Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Socjaliści, komuniści, lewicowi ludowcy, wpływy w społeczeństwie II RP
 
Wasze sympatie polityczne
*PPS [ 17 ]  [41.46%]
*PPS d.FR [ 3 ]  [7.32%]
*PPS-Lewica [ 1 ]  [2.44%]
*KPP,KPZU,KPZB [ 13 ]  [31.71%]
*Niezależna Partia Chłopska [ 1 ]  [2.44%]
*PSL "Wyzwolenie" [ 3 ]  [7.32%]
*inne polskie formacje lewicy (np.Stronnictwo Chłopskie, NSPP, anarchosyndykaliści) [ 1 ]  [2.44%]
*Bund [ 1 ]  [2.44%]
*Niemiecka Socjalistyczna Partia Pracy [ 0 ]  [0.00%]
*Hromada [ 0 ]  [0.00%]
*inne mniejszościowe formacje lewicy (np.Żydowska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza) [ 1 ]  [2.44%]
Suma głosów: 41
Goście nie mogą głosować 
     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 16/07/2011, 0:37 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 15/07/2011, 13:23)
QUOTE(lancaster @ 15/07/2011, 12:04)
QUOTE(Samuel Łaszcz @ 15/07/2011, 11:52)
Zagłosowałem na KPP.
*


Jak oryginalnie , nie ma to jak agentura obcego mocarstwa , otwarcie wzywająca do wydania na rzecz wschodniego sąsiada więcej niż polowy kraju sleep.gif , dodatkowo zrzeszająca samych głuchych i ślepych na to co się w Sojuzie działo - Wielki Głód , ludobójstwo , upodlenie człowieka i absolutny brak wolności , i to towarzysze z KPP chcieli wprowadzić w Polsce , brawo Samuelu , tak trzymaj .
ps
w ankiecie nie brałem udziału nie jestem towarzyszem wacko.gif
*


No przepraszam, ale prześladowani w sporej części także i przez Stalina, w sporej części nie przeżyli czystki.
*


Szapur na litość Pana ,
toz Soso i Jagodę i Trockiego i Jeżowa , wykończył a to dobrzy "towarzysze "byli , podobnie jak ścierwa w KPP .
Ot Koba mordować lubił , takie komunistyczne hobby ( ja na ten przykład zbieram znaczki )
 
Post #16

     
Balto
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.946
Nr użytkownika: 73.530

Zawód: BANITA
 
 
post 16/07/2011, 7:23 Quote Post

lancaster: uwag kilka:
- wedle siebie samych komuniści byli dobrymi patriotami. Oni uważali za dobro ojczyzny dokładnie to w co wierzyli. Jak każden inny polityk i to nie tylko tego okresu...
- inne była przyczyna zabicia Trockiego, inna Jagody i Jeżowa a jeszcze inna KPP-owców [i innych członków kompartii - nie wiem czy można pisać "bratnich" ale niech będzie].
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 16/07/2011, 8:24 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 16/07/2011, 1:37)
Ot Koba mordować lubił , takie komunistyczne hobby ( ja na ten przykład zbieram znaczki )
*


Bzdura. Wujek Józek mordował tych, którzy według niego stanowili dlań zagrożenie-u tyranów rzecz normalna. A że nie chciało mu się sprawdzać, czy ten lub ów faktycznie ma chęć na stanowisko primus inter pares w ZSRR, to inna kwestia. O ile mi wiadomo, terenowe organy KGB (czy tam CzeKa) same w sobie wykazywały się nadgorliwością i rozkazy centrali wykonywały "ponad plan".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 16/07/2011, 8:37 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 16/07/2011, 8:24)
QUOTE(lancaster @ 16/07/2011, 1:37)
Ot Koba mordować lubił , takie komunistyczne hobby ( ja na ten przykład zbieram znaczki )
*


Bzdura. Wujek Józek mordował tych, którzy według niego stanowili dlań zagrożenie-u tyranów rzecz normalna. A że nie chciało mu się sprawdzać, czy ten lub ów faktycznie ma chęć na stanowisko primus inter pares w ZSRR, to inna kwestia. O ile mi wiadomo, terenowe organy KGB (czy tam CzeKa) same w sobie wykazywały się nadgorliwością i rozkazy centrali wykonywały "ponad plan".
*


Bartku ,
mogę Ci podać dziesiątki przykładów całkowitego braku zagrożenia dla Uncle Joe , które skończyły się szybkim a gwaltowym zejściem osób na , które podejrzenie padło , ale skupmy się na KPP , W jaki sposób ta zdegenerowana banda sowieckich agentów , która uciekła do Sojuza , mogla stanowić zagrożenie dla Stalina .To zera intelektualne , wiernie podążające z głosem Słońca Narodów , radośnie wzywające do rozbioru Polski ( Od 1923 do KPP wchodziły takie organizacje jak: Komunistyczna Partia Górnego Śląska, Komunistyczna Partia Zachodniej Ukrainy i Komunistyczna Partia Zachodniej Białorusi , te trzy polskie regiony miały wejść w skład Reichu i CCCP ).
Uncle Joe lubił zabijać , a do tego był paranoikiem , pamiętaj , ze niemal każdy komunistyczny kraj dopuścił się ludobójstwa na własnym narodzie .
 
Post #19

     
Balto
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.946
Nr użytkownika: 73.530

Zawód: BANITA
 
 
post 16/07/2011, 9:49 Quote Post

lancaster: Tromp ma rację. Wbrew temu co się powszechnie sądzi, do '39 r. każde działania Stalina miało swoje racjonalne przyczyny. I początkowe opanowanie szarych teczuszek, czyli personalnych spraw w WKP[b], i kolejne sojusze i NEP, i Wielki Głód i nawet czystki. I to ze Trocki najpierw żył, a potem zrobili mu kuku i jeszcze przed '41 r.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 16/07/2011, 12:59 Quote Post

Czemu po 1939 nie były racjonalne te działania?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
maly1944
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 382
Nr użytkownika: 72.035

Zawód: antyfaszysta
 
 
post 16/07/2011, 13:40 Quote Post

Naprawdę określanie kogoś mianem ścierwa wykracza poza zakres dyskusji. Nie spodziewam się kultury po osobach o prawicowych poglądach, ale chociaż trochę mniej wulgaryzmów.

Stalin zostawił takich ludzi jak Bierut,Nowotko i paru innych o dosyć przeciętnym intelekcie, natomiast wykończył takich ludzi jak Wera Kostrzewa, Adolf Warski.

Ten post był edytowany przez maly1944: 16/07/2011, 14:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Ksiondzu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 73.720

 
 
post 16/07/2011, 15:40 Quote Post

Oczywiście zaznaczyłem tak jak każdy wolno myślący człowiek (nie wyznający propagandy imperialistyczno - faszystowskiej) KPP.

A ty lancasterze pomyśl logicznie - tylko KPP dążyła do dobrobytu klasy robotniczo - chłopskiej i do połączenia z bratnimi republikami sowieckimi. Tylko ona była sprawiedliwa. [...]

Ten post był edytowany przez Woj: 20/07/2011, 13:20
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 16/07/2011, 18:18 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 16/07/2011, 15:33)
Rzeczy należy nazywać po imieniu , co się pewnie w lewackim światopoglądzie nie mieści , zdrajca dążący do rozbioru własnego kraju i zniewolenia własnego narodu , to ścierwo , i tyle .
*


Jacku, czy samo to, że ktoś jest na lewo od ciebie, uprawnia ciebie (czy kogokolwiek), by nazywać go ścierwem? rolleyes.gif
A, nie karm trolla. Notabene, Ksiondzu tu długo nie zabawi rolleyes.gif
Co do wujka Józka-czy był paranoikiem, tego nie wiem, ale całkiem równo pod sufitem raczej nie miał. Niemniej jego działania miały jakieś racjonalne podstawy-jeśli uznał kogoś za zagrożenie (ba, nawet całe grupy, jak kułacy), to go w ten czy inny sposób likwidował.
A, słitaśna sygnaturka respekt.gif

Ten post był edytowany przez Tromp: 16/07/2011, 18:25
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Czarny Smok
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.283
Nr użytkownika: 51.589

Zawód: BANITA
 
 
post 16/07/2011, 20:03 Quote Post

Sądzę, że ktoś z prawicy zapewne zabawił się w "agresywnego rewolucjonistę", ale mogę się mylić. Może jakiś master Adam wrócił - pamiętam jakiegoś kolesia, co miał tutaj 10 kont i był czerwony. Aż do krwi.

Zgadzam się z stwierdzeniem, że komuniści w większości byli czymś na ś. Ich celem nie było dobro Polski, a imperializm Związku Radzieckiego. Nikt mi nie wmówi, że Polsce w latach XX międzywojennego byłoby lepiej jako sowiecka republika niż niepodległe państwo. Polscy chłopi byli zamożni na tle ukraińskich i raczej prawicowi, więc Stalin zapewne zrobiłby u nas to samo co u nich. Jednak dla czerwonych to piękne marzenie - Polska XVII republiką ZSRR, rolnictwo skolektywizowane (chwała towarzyszowi Gomułce, że bronił Polskę przed tym) i NKWD mordujące każdego podejrzanego. Fajna alternatywa.

Komuniści oprócz uległości wobec ZSRR mieli inną cechę. Otóż domagali się pozostawienia Górnego Śląska (nie wiem jak inne ziemie) po stronie niemieckiej. Chcieli jak najmniejszej Polski, żeby ZSRR mógł ją łatwo połknąć.

Gdybyśmy (aż boję się pomyśleć) przegrali bitwę Warszawską, zapewne Pomorze byłoby już niemieckie, podobnie jak Górny Śląsk, w Wielkopolsce byłyby enklawy polskości. A my sami bylibyśmy malutką postsowiecką republiką, dwa razy mniejszą niż dzisiaj.

 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Samuel Łaszcz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.202
Nr użytkownika: 57.477

 
 
post 16/07/2011, 20:12 Quote Post

QUOTE(Czarny Smok @ 16/07/2011, 21:03)
Komuniści oprócz uległości wobec ZSRR mieli inną cechę. Otóż domagali się pozostawienia Górnego Śląska (nie wiem jak inne ziemie) po stronie niemieckiej.
*


Kolega tu generalizuje. A o Tadeuszu Żarskim to słyszał?

Mały1944!
Ten Ksiondzu to pewnie jakiś prawicowy prowokator.

Ten post był edytowany przez Samuel Łaszcz: 16/07/2011, 20:12
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.144
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 16/07/2011, 20:16 Quote Post

Trochę mieszasz sytuacje z lat ok. 1920; ok. 1939-41 i 1945 nn.
CODE

Komuniści oprócz uległości wobec ZSRR mieli inną cechę. Otóż domagali się pozostawienia Górnego Śląska (nie wiem jak inne ziemie) po stronie niemieckiej. Chcieli jak najmniejszej Polski, żeby ZSRR mógł ją łatwo połknąć.

Otóż, nie ze względu na to, że ZSRS mógłby nas łatwiej wchłonąć, bo posiadanie Górnego Śląska akurat od tego wchłoniecia, mam na myśli wprowadzenie Polski w obręb sowieckiej strefy wpływów w wyniku Jałty, nas nie uratowało, bardziej chodziło im o to, żeby nie osłabiać "niemieckiej klasy robotniczej" w przededniu mającej w przekonaniu bolszewików nastapić w Niemczech rewolucji komunistycznej. Jak chodzi Ci o okres po 1945, to jednak Polska otrzymała i Dolny Śląsk, i Prusy Wschodnie oraz Pomorze Niemieckie za sprawą ZSRS.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Czarny Smok
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.283
Nr użytkownika: 51.589

Zawód: BANITA
 
 
post 16/07/2011, 20:37 Quote Post

QUOTE(maly1944 @ 16/07/2011, 20:08)
Samuelu masz racje nie powinniśmy się dać prowokować.Niech mówią o tym jak to polski chłop kochał dziedzica, księdza był bogaty i prawicowy, traktujmy to jako dobrą zabawę ot b......... i tyle.


Strasznie to dziwne. Chłopi z zaboru pruskiego masowo głosowali na prawicową i katolicką Narodową Demokrację. Podobnie jak w północnej Kongresówce. W jednej wsi w Wielkopolsce (a jak wiadomo, w Poznańskim każdy chłop chodził do szkoły, byli "kumaci") gdy doszło do liczenia głosów, doszło do oburzenia, bo było kilka głosów na PPS. Chłopi przede wszystkim głosowali na PSL. I to w znaczącej części na jego prawicową, "piastowską" wersję. Ale jak zwykle socjaliści chcą wszystkich na siłę uszczęśliwać.


QUOTE(szapur II @ 16/07/2011, 20:16)
Trochę mieszasz sytuacje z lat ok. 1920; ok. 1939-41 i 1945 nn.

Otóż, nie ze względu na to, że ZSRS mógłby nas łatwiej wchłonąć, bo posiadanie Górnego Śląska akurat od tego wchłoniecia, mam na myśli wprowadzenie Polski w obręb sowieckiej strefy wpływów w wyniku Jałty, nas nie uratowało, bardziej chodziło im o to, żeby nie osłabiać "niemieckiej klasy robotniczej" w przededniu mającej w przekonaniu bolszewików nastapić w Niemczech rewolucji komunistycznej.


Jeśli potrafisz czytać, i co trudniejsze, włączyć myślenie, zapewne wpadłbyś na to, że mówię o okresie po pierwszej wojnie światowej. Spójrz na temat, to się wszystko wyjaśni. Komuniści poświęcali interes Polski dla ich "idea fix". Bo rewolucja w Niemczech jest ważniejsza od sytuacji interesu Polski ... Ehhh.

QUOTE
Jak chodzi  Ci o okres po 1945, to jednak Polska otrzymała i Dolny Śląsk, i Prusy Wschodnie oraz Pomorze Niemieckie za sprawą ZSRS.


Skoro byliśmy po jednej stronie, musieli dać nam przód, żeby jakoś łagodnie zabrać tył. Rozmiarowo i tak gorzej wyszliśmy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 16/07/2011, 20:39 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 16/07/2011, 18:18)
QUOTE(lancaster @ 16/07/2011, 15:33)
Rzeczy należy nazywać po imieniu , co się pewnie w lewackim światopoglądzie nie mieści , zdrajca dążący do rozbioru własnego kraju i zniewolenia własnego narodu , to ścierwo , i tyle .
*


Jacku, czy samo to, że ktoś jest na lewo od ciebie, uprawnia ciebie (czy kogokolwiek), by nazywać go ścierwem? rolleyes.gif
A, nie karm trolla. Notabene, Ksiondzu tu długo nie zabawi rolleyes.gif
Co do wujka Józka-czy był paranoikiem, tego nie wiem, ale całkiem równo pod sufitem raczej nie miał. Niemniej jego działania miały jakieś racjonalne podstawy-jeśli uznał kogoś za zagrożenie (ba, nawet całe grupy, jak kułacy), to go w ten czy inny sposób likwidował.
A, słitaśna sygnaturka respekt.gif
*


Bartku ,
pomijasz cały aspekt tego systemu , otóż wbrew temu co piszą domorośli lewicowcy , utrzymać w ryzach ten zbrodniczy system można było tylko terrorem i przymusem , wiec mordowali na lewo i prawo , by nikt nie był pewien dnia i godziny .
Gdy komunizm próbował pokazać "ludzka twarz"wszystko się waliło świadczy o tym , Budapeszt 1956 , Praga 1968 , i rządy Gorbaczowa .
Co do Trolla , to nie troll tylko jeden z szanownych " kolegów "o lewackim światopoglądzie , założył sobie awaryjne konto by uzewnętrznić swoje lewicowe uczucia wink.gif
QUOTE
Niestety obawiam się że nienawistne i obraźliwe wypowiedzi z prawej strony nie znikną. Ciekawe czy moderator zareaguje na nazywanie komunistów ścierwami czy po raz kolejny oberwie się tylko lewej stronie. Moim zdaniem równe traktowanie jest sprawiedliwe, chociaż straciłem nadzieje na obiektywizm moderatorów.

Kochanieńki , nazwanie tych "towarzyszy "ścierwami to małe piwo , za ich plany wobec mojej Ojczyzny i moich Rodaków . Podobnie oceniałbym osoby z prawicowym rodowodem gdyby starały się służyć Hitlerowi , w dziele wyniszczenia Polski i Polaków .
A do Moderatora nie donosze , ot taki prawacki zwyczaj smile.gif

Ten post był edytowany przez lancaster: 16/07/2011, 20:40
 
Post #29

     
Samuel Łaszcz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.202
Nr użytkownika: 57.477

 
 
post 16/07/2011, 21:02 Quote Post

QUOTE(Czarny Smok @ 16/07/2011, 21:37)
QUOTE(maly1944 @ 16/07/2011, 20:08)
Samuelu masz racje nie powinniśmy się dać prowokować.Niech mówią o tym jak to polski chłop kochał dziedzica, księdza był bogaty i prawicowy, traktujmy to jako dobrą zabawę ot b......... i tyle.


Strasznie to dziwne. Chłopi z zaboru pruskiego masowo głosowali na prawicową i katolicką Narodową Demokrację. Podobnie jak w północnej Kongresówce. W jednej wsi w Wielkopolsce (a jak wiadomo, w Poznańskim każdy chłop chodził do szkoły, byli "kumaci") gdy doszło do liczenia głosów, doszło do oburzenia, bo było kilka głosów na PPS. Chłopi przede wszystkim głosowali na PSL. I to w znaczącej części na jego prawicową, "piastowską" wersję. Ale jak zwykle socjaliści chcą wszystkich na siłę uszczęśliwać.
*


Województwa poznańskie i pomorskie były terenem specyficznym, dlatego że:
1. w czasach zaborów wykształcił się tam silny solidaryzm narodowy, co w sposób oczywisty wpływało na to, że partie kładące większy nacisk na walkę klasową miały słabsze wyniki; stąd też popularność chociażby NPR;
2. terytoria te były stosunkowo bogate, w stosunku do reszty Polski, co również wpływało na sympatie polityczne;

Często też ludzie, którzy "powinni" popierać stronnictwa lewicowe, ze względu chociażby na status materialny, głosowali na prawicę, gdyż byli konserwatywni światopoglądowo. Tak działo się na Mazowszu, tak dzieje się obecnie w USA, gdzie pewna część najbiedniejszych głosuje na republikanów właśnie ze względu na swój konserwatyzm.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

9 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej