Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
19 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Redakcje "Mein Kampf", Czy ten tekst się zmieniał?
     
lotnictwo_francji
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 128
Nr użytkownika: 14.018

 
 
post 11/08/2006, 19:34 Quote Post

ja jestem za tym,by była legalna - wg mnie to jest po prostu źródło historyczne,które powinno być udostępione.zgadzam się z przedmówcami - nie zmieni to zjawisk dotyczących neonazizmu.poza tym - w kraju jest wolna wola,kto chce to przeczyta.ja to przeczytałem i osobiście nie polecam - to jest BEŁKOT,ale właśnie pokazuje co było biblią dla nazistów i jaka istota napisała to....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
witek200
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 65
Nr użytkownika: 6.836

Zawód: Prawnik
 
 
post 11/08/2006, 19:45 Quote Post

"Mein Kampf" widziałem w paru księgarniach internetowych, natomiast zakupienie jej w zwykłej księgarni graniczy z cudem. Można ją oczywiście ściągnąć z internetu i to w kilku językach, jednak moim zdaniem powinna być ogólnodostępna, jako żródło historyczne. Nawet sam próbowałem ją przeczytać, ale tak samo jak przedmówcy nie zdołałem jej dokończyć. To jest totalny bełkot napisany przez chorego człowieka wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
MPJ 78
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 19.636

Marek Piotr Jagie³³o
Stopień akademicki: mgr. ekonomii
 
 
post 11/08/2006, 21:42 Quote Post

Mogłaby być legalna i tak dużo to nie zmieni "dzieła" Lenina są a jakoś nie widać fali rewolucjonistów na ulicach. Nie wierzę aby jakiemukolwiek skinowi chciało się ją przeczytać, oni i tak wiedzą swoje.
Czytałem i byłem zaskoczony jest dość nudna. Taki zlepek różnych wspomnień, pomysłów, fobii. Była by niebezpieczna tylko w jednym wypadku. Musiała by być wydana w kraju o wysokim takim około 33% bezrobociu, hiperinflacji, silnym poczuciu skrzywdzenia przez sąsiadów, i rażących podziłach na biednych i bogatych. Wtedy stanie się "biblią" pokrzywdzonych i bedą kłopoty. Dowcip polega na tym że taki kraj i tak jest niestabilny i jaka kolwiek ideologia może w nim doprowadzić do rozlewu krwi itp.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Eryk z Kamienia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 20.310

Eryk Kamieñski
Zawód: uczen
 
 
post 12/08/2006, 14:30 Quote Post

Ta książka została napisana przez nienormalnego człowieka i nie wiem kto przy zdrowych zmysłach chciał by ją czytać. Chyba tylko skiny
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 12/08/2006, 21:22 Quote Post

Hitler ni był nie normalny, ani psychiczny, wiedział co chce zrobić.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
mlody_historyk_IIWW
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 17.770

Zawód: uczen
 
 
post 5/09/2006, 16:25 Quote Post

QUOTE
Ta książka została napisana przez nienormalnego człowieka i nie wiem kto przy zdrowych zmysłach chciał by ją czytać. Chyba tylko skiny

Ja niejestem skinem i bym chętnie ją przeczytał.

Dzięki za źródło do angielskiego wydania. Ma ktoś do polskiego?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 5/09/2006, 16:31 Quote Post

Przepraszam,ale tą książkę nalezy traktować jako źródło a nie przedmiot przestepstwa. Może służyć jako materiał do poznania historii jak i psychiki Hitlera. Ja bym ją przeczytał ze wzgledu jako źródło.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
ambrozy
 

III ranga
***
Grupa: Banita
Postów: 122
Nr użytkownika: 20.665

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 8/09/2006, 6:59 Quote Post

Uwazam, ze powinna byc. Nawet powinno byc wydanie z analiza.
Kto bedzie chcial to przeczyta. Jedni sie dostosuja do wypowiedzi, drudzy wyciagna wnioski.
Za kilkanascie/kilkadziesiat lat i tak bedzie dostepna ta ksiazka, po jeszcze dluzszym czasie bedzie to lektura, albo jej fragmenty beda omawiane na lekcjach literatury(jezyka polskiego)(ale nie mam pojecia z jakimi skutkami)

Im bardziej cos jest zabronione,tym bardziej ludzie do tego ciągna.

Ps - po tej wypowiedzi to co niektorzy to mnie zlinczuja tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Dudek0204
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 22.233

 
 
post 30/09/2006, 22:06 Quote Post

Ja nie mam zdania na ten temat. Z jednej strony uważam, że powinniśmy mieć prawo do przeczytania tej książki chociażby po to, żeby zrozumieć sposób myślenia człowieka jakim był Hitler, dowiedzieć się czemu był taki.
Z drugiej strony, ogólna dostępność tej książki mogłaby doprowadzić do umocnienia się psychiki fanatycznych wielbicieli Hitlera.

 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 30/09/2006, 22:17 Quote Post

Niektórzy chętnie by ją wpisali do ksiąg zakazanych!!! Jednak to jest źródło fla historyka i jako takie powinno być rozpatrywane. Tępić oczywiście tych co z niej biorą przykład i postepuja wg niej. ale poco tepic tych co chcą tę ksiązkę przeczytać dla tego aby poznać osobę ją piszącą i jego patrzenie na ówczesną sytuację.ambrozy ja cie nie zlinczuje popieram po części to co zawarłeś w poście.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 1/10/2006, 7:22 Quote Post

Powinna byc dostepna z jednego prostego powodu-bo obowiazuje u nas wolnosc slowa.Uwazam,ze zdecydowana wiekszosc odebralaby te ksiazke tak jak nalezy,jesli wogole by przez nia przebrneli.Bo podobno wyjatkowo zle sie ja czyta.Jest chaotyczna,nieskladna,pisana fatalnym stylem i jezykiem.W koncu pisal ja w wiezieniu R.Hess pod dyktando Adolfa.Jakos nie wierze tez w drastyczny wzrost liczby neonazistow po lekturze tej ksiazki.Nie ksiazka jest przyczyna uksztaltowania takich pogladow.Choc moze warto pomyslec o dolnej granicy wieku przy ktorej ksiazka bylaby dostepna,ale czy w dzisiejszych czasach moznaby skutecznie takie cos egzekwowac?Walczyc z tym zjawiskiem nalezy w inny sposob,a nie poprzez zakazy lektury okreslonych dziel.Calkowitemu zakazowi jestem przeciwny,bo jak powiedzial ktos madry tam gdzie niszczy sie ksiazki tam niebawem zacznie niszczyc sie ludzi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Serta
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 41
Nr użytkownika: 21.326

Zawód: studentka
 
 
post 16/10/2006, 7:46 Quote Post

Ja jestem za tym aby była dostępna do badań nie tylko historycznych ale też psychologicznych. Również dla tych co chcą się zapoznać bliżej z postacią Hitlera.

Moim zdaniem skini czy jakieś tam grópki o poglądach nazistowskich na bank mają do niej dostęp(nie tylko za pomocą internetu).Zakazanie jej jest zatem bezsensowne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Annie191
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 33.807

Anka
Zawód: Uczennica
 
 
post 12/08/2007, 0:20 Quote Post

Pod względem filozoficznym też jest to pozycja jak najbardziej wskazana. Skoro można czytać Marksa, Engelsa i Lenina, których poglądy zbudowały ZSRR, do dlaczego nie Hitlera, aby wiedzieć, jak wyprodukował III Rzeszę? Jest to także ważne źródło historyczne!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Polak
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 580
Nr użytkownika: 3.593

Tomek
Zawód: Uczen
 
 
post 12/08/2007, 10:10 Quote Post

A ja myślę, że powinna być legalna oczywiście i niezabroniona!

Książka jest napisana przez człowieka niebezpiecznego, ale jak Mein Kampf to i wiele innych pozycji.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Kytof
 

Kytof I Waza
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.266
Nr użytkownika: 27.423

 
 
post 12/08/2007, 10:46 Quote Post

A dlaczego ma być zakazana? Każdy głupek może zaglądnąć do podręcznika i przeczytać o co chodziło Hitlerowi - nie wiem po co robić cyrki z tym zakazywaniem wydawania "Mein Kampf". Uważam, że ludzie i tak i tak będą znali "program" Hitlera i bez "Mein Kampf" i nie ma sensu blokować jej dystrybucji, bo jak ktoś naprawdę będzie chciał wyznawać poglądy nazistowskie to i tak będzie wyznawał - i bez tej księgi, wystarczy że rozdziały o Hitlerze przeczyta w podręczniku.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

19 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej