Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kozłówka, pałac sprzedany za 17 mln...
     
kamil098
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 71
Nr użytkownika: 68.941

Zawód: uczen
 
 
post 15/01/2011, 17:21 Quote Post

Pałac Zamoyskich w Kozłówce zbudowali w pierwszej połowie XVIII w. Tekla z Pepłowskich i Michał Bielińscy. Jednak ostateczny kształt pałacowi nadała przebudowa z przełomu XIX i XX w. wykonana przez Konstantego Zamoyskiego. Dlatego właśnie niektóre źródła przypisują budowę pałacu temu rodowi. W 1944 r. utworzono tu muzeum, które funkcjonuje do dziś. Zamojscy zrzekli się go na rzecz państwa za kwotę 17mln.

http://www.muzeumzamoyskich.pl/zwiedzanie -strona muzeum

http://kozlowka.fm.interia.pl/index.html -strona o kozłówce

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_w_...2%C3%B3wcehttp:

Osobiście polecam zwiedzenie tego pięknego pałacu. Wrażenie robi również ogród w lecie, i nie zapomnijcie przejść się po parku.

Ten post był edytowany przez kamil098: 15/01/2011, 18:27

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
bator35
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 165
Nr użytkownika: 65.749

 
 
post 15/01/2011, 17:43 Quote Post

Kurde. Ile kasy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
kamil098
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 71
Nr użytkownika: 68.941

Zawód: uczen
 
 
post 15/01/2011, 18:19 Quote Post

Warty jest więcej gdzieś się spotkałem z liczbo 30 mln razem z ogrodami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 16/01/2011, 12:38 Quote Post

Pałac w Kozłówce uchodzi za najlepiej zachowaną rezydencję magnacką w Polsce. Na początku listopada 1944 r. powstało tu pierwsze w PRL muzeum dzięki czemu zachowała się większość oryginalnego wyposażenia. Trzon kolekcji stanowią zbiory Konstantego Zamoyskiego, w tym jeden z największych w kraju zespołów XIX w.: portretów, kopii obrazów i rzeźb, mebli, luster,karniszy, kotar, świeczników, wilków kominkowych.
Działa tu słynna Galeria Sztuki Socrealizmu.
Nieopodal zamkowego parku znajduje się w leśnictwie Bartnik parking z ławeczkami i tablicami informacyjnymi, warto pospacerować tutejszymi ścieżkami podziwiając słynne lasy kozłowieckie chronione w ramach Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzanie parku krajobrazowego ułatwiają trasy rowerowe. Wśród największych atrakcji przyrodniczych okolicznych lasów są rezerwaty: "Kozie Góry" chroniący duże skupisko stosunkowo rzadkiego dębu bezszypułkowego - jest tu schodnia granica naturalnego zasięgu tego gatunku i projektowany "Wielosił", którego podmiotem ochrony będzie ? najbogatsze na Lubelszczyźnie stanowisko bardzo rzadkiej i cennej rośliny wielosiłu błękitnego rosnącego na wilgotnych łąkach. Ten ostatni rezerwat? znajduje się koło uroczo położonej wsi Nowy Staw w której zachowały się stare chaty (mam nadzieję, że zachowały się, byłam tam dobrych kilka lat temu).
http://www.zpkwl.lublin.uw.gov.pl/kozlow.html

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 16/01/2011, 12:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 16/01/2011, 13:29 Quote Post

QUOTE(bator35 @ 15/01/2011, 17:43)
Kurde. Ile kasy.
*


Jak się ukradło , to trzeba oddać lub zapłacić odszkodowanie , Lucyna i Kamil twierdza ze warte tej ceny , co mogę potwierdzić , bo bylem i widziałem wink.gif
 
Post #5

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 16/01/2011, 14:01 Quote Post

Z całym szacunkiem dla młodych Kolegów, nie rozumiem skąd bierze się u Nich ten swoisty zachwyt. Moim zdaniem ta kolekcja jest bezcenna. Na szczęście nie została rozkradziona, zniszczona. Nie zachwycam się samym założeniem pałacowo-parkowym. Nie podobają mi się poszczególne elementy, dla mnie ten pałac ma specyficzny charakter, jest taki, z całym szacunkiem dla rodu Zamoyskich, nowobogacki ale muszę przyznać, że jest fantastycznym świadectwem swojej epoki. Jako mieszkanka Bieszczadów i Podkarpacia, gdzie zniszczono z premedytacją wiele dworów i pałaców cieszę się, że Kozłówka miała więcej szczęścia niż np. Krasiczyn. Tam bezcenne w skali europejskiej, a nawet światowej - słynna kolekcja chińskiej porcelany w tym z jakże cenionej przez fachowców epoki min - zbiory zostały zniszczone przez Czerwonoarmiejsców.

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 16/01/2011, 14:04
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
The Robin Hood
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 259
Nr użytkownika: 64.479

Zawód: Dociekliwy
 
 
post 16/01/2011, 14:28 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 16/01/2011, 14:29)
QUOTE(bator35 @ 15/01/2011, 17:43)
Kurde. Ile kasy.
*


Jak się ukradło , to trzeba oddać lub zapłacić odszkodowanie , Lucyna i Kamil twierdza ze warte tej ceny , co mogę potwierdzić , bo bylem i widziałem wink.gif
*


Typowe wyludzenie. gdyby dalej isc tym tropem to kazdy musialby zaplacic jakiemus jasniepanu za to ze mieszka tam gdzie mieszka. W koncu wiekszosc ziemi byla wlasnoscia jak nie krola to jakiegos ksiecia lub innego obszarnika.
Ja sie ciesze, ze z tymi odszkodowaniami nie wracamy do czasow z przed uwlaszczenia chlopow.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 16/01/2011, 14:42 Quote Post

QUOTE(The Robin Hood @ 16/01/2011, 14:28)
QUOTE(lancaster @ 16/01/2011, 14:29)
QUOTE(bator35 @ 15/01/2011, 17:43)
Kurde. Ile kasy.
*


Jak się ukradło , to trzeba oddać lub zapłacić odszkodowanie , Lucyna i Kamil twierdza ze warte tej ceny , co mogę potwierdzić , bo bylem i widziałem wink.gif
*


Typowe wyludzenie. gdyby dalej isc tym tropem to kazdy musialby zaplacic jakiemus jasniepanu za to ze mieszka tam gdzie mieszka. W koncu wiekszosc ziemi byla wlasnoscia jak nie krola to jakiegos ksiecia lub innego obszarnika.
Ja sie ciesze, ze z tymi odszkodowaniami nie wracamy do czasow z przed uwlaszczenia chlopow.
*


Che , Che , Robin co Ty wiesz Kolego , trójpolówka sprawdzała się najlepiej , co do pańszczyzny to już wole czynsze rolleyes.gif
sorry za OT ( nie moglem się powstrzymać niech ZM tnie bez litości )
 
Post #8

     
krakowiak
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 839
Nr użytkownika: 19.494

maciej miezian
Stopień akademicki: magister
Zawód: muzealnik
 
 
post 16/01/2011, 15:39 Quote Post

Jako Krakus rzadko mam okazję bywać w Kozłówce, chyba że robimy jakąś wystawę o hucie i wyślą mnie po tamtejsze zbiory socrealizmu.
Pałac zachowany jest świetnie, bo stacjonował tam sztab Armii Czerwonej i podobnie jak w Pszczynie czy Łańcucie Krasnoarmiejcy nie mogli pohulać w zwykły sposób. Niestety tak się złożyło, że Zamojscy co cenniejsze zbiory sami wywieźli przed powstaniem do Warsza2y i zło9żyli w pałacyku na Foksal, gdzie spłonęły. Przepadł wtedy m.in. "Zamojski pod Byczyną" i dziś wisi tylko kopia. Ciekawa jest też kaplica, która jest pomniejszoną kopią kaplicy pałacowej z Wersalu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
alcesalces1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.681
Nr użytkownika: 19.375

Stopień akademicki: majster
Zawód: numerator
 
 
post 16/01/2011, 15:58 Quote Post

QUOTE(bator35 @ 15/01/2011, 18:43)
Kurde. Ile kasy.
*


Innego frajera, który dałby im taką kasę raczej by nie znaleźli. Pałac Goetzów w Brzesku poszedł za 4,5 mln i byle kto się już po nim nie będzie szwendał. Też tam sztab kwaterował, a po wojnie szkoła.

Ten post był edytowany przez alcesalces1: 16/01/2011, 16:04
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
bator35
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 165
Nr użytkownika: 65.749

 
 
post 28/01/2011, 18:41 Quote Post

Przy tej sumie aż trudno uwierzyć za ile Indianie sprzedali Manhattan.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej