Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bierność Polaków wobec aktualnych wydarzeń, Przyczyny
     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 6/09/2015, 7:36 Quote Post

Polacy masowo nie wyjdą na ulice, bo nie ma ku temu powodów. Demokracja ma naturalne mechanizmy rozładowywania żali i niepokoi, nazywa się to wybory.
Stan prrmamentnych demonstracji w imie "słusznych" celów świadczy o rozkładzie państwa, a nie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Zresztą wcale tak nie jest, że w PL to bida, katastrofa i ruina. Ostatnie 25 lat to okres rozwoju i naturalnie wykształcila sie grupa ludzi która odniosła sukces, buduje domy, kupuje nowe mieszkania, zapelnia sale operowe i teatralne. Zaraz jakiś ćwierćinteligent wyskoczy z krzykiem "ale to na kredyt". Owszem, jak wszędzie na świecie, od USA do Chin przez Europe, wszędzie kupuje się nieruchomości na kredyt, zresztą jak wszystkie inne dobra...

Dlatego PiS zmieniło retoryke, bo obrażała ona ciężko pracującą część społeczenstwa, która odniosla sukces i dobrze czuje się w realiach rynkowych. Na samych górnikach, ultrakatolikach i pijaczkach z PGRów wygranej nie da się zbudować.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 6/09/2015, 7:52 Quote Post

QUOTE(OGUREK @ 6/09/2015, 8:36)
Polacy masowo nie wyjdą na ulice, bo nie ma ku temu powodów. Demokracja ma naturalne mechanizmy rozładowywania żali i niepokoi, nazywa się to wybory.
Stan prrmamentnych demonstracji w imie "słusznych" celów świadczy o rozkładzie państwa, a nie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
*


Demonstracje, manifestacje i niepokoje to już druga żółta kartka dla rządzących, mnie chodziło o coś kompletnie innego, o inną formę sprawowania władzy przez społeczeństwo - o referenda. Tu się rządzący nie popisują - uwalają projekty społeczne jeden po drugim, a obecne referendum zostało zarządzone przez B. Komorowskiego nie dla poszanowania woli społeczeństwa, tylko dla jego partykularnych interesów, mających pomóc w reelekcji (z wiadomym skutkiem).
QUOTE(OGUREK @ 6/09/2015, 8:36)
Ostatnie 25 lat to okres rozwoju i naturalnie wykształcila sie grupa ludzi która odniosła sukces, buduje domy, kupuje nowe mieszkania, zapelnia sale operowe i teatralne.

A i owszem. W skład tej grupy wchodzą ludzi związani z byłą nomenklaturą, dawną UW i KLD (obecnie PO), i satelitami, które skorzystały na uwłaszczeniu, i wyprzedaży majątku narodowego. To ich widzimy w TV i na pierwszych stronach gazet jako "ludzi sukcesu".

Ten post był edytowany przez ciekawy: 6/09/2015, 8:18
 
Post #17

     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 6/09/2015, 8:06 Quote Post

ciekawy
QUOTE
A i owszem. W skład tej grupy wchodzą ludzi związani z byłą nomenklaturą, dawną UW i KLD (obecnie PO), i satelitami, które skorzystały na uwłaszczeniu, i wyprzedaży majątku narodowego. To ich widzimy w TV i na pierwszych stronach gazet jako "ludzi sukcesu".

To pokolenie odchodzi, dzisiaj władze sprawuje prezydent, który dopiero wchodziłw dorosłość w roku 1989, podobnie jak cała rzesza ministrów, czy polityków i działaczy PiSu.

Zresztą, to logiczne, że najlepiej na przemianah skorzystali ludzie wykształceni, obyci w zachodnim kapitaliźmie, a tak się składało, że najkrótsza i naturalna(chociażby w imie społ. obywatelskiego wink.gif ) prowadziła przez członkostwo w Partii, którejkolwiek.

W b.NRD na tej "wyprzedaży" skorzystały rekiny biznesu z RFN, a w USA ludzie pokroju Gordona Gecko. Ot "Capitalism at it's finest"

QUOTE
Demonstracje, manifestacje i niepokoje to już druga żółtka dla rządzących, mnie chodziło o coś kompletnie innego, o inną formę sprawowania władzy przez społeczeństwo - o referenda. Tu się rządzący nie popisują - uwalalają projekty społeczne jeden po drugim, a obecne referendum zostało zarządzone przez B. Komorowskiego nie dla poszanowania woli społeczeństwa, tylko dla jego partykularnych interesów, mających pomóc w reelekcji (z wiadomym skutkiem).

Naród dobitnie w wyborach prezydenckich domagał się referendum, to je dostał. KAżdy polityk podejmuje takie decyzje, które przyniosą mu popularność i władze. Prawda stara jak świat.

Ten post był edytowany przez OGUREK: 6/09/2015, 8:07
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 6/09/2015, 9:10 Quote Post

QUOTE(ciekawy @ 6/09/2015, 7:52)
A i owszem. W skład tej grupy wchodzą ludzi związani z byłą nomenklaturą, dawną UW i KLD (obecnie PO), i satelitami, które skorzystały na uwłaszczeniu, i wyprzedaży majątku narodowego. To ich widzimy w TV i na pierwszych stronach gazet jako "ludzi sukcesu".
*


Jaki procent ludzi, którzy do czegoś w życiu doszli pod względem majątkowym to nomenklatura? Mówimy tutaj cały czas o klasie średniej, a nie milionerach. Jak dla mnie Twoje generalizacje to typowy przykład kompleksów człowieka PRLu, który czuje, że niczego w życiu nie osiągnął, bo przecież Ci, którym się coś udało, to na pewno złodzieje, oszuści i partyjniacy. Jeżeli uważasz, że do kina i teatru chodzi nomenklatura to bardzo Ci współczuję.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 6/09/2015, 9:21 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 6/09/2015, 10:10)
QUOTE(ciekawy @ 6/09/2015, 7:52)
A i owszem. W skład tej grupy wchodzą ludzi związani z byłą nomenklaturą, dawną UW i KLD (obecnie PO), i satelitami, które skorzystały na uwłaszczeniu, i wyprzedaży majątku narodowego. To ich widzimy w TV i na pierwszych stronach gazet jako "ludzi sukcesu".
*


Jaki procent ludzi, którzy do czegoś w życiu doszli pod względem majątkowym to nomenklatura? Mówimy tutaj cały czas o klasie średniej, a nie milionerach. Jak dla mnie Twoje generalizacje to typowy przykład kompleksów człowieka PRLu, który czuje, że niczego w życiu nie osiągnął, bo przecież Ci, którym się coś udało, to na pewno złodzieje, oszuści i partyjniacy. Jeżeli uważasz, że do kina i teatru chodzi nomenklatura to bardzo Ci współczuję.
*


W 1989 roku, kiedy padała komuna miałem niespełna 23 lata, a więc (zapewne) podpadałem pod twoją definicję "człowieka PRL-u" rolleyes.gif Mój "kompleks człowieka PRL-u" zrodził się pod wpływem obserwacji, jak stare i nowe "elyty" zawarły sitwę (by nikt nikogo nie ruszył), i rozpoczęły proces uwłaszczania i podziału łupów i stanowisk. Stan ten trwa do dziś, przez 26 lat, za cichym przyzwoleniem takich jak ty. Państwo Polskie jest traktowane jak prywatny folwark, dojna krowa, w którym kupczy się stanowiskami i wpływami. Politycy PO w najmniejszym stopniu nie obawiają się społeczeństwa (świadczą o tym liczne afery i rozmowy z "Taśm prawdy"), bo wiedzą, że istnieje "żelazny" elektorat lemingów, który w każdym przypadku i tak na nich zagłosuje. Żeby odwrócić uwagę społeczeństwa, poprzez wojenkę "polsko - polską" spolaryzowano je, dzieląc na zwolenników PO i PiS. Społeczeństwem, które jest skłócone i podzielone łatwiej się steruje, realizując przy tym swe własne, prywatne, partykularne interesy.
 
Post #20

     
OGUREK
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.314
Nr użytkownika: 94.475

 
 
post 6/09/2015, 9:50 Quote Post

ciekawy
QUOTE
W 1989 roku, kiedy padała komuna miałem niespełna 23 lata, a więc (zapewne) podpadałem pod twoją definicję "człowieka PRL-u"  rolleyes.gif Mój "kompleks człowieka PRL-u" zrodził się pod wpływem obserwacji, jak stare i nowe "elyty" zawarły sitwę (by nikt nikogo nie ruszył), i rozpoczęły proces uwłaszczania i podziału łupów i stanowisk. Stan ten trwa do dziś, przez 26 lat, za cichym przyzwoleniem takich jak ty. Państwo Polskie jest traktowane jak prywatny folwark, dojna krowa, w którym kupczy się stanowiskami i wpływami. Politycy PO w najmniejszym stopniu nie obawiają się społeczeństwa (świadczą o tym liczne afery i rozmowy z "Taśm prawdy"), bo wiedzą, że istnieje "żelazny" elektorat lemingów, który w każdym przypadku i tak na nich zagłosuje. Żeby odwrócić uwagę społeczeństwa, poprzez wojenkę "polsko - polską" spolaryzowano je, dzieląc na zwolenników PO i PiS. Społeczeństwem, które jest skłócone i podzielone łatwiej się steruje, realizując przy tym swe własne, prywatne, partykularne interesy.

Same wymówki. Czyżbyś miał żal, że nie załapałeś się do stanowisk, urzędów itp.? I w rozwiniętych, wolnych, "normalnych" krajach trzeba mieć plecy na to.
Pytanie, co robiłeś by poprawić swój byt? Założyłeś firmę i zniszczył Ci ją złośliwy urzędnik? Nie dostałeś koncesji? Czy może nie rozumiesz czym jest kapitalizm i wolny rynek? Hańbiące dla Ciebie było paranie się handlem na bazarach?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 6/09/2015, 9:59 Quote Post

Jak widać na forum powszechniejszym się staje wyśmiewanie stanowiska współdyskutanta poprzez ataki/przytyki personalne.
Nieładnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 6/09/2015, 10:10 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 6/09/2015, 10:59)
Jak widać na forum powszechniejszym się staje wyśmiewanie stanowiska współdyskutanta poprzez ataki/przytyki personalne.
Nieładnie.
*


Ale coś w tym jest... Nie wiem, czy akurat w przypadku Darka, ale ogólnie podobna postawa występuje. "Panie, ja nic ni mom, bo mnie Żydy (komuchy, pedały, nimieckie/ruskie/żydowskie/unijne/... sługusy) łokradły, a nie przez to, żem nierób, kretyn i lekkoduch..."


Swoją drogą, co do tego rzekomego "dawania żółtej kartki poprzez protesty" to u nas akurat najlepszy PR w mediach "niezależnych" od rozumu mają akurat największe śmieci, bo człowiekiem czy rozwiązaniem technicznym (i tak bywa) ciężko nieraz toto nazwać rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 6/09/2015, 11:13 Quote Post

Ciekawy
QUOTE
Żeby odwrócić uwagę społeczeństwa, poprzez wojenkę "polsko - polską" spolaryzowano je, dzieląc na zwolenników PO i PiS.


Pomysł na jednomyślność narodu to utopia, do tego dość niebezpieczna. Różnimy się bo ludzie to nie maszyny i mają swoje sympatie / antypatie. To naturalne.

W dodatku spora część ludzi ma jeszcze inne poglądy i sympatie niż te wynikające z podziału na PO-PIS.

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 6/09/2015, 11:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 6/09/2015, 11:32 Quote Post

Pomysł na polityczną jedność narodu to nic innego jak komunistyczna propaganda. Mieliśmy już Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej, a potem Polską Zjednoczoną Partię Robotniczą. Jak widać niektórzy dalej mocno tkwią w tych realiach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 6/09/2015, 12:29 Quote Post

QUOTE(OGUREK @ 6/09/2015, 10:50)
Same wymówki. Czyżbyś miał żal, że nie załapałeś się do stanowisk, urzędów itp.?

W październiku 1989 roku zakończyłem odbywanie Zasadniczej Służby Wojskowej, więc żadną miarą nie mogłem się na owe stanowiska i etaty załapać rolleyes.gif
QUOTE(OGUREK @ 6/09/2015, 10:50)
I w rozwiniętych, wolnych, "normalnych" krajach trzeba mieć plecy na to.

Nigdzie nie twierdziłem nic przeciwnego, więc co w związku z tym confused1.gif
QUOTE(OGUREK @ 6/09/2015, 10:50)
Pytanie, co robiłeś by poprawić swój byt?

Dużo. Otworzyłem własną działalność gospodarczą. Podjąłem dokształcanie się. Usamodzielniłem się. Zresztą - nie zamierzam pisać życiorysu, bo i w jakim celu confused1.gif
QUOTE(OGUREK @ 6/09/2015, 10:50)
Założyłeś firmę i zniszczył Ci ją złośliwy urzędnik? Nie dostałeś koncesji?

Firmę założyłem, i żaden "złośliwy urzędnik" mi jej nie zniszczył. Koncesji też nie potrzebowałem.
QUOTE(OGUREK @ 6/09/2015, 10:50)
Czy może nie rozumiesz czym jest kapitalizm i wolny rynek?

W przeciwieństwie do ciebie - rozumiem doskonale. I znam go z dwu stron - w pracy stykam się z tą jego gorszą, ciemniejszą stroną.
QUOTE(OGUREK @ 6/09/2015, 10:50)
Hańbiące dla Ciebie było paranie się handlem na bazarach?

Miałem i taki etap w swoim życiu - przez wiele lat parałem się handlem na bazarach.


 
Post #26

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/09/2015, 13:47 Quote Post

Czemu sa bierni? Co do części masz odpowiedź w poście Marka Żaka (nr 35) w tym temacie:
http://www.historycy.org/index.php?showtop...0&#entry1475704
Gdzie "malowniczo" przedstawiono pogląd na świat- tam, gdzie chodzi o pańtwowe duże sumy każdy kradnie, więc nie ma się bulwersować.
Innymi słowy- każdy jest złodziejem, gdy ma do czynienia z większymi pieniędzmi.
Jak każdy, to kto ma nie być biernym i protestować? Złodzieje? Czy ci z takimi poglądami?
Ciekawi tylko jedna rzecz: czy taki pogląd się z domu wyniosło czy nabrało w trakcie kariery...

Ten post był edytowany przez emigrant: 6/09/2015, 13:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 6/09/2015, 14:28 Quote Post

QUOTE
Ciekawi tylko jedna rzecz: czy taki pogląd się z domu wyniosło czy nabrało w trakcie kariery...


W mediach jest taka propaganda.
Politycy tacy są bo inaczej by nie zaszli tak wysoko, wiesz oni nawet nie powinni być uczciwi bo to oznaka słabości. Sam słyszałem, jak się śmiano z Kaczyńskiego że tyla lat w polityce i się niczego nie dorobił.
Polityk powinien być przede wszystkim cwany. Tusk jest cwany, dlatego w lemingowych mediach Tusk to najlepszy polski polityk od czasów Jagielonów. A to, że troche sobie zawinie? Oj tam, oj tam, kto by tak z was nie zrobił? No kto?
Pamiętam jak dziś jak broniono Nowaka: On tyle zrobił, że nawet jak coś sobie wziął to mu się należało.
Wziął nie ukradł, bo oni nie kradną, oni biorą co im się należy.








 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 6/09/2015, 14:33 Quote Post

W jakich niby głównonurtowych mediach jest pochwała korupcji, cwaniactwa i złodziejstwa? Można jakieś przykłady, ale tym razem - konkretne (linki).

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 6/09/2015, 14:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/09/2015, 14:44 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 6/09/2015, 14:33)
W jakich niby głównonurtowych mediach jest pochwała korupcji, cwaniactwa i złodziejstwa? Można jakieś przykłady, ale tym razem - konkretne (linki).
*


Nie wprost, rzecz jasna, ale przypomnij sobie taśmy Nowak-Parafianowicz:

http://natemat.pl/106365,tasmy-po-slawomir...-duze-pieniadze

Ludzie słyszą takie coś, a potem z głównonurtowych mediów sie dowiadują, że po pioerwsze nic sie nie stało, a potem dodatkowo, że taśmy zostały uznane za nielegalne, więc sie nie liczy. Przekaz jest jasny- masz dobrze z władzą, możesz rypać państwo na dziengi. Jakoś się załatwi.

Ten post był edytowany przez emigrant: 6/09/2015, 14:46
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej