem dzięki której pogłębił swoją wiedzę w temacie wink.gif. Itd., itp.
Dla mnie Wojna Czu z Han idealnie wpisywała się w popularno-naukową serię i niosła wiedzę pod strzechy, dla Damiana nie powinna w ogóle wyjść w tej serii. Jak znaleźć consensus w tym co powinno być promowane? Ile czasu zajmą same dyskusje tak, aby wypowiedziało się w temacie więcej niż powiedzmy 10 osób?
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Archanioł
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.262
Nr użytkownika: 15.241

Gabriel Szala
Zawód: prawnik
 
 
post 27/10/2014, 10:56 Quote Post

Dlatego uważam, ze objęcie serii HB patronatem to pomysł dobry. Moje zdanie, czy Kowalskiego, jest tylko moją oceną. Jak podobne zdanie będzie miało kilkunastu userów o określonej renomie, to będzie znak, że praca kiepska jest i tyle.
Można w takim kontekście wówczas rozważyć, czy Bellona nie powinna właśnie podesłać moderatowi jakiego pdf-a kolejnego dzieła tegoż autora do opinii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2014, 11:21 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 27/10/2014, 10:32)
Dla mnie Wojna Czu z Han idealnie wpisywała się w popularno-naukową serię i niosła wiedzę pod strzechy, dla Damiana nie powinna w ogóle wyjść w tej serii. Jak znaleźć consensus w tym co powinno być promowane?

Dla mnie też nie powinna (opinię zamieszczę i rozwinę w stosownym wątku), ale to nie o to chodzi. Tylko o takie kwiatki:
http://www.lowyb.fora.pl/ciekawe-strony-i-...l-1939,857.html
Niby o jakich "opiniach" można tu gadać?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/10/2014, 11:42 Quote Post

QUOTE
Tylko o takie kwiatki:
http://www.lowyb.fora.pl/ciekawe-strony-i-...l-1939,857.html
Niby o jakich "opiniach" można tu gadać?

Ale temu przecież nie patronujemy, jak wspomniałem wyżej patronat rozpoczęliśmy w lipcu 2014 roku, nie możemy odpowiadać za to, co wyszło wcześniej wink.gif. A jak się okaże, że pewni autorzy (na razie zresztą z tego co widać z tych pewnych autorów firma zrezygnowała bądź sami zrezygnowali) ponownie się pojawią to mamy możliwość zablokowania patronatu...
Stąd też moje wcześniejsze pytanie, czy ktoś ma jakieś uwagi/wątpliwości co do zapowiedzi?
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2014, 12:13 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 27/10/2014, 11:42)
Stąd też moje wcześniejsze pytanie, czy ktoś ma jakieś uwagi/wątpliwości co do zapowiedzi?
*


Do "Kongo..." Warszewskiego podchodziłym jak do jeża...
No, ale to dopiero będzie wiadomo, jak sie przeczyta.
A co do Kostrzynia, to zależy od wykorzystanej bibliografii, bo nazwisko autora nic mi nie mówi...

Ten post był edytowany przez emigrant: 27/10/2014, 12:14
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 27/10/2014, 12:23 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 27/10/2014, 12:21)
QUOTE(wysoki @ 27/10/2014, 10:32)
Dla mnie Wojna Czu z Han idealnie wpisywała się w popularno-naukową serię i niosła wiedzę pod strzechy, dla Damiana nie powinna w ogóle wyjść w tej serii. Jak znaleźć consensus w tym co powinno być promowane?

Dla mnie też nie powinna (opinię zamieszczę i rozwinę w stosownym wątku), ale to nie o to chodzi. Tylko o takie kwiatki:
http://www.lowyb.fora.pl/ciekawe-strony-i-...l-1939,857.html
Niby o jakich "opiniach" można tu gadać?
*


Przespałeś 5 lat, że nie wiesz że jest rok 2014? Przecież Wysoki wyraźnie napisał że patronat będzie od lipca 2014 roku, a w razie czego możemy się nie zgodzić na umieszczenie znaczku na książce.

BTW umieszczenie znaczku a książce może pomóc zareklamować subforum, bo ostatnimi czasy cierpimy na brak świeżej krwi.

EDIT:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Toczewski
Pozdrawiam!

Ten post był edytowany przez Lord Mich: 27/10/2014, 12:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/10/2014, 12:32 Quote Post

QUOTE
Do "Kongo..." Warszewskiego podchodziłym jak do jeża...

Nie czytałem Boliwii, do Cuzco miałem trochę zastrzeżeń, jednak generalnie książkę przeczytałem z zainteresowaniem i przyjemnością. Jeżeli od razu weźmie się pod uwagę, że autorem jest osoba niezbyt interesująca się wojskowością, więc i nie ma się pod tym kątem zbyt dużych oczekiwań to można powiedzieć, iż praca jest generalnie udana i spełnia rolę informacyjną.
QUOTE
No, ale to dopiero będzie wiadomo, jak sie przeczyta.

No właśnie wink.gif.

QUOTE
A co do Kostrzynia, to zależy od wykorzystanej bibliografii, bo nazwisko autora nic mi nie mówi...

Jest możliwe, że to jednak wznowienie, spróbuję się tego dowiedzieć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2014, 12:33 Quote Post

QUOTE(Lord Mich @ 27/10/2014, 12:23)
Przespałeś 5 lat, że nie wiesz że jest rok 2014? Przecież Wysoki wyraźnie napisał że patronat będzie od lipca 2014 roku, a w razie czego możemy się nie zgodzić na umieszczenie znaczku na książce.
Jak od lipca 2014 to nie "będzie" ale już "jest" gwoli ścisłości, bo Bogu dzięki ma my Pździernik Roku Pańskiego 2014.
QUOTE
BTW umieszczenie znaczku a książce może pomóc zareklamować subforum, bo ostatnimi czasy cierpimy na brak świeżej krwi.
To niech umieszczą na książkach Kopra dotrze do o wiele większej liczby ludzi.
QUOTE

Wygląda, że to jakiś historyczny fachowiec regionalny, to dobrze wróży książce...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 27/10/2014, 12:37 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 27/10/2014, 13:13)
QUOTE
BTW umieszczenie znaczku a książce może pomóc zareklamować subforum, bo ostatnimi czasy cierpimy na brak świeżej krwi.
To niech umieszczą na książkach Kopra dotrze do o wiele większej liczby ludzi.
*


To nie jest subforum o twórczości Kopra rolleyes.gif
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 27/10/2014, 12:38 Quote Post

Przecież książka Toczewskiego to wznowienie bądź wersja poprawiona (mam na myśli, że nie tylko tytuł), Kostrzyn 1945 już był.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/10/2014, 12:41 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 27/10/2014, 12:38)
Przecież książka Toczewskiego to wznowienie bądź wersja poprawiona (mam na myśli, że nie tylko tytuł), Kostrzyn 1945 już był.
*


Faktycznie- i to pierwsze wydanie z roku 87-go. No, to następna pozycja do rentgena...
Chociaż... Tytuł zmieniony, to raz, a dwa: nie ma jak zwykle w wypadku drugiego wydania dodania nowej daty do pierwszego, tylko ujęte to jest jako oddzielna pozycja z premierą w 14 roku.
Tak czy inaczej0 warto sprawdzić...

Ten post był edytowany przez emigrant: 27/10/2014, 14:43
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej