Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Von Richthofen 1918-2018, Sułkowska A. (red.)
     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 24/01/2019, 0:13 Quote Post

Tak się złożyło, że w ciągu kilku dni ukazały się dwa zbiory artykułów o Manfredzie von Richthofenie smile.gif O pierwszym tutaj: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=184109, a oto drugi:

https://ridero.eu/books/von_richthofen_1_918_-2_01_8/

Polecam wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.850
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 24/01/2019, 11:29 Quote Post

Gratuluję, widzę aż dwa artykuły Twojego autorstwa smile.gif.

 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 24/01/2019, 12:41 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 24/01/2019, 12:29)
Gratuluję, widzę aż dwa artykuły Twojego autorstwa smile.gif.
*



Dziękuję, zgadza się, skromny debiucik zaliczony smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 24/01/2019, 15:12 Quote Post

Gratulacje! Pora więc zacząć pisać coś większego wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.259
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 24/01/2019, 15:34 Quote Post

Gratulacje! Trzymam kciuki nad dalszymi pracami smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 24/01/2019, 17:12 Quote Post

Dzięki, Panowie! Mam nadzieję, że zapoznacie się z tą publikacją i zobaczycie, czy w ogóle jest czego gratulować wink.gif Zwłaszcza że wersja elektroniczna to tanioszka (około połowy ceny kioskowego czasopisma wojskowego smile.gif ). Zachęcam, szczególnie że 5 zł z każdej sprzedanej sztuki wesprze Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami smile.gif

Plany oczywiście są. Mam prawie gotowy artykuł, teraz tylko znaleźć czasopismo, w którym mi go opublikują - chciałbym jakieś naukowe, a nie kioskowe.
Pisze się też książka, ale to potrwa...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.850
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 25/01/2019, 18:56 Quote Post

Idea podwójnie szczytna, ja w takim razie kupiłem smile.gif.
Ale że formaty jak rozumiem jedynie na czytniki, więc póki nie znajdę znajomego z czymś takim to nie pobiorę, czyli na razie też i nie napiszę jak wrażenia wink.gif.

 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 25/01/2019, 21:26 Quote Post

QUOTE(AlbertWarszawa @ 24/01/2019, 18:12)
Dzięki, Panowie! Mam nadzieję, że zapoznacie się z tą publikacją i zobaczycie, czy w ogóle jest czego gratulować  wink.gif Zwłaszcza że wersja elektroniczna to tanioszka (około połowy ceny kioskowego czasopisma wojskowego  smile.gif ). Zachęcam, szczególnie że 5 zł z każdej sprzedanej sztuki wesprze Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami  smile.gif

Plany oczywiście są. Mam prawie gotowy artykuł, teraz tylko znaleźć czasopismo, w którym mi go opublikują - chciałbym jakieś naukowe, a nie kioskowe.
Pisze się też książka, ale to potrwa...
*



To czekamy na dalsze informacje smile.gif

QUOTE(wysoki @ 25/01/2019, 19:56)
Idea podwójnie szczytna, ja w takim razie kupiłem smile.gif.
Ale że formaty jak rozumiem jedynie na czytniki, więc póki nie znajdę znajomego z czymś takim to nie pobiorę, czyli na razie też i nie napiszę jak wrażenia wink.gif.
*



Ze strony, o ile dobrze wnioskuję, wynika to, że wersja papierowa istnieje wink.gif Przy czym ciekawi mnie to dlaczego wersja kolorowa jest droższa prawie dwukrotnie od edycji podstawowej?

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 25/01/2019, 22:03 Quote Post

Rafale, dzięki za zakup, jak najbardziej możesz czytać na komputerze, sam czytnika nie posiadam i jestem zwolennikiem książek drukowanych, ale wiem, że istnieją programy do czytania e-booków na komputerze, np. Calibre.

Damianie - ta wersja kolorowa jest chyba dostępna "z automatu", bo chyba generalnie tak jest na Ridero, ale w tym wypadku kupowanie jej nie ma większego sensu - kolor występuje tylko w logach i reklamach partnerów publikacji.

Sam czekam na drukowany egzemplarz autorski.

Ten post był edytowany przez AlbertWarszawa: 25/01/2019, 22:06
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 25/01/2019, 22:08 Quote Post

QUOTE(AlbertWarszawa @ 25/01/2019, 23:03)
Rafale, dzięki za zakup, jak najbardziej możesz czytać na komputerze, sam czytnika nie posiadam i jestem zwolennikiem książek drukowanych, ale wiem, że istnieją programy do czytania e-booków na komputerze, np. Calibre.

Damianie - ta wersja kolorowa jest chyba dostępna "z automatu", bo chyba generalnie tak jest na Ridero, ale w tym wypadku kupowanie jej nie ma większego sensu - kolor występuje tylko w logach i reklamach partnerów.

Sam czekam na drukowany egzemplarz autorski.
*



Dziękuję Albercie za odpowiedź! Nieźle sobie liczą za minimalne ilości koloru.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 25/01/2019, 22:33 Quote Post

Tak to chyba generalnie wygląda na Ridero. Wersje kolorowe są znacznie droższe od czarno-białych, niezależnie od ilości koloru w książce. Czasami pewnie warto zainwestować, gdy koloru w książce jest dużo, a w innych przypadkach się to nie opłaca.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.850
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 25/01/2019, 22:36 Quote Post

Cała przyjemność po mojej stronie Albercie, 7 zł to nie majątek, a można wesprzeć dwie cenne idee. Nawet można by na to spojrzeć, iż grzechem byłoby tego nie zrobić, jak jest okazja smile.gif.

Natomiast Damianie "zgubiła" mnie chęć po prostu jak najszybszego zapoznania się z tekstem. Popatrzyłem w regulaminie ile trzeba czekać na wydruk (do 6 dni roboczych), do tego przecież wysyłka, no i stwierdziłem, iż mogę poczekać i 2 tygodnie.
Czyli jak to mówią - plan był świetny, tylko nie wyszedł wink.gif.
Jako stary piernik, który nawet komórki zaczął używać dopiero po 30-ce, a dotąd nie posiada magicznego pudełka zwanego smartfonem zapomniałem, że takich przedpotopowych dziadków nie przewidują wink.gif.
Oczywiście pewnie sobie coś tam ściągnę, co mi pozwoli w ogóle pobrać zakup na kompa (bo na razie jest to niemożliwe).
Grunt, że książka kupiona smile.gif.


Natomiast z tą ceną druku w kolorze - jak drukują pojedyncze egzemplarze, czyli jak nie będzie więcej chętnych to faktycznie będą musieli zrobić jedną sztukę, to jednak jest z tym trochę zabawy, więc i cena produktu "handmade" od razu rośnie wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 26/01/2019, 12:09 Quote Post

QUOTE(AlbertWarszawa @ 25/01/2019, 23:33)
Tak to chyba generalnie wygląda na Ridero. Wersje kolorowe są znacznie droższe od czarno-białych, niezależnie od ilości koloru w książce. Czasami pewnie warto zainwestować, gdy koloru w książce jest dużo, a w innych przypadkach się to nie opłaca.
*



Zdziercy jakich mało, ale cóż wychodzą prawa rynku i chęć zarobku.

QUOTE(wysoki @ 25/01/2019, 23:36)
Cała przyjemność po mojej stronie Albercie, 7 zł to nie majątek, a można wesprzeć dwie cenne idee. Nawet można by na to spojrzeć, iż grzechem byłoby tego nie zrobić, jak jest okazja smile.gif.

Natomiast Damianie "zgubiła" mnie chęć po prostu jak najszybszego zapoznania się z tekstem. Popatrzyłem w regulaminie ile trzeba czekać na wydruk (do 6 dni roboczych), do tego przecież wysyłka, no i stwierdziłem, iż mogę poczekać i 2 tygodnie.
Czyli jak to mówią - plan był świetny, tylko nie wyszedł wink.gif.
Jako stary piernik, który nawet komórki zaczął używać dopiero po 30-ce, a dotąd nie posiada magicznego pudełka zwanego smartfonem zapomniałem, że takich przedpotopowych dziadków nie przewidują wink.gif.
Oczywiście pewnie sobie coś tam ściągnę, co mi pozwoli w ogóle pobrać zakup na kompa (bo na razie jest to niemożliwe).
Grunt, że książka kupiona smile.gif.


Natomiast z tą ceną druku w kolorze - jak drukują pojedyncze egzemplarze, czyli jak nie będzie więcej chętnych to faktycznie będą musieli zrobić jedną sztukę, to jednak jest z tym trochę zabawy, więc i cena produktu "handmade" od razu rośnie wink.gif.
*



Dlatego ja zawsze staram się nie śpieszyć z zakupami (chociaż, że przez to straciłem kilka fajnych okazji) wink.gif Witam więc w klubie wink.gif Też nie zaliczam się do przesadnych i 'natychmiastowych' miłośników nowych technologii wink.gif

Wracając zaś do książki. To życzę zarówno Albertowi i reszcie ekipy, aby obie wersje dobrze się sprzedawały i zyskały ich uznanie! smile.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.850
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 1/02/2019, 14:37 Quote Post

Tak trochę obok tematu samej tytułowej książki, ale może ktoś będzie zainteresowany zakupem w wersji papierowej.
Razem z tytułową pracą na temat Richthofena wziąłem dla siebie i kumpla książkę do wydruku. Zamówione i opłacone 25 stycznia, wczoraj zostały wysłane kurierem i dzisiaj już je otrzymałem. Czyli razem z drukiem i wysyłką zajęło to tylko 5 dni roboczych.
Wybrałem wersję bez koloru - książka ma kolorową okładkę, w środku normalny papier i normalna jakość druku, niczym nie odbiegające od "normalnych", będących na rynku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
AlbertWarszawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.138
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister
 
 
post 12/04/2019, 9:24 Quote Post

Pojawiła się (dość specyficzna wink.gif) recenzja: http://www.kulturatka.pl/2019/04/09/legend...8-2018recenzja/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej