Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

365 Strony « < 361 362 363 364 365 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Plany wydawnicze w serii Historyczne Bitwy

Paul Yank

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 74.131

Pawel
Stopień akademicki: mgr
Zawód: prawnik

post 4/12/2019, 13:14 Quote Post

To nie jest lista "pewnych" zapowiedzi na 2020 rok wink.gif. To jest lista tytułów, które albo zostały już skończone przez autorów i oddane wydawcy, albo wg autorów są na ukończeniu. Czyli co do tych ostatnich - jeżeli któryś z nich zostałby wybrany, to jest prawie pewność, że autor skończy i wydawnictwo zdąży z pracami nad jego publikacją do kwietnia przyszłego roku.
Natomiast już z samej liczby tytułów - ponad 20 - wynika, że raczej nie ma za bardzo szans na pojawienie się ich wszystkich w przyszłym roku. W tym padł na razie rekord - 14 opublikowanych tytułów, ale normalnie dotąd rocznie wychodziło 10-11.
No chyba, że wydawnictwo w 2020 chce pobić kolejny rekord wink.gif.
Nie spodziewam się, że w jednym roku ukaże się ponad 20 tytułów. Chodziło mi o to, że publikowane są kolejne listy, które ciągle ewoluują więc ich wiarygodność w mojej subiektywnej ocenie jest niska. Nie jest dla mnie jasne dlaczego nagle wypadła ,,Beerszewa 1917" skoro był już podany termi jej wydania 15.01.2020.

User is offline  PMMini Profile Post #5431

Lord Mich

Capitaine
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)

post 4/12/2019, 13:37 Quote Post

QUOTE(Paul Yank @ 4/12/2019, 14:14)
Nie spodziewam się, że w jednym roku ukaże się ponad 20 tytułów. Chodziło mi o to, że publikowane są kolejne listy, które ciągle ewoluują więc ich wiarygodność w mojej subiektywnej ocenie jest niska. Nie jest dla mnie jasne dlaczego nagle wypadła Berschewa skoro był już podany termi jej wydania 15.01.2020.
*

Nie wypadła - lista została udostępniona w celu wybrania pozycji na 300 książkę w serii. 297. będą Siematycze, a 298. będzie Berschewa 1917

Pozdrawiam!

EDIT.

Kilka pozycji się pokrywa choć nie wszystkie. Reszta pewnie jest niedokończona.

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #5432

Paul Yank

IV ranga
Nr użytkownika: 74.131

Pawel
Zawód: prawnik

post 4/12/2019, 13:43 Quote Post

Dziękuję za informację. Teraz wszystko wyjaśnione smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #5433

wysoki

X ranga
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 4/12/2019, 13:46 Quote Post

Lord już odpisał, ale powtórzę jeszcze raz to, co i sam pisałem wyżej - lista zamieszczona przeze mnie dotyczy wyboru tytułu, który ma się ukazać w kwietniu 2020 roku jako 300. w serii.
To, że jakiś tytuł, który został zapowiedziany na styczeń się na niej nie znalazł nie oznacza automatycznie, iż wypadł z zapowiedzi.
Natomiast owszem, możemy się z niej dowiedzieć, jakie nieznane nam jeszcze pozycje ukażą się (lub co najmniej są planowane) w serii w następnych latach.

Chodziło mi o to, że publikowane są kolejne listy

Owszem, są publikowane różne listy, ale one dotyczą różnych rzeczy, nie zawsze ze sobą kompatybilnych.

Oczywiście jak będą wyglądały sprawy dowiemy się na 100% wtedy, kiedy dany tytuł wyjdzie, bo publikacja książek to nie fabryka z taśmą produkcyjną, mogą się zdarzyć bardzo różne rzeczy.

Edit.
OK, sprawa już wyjaśniona smile.gif

Ten post był edytowany przez wysoki: 4/12/2019, 13:47

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5434

Damian W.

Wieczny łowca książek
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Zawód: wolny

post 7/12/2019, 15:49 Quote Post

Widzę, że nie było. Kolejnym zapowiadany tomik to: Ernest Szum, Siemiatycze 1863.

Spis treści pierwotnego wydania: http://phkowalska.osdw.pl/ksiazka/Szum-Ern...m,phkowI080JXDH

Pozdrawiam,
DW

Ten post był edytowany przez Damian W.: 7/12/2019, 19:33

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5435

Amlaib_Cuaran

Nowicjusz
Nr użytkownika: 105.298

post 11/12/2019, 18:26 Quote Post

QUOTE(AlbertWarszawa @ 3/12/2019, 13:34)
Tak, bitwy roku 1066 to ciekawa sprawa. Nie spodziewałem się, że ktoś się za nie weźmie, skoro w serii już od dawna mamy Hastings. Nie da się nie zdublować wielu informacji.

Witam, z tej strony autor. Źródeł na temat inwazji Haralda Hardrady na Anglię z 1066 r. jest całkiem sporo - m.in. Kronika anglosaska, Symeon z Durham, Wilhem z Malmesbury, Jan z Worcester, Henryk z Huntingdon, norweskie sagi królewskie (choć ich wiarygodność, zwłaszcza w przypadku opisu bitwy pod Stamford Bridge, to dyskusyjna sprawa) i skandynawskie poematy. W książce omówiłem też wyniki badań archeologicznych pola bitwy pod Fulford, które pozwoliły ze sporą dozą prawdopodobieństwa zidentyfikować istotne elementy topografii wspominane w źródłach, pomagając w odtworzeniu przebiegu bitwy. Poza samym konfliktem skupiłem się m.in. na nakreśleniu sytuacji politycznej w Anglii za panowania Edwarda Wyznawcy i Harolda Godwinsona oraz na sylwetce Haralda Hardrady. Zrezygnowałem ze szczegółowego omówienia bitwy pod Hastings, gdyż w serii HB jest już tom na ten temat. Napisałem o niej jedynie pobieżnie w epilogu, który skupia się bardziej na skandynawskich wyprawach na Wyspy Brytyjskie po 1066 r. Zapewniam więc, że książka nie będzie dublowała pracy Jacka Soszyńskiego Hastings 1066 smile.gif.

User is offline  PMMini Profile Post #5436

Lord Mich

Capitaine

Michal Piekarski

post 11/12/2019, 18:39 Quote Post

Mam do Pana następujące pytania:
1. Będzie opis wojskowości stron?
2. Ile stron orientacyjnie posiada Pana praca?

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #5437

Amlaib_Cuaran

Nowicjusz

post 11/12/2019, 19:34 Quote Post

QUOTE(Lord Mich @ 11/12/2019, 18:39)
Mam do Pana następujące pytania:
1. Będzie opis wojskowości stron?
2. Ile stron orientacyjnie posiada Pana praca?

Pozdrawiam!
*

1. Tak, zawarłem w książce rozdział poświęcony wojskowości obu stron.
2. Całość liczy nieco ponad 9 arkuszy (51 tysięcy słów, na rozdział o wojskowości przypada ponad 7 tysięcy).

Również pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #5438

Lord Mich

Capitaine

Michal Piekarski

post 11/12/2019, 19:37 Quote Post

Wobec tego czekam z niecierpliwością!

Pozdrawiam!

User is offline  PMMini Profile Post #5439

AlbertWarszawa

VI ranga
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister

post 11/12/2019, 21:05 Quote Post

QUOTE(Amlaib_Cuaran @ 11/12/2019, 19:26)
QUOTE(AlbertWarszawa @ 3/12/2019, 13:34)
Tak, bitwy roku 1066 to ciekawa sprawa. Nie spodziewałem się, że ktoś się za nie weźmie, skoro w serii już od dawna mamy Hastings. Nie da się nie zdublować wielu informacji.

Witam, z tej strony autor. Źródeł na temat inwazji Haralda Hardrady na Anglię z 1066 r. jest całkiem sporo - m.in. Kronika anglosaska, Symeon z Durham, Wilhem z Malmesbury, Jan z Worcester, Henryk z Huntingdon, norweskie sagi królewskie (choć ich wiarygodność, zwłaszcza w przypadku opisu bitwy pod Stamford Bridge, to dyskusyjna sprawa) i skandynawskie poematy. W książce omówiłem też wyniki badań archeologicznych pola bitwy pod Fulford, które pozwoliły ze sporą dozą prawdopodobieństwa zidentyfikować istotne elementy topografii wspominane w źródłach, pomagając w odtworzeniu przebiegu bitwy. Poza samym konfliktem skupiłem się m.in. na nakreśleniu sytuacji politycznej w Anglii za panowania Edwarda Wyznawcy i Harolda Godwinsona oraz na sylwetce Haralda Hardrady. Zrezygnowałem ze szczegółowego omówienia bitwy pod Hastings, gdyż w serii HB jest już tom na ten temat. Napisałem o niej jedynie pobieżnie w epilogu, który skupia się bardziej na skandynawskich wyprawach na Wyspy Brytyjskie po 1066 r. Zapewniam więc, że książka nie będzie dublowała pracy Jacka Soszyńskiego Hastings 1066 smile.gif.
*

Witam serdecznie Autora! Brzmi to wszystko naprawdę zachęcająco, po tych słowach wydaje się, że podszedł Pan bardzo poważnie do tematu i z niecierpliwością czekam na książkę! Na pewno ją zakupię, mimo iż nie jestem kolekcjonerem serii HB - nie kupuję wszystkiego, tylko nieliczne, wybrane tomy. Swego czasu mocno interesowałem się bitwami roku 1066 i choć teraz niemal wyłącznie skupiam się na I wojnie światowej, sentyment do Hastings i „okolic” pozostał. Dlatego ma Pan we mnie pewnego czytelnika smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5440

FB1

I ranga
*
Nr użytkownika: 53.050

Stopień akademicki: Magister Officiorum
Zawód: Crusader Lex

post 11/12/2019, 21:37 Quote Post

Ja również zdecydowanie zakupię. Hastings 1066 mam już w kolekcji - niezła pozycja. Może kolejnymi w "serii anglosaskiej" będą np. Ashdown 871 (i zarys kampanii anglosaskich przeciwko Wielkiej Armii Wikingów 865-878) lub Lincoln-Oxford 1141-1142 (i opisanie okresu Anarchii po śmierci Henryka I). Obie Wojny Baronów także czekają na polskie opracowanie (pomijam przetłumaczonego Ospreya dot. Leves i Evesham z NV). Kto wie? wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #5441

Amlaib_Cuaran

Nowicjusz

post 11/12/2019, 22:59 Quote Post

QUOTE(AlbertWarszawa @ 11/12/2019, 21:05)
Witam serdecznie Autora! Brzmi to wszystko naprawdę zachęcająco, po tych słowach wydaje się, że podszedł Pan bardzo poważnie do tematu i z niecierpliwością czekam na książkę! Na pewno ją zakupię, mimo iż nie jestem kolekcjonerem serii HB - nie kupuję wszystkiego, tylko nieliczne, wybrane tomy. Swego czasu mocno interesowałem się bitwami roku 1066 i choć teraz niemal wyłącznie skupiam się na I wojnie światowej, sentyment do Hastings i „okolic” pozostał. Dlatego ma Pan we mnie pewnego czytelnika  smile.gif
*

Dziękuję bardzo za zainteresowanie smile.gif. Mam nadzieję, że książka nie zawiedzie Pana oczekiwań. Miałem okazję studiować i dłuższy czas mieszkać w Anglii, co umożliwiło mi szerszy dostęp do źródeł i anglojęzycznych opracowań.

QUOTE(FB1 @ 11/12/2019, 21:37)
Ja również zdecydowanie zakupię. Hastings 1066 mam już w kolekcji - niezła pozycja. Może kolejnymi w "serii anglosaskiej" będą np. Ashdown 871 (i zarys kampanii anglosaskich przeciwko Wielkiej Armii Wikingów 865-878) lub Lincoln-Oxford 1141-1142 (i opisanie okresu Anarchii po śmierci Henryka I). Obie Wojny Baronów także czekają na polskie opracowanie (pomijam przetłumaczonego Ospreya dot. Leves i Evesham z NV). Kto wie?  wink.gif
*

Obecnie piszę Clontarf 1014 do serii Historyczne Bitwy. Jeśli Wydawnictwo Bellona będzie zainteresowane, chciałbym kontynuować temat średniowiecza (zwłaszcza epoki wikingów) na Wyspach Brytyjskich w serii HB. Działania Wielkiej Pogańskiej Armii to zdecydowanie jeden z tematów do opracowania - materiału źródłowego nie ma dostatecznie dużo aby napisać tom skupiający się na samej bitwie pod Ashdown, także byłoby to raczej (tak jak Pan sugeruje) całościowe omówienie zmagań od 865 r. do bitew pod Cynwit i Edington. Tematów jest jeszcze sporo, m.in. wyprawy Magnusa III Bosego na Hebrydy, Walię i Irlandię, czy walki Walijczyków z Normanami w 1136 r. z kulminacją pod Crug Mawr.

User is offline  PMMini Profile Post #5442

FB1

I ranga
*
Nr użytkownika: 53.050

Stopień akademicki: Magister Officiorum
Zawód: Crusader Lex

post 12/12/2019, 6:42 Quote Post

QUOTE(Amlaib_Cuaran @ 11/12/2019, 22:59)
Obecnie piszę Clontarf 1014 do serii Historyczne Bitwy. Jeśli Wydawnictwo Bellona będzie zainteresowane, chciałbym kontynuować temat średniowiecza (zwłaszcza epoki wikingów) na Wyspach Brytyjskich w serii HB. Działania Wielkiej Pogańskiej Armii to zdecydowanie jeden z tematów do opracowania - materiału źródłowego nie ma dostatecznie dużo aby napisać tom skupiający się na samej bitwie pod Ashdown, także byłoby to raczej (tak jak Pan sugeruje) całościowe omówienie zmagań od 865 r. do bitew pod Cynwit i Edington. Tematów jest jeszcze sporo, m.in. wyprawy Magnusa III Bosego na Hebrydy, Walię i Irlandię, czy walki Walijczyków z Normanami w 1136 r. z kulminacją pod Crug Mawr.
*

Świetna wiadomość. Jestem przekonany, że Bellona zainteresuje się Pana kolejną publikacją i wszyscy będziemy mogli się z nią zapoznać. Wikingowie i ich rogate hełmy sprzedadzą się jak ciepłe bułeczki wink.gif

Oprócz przez Pana wymienionych przypomina mi się jeszcze Largs 1263, jako kulminacja sporów szkocko-norweskich, choć szczerze nie wiem, czy - mając na względzie realia serii HB - temat nadaje się na większą publikację popularnonaukową, która nie byłaby stricte przekrojówką z historii regionu tamtego okresu.

User is offline  PMMini Profile Post #5443

AlbertWarszawa

VI ranga
Nr użytkownika: 33.799

Stopień akademicki: magister

post 12/12/2019, 6:47 Quote Post

QUOTE(Amlaib_Cuaran @ 11/12/2019, 23:59)
QUOTE(AlbertWarszawa @ 11/12/2019, 21:05)
Witam serdecznie Autora! Brzmi to wszystko naprawdę zachęcająco, po tych słowach wydaje się, że podszedł Pan bardzo poważnie do tematu i z niecierpliwością czekam na książkę! Na pewno ją zakupię, mimo iż nie jestem kolekcjonerem serii HB - nie kupuję wszystkiego, tylko nieliczne, wybrane tomy. Swego czasu mocno interesowałem się bitwami roku 1066 i choć teraz niemal wyłącznie skupiam się na I wojnie światowej, sentyment do Hastings i „okolic” pozostał. Dlatego ma Pan we mnie pewnego czytelnika  smile.gif
*

Dziękuję bardzo za zainteresowanie smile.gif. Mam nadzieję, że książka nie zawiedzie Pana oczekiwań. Miałem okazję studiować i dłuższy czas mieszkać w Anglii, co umożliwiło mi szerszy dostęp do źródeł i anglojęzycznych opracowań.
*

A czy wiadomo, kiedy książka ma się ukazać?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5444

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 12/12/2019, 14:37 Quote Post

QUOTE(Amlaib_Cuaran @ 11/12/2019, 22:59)
Obecnie piszę Clontarf 1014 do serii Historyczne Bitwy.
O, to świetna wiadomość! Clontarf to obecnie część Dublina. W linii prostej jakieś 5, 6 km ode mnie. A Clontarf 1014 to w rzeczy samej historyczna bitwa. Kupię książkę na pewno.

Ten post był edytowany przez emigrant: 12/12/2019, 21:11

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5445

365 Strony « < 361 362 363 364 365 > 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej