Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Silna Polska, opcje naszej polityki
     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 21/09/2011, 21:03 Quote Post

QUOTE
[=tromp]

Wyjasniam ostatni raz:

Zasugerowałem sprowadzenie ze wschodu Polaków. Wtedy balto zaprotestował:

,,Jestem przeciwny ściąganiu Polaków [?] czy raczej osób z papierami z "nie wiadomo skąd", mamy dość własnych leni, których utrzymanie kosztuje nieco zbyt dużo. Zbyt łatwo kombinować tak by mieć a się nie narobić, tylko wykorzystać dotacji i pomocy na "biednych, głupich i ubogich"."
/


Ja wtedy wyjaśniłem, że chodzi mi o Polaków z Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny. Wtedy, już znając mój post (może go nie przeczytałeś) zgodziles się z tym, że lepiej do Polski nie ściągać Polaków, z W i G., bo wtedy juz było wiadomo, że o nich mówimy.
Wiedząc (lub nie, bo może po prostu nie zauważyles mojego wyjaśnienia), kogo mam na mysli, dodałes słowo:

Dokładnie

A gdzie Balto, autor tych słów (wiec nie wciskaj mi, ze sa moje) napisał, że Polacy z Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny są biedni i głupi, jak zasugerowałeś?

Komentarz balto odnosił sie do potencjalnego sprowadzenie quasi Polaków ze stepów, twój (powtarzam, jeśli czytaleś mój post, bo może nie) - już po wyjaśnieniu, że chodzi o Polaków z W i G.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #61

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 21/09/2011, 21:11 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 21/09/2011, 22:03)
Zasugerowałem sprowadzenie ze wschodu Polaków. Wtedy balto zaprotestował:
*


I dobrze zrobił.
Jestem przeciwny ściąganiu Polaków [?] czy raczej osób z papierami z "nie wiadomo skąd", mamy dość własnych leni, których utrzymanie kosztuje nieco zbyt dużo. Zbyt łatwo kombinować tak by mieć a się nie narobić, tylko wykorzystać dotacji i pomocy na "biednych, głupich i ubogich".
Dla uproszczenia-zaznaczyłem kluczowy wg mnie fragment. Dlaczego? O tym dalej.
CODE

Ja wtedy wyjaśniłem, że chodzi mi o Polaków z Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny. Wtedy, już znając mój post (może go nie przeczytałeś) zgodziles się z tym, że lepiej do Polski nie ściągać Polaków, z W i G., bo wtedy juz było wiadomo, że o nich mówimy.
Wiedząc (lub nie, bo może po prostu nie zauważyles mojego wyjaśnienia), kogo mam na mysli, dodałes słowo:

[color=blue]Dokładnie[/color]

A gdzie Balto, autor tych słów (wiec nie wciskaj mi, ze sa moje) napisał, że [i]Polacy z Wileńszczyzny i Grodzieńszczyzny są biedni i głupi[/i], jak zasugerowałeś?

Komentarz balto odnosił sie do potencjalnego sprowadzenie quasi Polaków ze stepów, twój (powtarzam, jeśli czytaleś mój post, bo może nie) - już po wyjaśnieniu, że chodzi o Polaków z W i G.

W porządku-nadal jednak nie widzę miejsca, w którym Balto sugerowałby, ze chodzi o Polaków zza granicy rolleyes.gif
Jeżeli poprawnie rozumuję, miał na myśli ni mniej, ni więcej to, że mamy na tyle nierobów do zagospodarowania (oraz trochę faktycznych bezrobotnych), którzy pobierają rozmaite świadczenia na koszt parcujących (owe "dotacje i pomoc dla <<biednych, głupich i ubogich>>"), że ściąganie kolejnych ludzi, których gros (jak to z imigrantami bywa, jak w kraju jest bezrobocie) będzie powiększać szeregi pobierających te świadczenia. Słowem-za diabła nam sie to nie opłaci. Co wiecej, jak pisze Roofix-znaczna część nie chce wracać, bo i co znaczy "powrót na obcą ziemię"? Dla Polaka z Wileńszczyzny ziemią ojczystą jest Wileńszczyzna właśnie, nie Mazowsze czy Małopolska.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #62

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 22/09/2011, 17:46 Quote Post

QUOTE
Przychodzi człowiek do ambasady polskiej. Zgłasza: jestem Polakiem, poproszę o polskie obywatelstwo. I obywatelstwo polskie dostaje?
Oczywiście po weryfikacji kandydata.
/


Takie jest także moje zdanie.
Pozdr. M.

Już upominałem dyskutantów. Chcecie rozwodzić się nad niuansami otrzymywania obywatelstwa to czyńcie to w stosownym wątku. Po za tym jest to dział merytoryczny a nie czateria do uprawiania "small talk".
Wydzieliłem posty z niniejszego tematu i utworzyłem nowy wątek o repatriacji
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=84498&st=0

s_h
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #63

5 Strony « < 3 4 5 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej