Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Gułag, A. Applebaum
     
Elvert
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 899

 
 
post 13/03/2005, 20:19 Quote Post

Co myślicie o tych pozycjach , chodzi tu o "Gułag" A.Applebaum a jeśli chodzi o Sprawę Honoru to chyba wiadomo . Zastanawiam się czy warto kupić te książki i proszę o opinie .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 13/03/2005, 20:22 Quote Post

Sprawe Honoru polecam mozna sie dowiedziec kilku ciekawych rzeczy... Wie ktos jak ta ksiazka sprzedawala sie na zachodzie ? Czy znalazla wielu odbiorcow ?

Gułagu nie czytałem. Tez przymierzam sie do kupna... Podobno autorka temat potraktowala " w hollywodzki sposób".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
tom123
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 42
Nr użytkownika: 4.123

 
 
post 14/03/2005, 23:00 Quote Post

Witam

Jeśli chodzi o książkę "Gułag" Anny Appelbaum, to niestety jest to książka pisana pod czytelnika amerykańskiego (styl pisania). Znajduje się tam trochę błędów (największy jaki znalazłem, to stwierdzenie że Magadan znajduje się u ujścia Kołymy). Ogólnie pierwsza część, historyczna, nie stoi według mnie na wysokim poziomie merytorycznym (z tego co wiem polski konsultant naukowy tego dzieła, prof. Wieczorkiewicz, też nie oceniał go wysoko). Za to przyjemnie czytało się część dotyczącą życia codziennego w GUŁAG-u. Warto, o ile interesuje Cię szerzej temat, poczytać trochę literatury obozowej (Szałamow, Sołżenicyn(nawet z jego moralizatorstwem), Herling-Grudziński i inni)

Swoją drogą, jeśli Amerykanie zachwycają taką książką, to z nami nie jest żle.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej