Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historyk, Jako powinien i jaki nie powinien być?
     
Joannaa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 98
Nr użytkownika: 7.484

Stopień akademicki: Kuna archiwalna
Zawód: Uczennica liceum
 
 
post 17/04/2006, 13:06 Quote Post

No właśnie.. Nieraz słyszałam, że to, czego żałują młodzi historycy to właśnie to, że nie pomyśleli wcześniej o nauce języków obcych. W końcu ważne jest to, by mieć możliwość korzystana z zagranicznych źródeł.. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
olszak
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 42.943

Zawód: nauczyciel
 
 
post 20/03/2008, 15:15 Quote Post

Ja powiem tak, historyk musi być też dobrym geografem regionalnym (łączyć w sobie wiedzę zarówno na temat środowiska przyrodniczego jak i ekonomii), zwłaszcza jeśli jego domeną ma być badanie osadnictwa, przyczyn lokalizacji i upadków osad.
Ja sam cenie sobie najbardziej prace geografów badających uwarunkowania rozwoju działalności ludzkiej na danym obszarze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Andrzej80
 

powstaniec
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.321
Nr użytkownika: 16.934

Andrzej
Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk archiwista
 
 
post 20/03/2008, 21:36 Quote Post

Ja uważam iż jedną z głównych cech jaką musi mieć historyk to cierpliwość oraz druga to wytrwałość w swoich poszukiwaniach. Jak już się czymś pasjonuję lub zajmuję to na 100%. Ja mówię to po sobie. Od 10 lat zajmuję się generalicją rosyjską XIXw. W swojej kolekcji posiadam ponad 2000 tyś. rosyjskich generalicji. Osiągnąłem to dzięki wytrwałości jak cierpliwości w poszukiwaniach. Mam pasję i konkretną specjalizację i jestem z tego zadowolony. To przynosi mi radość. Znałem historyków którzy uważali siebie i nadal uważają za dobrych, ale tylko z nazwy. Nie wystarczy posiadać te cechy o których już była mowa ale to powołanie trzeba czuć. Ktoś idzie na księdza to z powołania bo wie ,że to będzie mu przynosić szczęście i dąży aby był jak najlepszym księdzem to samo jest z historykiem on musi wiedzieć, że ma takie powołanie, że to czuję, że chcę zostać historykiem, że to mu będzie przynosić szczęście. Jeszcze lepiej jak w jakimś temacie czuję się najlepiej i w nim się realizuję.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Dorotaa
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 42.203

W nastepnym wcieleniu bede soba
Zawód: disciplina arcani
 
 
post 21/03/2008, 20:12 Quote Post

Hmmm... pogratulować trafienia w bingo biggrin.gif Swoją drogą ciekawa pasja.... Ja chyba najlepiej sprawdze się jako nauczyciel, tak mi sie wydaje, że mam do tego smykałke, że wiem jak podejśc i jak to zrobić, no i znam też problemy i kłopoty 'nastolatków'. Czasami aż się gotuję w sobie, jak widze znudzonego belfra przede mną, u którego na lekcjach kazdy usypia, a on ciagle powtarza 'nauczyciel to najgorszy zawód na świecie'. Cóż trzeba było wczesniej o tym myslec i nie wybierać sobie takiej przyszłości. Moim zdaniem tu nie ma okreslonych regół jaki powinien być historyk. Przede wszytskim musi dobrze czuć się w swoim zawodzie i czerpać z niego przyjemność - jak np. Andrzej80. Ja wiem czy trzeba sie urodzic historykiem... nasze pasje i poglądy kształtują sie za zycia, nikt nie rodzi sie z poczuciem wielkiej misji wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
dudek290
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 41.204

Zawód: Uczen
 
 
post 7/04/2008, 15:20 Quote Post

Witam
Mam nauczycielkę z historii w gimnazjum, która nie wiedziała kiedy był I rozbiór Polski blink.gif A na lekcji jest takie ściąganie że wiara podpowiada sobie gdzie nauczyciel stoi 3 m. Ja osobiście nie ściągam bo nie umiem i nie chce. Uczę się na historię 2 dni przed i po 6 godzin dziennie. Jaka ocena?? oczywiście zawsze 4 a wiara która ściąga się wcale nie ucząc 5 !! Proszę co to jest za sprawiedliwość i jaka denna nauczycielka. Na lekcji mamy sami opracować tematy i sprawdziany z bardzo szczegółowe lub napisać słowo w słowo tekst źródłowy!! Co to jest się pytam a wiara nawet nie wie kiedy się zakończyła II wojna światowa blink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
oskar(zet)
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.075
Nr użytkownika: 40.749

 
 
post 7/04/2008, 15:32 Quote Post

To moje wspułczucia, z taka nauczycielka to chyba za dobrze wam na testach w nie pujdzie, a to chyba juz tylko kilka dni?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
dudek290
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 41.204

Zawód: Uczen
 
 
post 7/04/2008, 16:25 Quote Post

no wiesz kto się uczy ten wie biggrin.gif ale mnie krew zalewa jak takich ludzi mogli dać do zawodu?? blink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
alice
 

Secrètement l'épouse de Louis XIV.
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 530
Nr użytkownika: 22.057

Franciszka d'Augbiné
Zawód: reine
 
 
post 7/04/2008, 16:48 Quote Post

może Twoja nauczycielka pokierowała się tym samym mechanizmem co moja (ta z gimnazjum, teraz-w liceum na poziom historii nie narzekam)-"poszłam na historię, bo pomyślałam, że jakby dzieci było mało, to praca pewniejsza". Krew człowieka zalewa!! wallbash.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
dudek290
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 41.204

Zawód: Uczen
 
 
post 7/04/2008, 19:39 Quote Post

jak takich ludzi mogli przepuścić przez studia confused1.gif wcześniej mieliśmy dobrego historyka wszystko umiał wyjaśnić. Odszedł na emeryturę, pomyślałem sobie żeby był nauczyciel umiejący wszystko wyjaśnić i żeby pytał na każdej lekcji i 0 !! ściągania na lekcji. Chyba nigdy się takiego nie doczekam sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej