Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
48 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tarcza antyrakietowa w Polsce,
 
Czy uwazasz ze wsprawie tarczy antyrakietowej w Polsce powinno odbyc sie refrendum ?
TAK [ 98 ]  [50.78%]
NIE [ 95 ]  [49.22%]
Suma głosów: 193
Goście nie mogą głosować 
     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 28/02/2008, 9:37 Quote Post

QUOTE
Nawet na forum nie potraficie przekonać wielu,mam więc poważne obawy,że takie postępowanie jest sposobem na kneblowanie mas(chyba ,że nas,nieprzekonanych uważasz za...???)


1. Z tego co widzę to jak na razie 71% jest przeciw referendum. Na razie nie jest to reprezentatywna próbka, ale mimo wszystko "kneblowanie mas" nie wchodzi tu w grę.

2. Są rzeczy, o których mogą decydować ludzie, a są sprawy, w których muszą się wypowiedzieć profesjonaliści. Nie da się tego rozdzielić.

3. Parafrazując twoją wypowiedź - po to pan Stasiu płaci podatki, żeby Polski rząd podjął decyzję w oparciu o opinie ekspertów.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 28/02/2008, 10:08 Quote Post

QUOTE
3. Parafrazując twoją wypowiedź - po to pan Stasiu płaci podatki, żeby Polski rząd podjął decyzję w oparciu o opinie ekspertów.


Tak,ale jeśli znaczna grupa chce się wypowiedzieć,to demokratyczna władza powinna im to umożliwić,nawet,jeśli referendum nie jest wiążące!!!

Jeśli tak nie czyni,mam poważne podejrzenia,że jestem manipulowany

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 28/02/2008, 10:47 Quote Post

QUOTE
Tak,ale jeśli znaczna grupa chce się wypowiedzieć,to demokratyczna władza powinna im to umożliwić,nawet,jeśli referendum nie jest wiążące!!!


1. Wcale nie znaczna.

2. Ktoś im zabrania się wypowiadać? Po co od razu referendum? Zwłaszcza niewiążące?

QUOTE
Być może, ja czegoś nie rozumiem, ale
Szwajcarzy zagłosują ws. palenia


Szwajcaria jest zupełnie innym krajem niż Polska. Poza tym palenie w miejscach publicznych jest tematem-akurat na referendum (bo to dotyczy codziennego życia), a strategia bezpieczeństwa w żadnym razie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Kreiuas
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 193
Nr użytkownika: 19.527

Zawód: BANITA
 
 
post 28/02/2008, 11:22 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 28/02/2008, 10:37)
3. Parafrazując twoją wypowiedź - po to pan Stasiu płaci podatki, żeby Polski rząd podjął decyzję w oparciu o opinie ekspertów.

O ile wiem, istnieje przynajmniej dwie opinie ekspertów:
1) Tarcza nie jest potrzebna;
2) Tarcza jest potrzebna.
W opraciu o opinię których ekspertów polski rząd ma podejmować decyzję?

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 28/02/2008, 11:47)
QUOTE
Być może, ja czegoś nie rozumiem, ale
Szwajcarzy zagłosują ws. palenia

Szwajcaria jest zupełnie innym krajem niż Polska. Poza tym palenie w miejscach publicznych jest tematem-akurat na referendum (bo to dotyczy codziennego życia), a strategia bezpieczeństwa w żadnym razie.

1. Głosowanie w sprawie dotyczącej zakazu lotów samolotów bojowych nad niektórymi rejonami Szwajcarii ma stosunek do decydowania o strategii bezpieczeństwa kraju.
2. Szwajcaria jest zupełnie innym krajem, ale być może krajom nie zbyt potężnym i na razie nie zbyt rozwiniętym warto dążyć do stanu Szwajcarii, skupiając się przede wszystkim na problemach wewnątrznych...
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 28/02/2008, 12:11 Quote Post

QUOTE
Szwajcaria jest zupełnie innym krajem niż Polska. Poza tym palenie w miejscach publicznych jest tematem-akurat na referendum (bo to dotyczy codziennego życia), a strategia bezpieczeństwa w żadnym razie.


???????

Rozumiem,że nad tym czy będę miał astmę czy raka mogę głosować- elyty łaskawie wyrażają zgodę?
Ale wara mi od tematu ewentualnego wysadzenia kilku ładunków na peronach poznańskiego dworca(patrz Hiszpania) lub ostrzału rakietowego ze strony....

Wybacz,ale taka argumentacja potwierdza moje obawy o oligarchiczne zwyrodnienie naszej demokracji.Wielcy wiedzą lepiej,jak wybraliście to "morda w kubeł i ruki pa szwam..."

QUOTE
2. Ktoś im zabrania się wypowiadać? Po co od razu referendum? Zwłaszcza niewiążące?


Po to właśnie,aby elyty miały świadomość,jak niepopularne decyzje podejmują,aby nie mogły się zasłaniać "demokratycznym mandatem"- po to jest właśnie instytucja referendum!!!
Aby można się wypowiedzieć w masowej,COŚ DAJĄCEJ I O CZYMŚ DECYDUJĄCEJ debacie!!!

Ten styl jest mi znany- wypisz-wymaluj UW.Dokąd zaszła partia intelektualnych mocarzy???

Pokorny plebej ośmiela sie załączyć
Pozdrowienia

PS

QUOTE
Ale przy okazji słabego militarnie, mimo wszystko.


??????????????

W obronie konwencjonalnej do dziś armia szwajcarska uchodzi za jedną z najlepszych na świecie!!!
Szwajcarski rezerwista wystrzeliwuje na ćwiczeniach więcej naboi i granatów niż...nawet rezerwista Izraelski!!!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 28/02/2008, 12:12 Quote Post

QUOTE
O ile wiem, istnieje przynajmniej dwie opinie ekspertów:
1) Tarcza nie jest potrzebna;
2) Tarcza jest potrzebna.
W opraciu o opinię których ekspertów polski rząd ma podejmować decyzję?


To pytanie do mnie? Właśnie próbuję wytłumaczyć, że ta decyzja powinna należeć do ekspertów, a za takiego się nie uważam. A ostatecznie rozsądzą to rządzący. Mam nadzieję opierając się na jakiś logicznych (nie tylko politycznych) przesłankach.

Osobiście nic mi nie przeszkadza ta tarcza antyrakietowa. Jest to kolejny sposób na związanie naszego losu z USA. Jak na razie światowego mocarstwa.

QUOTE
1. Głosowanie w sprawie dotyczącej zakazu lotów samolotów bojowych nad niektórymi rejonami Szwajcarii ma stosunek do decydowania o strategii bezpieczeństwa kraju.


W Szwajcarii owszem, tak.

QUOTE
2. Szwajcaria jest zupełnie innym krajem, ale być może krajom nie zbyt potężnym i na razie nie zbyt rozwiniętym warto dążyć do stanu Szwajcarii, skupiając się przede wszystkim na problemach wewnątrznych...


Byt Szwajcarii zapewnia otoczenie przez mocarstwa przyjazne. Nie każde państwo może sobie pozwolić na taki komfort. Sposób zarządzania Szwajcarią jest akurat dla neutralnego państwa, wysoko rozwiniętego i zamożnego. Ale przy okazji słabego militarnie, mimo wszystko.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
fala
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 457
Nr użytkownika: 17.015

 
 
post 28/02/2008, 12:23 Quote Post

Głosuję na NIE bo nie uważam za sensowne aby skomplikowane problemy głosowali ludzie nie znający meritum sprawy. Obojętne czy dotyczą obronności czy czegoś innego.
Natomiast przypuszczam że na hasłach "referendum w sprawie tarczy" będą chcieli wypłynąć jacyś politycy a nawet całe partie polityczne, zwłaszcza te o znikomym obecnie poparciu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Kreiuas
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 193
Nr użytkownika: 19.527

Zawód: BANITA
 
 
post 28/02/2008, 12:38 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 28/02/2008, 13:12)
QUOTE
O ile wiem, istnieje przynajmniej dwie opinie ekspertów:
1) Tarcza nie jest potrzebna;
2) Tarcza jest potrzebna.
W opraciu o opinię których ekspertów polski rząd ma podejmować decyzję?

To pytanie do mnie? Właśnie próbuję wytłumaczyć, że ta decyzja powinna należeć do ekspertów, a za takiego się nie uważam. A ostatecznie rozsądzą to rządzący. Mam nadzieję opierając się na jakiś logicznych (nie tylko politycznych) przesłankach.

Nie. Chciałem tylko wskazać, że opinie samych ekspertów są podzielone. Rządzący mogą wybierać, kierując się czynnikami nielogicznymi.
QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 28/02/2008, 13:12)
Osobiście nic mi nie przeszkadza ta tarcza antyrakietowa. Jest to kolejny sposób na związanie naszego losu z USA. Jak na razie światowego mocarstwa.

Twoja pozycja jest jasna.
QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 28/02/2008, 13:12)
Byt Szwajcarii zapewnia otoczenie przez mocarstwa przyjazne. Nie każde państwo może sobie pozwolić na taki komfort. Sposób zarządzania Szwajcarią jest akurat dla neutralnego państwa, wysoko rozwiniętego i zamożnego. Ale przy okazji słabego militarnie, mimo wszystko.

1. Zwłaszcza podczas Drugiej Wojny Światowej...
2. Być może, o siłę państwa i jego zdolność zapewnić spokój dla swoich obywateli w czasie wojny stanowi nie tylko czynnik militarny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 28/02/2008, 12:44 Quote Post

QUOTE
Rządzący mogą wybierać, kierując się czynnikami nielogicznymi.


Jeśli rządzący mogą, to ludzie w referendum na pewno to zrobią.

QUOTE
Zwłaszcza podczas Drugiej Wojny Światowej...


Hitler też nie miał żadnych ekspansywnych planów na terenie Szwajcarii.

QUOTE
Być może, o siłę państwa i jego zdolność zapewnić spokój dla swoich obywateli w czasie wojny stanowi nie tylko czynnik militarny.


Nie. Ale w państwie dla którego czynnik militarny ma tak małe znaczenie jak u Szwajcarów, to nawet 3-letnie dzieci mogą sobie podejmować decyzje odnośnie bezpieczeństwa.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Piro
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.723
Nr użytkownika: 8.580

Stopień akademicki: mgr
Zawód: Dokladajacy do Kotla
 
 
post 28/02/2008, 12:58 Quote Post

QUOTE
Osobiście nic mi nie przeszkadza ta tarcza antyrakietowa. Jest to kolejny sposób na związanie naszego losu z USA. Jak na razie światowego mocarstwa.


Obawiam się,że takie postawy prowadzą do wasalizacji naszego kraju.Nie patrzymy na realny bilans zysków i strat,lecz marzymy,śnimy na jawie.

Może jednak komuś przyśni się piękny słoneczny półwysep,bajeczne rezydencje pokryte śniegiem...jednym słowem JAŁTA!!!

Mieszkałem co nieco w Stanach- wiem,że jeśli muszą,to zapłacą!!! Lecz jeśli wiedzą,że od płacenia można się wymigać (np frazesami o wspólnocie ,tradycji...)to NA PEWNO nie dadzą złamanego centa- byłoby to wbrew dobrej kupieckiej mentalności

Pozdrawiam

PS
Batiście Guantanamo nic nie pomogło,Wietnam Południowy padł...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Kreiuas
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 193
Nr użytkownika: 19.527

Zawód: BANITA
 
 
post 28/02/2008, 13:33 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 28/02/2008, 13:44)
QUOTE
Rządzący mogą wybierać, kierując się czynnikami nielogicznymi.

Jeśli rządzący mogą, to ludzie w referendum na pewno to zrobią.

Jeśli nie ma pewności, wypadałoby stosować zasadę przezorności. Negatywna odpowiedź na tarczę w referendum byłaby uzasadniona i poparta opinią części ekspertów.
QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 28/02/2008, 13:44)
QUOTE
Zwłaszcza podczas Drugiej Wojny Światowej...

Hitler też nie miał żadnych ekspansywnych planów na terenie Szwajcarii.

Nie wiem, czy w tym coś jest:
Operation Tannenbaum
Być może, właśnie czynniki niemilitarne nie dopuściły tej operacji.
W każdym razie, współczuję obywatelom poważnie zagrożonych przez sąsiadów krajów, którym niewątpliwie jest Polska i raczej nie jest Białoruś.
QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 28/02/2008, 13:44)
QUOTE
Być może, o siłę państwa i jego zdolność zapewnić spokój dla swoich obywateli w czasie wojny stanowi nie tylko czynnik militarny.

Nie. Ale w państwie dla którego czynnik militarny ma tak małe znaczenie jak u Szwajcarów, to nawet 3-letnie dzieci mogą sobie podejmować decyzje odnośnie bezpieczeństwa.

Być może, gdyby Szwajcaria dostrzegła realne zagrożenie dla siebie ze strony krajów, jak Rosja, Iran, Korea Północna, miałaby wystarczająco dużo resursów, żeby nadrobić zaległości i zostać krajem bardziej potężnym militarnie, niż Polska.

 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 28/02/2008, 13:57 Quote Post

QUOTE
Myślę, że Polacy jeśli powinni zadecydować w referendum, czy chcą być celem ataku jądrowego.

Nie bardzo wiem, jak to sobie wyobrażasz. Mam rozumieć, że państwo, które będzie chciało dokonać na Polskę ataku jądrowego, zorganizuje najpierw w tej sprawie referendum w Polsce, a w razie, gdyby nie uzyskało w tym referendum zgody, zrezygnuje z ataku?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.056
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 28/02/2008, 14:26 Quote Post

QUOTE(alcesalces1 @ 28/02/2008, 3:29)
Myślę, że Polacy jeśli powinni zadecydować w referendum, czy chcą być celem ataku jądrowego.
*


Hmmm...Szkoda, że nie wpadliśmy na taki pomysł "referendum" w 1939...
Trza było zadać Polakom pytanie "Czy chcielibyście się stać celem ataku Niemiec?"
Gdyby naród odpowiedział "NIE"...zapewne Hitler łaskawie uszanowałby zdanie Polaków i wojny by nie było... rolleyes.gif biggrin.gif

Przeprowadzanie referendów w w kluczowych sprawach obronności kraju jest bezcelowe...jak to już jeden z użytkowników bardzo trafnie zauważył...takie referendum byłoby li tylko obrazem emocji społecznych a nie rzeczywistych potrzeb obronnych w perspektywie 5, 10, 20 lat...Aby wyniki głosowania były obiektywne społeczeństwo powinno zostać poinformowane o absolutnie wszyskich aspektach projektu(np. babinie z naddunajeckiej wioski należało by dokładnie wyłuszczyć co to jest Exoatmospheric Kill Vehicle (EKV) i Ground Based Interceptor...) a także przedstawić to co jest ściśle TAJNE ... a przy takiej całkowitej jawności wszystkiego to cała idea obronności traci kompletnie sens...

Gdyby Reagan przeprowadził referendum na temat zwiększenia wydatków na zbrojenia, instalacji rakiet w amerykańskich bazach, rozwoju supertajnych projektów militarnych , społeczna odpowiedź byłaby zapewne "NIE, NIE, NIE!"...rolleyes.gif a w jakim świecie żylibyśmy teraz, trudno mi sobie wyobrazić...
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Kreiuas
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 193
Nr użytkownika: 19.527

Zawód: BANITA
 
 
post 28/02/2008, 14:49 Quote Post

QUOTE(silent_hunter @ 28/02/2008, 15:26)
Przeprowadzanie referendów w w kluczowych sprawach obronności kraju jest bezcelowe...

Switzerland?
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.516
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 28/02/2008, 15:29 Quote Post

QUOTE(alcesalces1 @ 28/02/2008, 9:29)
Myślę, że Polacy jeśli powinni zadecydować w referendum, czy chcą być celem ataku jądrowego.


Wiesz, ze Polacy to naród przekorny, co zrobisz jak nagle zechcą być celem ataku jądrowego? rolleyes.gif

QUOTE
Obawiam się,że takie postawy prowadzą do wasalizacji naszego kraju.Nie patrzymy na realny bilans zysków i strat,lecz marzymy,śnimy na jawie.


Podobnie jak Czesi - to urodzony naród marzycieli...


QUOTE
Po to właśnie,aby elyty miały świadomość,jak niepopularne decyzje podejmują,aby nie mogły się zasłaniać "demokratycznym mandatem"- po to jest właśnie instytucja referendum!!!


To po jaką cholerę robimy wolne wybory, wybieramy przedstawicieli do organów władzy, żeby każdą decyzję wybranych przez nas przedstawicieli zatwierdzać w referendum. Nie podoba ci się obecna decyzja, obal ich za pomocą głosowania w wyborach. Czas demokracji ateńskiej minął...

A może trzeba zorganizować referendum w sprawie referendum o tarczy?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

48 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej