Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wybory Do Europarlamentu

Czy masz zamiar wziąć udział w wyborach do Europarlamentu?
Tak [ 38 ]  [65.52%]
Nie [ 20 ]  [34.48%]
Nie wiem [ 0 ]  [0.00%]
Suma głosów: 58
Goście nie mogą głosować 

varius

IV ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 42.024

Zawód: Uczen

post 27/04/2009, 23:09 Quote Post

Już niedługo odbędą się wybory do Europarlamentu, dla niektórych mogą być to pierwsze wybory(m.in. ja biggrin.gif Ale czy to na pewno powód do radości?). Nurtuje mnie jednak pewna kwestia. A mianowicie to czy wybory te z punktu wiedzenia nas Polaków lub innych narodowości są na tyle ważne, ażeby zawracać sobie nimi głowę. Czy biorąc udział w wyborach mamy jakiekolwiek prawo głosu w Unii czy też są to zaledwie pozory? Jak duże są kompetencje PE w stosunku do innych instytucji unijnych? Ile tak naprawdę wiemy o działaniu i kompetencjach PE? Co nas (de)motywuje do wzięcia udziału w wyborach do PE? Zapraszam do dyskusji smile.gif

Proszę moderatora o dodanie do ankiety odpowiedzi "nie wiem"
Załatwione smile.gif
Ironside

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

artifakt

Zwycięzca Cyferaków 2008
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM

post 27/04/2009, 23:19 Quote Post

Odpowiedź brzmi: tak. Uczestniczę w każdych wyborach, gdyż daje mi to prawo do krytykanctwa, jeżeli wybór nie padł po mojej myśli. Dodatkowo chcę uczestniczyć w redystrybucji wpływów między innymi z moich podatków.

User is offline  PMMini Profile Post #2

mariusz 70

VII ranga
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje

post 28/04/2009, 7:12 Quote Post

Po dlugim namysle TAK,w ostatnich regionalnych nie glosowalem.Mieszkajac na odludziu nie widze po prostu efektow regionalnej administracji w najblizszej okolicy bez wzgledu na zmieniajace sie co 4 lata ekipy.Powod do glosowania w europejskich w zasadzie identyczny jak u mojego przedmowcy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Ironside

VIII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 8.937

post 28/04/2009, 9:28 Quote Post

Nie. Zasadniczo nie mam zamiaru brać udziału w jakichkolwiek wyborach. Jakbym mieszkał w małej miejscowości, to na pewno głosowałbym w samorządowych - w niedużej gminie ma to jakieś realne znaczenie, jednak w wielkim mieście już niestety nie. Wybory ogólnokrajowe nie mają w mojej opinii żadnego wpływu na rzeczywistość gospodarczą i społeczną w Polsce. Wybory europejskie tym bardziej. Rozważam jedynie udział w wyborach prezydenckich.
I nie zgadzam się argumentami Przedmówców. Nie mamy najmniejszego wpływu na redystrybucję naszych pieniędzy. A reprezentantów narodu możemy krytykować zawsze, niezależnie od tego, czy ich wybieraliśmy czy nie. To jest nasze święte prawo. Choć od tej krytyki również w zasadzie nic a nic nie zależy rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #4

rycymer

Ellentengernagyként
Nr użytkownika: 30.754

post 28/04/2009, 9:43 Quote Post

Tak, pod warunkiem jednak, że UPR wystartuje - wtedy zagłosuję na nich, mając pewność, że i tak nie dostaną się do koryta, bo ostatnio zacząłem podchodzić do polityki w zgodzie z zasadą psa ogrodnika, tj. sam nie może, to i drugiemu nie da. Cały ten burdel, zwany Europarlamentem, mam w głębokim poważaniu, co nie przeszkadza mi wcale w tym, aby zasiąść w komisji wyborczej i oglądać twarze bałwanów, którym wmówiono, że ich głos jest wyjątkowo ważny i mogą przez to wpływać na otaczającą ich rzeczywistość.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

NELSON

kot bojowy
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT

post 28/04/2009, 10:01 Quote Post

QUOTE(rycymer @ 28/04/2009, 10:43)
Tak, pod warunkiem jednak, że UPR wystartuje - wtedy zagłosuję na nich, mając pewność, że i tak nie dostaną się do koryta, bo ostatnio zacząłem podchodzić do polityki w zgodzie z zasadą psa ogrodnika, tj. sam nie może, to i drugiemu nie da. Cały ten burdel, zwany Europarlamentem, mam w głębokim poważaniu, co nie przeszkadza mi wcale w tym, aby zasiąść w komisji wyborczej i oglądać twarze bałwanów, którym wmówiono, że ich głos jest wyjątkowo ważny i mogą przez to wpływać na otaczającą ich rzeczywistość.
*

To jest z Twojej strony pogarda dla ludzi(obywateli) i ich wyborow, czy zwyczajna frustracja?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

rycymer

Ellentengernagyként

post 28/04/2009, 10:02 Quote Post

QUOTE(NELSON @ 28/04/2009, 11:01)
To jest z Twojej strony pogarda dla ludzi(obywateli) i ich wyborow, czy zwyczajna frustracja?
*

A co Ci do tego?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

NELSON

kot bojowy

post 28/04/2009, 10:07 Quote Post

QUOTE(rycymer @ 28/04/2009, 11:02)
QUOTE(NELSON @ 28/04/2009, 11:01)
*

A co Ci do tego?
*

A nic.Zapytac nie wolno?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

rycymer

Ellentengernagyként

post 28/04/2009, 10:09 Quote Post

A nic.Zapytac nie wolno?

Wolno, jak również wolno nie odpowiedzieć na pytanie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

Ironside

VIII ranga
Nr użytkownika: 8.937

post 28/04/2009, 10:10 Quote Post

Pax Panowie, Pax smile.gif Nie ma o co łamać krzeseł.

User is offline  PMMini Profile Post #10

pseudomiles

VII ranga
Nr użytkownika: 38.593

post 28/04/2009, 10:13 Quote Post

To jest jak przypuszczam pogarda dla kłamstwa przede wszystkim. Kłamstwa, że mamy na politykę wpływ drogą wyborów. W rzeczywistości taki wpływ zwykłego obywatela nie będącego osobą publiczną na politykę państwa w demokracji, jest taki jak w dyktaturze, czyli żaden.

Mimo wszystko jeszcze głosuję - to ma tylko symboliczny wymiar. Daję głos UPR-owi, choć wiem, że nawet gdyby doszli do władzy, to nie daliby rady zmienić systemu. Zresztą większość ludzi z tej partii wierzy w demokrację.

Artifakt
"Uczestniczę w każdych wyborach, gdyż daje mi to prawo do krytykanctwa"
Do krytyki masz prawo zawsze, a nie tylko wtedy, gdy dajesz się nabrać na kłamstwo demokracji idąc głosować i wierząc, że właśnie kształtujesz politykę. Czy wg ciebie monarchiści nie mają prawa do krytykowania ? Nie sądzę byś tak uważał.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

NELSON

kot bojowy

post 28/04/2009, 10:21 Quote Post

QUOTE(rycymer @ 28/04/2009, 11:09)
A nic.Zapytac nie wolno?

Wolno, jak również wolno nie odpowiedzieć na pytanie.
*

Nie traktuj tego osobiscie Rycymerze.
Mysle,ze w najwazniejszej kwestii sie zgadzamy.WOLNOSC!
Zgoda? smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

rycymer

Ellentengernagyként

post 28/04/2009, 10:23 Quote Post

Mysle,ze w najwazniejszej kwestii sie zgadzamy.WOLNOSC!
Zgoda?

Zgoda! smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Metalfish

III ranga
Nr użytkownika: 50.802

Michal F.
Zawód: uczen

post 28/04/2009, 13:54 Quote Post

Nie mogę niestety głosować, bo nie będę jeszcze pełnoletni... (dopiero w lipcu mam urodziny) Gdybym mógł głosować to na kogoś z prawicy. Pewnie UPR. Jako mniejsze zło dałbym PO, ewentualnie PiS. Byle nie lewica. A coś czuję, że lewicowym partiom nieźle pójdą te wybory niestety. Popisy PO i PiSu wyraźnie mogą zniechęcać do nich społeczeństwo, a ludzie trzecią siłę widzą niestety w sld.

Libertas też dla mnie jest ciekawy, ale w sumie nie wiem czego oni dokładnie chcą, bo nie przyglądałem się im zbyt gorączkowo. Na pewno zgadzam się z nimi jeśli chodzi o Traktat Lizboński. Jeśli chodzi o inne aspekty i ludzi, którzy będą startować z ich ramienia - musiałbym się przyjrzeć.

User is offline  PMMini Profile Post #14

Stokrot

IV ranga
Nr użytkownika: 52.374

Zawód: siedze sobie w pracy

post 28/04/2009, 14:31 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 28/04/2009, 10:13)
To jest jak przypuszczam pogarda dla kłamstwa przede wszystkim. Kłamstwa, że mamy na politykę wpływ drogą wyborów. W rzeczywistości taki wpływ zwykłego obywatela nie będącego osobą publiczną na politykę państwa w demokracji, jest taki jak w dyktaturze, czyli żaden.
*

Myślisz ze jaki model demokracji zaspokoiłby Twoje potrzeby?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2021 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej