Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Grecja: czy wróci do monarchii?
     
OK97
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 73.562

Oskar Krawczyk
Zawód: uczen
 
 
post 6/07/2011, 12:05 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 5/07/2011, 21:56)
QUOTE(OK97 @ 5/07/2011, 21:09)
Dla mnie Konstantyn II nadal jest królem Grecji, ponieważ władza pochodzi od Boga, a nie od ludzi.

Wyczytałeś to w podręczniku szkolnym rolleyes.gif ? W tych czasach monarcha nie może powiedzieć "władza to ja", bo to są inne czasy. Teraz władza pochodzi od ludu.
*



Nie, nie wyczytałem tego w podręczniku. Jestem monarchistą i legitymistą (notabene po kądzieli potomkiem jednego z hetmanów koronnych...) i po prostu uważam Konstantyna za prawowitego władcę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Baribal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 488
Nr użytkownika: 64.472

Stopień akademicki: Mlodywilk
 
 
post 6/07/2011, 12:19 Quote Post

Jakoś się ostatnio tych legitymacjonistów rozrodziło... rolleyes.gif

A wracając do meritum. Sądzę, że względnie bardziej prawdopodobne będzie przejęcie władzy w Grecji przez wojsko albo rewolucja komunistyczna.
Ostatnio zastanawiam się, czy wobec takich problemów poszczególnych państw może lepiej zrezygnować z zasady suwerenności i pozwolić wierzycielom zająć kraj. Sądzę, ze jest to rozwiązanie, które zadowoli wszystkich, z wyjątkiem samych Greków, ale z ich zdaniem akurat nie musimy się liczyć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 6/07/2011, 13:07 Quote Post

QUOTE(Baribal @ 6/07/2011, 12:19)
A wracając do meritum. Sądzę, że względnie bardziej prawdopodobne będzie przejęcie władzy w Grecji przez wojsko albo rewolucja komunistyczna.

No jeżeli w Grecji miałby jeszcze zapanować komunizm, to ten kraj niedługo nie będzie dotowany przez UE, a jak nie będzie dotowany przez UE, to niech sobie robią, co chcą. Nie wiem dlaczego ja, podatnik mam dopłacać do Grecji, skoro stopa życiowa w Gracji była znacznie większa niż w Polsce. Polacy mogą się zapracowywać, aby jakoś związać koniec z końcem, a Grecy już nie? Niech się sami wyciągają, albo starają o pieniądze z banku światowego, ale od pieniędzy unijnych im wara, zwłaszcza, że oni nie chcą poświęcić siebie samych, aby pokonać ten kryzys, na który sami sobie sowicie zapracowali.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 6/07/2011, 15:54 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 6/07/2011, 14:07)
Niech się sami wyciągają, albo starają o pieniądze z banku światowego, ale od pieniędzy unijnych im wara, zwłaszcza, że oni nie chcą poświęcić siebie samych, aby pokonać ten kryzys, na który sami sobie sowicie zapracowali.
*


Tu nie o to chodzi. Gdyby ich tak zostawić, byłby to cios dla całej Unii. Jestem po prostu przeciwnikiem udziału krajów posiadających waluty narodowe. Właśnie tak widzę europejską solidarność, że mocniejsi stają w obronie słabszego.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/07/2011, 1:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
maly1944
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 382
Nr użytkownika: 72.035

Zawód: antyfaszysta
 
 
post 6/07/2011, 16:17 Quote Post

Co do monarchii to Grecy nie mieli z nią dobrych doświadczeń i nie palą się do tego. Zwłaszcza że monarchiści mają poparcie rzędu 0,018.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/07/2011, 1:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Ossee
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.501
Nr użytkownika: 65.050

 
 
post 6/07/2011, 17:10 Quote Post

CODE
Co do monarchii to Grecy nie mieli z nią dobrych doświadczeń i nie palą się do tego. Zwłaszcza że monarchiści mają poparcie rzędu 0,018.


A jakie to *niedobre doświadczenia* z monarchią, mieli Grecy?
Z królewm czy bez - lata 40 wyglądałyby tak samo.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/07/2011, 1:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Anton92
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.175
Nr użytkownika: 57.966

 
 
post 6/07/2011, 17:20 Quote Post

Jedyna szansa na to że, Grecja wróci do monarcho to jakiś wojskowy zamach stanu i przekazanie później władzy w ręce monarchy przez juntę. IMO wobec coraz gorętszej sytuacji kraju może wcale nie tak prawdopodobne?

Tylko, że od lat 70. trochę się na świecie zmieniło. Kto powiedział, że ew. junta byłaby prawicowa?
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Sagittarius_Rex
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 66.394

 
 
post 6/07/2011, 18:21 Quote Post

QUOTE
Co do monarchii to Grecy nie mieli z nią dobrych doświadczeń i nie palą się do tego..


Z tym się zgadzam. Grecy nie widzą króla u władzy. Mimo to istnieją tacy odszczepieńcy, którzy wierzą, że król byłby lekarstwem i ja ich popieram. smile.gif
Baribal

QUOTE
A wracając do meritum. Sądzę, że względnie bardziej prawdopodobne będzie przejęcie władzy w Grecji przez wojsko albo rewolucja komunistyczna.
Ostatnio zastanawiam się, czy wobec takich problemów poszczególnych państw może lepiej zrezygnować z zasady suwerenności i pozwolić wierzycielom zająć kraj. Sądzę, ze jest to rozwiązanie, które zadowoli wszystkich, z wyjątkiem samych Greków, ale z ich zdaniem akurat nie musimy się liczyć.


Prędzej ta anarchistyczna rewolucja. Ale wtedy to już z Grecji nie będzie co zbierać...
Jak wyżej... wyobraź sobie Kreteńczyków, do których przyjeżdża taki Niemiec i mówi, że mu się należy. Natychmiastowo wraca sytuacja z lat 70-tych, zamachy terrorystyczne itp.

Czy wojsko zaryzykowałoby przejęcie władzy w państwie? To zależy jak ludzie to odbiorą. Jak na razie zwolenników jest coraz więcej...


Sagittarius_Rex

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/07/2011, 1:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 6/07/2011, 18:38 Quote Post

QUOTE(Andronikos @ 6/07/2011, 15:54)
Tu nie o to chodzi. Gdyby ich tak zostawić, byłby to cios dla całej Unii. Jestem po prostu przeciwnikiem udziału krajów posiadających waluty narodowe. Właśnie tak widzę europejską solidarność, że mocniejsi stają w obronie słabszego.

Dlaczego cios dla UE? To jest kraj znacznie dłużej będący w UE od Austrii, Szwecji, Finlandii, i jakoś nie potrafią się w tej organizacji odnaleźć. Kraje takie jak Polska, mają znacznie krótszy staż, a jednak radzą sobie w niej daleko lepiej.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 14/07/2011, 1:42
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Anton92
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.175
Nr użytkownika: 57.966

 
 
post 6/07/2011, 22:39 Quote Post

QUOTE
Czy wojsko zaryzykowałoby przejęcie władzy w państwie? To zależy jak ludzie to odbiorą. Jak na razie zwolenników jest coraz więcej...


http://www.hurriyetdailynews.com/n.php?n=r...eece-2011-05-29

Swoją drogą zastanawia mnie, jaka byłaby reakcja Waszyngtonu na taki ew. przewrót? Perspektywa rozpadu UE chyba by ich zbytnio nie zmartwiła, może CIA coś tam po kryjomu kombinuje?
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Anasurimbor
 

Cesarz-Aspekt
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.704
Nr użytkownika: 68.588

K.M.
Zawód: wojak
 
 
post 13/09/2011, 9:21 Quote Post

QUOTE(Sagittarius_Rex @ 6/07/2011, 18:21)
Z tym się zgadzam. Grecy nie widzą króla u władzy. Mimo to istnieją tacy odszczepieńcy, którzy wierzą, że król byłby lekarstwem i ja ich popieram. smile.gif 

Takoż i ja ich popieram smile.gif
Co do kryzysu to ewentualny zamach stanu nie musi być złym rozwiązaniem tym bardziej jeśli sytuacja jeszcze bardziej się pogorszy.Wojskowy reżim może być w tych trudnych dla nich chwilach potrzebnym impulsem do przezwyciężenia kryzysu.Chociaż może on wywołać jeszcze większy chaos i sytuacją pogorszyć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 13/09/2011, 10:08 Quote Post

Nie wieżę w powrót czarnych pułkowników, ani tym bardziej króla. Moim zdaniem Grecja pogrąży się w kryzysie, z którego wyłonić się może nawet dyktatura komunistyczna. Jest to bardziej prawdopodobne, niż powrót monarchii. Takie jest moje zdanie, że Grecja pójdzie jeszcze bardziej na lewo, nie na prawo.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 13/09/2011, 10:17 Quote Post

QUOTE
wyłonić się może nawet dyktatura komunistyczna

Póki co komunizm nie jest w Grecji popularny i nic nie wskazuje, by sie to zmieniło.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
WunderWaffel
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 557
Nr użytkownika: 66.118

Stopień akademicki: licencjat
Zawód: BANITA
 
 
post 13/09/2011, 11:12 Quote Post

QUOTE("balum")
Póki co komunizm nie jest w Grecji popularny i nic nie wskazuje, by sie to zmieniło.


Hmm...a te bojówki anarchistyczne wchodzące w bojki z regularnymi oddziałami policyjnymi to niby co jest? Zryw monarchistyczny? rolleyes.gif

[youtube]greek anarchist revolt[/youtube]

Jak zbankrutują (oj drugi kraj na świecie jak dotąd) to nie wydadza obligacji. Będa budowali zdrowa gospodarkę bez zadłużeń, ale...równie dobrze "władzę" moga przejąć anarchiści. A stąd o krok o "Republiki Rad" wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 13/09/2011, 13:21 Quote Post

QUOTE(WunderWaffel @ 13/09/2011, 12:12)
QUOTE("balum")
Póki co komunizm nie jest w Grecji popularny i nic nie wskazuje, by sie to zmieniło.


Hmm...a te bojówki anarchistyczne wchodzące w bojki z regularnymi oddziałami policyjnymi to niby co jest? Zryw monarchistyczny?

Sfustrowana młódź wszędzie lubi poprztykać sie z policją. Ale zryw zmieniajacy ustrój to to nie jest.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

9 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej