Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Europejska olimpiada społeczno-prawna
     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 20/04/2008, 10:37 Quote Post

...jak w temacie.Intersował się ktoś?Może znajdą się jacyś uczestnicy?
Przeraża mnie zakres materiału i jego złożoność...oczywiście napisanie 15 stron pracy nie stanowi problemu.
Kusi indeks i zwolnienie z opłat przez cało okres studiów.
Oczywiście także zdobyte doświadczenia ( wyjazd ro Brukseli )

zna ktoś może temat pracy na rok 2008/2009?


confused1.gif

pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
PiotrM
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 1.423

Piotr
Zawód: uczen
 
 
post 20/04/2008, 14:01 Quote Post

tak się składa, że jestem laureatem I miejsca tegorocznej edycji olimpiady.

Zakres materiału jest szeroki to fakt... jednak w znaczącym stopniu pokrywa się z wiedzą wosowską z olimpiady z WoPiŚW oraz z olimpiad unijnych.

Samą formułę olimpiady powinnaś znać z regulaminu... więc jeżeli masz jakieś bardziej szczegółowe pytania - to na nie z miłą chęcią odpowiem.

Co do Brukseli... na pewno warto wystartować choćby dla samego wyjazdu smile.gif
W tym roku akurat udało się odwiedzić Komisję Europejską, Parlament Europejski, Komitet Regionów i Komitet Ekonomiczno-Społeczny.


PS

Ten temat powinien znaleźć się w innym dziale wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 21/04/2008, 9:29 Quote Post

QUOTE
Ten temat powinien znaleźć się w innym dziale

Co prawda temat nie dotyczy konkursu stricte historycznego, ale uważam, że wszystkie tematy olimpijskie i konkursowe powinny znajdować się w jednym dziale. Także i ten jest tu jak najbardziej na swoim miejscu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 21/04/2008, 14:51 Quote Post

QUOTE(PiotrM @ 20/04/2008, 15:01)
tak się składa, że jestem laureatem I miejsca tegorocznej edycji olimpiady.

Zakres materiału jest szeroki to fakt... jednak w znaczącym stopniu pokrywa się z wiedzą wosowską z olimpiady z WoPiŚW oraz z olimpiad unijnych.

Samą formułę olimpiady powinnaś znać z regulaminu... więc jeżeli masz jakieś bardziej szczegółowe pytania - to na nie z miłą chęcią odpowiem.

Co do Brukseli... na pewno warto wystartować choćby dla samego wyjazdu smile.gif
W tym roku akurat udało się odwiedzić Komisję Europejską, Parlament Europejski, Komitet Regionów i Komitet Ekonomiczno-Społeczny.


PS

Ten temat powinien znaleźć się w innym dziale wink.gif
*





hmm..nie za bardzo wiem dlaczego ten temat powinien znajdować sie w innym dziale...
tematyka ogólno historyczna..powstanie UE itp

ile stron miała Twoja praca?
czy liczą się głównie typowe "znajomości" jak to ma miejsce w wielu innych olimpiadach?
w regulaminie znalazłam informacje,że na pewnym etapie wymagana jest umiejętność rozwiązywania kazusów...tj także ogólne podstawy studiów prawnych?Rzymskie, historia państwa i prawa itp?
kiedy podawany jest temat pracy na kolejną edycje olimpiady?

dzięki za wszelkie informacje
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
PiotrM
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 1.423

Piotr
Zawód: uczen
 
 
post 21/04/2008, 16:48 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 21/04/2008, 9:29)
QUOTE
Ten temat powinien znaleźć się w innym dziale

Co prawda temat nie dotyczy konkursu stricte historycznego, ale uważam, że wszystkie tematy olimpijskie i konkursowe powinny znajdować się w jednym dziale. Także i ten jest tu jak najbardziej na swoim miejscu.
*



Sądziłem tak, ponieważ jest to dział PTH...ale może się mylę wink.gif

Myślałem, że moja uwaga zamknęła powyższą kwestię. I nadal tak myślę.
Ironside


Co do pytań

- moja praca miała chyba 10 stron,
- znajomości na innych olimpiadach? Wiesz.. startowałem w kilku i nie odważyłbym się postawić tezy, że potrzebne są znajmości lub, że wyniki są ustawiane... To samo dotyczy tej olimpiady,
- kazusu jako takiego nie ma - choć w niektórych wersjach regulaminu jest zapis, że jest on na etapie brukselskim - jednak na oficjalnej stronie EWSPA nie ma o tym informacji - w tym roku też go nie było. Ogólna umiejętność rozwiązywania kwestii prawniczych jest oczywiście potrzebna - pojawiły się pytania prawnicze na teście i w pytaniach ustnych... nie przerażaj się jednak - to nie studia prawnicze wink.gif
- co do tematów - pojawią się one chyba na początku nowego roku szkolnego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 21/04/2008, 19:45 Quote Post

QUOTE(PiotrM @ 21/04/2008, 17:48)
QUOTE(Ironside @ 21/04/2008, 9:29)
QUOTE
Ten temat powinien znaleźć się w innym dziale

Co prawda temat nie dotyczy konkursu stricte historycznego, ale uważam, że wszystkie tematy olimpijskie i konkursowe powinny znajdować się w jednym dziale. Także i ten jest tu jak najbardziej na swoim miejscu.
*



Sądziłem tak, ponieważ jest to dział PTH...ale może się mylę wink.gif


Co do pytań

- moja praca miała chyba 10 stron,
- znajomości na innych olimpiadach? Wiesz.. startowałem w kilku i nie odważyłbym się postawić tezy, że potrzebne są znajmości lub, że wyniki są ustawiane... To samo dotyczy tej olimpiady,
- kazusu jako takiego nie ma - choć w niektórych wersjach regulaminu jest zapis, że jest on na etapie brukselskim - jednak na oficjalnej stronie EWSPA nie ma o tym informacji - w tym roku też go nie było. Ogólna umiejętność rozwiązywania kwestii prawniczych jest oczywiście potrzebna - pojawiły się pytania prawnicze na teście i w pytaniach ustnych... nie przerażaj się jednak - to nie studia prawnicze wink.gif
- co do tematów - pojawią się one chyba na początku nowego roku szkolnego.
*





10 stron?!?pfffiii...co to jest 10 stron..
jesli moge ...skorzystasz z indeksu?Czy podbijasz na państwową?
tytuł laureata zwalnia z matury?
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
PiotrM
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 1.423

Piotr
Zawód: uczen
 
 
post 21/04/2008, 20:35 Quote Post

QUOTE(nieprzysiadalna @ 21/04/2008, 19:45)

10 stron?!?pfffiii...co to jest 10 stron..
jesli moge ...skorzystasz z indeksu?Czy podbijasz na państwową?
tytuł laureata zwalnia z matury?
*



Idę na MISH...

ta olimpiada nie zwalnia z matury... praktycznie też nie daje chyba indeksów na inne uczelnie.. wyjątkiem jest chyba europeistyka na UW z tego co wiem...

http://cke.edu.pl/index.php?option=content...id=572&Itemid=2
Tu jest lista olimpiad zwalniających z matury
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Akane
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 219
Nr użytkownika: 42.305

Dagaa
Zawód: WPiA
 
 
post 21/04/2008, 21:23 Quote Post

bożesz ty mój biggrin.gif:D

tak się składa, że jestem laureatką 2. miejsca tejże olimpiady smile.gif i zalety są szerokie, jak wpiszesz w CV dajmy na to Laureat 2. msc etapu brukselskiego Europeskiej Olimpiady sPołeczno Prawnej to zliczyć nie można osób podziwiających nie tylko umiejętności prawno-wos'owskie, ale także.... językowe (nazwa olimpiady brzmi conajmniej jak ogólnoeuropejskie zmagania geniuszy). Fakt jest taki, że olimpiada daje tym którzy wcześniej nie byli miły wyjazd do pięknej Brukseli, wymagania olimpiady są teoretycznie horrendalne, efekt jest taki, że pytania nie są aż tak trudne, o ile ktoś ma pojęcie co tam robi wink.gif

Olimpiada nie zwalnia z matury, nie daje też indeksów (poza czesnymi na EWSPiA) tak więc moim zdaniem słowo 'Olimpiada' w jej określaniu jest swoistym nadużyciem. To raczej konkurs, acz nie powiem, żeby naturalnie nie było warto. Można poznać kilku fajnych ludzi, spędzić miło czas, sporo powtórzyć przed maturą, dostać ten indeks na EESPiA, o ile ktoś pragnie i tyle.

Dziekuję za wysłuchanie mej skormnej osoby
Pozdrawiam cię Piotrze ;DDDD bo my dawno się nie widzieliśmy ;D
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 21/04/2008, 21:49 Quote Post

QUOTE(Akane @ 21/04/2008, 22:23)
bożesz ty mój biggrin.gif:D

tak się składa, że jestem laureatką 2. miejsca tejże olimpiady smile.gif i zalety są szerokie, jak wpiszesz w CV dajmy na to Laureat 2. msc etapu brukselskiego Europeskiej Olimpiady sPołeczno Prawnej to zliczyć nie można osób podziwiających nie tylko umiejętności prawno-wos'owskie, ale także.... językowe (nazwa olimpiady brzmi conajmniej jak ogólnoeuropejskie zmagania geniuszy). Fakt jest taki, że olimpiada daje tym którzy wcześniej nie byli miły wyjazd do pięknej Brukseli, wymagania olimpiady są teoretycznie horrendalne, efekt jest taki, że pytania nie są aż tak trudne, o ile ktoś ma pojęcie co tam robi wink.gif

Olimpiada nie zwalnia z matury, nie daje też indeksów (poza czesnymi  na
) tak więc moim zdaniem słowo 'Olimpiada' w jej określaniu jest swoistym nadużyciem. To raczej konkurs, acz nie powiem, żeby naturalnie nie było warto. Można poznać kilku fajnych ludzi, spędzić miło czas, sporo powtórzyć przed maturą, dostać ten indeks na EESPiA, o ile ktoś pragnie i tyle.

Dziekuję za wysłuchanie mej skormnej osoby
Pozdrawiam cię Piotrze ;DDDD bo my dawno się nie widzieliśmy ;D
*




ahhh no to klasa...no i ten komfort psychiczny, ze ma sie wiedze z wos-u w jednym paluszku smile.gif
co do indeksu na EWSPiA nie mam zdania...chyba są lepsze uczelnie...chociaż możliwość odbywania stażu na pierwszym, drugim roku jest naprawdę kusząca

Akane-Gratuluje smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Akane
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 219
Nr użytkownika: 42.305

Dagaa
Zawód: WPiA
 
 
post 21/04/2008, 21:59 Quote Post

czy ja wiem, czy wiedzy z WOSu w jednym paluszku należy dosuzkiwać się u potencjalnego uczestnika tegoż konkursu? Prawda jest taka, poziom nie jest za wysoki i zdecydowanie bardziej polecam OWOUE Pułtusku albo OWOPiSW czy OWOPCz... ambitniej. Społeczno prawna może być tylko dodatkiem.

Co do lepszych uczelni, to hmmm może zaprzestańmy porównań. KAżdy ma inne preferencje... Myślę, że ten komentarz pozwoli wnioskować.

Za gratulacje dziękuję, piotrowi także się należą.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
nieprzysiadalna
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 40.150

Zawód: uczen
 
 
post 13/05/2008, 19:01 Quote Post

lekko spóźnione GRATULACJE dla Piotra

czy w tej olimpiadzie można startować indywidualnie?tzn to nie szkoła zgłasza uczestnictwo??
jak wyniki przekładają się na taki sposób rejestracji uczestnika?

 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
gemme
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 45.551

 
 
post 17/05/2008, 10:51 Quote Post

Informacje na temat V edycji Europejskiej Olimpiady Społeczno-Prawnej na rok 2008/2009 (jak i wszystkich innych olimpiad) pojawiają się na początku roku szkolnego, sądzę, że w tym roku powinny pojawić się jednak wcześniej.

Serwisy edukacyjne zajmujące się prezentowaniem informacji na temat danej Olimpiady nie zawsze posiadają aktualne informacje na temat formuł tych Olimpiad dlatego osobiście radzę sprawdzać informację u źródła - na stronie oficjalnej.

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest uczelnią założoną przez Oddział Warszawski Zrzeszenia Prawników Polskich i Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk a więc stricte prawniczą co przekłada się na jakość nauczania i kadrę naukową jaka w tej szkole wykłada czy odpowiada za tutoring.

A to jak wykorzystasz stwarzane przez daną uczelnie możliwości zależy przede wszystkim od Ciebie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Lambada
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 45.732

Angelika Wrobel
Stopień akademicki: uczen
Zawód: uczen
 
 
post 22/05/2008, 16:54 Quote Post

Wszystkim chcącym wziąć udział w EOSP gratuluję świetnego pomysłu! Sama byłam uczestniczką i muszę przyznać, że to bardzo cenne doświadczenie. Nie zgodzę się z moimi przedmówcami, z tego powodu że ta olimpiada wymaga jednak przygotowania. Nie ma nic za darmo! Należy solidnie przygotować sie przede wszystkim z konstytucji, prawa polskiego oraz zagadnień zawiązanych z Unią Europejską. To konkurs mogą zapytać dosłownie o wszystko z tych dziedzin!

Najlepsi jadą do Brukseli( tydzień wolnego w szkole)smile.gif

Bruksela jest wspaniała-to niesamowita przygoda zwiedzać jąsmile.gif
Jest o co walczyćsmile.gif)
No a znajomości zawarte w ciągu tych kilku dni mają duże szanse przetrwać również po zakończeniu zmagańsmile.gif)

Żadna inna olimpiada nie daje wam takiej szansy tylko suche zakuwanie.. a tutaj wyjazd zagraniczny, podróż samolotem, spotkanie z wykładowcami i prawnikami zapewne wielu osobom ułatwi start w przyszłej karierze prawniczej.

Pozostaje mi życzyć wytrwałości i samodyscypliny w przygotowaniach do Olimpiady.
Powodzenia! rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Dadan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.330

Damian Nowak
Stopień akademicki: licencjat
Zawód: uczen
 
 
post 12/09/2008, 20:56 Quote Post

Jou!

czy coś już wiadomo na temat tegorocznej "olimpiady" Społeczno-Prawnej

prosiłbym o padanie jakiegoś linku

lub też napisanie tegorocznego tematu konkursowego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
gajus
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 43.320

 
 
post 21/09/2008, 15:40 Quote Post

czy są już jakieś terminy? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej