Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

149 Strony « < 147 148 149 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Plany wydawnicze Inforteditions

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 9/05/2018, 19:02 Quote Post

Cóż, odliczając 32 mapy (tych jestem bardzo ciekaw i cieszy mnie ich liczba smile.gif), ilustracje i bibliografię będzie pewnie ze 200 stron. Temat obszerny, więc oczywiście będzie przekrojówka. Ale jak dobra i treściwa... to będzie rzecz zebrana w jednym miejscu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2221

redbaron

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk

post 9/05/2018, 20:13 Quote Post

Nasuwają się od razu dwa pytania - czy Autor zna arabski i z czego korzystał. Słyszałem ostatnio, że Zachód zaangażował z się w wojnę w Libii z chęci niesienia pomocy humanitarnej czy jakoś tak... Mam nadzieję, że tu nie będzie takiej propagandy, tylko porządne analizy na podstawie materiałów czytanych między wierszami. No bo nawet i z "Deutsche Wochenschau" można między wierszami co nieco wyczytać o sytuacji militarnej Wehrmachtu. A trudno chyba o lepszy przykład propagandowego opisu bieżącego konfliktu zbrojnego.

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #2222

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 9/05/2018, 20:28 Quote Post

QUOTE(redbaron @ 9/05/2018, 21:13)
Nasuwają się od razu dwa pytania - czy Autor zna arabski i z czego korzystał. Słyszałem ostatnio, że Zachód zaangażował z się w wojnę w Libii z chęci niesienia pomocy humanitarnej czy jakoś tak... Mam nadzieję, że tu nie będzie takiej propagandy, tylko porządne analizy na podstawie materiałów czytanych między wierszami. No bo nawet i z "Deutsche Wochenschau" można między wierszami co nieco wyczytać o sytuacji militarnej Wehrmachtu. A trudno chyba o lepszy przykład propagandowego opisu bieżącego konfliktu zbrojnego.
*

Z czego korzystał w skrócie przedstawił tak:
Od wydarzeń przedstawianych i analizowanych na łamach niniejszej pracy upłynęło niewiele lat lub, jak to ma miejsce w przypadku Syrii, trwają one nadal. W związku z tym rzuca się w oczy niewielka ilość publikacji książkowych na ten temat, co wydaje się zrozumiałe, jednak ten brak nadrabiają publikacje i strony internetowe, gdzie już od 2011 r., właściwie niemalże na bieżąco, zaczęły się pojawiać materiały analityczne. W związku z powyższym, większa część mojej pracy opiera się o informacje zamieszczane na specjalistycznych lub generalnie uznawanych za rzetelne stronach internetowych oraz publikacjach naukowych, najczęściej ośrodków badawczych lub wyższych uczelni, dostępnych z reguły w plikach formatu pdf. Większość publikacji uwzględnionych w niniejszej pracy jest napisana w języku angielskim, nie tyle z uwagi na jego ogólnoświatowy charakter, co przede wszystkim ze względu na fakt, że to w krajach anglosaskich znajduje się największa ilość ośrodków badawczych i instytucji zajmujących się poruszaną przeze mnie problematyką...

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2223

redbaron

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk

post 9/05/2018, 20:54 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 9/05/2018, 20:28)
Większość publikacji uwzględnionych w niniejszej pracy jest napisana w języku angielskim, nie tyle z uwagi na jego ogólnoświatowy charakter, co przede wszystkim ze względu na fakt, że to w krajach anglosaskich znajduje się największa ilość ośrodków badawczych i instytucji zajmujących się poruszaną przeze mnie problematyką...

*

No to chyba "porzućcie wszelką nadzieję" na arabski. Jakby korzystał, na pewo by się pochwalił.
Tymczasem dla klimatu https://www.youtube.com/watch?v=b7qJWbOgUKI wink.gif

User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #2224

149 Strony « < 147 148 149 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2017 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej