Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kock 2-5 X 1939... - M. Szczerepa, R. Primke
     
Krasnoarmiejec
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 26
Nr użytkownika: 77.584

Zawód: Student Historii
 
 
post 7/04/2012, 19:55 Quote Post

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na tym szanownym forum. smile.gif

Miałem okazję przeczytać niedawno nową pozycję z serii "pola bitew", wydawnictwa Inforteditions - "Kock 2-5 X 1939...", napisaną przez panów Roberta Primkę i Macieja Szczerepa.

Ciekaw jestem jakie są wasze opinie. Mnie osobiście książeczka (bo trudno to książką nazwać, ma ok. 60 stron samego tekstu.) się podoba, autorzy ciekawie przedstawili postać gen. Kleeberga, postaci w sumie tragicznej oraz losy kierowanej przez niego jednostki. Do plusów zaliczam również samo wydanie, na kredzie, estetyczne.

Wady natomiast, to moim zdaniem mapy, na których nie mogłem odnaleźć miejscowości, które autorzy opisywali. Również nazwy jednostek w tekście są ciut inne niż na mapkach, przez co chwilę zajmuje poszukiwanie danej formacji. Brakuje też źródeł niemieckich, jakichkolwiek relacji np. dowódców niemieckich itp., wszystko zostało przedstawione od strony polskiej. Część zdjęć jest nie najlepszej jakości, widać piksele.

Niemniej jednak, książeczkę czyta się bardzo przyjemnie, opis bitwy jest jasno przedstawiony.
Ze swojej strony polecam i czekam na opinię reszty forumowiczów.

Link do strony z rozdziałami:
http://wanax.pl/index.php?p1386,kock-2-5-x...a-i-jej-dowodca
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej